آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

وقتی میشه موفق شد چرا موفق نشیم!!

وقتی میشه موفق شد چرا موفق نشیم!!Reviewed by on Nov 17Rating:
 
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 2 دقیقه می باشد.

 

مقدمه

بزرگی می گفت: برای موفق شدن به هیچ چیز نیاز نداری، جز خودت! خودت که بخواهی بقیه ی مسیر آسون میشه. معنی حرفش رو امروز بعد از موفق شدن خودم درک کردم و حالا که به کمی قبل تر نگاه می کنم یاد عبارتی می افتم که بارها در طول روز با خودم تکرار می کردم و اون عبارت این بود: وقتی میشه موفق شد، چرا موفق نشیم؟! دوست عزیزم سلام امیدوارم صبح و روز پرانرژی رو شروع کرده باشی، در مسیر رسیدن به محل کار به این فکر می کردم که امروز درمورد چه موضوعی با شما دوستان و همراهان عزیزم صحبت کنم؟ این متن رو نوشتم و برای شما  به اشتراک می زارم.

 

بعضی از افراد رو که میبینم واقعا ناراحت میشم که چرا تصمیم گرفتن این مدلی زندگی کنند؟!

اوه…

منظورم از این مدلی چیه؟!
منظورم یک زندگی معمولی و بی هدفه!
با هزار مدل فکر خودشون رو قانع می کنند که هیج تلاشی نکنن.
یک خانواده معمولی، یک خانه معمولی، یک ماشین معمولی، مسافرت های معمولی، دوستان معمولی و همه چیز معمولی…

اصلا سوال من از شما اینه وقتی میشه موفق شد چرا موفق نشیم؟

چرا مثل انسانهای موفق زندگی نکنیم؟
وقتی میشه یک خانواده موفق داشت که همه، انسانهای مهم و تاثیر گزاری هستن، چرا باید خانواده ای داشته باشیم که همه مسئله دارن و نمی تونن از پس مسائل خودشون بر بیان؟ و ما باید به فکر مسائل اونها هم باشیم؟

 

 

میشه خانواده ای داشت که افراد در اون توانایی مدیریت مسائل شون رو دارن؛ افراد توانمندی که کنار هم جمع شدن و یک خانواده ی موفق رو تشکیل دادن. موفقیت برای چنین خانواده ای تبدیل به روتین زندگی شده و تلاش کردن برای موفقیت، لذت بخش ترین قسمت زندگیه این خانواده ی موفقِ.

 

توی خانواده ای که افراد در اون نمیدونن چه کار کنن، این ما هستیم که باید به اونها انرژی بدیم و این اصلا بد نیست اگر همیشه اینکار به عهده ی ما نباشه. چون تا حد زیادی انرژی رو از ما خواهد گرفت و قطعا فرصت های رشد و بهترین شدن از ما گرفته خواهد شد و لااقل به انرژی بیشتری احتیاج خواهیم داشت تا خودمون رو رشد بدیم. چون مدام در حال تیمار هستیم.

 

 

با این حال چرا خانواده ای موفق و با انرژی برای خودمون و آیندگانمون ایجاد نکنیم؟

وقتی میشه آدم در یک خانه لوکس زیبا زندگی کنه چرا در یک آپاتمان معمولی زندگی کنه؟

خونه ای که سقفش می چکه و لذت بارش بارون رو از ما میگیره. خونه ای که سوز سرمای زمستون از لابه لای پنجره هاش به راحتی وارد خونه میشه و باعث میشه به خودمون بلرزیم خونه ای نیست که لیاقت تو باشه، خونه ای که می تونی کنار شومینه بشینی و از پنجره ی رو به باغ بزرگ، طبیعت زیبا و…رو نگاه کنی و نفس راحتی بکشی خونه اس و لیاقت توئه…

 

موفق

 

وقتی می تونی امارتی  داشته باشی، زیبا، پر از درختان بلند و زیبا، پر از امکانات برای آسایش خودت و خانوادت، چرا تلاش نکنی و به همچین امارتی دست پیدا نکنی؟

وقتی میشه ماشین خوب سوار بشی، چرا با پای پیاده؟ چرا با ماشینهای معمولی که هیچ ایمنی ندارن؟

وقتی می تونی ماشینی داشته باشی که ایمن باشه، راحت باشه، جذاب باشه، پر از امکاناتی که رانندگی رو برات آسون تر و بی خطر میکنه، چرا برای رسیدن به اون در روز، کمی بیشتر تلاش نکنیم؟

وقتی میشه آدم کل زیبایی های جهان رو ببینه و هر روز به قدرت خدای خودش بیشتر پی ببره چرا باید هر پنج شنبه بره نزدیک ترین پارک خونشون یا نهایتا بره شمال؟

وقتی می تونی تک تک زیبایی های طبیعی خدا رو ببینی، عجایب هفت گانه دنیا و کلی زیبایی، آیا ارزش نداره به موفقیت خودت بیشتر فکر کنی؟!

وقتی می تونی خانواده خودت رو ببری به بهترین شهر بازی های ایمن و جذاب،  چرا نبری؟

وقتی میشه انسانهای موفق رو دور خودمون جمع کنیم چرا با آدمهایی بگردیم که نه هدف از زندگی دارند و نه انگیره و نه امید؟

وقتی میشه از اطرافیانمون کلی چیز یاد بگیریم کلی تجربه کسب کنیم کلی نکته مثبت به دست بیاریم حیف نیست که زمان خودمون رو با افراد معمولی بگزرونیم؟

وقتی میشه یه کسب وکار موفق داشت، که هم درآمد خوبی داشته باشه و هم چندین نفر رو هم مشغول بکار کرد چرا کارگر و کارمند باشیم؟

وقتی همه می تونن برای ما دست برنن و موفقیتمون رو بهمون تبریک بگن چرا ما همش یرای موفقت دیگران حسرت بخوریم؟

وقتی میشه وقتی میشه و و و و و…
اینجا رو خالی گذاشتم تا بقیه وقتی میشه ها رو شما در قسمت نظرات بنویسید

.

.

.

.

اما من تصمیم گرفتم معمولی زندگی نکنم و این کار رو کردم؛ روزها و هفته ها و سالها تلاش کردم و برای خودم بهترین ها را ساختم و هنوز در حال تلاش هستم چون این حد خواسته های من نیست.

دوست من باور کن که توانایی خلق هر چی رو که بخواهی داری، من نمیگم راحت اما میگم ارزشش رو داره!

ارزش داره بیشتر مطالعه کتی، بیشتر تلاش کنی ،صبح زود بیدار شی و با کلی انرژی بری سر کار،

ارزش داره ریسک کنی، ارزش داره روی تمام ترسهات پا بزاری و خیلی قاطعانه به خودت بگی من هر کاری لازم باشه انجام میدم.

 

در سن بیست سالگی به خودم گفتم پشت خودم می ایستم و ایستادم. چند سالته؟ به خودت بگو پشت خودم می ایستم! من این کار رو انجام دادم و هر آنچه دوست داشتم رو خلق کردم.

 

بهت قول میدم اگه این رو به خودت بگی خدا بهت قدرتی میده که هر کاری رو می تونی انجام بدی؛ پس شروع کن هیچوقت دیر نیست این رو بدون که می تونی روی کمک من و تمام اعضای تیم آموزشی ماهان تیموری حساب کنی، در حد توانمون و تا هر جایی نیاز باشه پشتت هستیم. با متنها، صوتها فیلمها بهت انرژی میدیم، بهت راهکار میدم که کاری کنی، که خودت به خودت ببالی.

 

 

من به خودم تعهد دادم پس توام این کار رو برای خودت بکن، تعهد بده تا موفق نشی دست از تلاش بر نمی داری. تعهد بده مهارت خود رو افزایش میدی، یاد میگیری و سخت تر از قبل کار میکینی، تو لیاقتش رو داری. 

این تمام احساس من در روز پنج شنبه بود و تمام حرفی که امروز برای شما داشتم پس کاری رو انجام بده که لازمِ! حتی اگه امروز یک کتاب بخری و شروع به مطالعه اون کتاب بکنی برای من و برای موفقیت خودت کافیه. پس از همین حالا شروع کن…

اینو بدونید که نوابغ ثروت ساز شش ویژگی دارن از جمله فن بیان ، اعتماد به نفس ، کاریزما و … که شما باید روی این شش خصوصیت خودتون کار کنید تا بتونید به موفقیت برسید.این شش ویژگی پایه های موفقیت شما رو تشکیل میدن که ما در تیم آموزشی ماهان تیموری به صورت حرفه ای به شما آموزش میدیم.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به « وقتی میشه موفق شد چرا موفق نشیم!!», برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظر
 1. جعفر کاربر می‌گوید

  نمیدونم انگار کمی متوجه مقاومت درونم نسبت به موفقیت و ثروتمند شدن رو احساس کردم
  این تلنگریه که باعث میشه بیشتر مطالبتون را مطالعه کنم
  ممنون از مطالب مفیدتون
  یا علی

 2. مهدی کاربر می‌گوید

  سلام.برای موفق شدن و مهمتر از اون موفق ماندن نیازه که با یه گروه و تیم قوی همیشه همراه باشیم.آقای تیموری مارو دریاب.من میخوام واقعا موفق بشم و موفق باشم همیشه!!!!!!!

 3. کاربر می‌گوید

  سلام دوست عزیز
  موفقیت تک تک شما بزرگترین هدف ماست در تیم آموزشی ماهان تیموری
  همه ی ما از همراهی شما و دیدگاه های شما عزیزان انرژی می گیریم
  شاد و پرتوان باشید

 4. sepideh کاربر می‌گوید

  سلام به شما و گروه پرانرژیتون
  تشکرمیکنم از شمابه خاطر تلاش و آموزشهای پر قدرتتون
  ممنون که هستید و مطالب پرمحتوایی را سخاوتمندانه در اختیار همه ی ما میگذارید
  پشت خودم می ایستم
  وقتی میشه موفق شد چرا موفق نشم ؟!

 5. حسن توکلی کاربر می‌گوید

  سلام. مطلب زیبا و تاثیر گذاری بود..

  وقتی میشه یه کسب و کاری داشته باشی که صبح با علاقه و پر انرژی بری سرکارت، چرا باید صبح با خمودگی ئ کسالت بری سر یه کاری که هیچ علاقه ای بهش نداری و باید وقتت و ایده ات را اونجا از بین ببری؟؟
  وقتی می تونی اثر گذار باشی، وقتی میتونی اینقدر ثروت داشته باشی که گره از کار دورو بریات باز کنی، براشون یه کسب و کاری راه بندازی که هم خودت منتفع بشی و هم اونا، وقتی می تونی به مردم وجامعه خدمت کنی، چرا باید مثل یه آدم معمولی فقط نظاره گر باشی و کاری که میتونی بکنی این باشه که فقط براشون دعا کنی؟؟ و ناراحتی بکشی…
  چرا وقتی می تونی به لطف خدا صاحب یه باغ بزرگ با یه ساختمون وسطش باشی که بتونی از اوقات فراغتت لذت ببری، چرا باید به کمتر از این قانع باشی؟؟
  چرا وقتی می تونی اینقدر در کار و زندگیت موفق بشی که تبدیل به یک الگو بشی، چرا باید تا آخر عمرت پیرو و مقلد یک الگو باشی و دست آخرم هیچی نشی؟؟
  چرا وقتی میشه خدا را به بهترین نحو شناخت ( با قوانینی که در جهان حاکمه) ، خدا را نشناسیم و زندگی مون را بایه روش معمولی به پایان ببریم؟؟؟ آیا اون روز مردم چی میگن برامون؟؟ میگن خوب آدمی بود آزارش به کسی نرسید خدا بیامرزدش؛ یا میگن که عجب انسان تاثیرگذار و مفیدی بود برا جامعه، چقدر خدمت کرد به مردم، چقدر منشا آبادانی و پیشرفت جامعه و رشد مردم بود، خدا بیامرزدش؟؟؟ کدومش بهتر و لذت بخش تره؟؟؟ اونموقع خدا چی میگه به فرشتگانش؟؟؟ میگه آیا این بود اشرف مخلوقات من و از من ناراحت و غمگینه یا میگه که ببینید فرشتگان من؛ این اون اشرف مخلوقاتیه که بهتون گفته بودم، ببینیندش. اون موقع خدا به من افتخار می کنه و این لحظه مصداق این آیه از قرآنه: <> آیه ۲۷ تا ۳۰ سوره فجر…. وقتی میشه و میتونیم اینجوری زندگی کنیم، چرا اینجور زندگی نکنیم؟؟/

  1. حسن توکلی کاربر می‌گوید

   مصداق این آیات از قرآنه : یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِى إِلَى‏ رَبِّکَ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِى فِى عِبَادِى وَادْخُلِى جَنَّتِى‏ ….
   آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره فجر…

 6. متقی کاربر می‌گوید

  با سلام و عرض ادب و احترام جناب تیموری عزیز
  مطالب واقعا عالی بود امیدوارم جوانهای این مملکت بخونن و استفاده کنن .در کنارت هستیم و مطمن هستم روز به روز رشد و پیشرفت خواهید داشت و میتونید به خیلیها که خودشون بخوان کمک کنید و این بهترین ثروت است
  دوست من باور کن که توانایی خلق هر چی رو که بخواهی داری، من نمیگم راحت اما میگم ارزشش رو داره! واقعا همین طور است که جناب تیموری فرمودن دوست من که این مطلب را میخونی فقط باور داشته باشیم

 7. کاربر می‌گوید

  ممنون از مطالب مفیدتون عالیه بخدا.من موفقیتم حتمیه اینقدر انگیزه دارم در سن 25 سالگی اول راهم ولی میدونمنهایت 4 یا 5 ساله زندگیم رو متحول میکنم

 8. عادل آقاجانی کاربر می‌گوید

  ممنونیم که اینجا نمی زارید رویاهامون رو فراموش کنیم

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس