اصولی ترین مراحل تبلیغ حرفه ای

 
در این مقاله  مراحل تبلیغ حرفه ای را آورده ام که دو مورد آن را در این مقاله توضیح داده ام .برای اینکه بتوانید تبلیغ نویسی کنید باید از این مراحل تبلیغ حرفه ای پیروی کنید. به این موضوع دقت کنید که ما در این گام ها فقط اطلاعات جمع می کنیم. ما تمام این اطلاعات را جمع می کنیم که همه ی آنها را به طور یکجا در کنار هم قرار دهیم. این تبلیغ نویسی در مورد کالاهای فیزیکی و خدمات .همچنین محصولات آموزشی ای است که از طریق وب می خواهید آنها را به فروش برسانید.

 

۱۷ گام برای تبلیغ حرفه ای

 

 1. تحقیق در مورد رقیبان

 2. فهرست امکانت محصول

 3. مزایای محصول

 4. طراحی یک پیشنهاد رد نشدنی

 5. ضمانت قوی

 6. عنوان جذاب

 7. تصاویر و گرافیک حرفه ای

 8. اولین پاراگراف

 9. استفاده از نکات کلیدی برای حفظ دید کاربر

 10. بزرگترین مشکل مخاطب

 11. داستان واقعی

 12. اثبات توانایی

 13. جوایز و هدایا

 14. کاهش ریسک خرید

 15. قیمت

 16. دعوت به خرید

 17. فرآیند خرید

 

تحقیق در مورد رقیبان یکی از مراحل تبلیغ حرفه ای

 

اولین مرحله از مراحل تبلیغ حرفه ای این است که فایل و ستونی در اکسل باز کنید و این اطلاعات را در آن یاداشت کنید. نام رقیبانتان ، نوع محصول شان، خدمات و امکانات، تخفیف ها ،و اینکه چه چیزهایی را شما ارائه می کنید که آنها ننوشته اند.و اگر آنها خدمات و محصولاتی را ارائه می کنند که شما ندارید ، شما به خدمات و محصولتان اضافه کنید.

 • ۸۰٪تبلیغات به این گام مهم مربوط است
 • تحقیق کامل در مورد رقیبان
 • محصولات آنان
 • پیشنهاداتی که ارئه می کنند
 • قیمت
 • و….

تحقیق در مورد رقیبان بسیار مهم است . به عنوان مثل شما روی یک موضوع متمرکز می شوید و در سایتتان می نویسید که ما فقط این محصول را تولید می کنیم و بعد کاربران پیام می دهند که چرا می گویید فقط شما هستید؟  فلان رقیب ۵ سال این کار را انجام می دهد.

بنابراین باید تمام اطلاعات رقیبانتان حتی کسانی که به صورت آفلاین این کاررا انجام می دهندرا در فایل اکسل بنویسید.

 چون مهم ترین گام :برتر نشان دادن برند خودمان نسبت به رقیبان و ارزش افزوده ای است که خدمات و محصولات ما داردکه  به مشتریان می دهیم. حتی خدمات و نوع ارسالشان چیست،با چه شرایطی می دهند؟رایگان است؟ از یک حدی بیشتر است؟چه پیشنهاد هایی ارائه می دهند؟

در شریایط ویژه چه تخفیف هایی را می دهند. قیمتشان به چه شکل است و چگونه با قیمتشان بازی می کنند.

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
نتایج مهم بررسی قدرت ذهن انسان چیست ؟

فهرست امکانات محصول

 

۱. امکانات محصول چیست:

مثلا می خواهید یک موبایلی را بفروشید .امکانات یا ویژگی های آن این است که دوربینش ۱۳ مگا پیکسل است، ۱۶ گیگا بایت رم دارد، ضد آب است ، مدل صفحه ال سی دی اش فلان مدل است  و…

اگر محصولی را تولید کرده اید حتما امکانات محصولات مشابه را لیست کنید. به عنوان مثال ، امکانات پاوربانک : در جیب جا می شود ،۱۶ میلی آمپر است، ۲ عدد یو اس بی می خورد‌ ، ضد آب است. اگر فقط روی امکانات محصول متمرکز شوید مطمئن باشید انگیزاننده ی قوی برای خرید نیست ،و باید روی مزایای محصول متمرکز شوید.

 • فهرست تمامی امکانات محصول خودتان را بنویسید.
 • فهرست امکانات رقیبان را در آن قرار دهید.

 

۲. مزایای محصول:

مزایای محصولات شما در واقع نقطه قوت شما برای جذب مشتری و برتری بر رقیبانتان است. پس در ابتدا باید مزایای محصولات خود را به خوبی شناسایی کنید و در قسمت بعدی شما باید به خوبی این مزایا را در تبلیغ خود به مخاطبان معرفی کنید. این نکته را فراموش نکنید که در تبلیغات مهمترین هدف شما جلب توجه مخاطبان است پس لازم است مزایای محصول خود را طوری ارائه دهید که برای مخاطبان به راحتی قابل فهم باشد و انها بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن این مزایا را درک کنند. مزایای محصول میتواند شما را از رقیبانتان متمایز کند. اگر شما قصد تبلیغ محصولی را دارید که عده زیاد دیگری از فروشندگان نیز آن را ارائه میکنند، میتوانید برای محصول خود مزایای ایجاد کرده و آن را از محصولات مشابه فروشندگان دیگر متمایز کنید. برای مثال  شما میتوانید در تبلیغ خود این نکته را قرار دهید که محصول شما در زمان بسیار کوتاهی به دست مشتریان خواهد رسید.

