آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راز 100 میلیون اولی که به دست آوردم

راز 100 میلیون اولی که به دست آوردمReviewed by Yasser on Oct 15Rating:

به نام خدایی که داد بر او که نخواست و افزون داد بر او که خواست. سلام امیدوارم که حالت عالی باشه و هرجای دنیا که هستی پر از انرژی باشی. امروز می خوام درباره ی یه موضوع بسیار مهم براتون صحبت کنم. موضوع دزدان مالی و راز 100 میلیون اولی که به دست آوردم.

دزدان مالی چه کسانی هستند؟

 

دزدان مالی چه کسانی هستند؟

هر چیزی یا هر کسی یا هر رفتاری که باعث میشه شما پولتون رو غیرضروری و غیراصولی خرج کنید و از دست بدید.

ممکنه شما چیزهایی رو بخرید که غیر ضروری اند، یا پول هایی رو خرج کنید که غیر اصولی اند؛ به مجموعه ی این رفتار ها و کارها میگن: دزدان مالی.

اگه دزدان مالی خودتون رو شناسایی کنید می تونید پس انداز بیشتری داشته باشید. بیشتر از 95 درصد مردم، کیسه ی پولشون سوراخه. یعنی هرچه که پول در میارن و توی کیف پولشون ذخیره می کنن، سوراخ هایی توی کیف پولشون وجود داره که باعث میشه پولشون از کیف پولشون بیرون بریزه.

این سوراخ ها یا توسط دزدان مالی بزرگ و یا توسط دزدان مالی کوچیک ایجاد شده.

بعضی ها خیلی خیلی پول از دست میدن و خودشون هم حواسشون نیست

از مزیت های هوش مالی اینه که وقتی سطح هوش مالی شما بالا میره، به همون نسبت هم مدیریت مالی شما بالا میره و می تونید پول خودتون رو پس انداز کنید.

اهمیت پس انداز کردن

 

اهمیت پس انداز کردن

پول خودتون رو سیو کنید هر چند پولتون کم باشه. بعضیا میگن چطور میشه با درآمد یه میلیون و 2 میلیون پول پس انداز کرد؟ یا به فرض پول خودمون رو پس انداز کنیم، این پول پس انداز شده عددی نیست که بخوایم بزرگش کنیم.

این یه دیدگاه اشتباهه! هر درآمدی که داری باید بتونی با بالا بردن هوش مالی، مدیریت مالی تو بالا ببری و پولتون رو سیو کنی. وقتی پولتون رو سیو می کنید اعتماد به نفس مالیتون افزایش پیدا می کنه.

یعنی به خودت این جرات رو میدی که ریسک کنی و جایی سرمایه گذاری کنی. به خودت این شهامت رو میدی که اگه کارمند هستی به عنوان شغل دوم برای خودت یه کار راه بندازی.

به خودت این شهامت رو میدی اگه بیکار هستی یه کار برای خودت دست و پا کنی. به خودت این جرات رو میدی اگه بیزینس داری ریسک کنی و کسب و کارت رو رونق بدی و بیزینست رو رشد بدی.

به مجموعه ای این کارها میگن رفتارهای مالی یا اعتماد به نفس مالی

پول بیشتر یعنی قدرت بیشتر

 

پول بیشتر یعنی قدرت بیشتر

هر چه که پولتون رو سیو کنید قدرت بیشتری رو حس می کنید. هر چه که پول بیشتری داشته باشید قدرت بیشتری هم دارید. هرچقدر قدرت بیشتری داشته باشید توانایی عملکردتون بالا میره. قدرت رفتار در شما افزایش پیدا میکنه و به راحتی می تونید ریسک کنید.

وقتی پولتون رو سیو کنید امید به موفقیت مالی در شما افزایش پیدا میکنه. برای همینه که امروز تصمیم گرفتم از راز 100 میلیون اولی که به دست آوردم بگم.

زمانی که کارم رو شروع کردم درآمد بالایی نداشتم. هر چند همون درآمد ناچیز برای من خیلی بود. من کاری که کردم این بود که همون درآمد ناچیز رو نگه می داشتم.

پس انداز با درآمد کم

 

پس انداز با درآمد کم

اولین 1 میلیونی که اومد توی حسابم رو خیلی خوب یادمه. تا این که این 1 میلیون رو به 2 میلیون و بعدش به 3 میلیون تبدیل کردم. وقتی 3 میلیون پس انداز داشتم، اتفاقی افتاد که باعث شد دفتر کار برادرم رو ببندند.

من چون توی اون دفتر کار می کردم بعد از این که دفتر رو بستند مجبور شدم 3 میلیون رو به برادرم بدم تا یه دفتر دیگه راه بندازه.

بعد از اون من باز هم به پس انداز کردن پولم ادامه دادم. نمیدونستم با 10 میلیون اولی که توی پس اندازم داشتم چیکار کنم. اما میدونستم پول، پول میاره. اول از همه اعتماد به نفسم خیلی بالا رفت و 2 تا کار انجام دادم.

اون 10 میلیون رو دادم به برادرم و چون تخصص داشت بهش گفتم توی بورس برام سرمایه گذاری کن. برادرم برام سهام بانک پاسارگاد رو  خرید. بعد از مدت چند ماه اون 10 میلیون 36 میلیون شده بود.

همون موقع که پولم رو به برادرم دادم تابستون بود. توی تابستون کار کتاب خوابیده بود؛ فکر کردم که چطور میشه توی تابستون هم یه کاری راه بندازم هم یه شغل دوم داشته باشم و پول در بیارم و هم شادی و تفریح داشته باشم.

چون اعتماد به نفس مالیم بالا رفته بود، کار تور رو خیلی حرفه ای شروع کردم و درآمدم دو برابر شد. به تبع اون اعتماد به نفسم هم دو برابر شد.

راز 100 میلیون اولی که به دست آوردم

 

راز 100 میلیون اولی که به دست آوردم

همون موقع یکی از دوستانم یه موسسه آموزشی راه انداخته بود و من توی اون موسسه سرمایه گذاری کردم و دوستم بخشی از سوده موسسه رو به من می داد.

حالا من از چند جا درآمد داشتم. سود سهام، سود کار توی پیک کتاب، درآمد حاصل از تور و درآمد غیرفعال از موسسه دوستم.

باز هم همه ی پول هایی رو که به دست می آوردم دوباره سرمایه گذاری می کردم. اما زمانی که من تونستم 3 میلیون تومن رو پس انداز کنم، اعتماد به نفس من بالا رفت و تونستم پولم رو رشد بدم.

مهم نیست که درآمدت چقدره. مهم اینه که بتونی پولت رو سیو کنی. هرچند اون پول ناچیز باشه و به همین ترتیب ادامه بدی به رشد پولت. همه ی شما می دونید که من چه شرایطی رو پست سر گذاشتم؛ من از پول کم شروع به پس انداز کردم.

بعد از یک سال و چند ماه، سهامم رو فروختم و سودی که از موسسه دوستم بهم رسید رو جمع کردم و اون پول شد 100 میلیون تومن. اون 100 میلیون رو بردم توی بازار املاک و باز هم به رشد پولم ادامه دادم.

در چند سال آینده من سمیناری برگزار میکنم با عنوان: سن من و توضیح میدم که چه اتفاقی برای من افتاد؛ مطالبی که گفتم چکیده ای از اون سمینار بود.

نتیجه گیری

اصرار می کنم که هوش مالیت رو بالا ببر.

هوش مالیت که بالا بره، مدیریت مالیت هم بالا میره. با مدیریت مالی قوی میتونی با درآمد های کم هم پولت رو سیو کنی.

رفتار مالیت قوی میشه و اون موقع است که به خواسته هات می رسی، اما این اتفاق یه شبه رخ نمیده.

این اتفاق محاله که یه شبه رخ بده، اما بهت قول میدم تو 1 سال اتفاق های شیرینی براتون بیفته و توی 3 سال می درخشی. در 5 سال هم به هرآنچه که توی ذهنت هست میتونی برسی.

در کلیپ قبلی توضیح دادم که توی 4 سال باید چه کار کنید تا به هر آنچه که می خوای برسی.

ازت می خوام روی هوش مالیت کار کنی. دزدان مالیت رو بشناسی و نذاری پولت رو بدزدن تا از همون پول توی آینده ی مالیت استفاده کنی.

تمام تلاش تیم ما اینه که هوش مالی شما افزایش پیدا کنه. وقتی هوش مالی شما بالا بره هر اتفاقی امکان پذیر میشه. همه ی تلاش ما اینه که تو بهترین نتیجه رو بگیری. این آموزش رو چندین و چند بار ببین و بخون و برای عزیزانت بفرست.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظر
 1. نازبانو حسین زاده کاربر می‌گوید

  خیلی عالی

 2. خانم پ ص کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشین…من لیسانس تکنولوژی اموزشی دارم ولی با این حال هرجایی برم میگن باید مدرک مربی گری داشته باشی اخه یکی نیست بگه 4 سال لیسانس کجا 2ماه مدرک مربی گری کجا…به نظر شما چطور میشه از صفر شروع کرد چون نه درامدی دارم نه شغلی گیر میاد و خانه دارم هستم..ممنون از راهنماییتون

 3. سلیمانی کاربر می‌گوید

  سلام انشالله که همیشه موفق باشید
  بنده الان حقوقم برابر قسطهام بعلاوه بدهی است اما به اینده ام خیلی امید دارم.

 4. زهرانوری کاربر می‌گوید

  حرفاتون ،دیدگاهاتون،نحوه بیانتون،عالیه فوق العاده ست…به من انگیزه بالایی داده تاکاری رو که سالهاست بهش فک میکردم ولی یه نمه ترس داشتم الان باعتمادبه نفس بالا شروع کنم،انشالله وقتی پیشرفت کردم حتما باشماتماس میگیرم وحسابی ازتون تشکرمیکنم به امید اونروز…شماهم دعام کنید

 5. رویا قاسمی کاربر می‌گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از انگیزههایی ک میدید واقعا عالین و آدم رو تحریک میکند تا دنبال یک کار خوب بگردد ..من دختری ۲۷ ساله از یک شهرستان کوچک هستم مقداری پول پس انداز دارم و دوست دارم یه کار از خودم داشته باشم ولی به دلیل اشباع شدن همه کارها نمیدونم باید چیکار کنم ..اگر من را راهنمایی کنید ممنون میشم

 6. چه فرقی میکنه کاربر می‌گوید

  یادم رفت بگم الان کرایه 15 میلیون 100 خونم شده …15 میلیون 1500

 7. م ف کاربر می‌گوید

  ببخشید ، کلمه بیزینس را اشتباه نوشتم

 8. راویه شیرزاد کاربر می‌گوید

  عالی بود

 9. راویه شیرزاد کاربر می‌گوید

  سلام خدمت شما عزیزان من تازه اشنا شدم با سایت و انگیزه خوب شما من هم میتونم تو چالش ۲۰۰میلیون شرکت کنم و نظر بدم با اینکه میدونم زمان گذشته

 10. حسینا رحیمی کاربر می‌گوید

  سلام من میخواستم کتاب نصفه نیمه های ثروتمند رو دانلود کنم ولی میگه باید کاربر سایت باشی درصورتیکه من کاربر سایتم
  کمک کنید لطفا