 

۳. طراحی یک پیشنهاد رد نشدنی:

ارائه یک پیشنهاد رد نشدنی نقش مهمی در موفقیت تبلیغ شما بازی خواهد کرد. این پیشنهاد باید به حدی جذاب باشد که مخاطب نتواند به راحتی از کنار ان عبور کند. این پیشنهاد میتواند به عنوان ستون تبلیغات شما در نظر گرفته شود. اگر پیشنهاد شما به اندازه کافی جذاب باششد مطمعن باشید مخاطبان شما را دوست خواهند داشت و تبدیل به مشتریان وفاداری برای شما خواهند شد. پیشنهاد شما در عین جذابیت باید باورپذیر بوده و به گونه ای باشد که شما بتوالنید از پس انجام آن بر بیایید.

 

۴. ضمانت قوی:

اگر محصول شما از کیفت خوبی برخوردار است بهترین کار این است که برای آن ضمانت قوی و همچنین مراحل تبلیغ حرفه ای در نظر بگیرید. زمانی که شما در تبلیغات خود ضمانت قوی برای محصولتان ارائه دهید نشان میدهید که از کیفیت محصول خود مطمعن هستید. در واقع میتوان گفت که به نوعی شما اعتماد به نفس خود را به مخاطبان نشان میدهید. علاوه بر این ارائه ضمانت قوی میتواند شک و دودلی در مخاطبان را برای خرید محصول شما از بین ببرد و به آنها اطمینان خاطر بدهد که در صورت بروز مشکلی در محصول شما از انها حمایت خواهید کرد. متاسفانه در کشور خودمان دیده میشود که محصولاتی با ضمانت عرضه میشوند اما در صورت بروز مشکل مسئولین آن کسب و کار به بهانه های مختلف از ارائه خدمات طفره میروند. شما میتوانید با تاکید بر ضمانت قوی محصولات خود را برای مخاطبان جذابتر کنید.

 

۵. عنوان جذاب

بدون اغراق میتوان گفت که عنوان یکی از مهمترین بخشهای تبلیغ است. بسیاری از افراد د ابتدا به عنوان یک تبلیغ توجه میکنند و اگر به اندازه کافی جذاب نباشد بدون توجه از کنار ان عبور خواهند کرد. تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی صفحات روزنامه را ورق میزنید چه چیزی باعث میشود که شروع به خواندن یک مقاله کنید؟ بله در بسیاری از موارد این عنوان مقالات است که شما را برای خواندن انها مجاب میکند. سعی کنید عنوان شما به گونه ای انتخاب شود که بازار هدف خود را جدا کنید. مانند زمانی که در یک جمع بزرگ دوست خود را صدا میزنید. سعی کنید در عنوان تبلیغ خود یک واژه قدرتمند را قرار دهید. عنوان شما باید به خواننده بفهماند که این تبلیغ برای او سودی را به همراه خواهد داشت. همچنین باید به جنبه های گرافیکی عنوان خود نیز توجه کنید. عنوان انتخابی از طرف شما باید واضح، دقیق و قابل باور باشد. مراقب باشید چرا که شما زمان زیادی در این قسمت در اختیار ندارید و باید در چند ثانیه با یک عنوان جذاب مخاطب را مجاب کنید که به تبلیغ شما توجه کند.

 

۶. تصاویر و گرافیک

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
روش های پول درآوردن آنلاین

به طور معمول مخاطبان بیشتر به سمت تبلیغاتی جذب میشوند که دارای گرافیک و تصاویر بهتری باشند. گرافیک تبلیغات شما به تنهایی میتواند پیامی را به مخاطبان منتقل کند. ترکیب بندی فضای تبلیغات، تصاویر، روانشناسی رنگها و چیدمان در یک تبلیغ میتواند شخصیت کاری شما را به مخاطبان نشان دهد.

 

۷. اولین پاراگراف

اولین پاراگراف نیز نقش مهمی برای تشوق مخاطب به خواندن تبلیغ شما دارد. شما موفق شده اید که با استفاده از یک عنوان جذاب مخاطب را مجاب کنید که آگهی شما را بخواند. حال وقت ان فرا رسیده است که به او اطمینان خاطر بدهید که عنوان جذاب شما واقعیت داشته است و شما به حرفی که در عنوان زده اید عمل خواهید کرد. اگر شما به این نکته توجه نکنید باید منتظر باشید که مخاطب خواندن تبلیغ شما را نصفه رها کرده و از ادامه ان منصرف شود.  

 

 

 

در نظر داشته باشیم که یک تبلیغ گر حرفه ای باید دارای فن بیان قوی و اعتماد به نفس بالایی باشد تا بتواند هرآنچه را که می خواهد با برقراری ارتباط موثر به مخاطب انتقال دهد. طرح ایده های نو و خلاقانه در تبلیغات حرفه ای بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا ایده های ناب می باشند که ما را از دیگر رقیبان متمایز می کنند. هرچقدر که ما از  هوش تجاری بالاتری برخوردار باشیم تبلیغات موفق تری خواهیم داشت. ادامه ی مقاله ی مراحل تبلیغ حرفه ای را در مقاله ی ویژگی های تبلیغ نویسی خوب مطالعه نمایید.

 

 

1 دیدگاه برای “اصولی ترین مراحل تبلیغ حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *