چرا باید به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

خلاصه مطلب

یکی از کارهایی که برای متخصص شدن در هر زمینه ای می توانید انجام دهید این است که، عادات افراد موفق ( فروشنده موفق
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

یکی از کارهایی که برای متخصص شدن در هر زمینه ای می توانید انجام دهید این است که، عادات افراد موفق ( فروشنده موفق ) در آن زمینه را پیدا کنید و پس از آن سعی کنید تا از‌ آنها برای خودتان الگو برداری کنید و روز به روز آن تمرین ها را تمرین کنید و روند رشد خودتان را بررسی کنید. در ادامه می خواهیم شما را با بهترین عادات فروشندگان موفق آشنا کنیم که اگر سعی کنید هر روز آنها را تمرین کنید، می توانید فروش خودتان را به صورت چشمگیری ارتقا دهید و پس از آن نیز درآمد خودتان را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

چرا باید به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

همانطور که می دانید ما در هر شغلی اشخاصی را داریم که به موفقیت های بزرگی رسیده اند و توانسته اند که از لحاظ مالی به استقلال برسند. افرادی نیز هستند که در همان شغل نتوانسته اند دستاورد بزرگی خلق کنند و از شرایط زندگی می نالند.

شما هم اگر می خواهید از طریق فروشندگی درآمد زیادی به دست بیاورید باید تلاش کنید تا به یک فروشنده موفق تبدیل شوید . در ادامه راهکارهای مختلفی را برای شما بیان می کنیم.

مهارت ها و ترفند های فروش موفق

تصویر گوش شنوا

گوش شنوا

اولین مهارتی که باید در آن به تخصص برسید این است که تلاش کنید تا گوش شنوای خودتان را تقویت کنید. گوش شنوا یکی از موثر ترین عادات یک فروشنده موفق می باشد.  شما با داشتن گوش شنوا می توانید به خودتان این امکان را بدهید که نیاز های مشتریان را به خوبی استخراج کنید و در نهایت بهترین محصولتان را به آنها پیشنهاد دهید.

بسیاری از فروشندگان، محصولی را به مشتریان پیشنهاد می کنند که سود بیشتری در آن وجود داشته باشد. در چنین شرایطی اگر شما سعی کنید که محصولی را که واقعاً مشتری به آن نیاز دارد را به او بفروشید، به شما اعتماد می کند و سعی می کند که محصولات مورد نیازش را از شما بگیرد.

تصویر مهارت های ارتباطی

مهارت ارتباطی

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در افزایش فروش تاثیر دارد و می تواند شما را به یک فروشنده موفق تبدیل کند، مهارت های ارتباطی شما می باشد.

منظور از مهارت ارتباطی این است که شما بتوانید به خوبی نیاز های طرف مقابل را تشخیص دهید، با توجه به آن نیاز ها به صورت جذابی راهکار های مختلف به ارائه دهید و سعی کنید که پیامی که ارسال می کنید،‌ از جنس کیفیت خوبی برخوردار باشد.

پیشنهاد ما به شما : آموزش فروش

باور داشتن به محصول

شاید برایتان جالب باشید که یکی از بارز ترین ویژگی های یک فروشنده موفق، این است که به محصولی که آن را می فروشد باور دارد. شما باید باور داشته باشید که محصول شما می توانید مشکلی را از مردم و مشتریان حل کند. برای مثال اگر شما خدمات اینستاگرام انجام می دهید، باید به قدری خوب باشید و اطلاعات داشته باشید که مطمئن باشید، محتوایی که تولید می کنید، طبق نیاز مشتریان است و به همین دلیل می تواند روند رشد پیج را مثبت کند.

باور داشتن به محصول می تواند لحن شما را تغییر دهد و چاشنی اعتماد به نفس را به آن اضافه کند. همین اتفاق باعث می شود که شما علاوه بر  داشتن فروش حضوری خوب، به یک فروشنده موفق تلفنی تبدیل شوید.

تصویر دانش زیاد

دانش زیاد

داشتن دانش زیاد باعث می شود که شما بتوانید پیامی را که در مرحله مهارت های ارتباطی به آن اشاره کردیم را به بهترین شکل به مشتری انتقال دهید. زمانی که مشتری متوجه می شود که شما درباره محصول اطلاعات عمقی دارید، بین شما و سایر  رقبایتان تمایز قائل می شود و از اینکه از شما خرید می کند احساس خوبی دارد. پس مهم ترین نکته برای اینکه به یک فروشنده موفق تبدیل شوید این است که دانش خودتان نسبت به کسب وکارتان را بیشتر کنید.

مدیریت زمان

داشتن مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که فروش موفقی را داشته باشید. شما باید روی زمانی که برای هر مشتری می گذارید کنترل داشته باشید و سعی کنید که روز به روز، مدت زمانی که طول می کشد تا یک مشتری را راضی به خرید کنید، کم تر کنید.

برای مثال اگر  به طور میانگین برای راضی شدن یک مشتری ۴۰ دقیقه زمان می برد، باید تلاش کنید که این را به دقایق کم تری کاهش دهید. در فروش اینترنتی و فروش تلفنی عدم مدیریت زمان باعث می شود که فروشندگان، روی یک مشتری زمان زیادی بگذارند وبرای یک مشتری زمان خیلی کمی خرج کنند که این مسئله باعث می شود شما نتوانید، فروشندگی خودتان را به صورت اصولی تقویت کنید.

مدیریت زمان اگر به درستی انجام شود می تواند شما را به یک فروشنده موفق تلفنی تبدیل کند.

تصویر صداقت و ارزش

صداقت و ارزش

اگر شما سعی کنید که کسب و کاری بنا بر صداقت ایجاد کنید  وسعی کنید که ارزش های خوب مانند عمل کردن به صحبت هایتان و … را اضافه کنید پس از مدتی، نتیجه آن را می بینید و می توانید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید.

فروش موفق در اینستاگرام

اینستاگرام و تلگرام و به طور کلی تمام فضاهای مجازی این امکان را به وجود آورده است که ما بتوانیم کانال های فروش خودمان را افزایش دهیم. راز داشتن فروش موفق در این بازارها این است که مخاطبین خود را از طریق تولید محتوا تحریک کنید که محصول شما را خریداری کنند. پس از مدتی که توانستید از طریق تولید محتوا محصولتان را به دیگران بفروشید، زمان آن می رسد که از طریق تبلغات کسب وکارتان را به افراد بیشتری معرفی کنید.

تصویر فروش موفق کتاب

فروش موفق کتاب

در ادامه به برخی از کتاب هایی که می توانید با استفاده از آنها به یک فروشنده موفق تبدیل شوید را به شما معرفی می کنیم:

کتاب شیوه گرگ اثر جردن بلفورت

کتاب پرزنت یک دقیقه ای اثر کیت شرایتر

کتاب اصول فروش چارلز فوترل

کتاب فروش آسان اثر تام هاپکینز

کتاب تاثیر هوش هیجانی بر فروش اثر جب بلانت

کلام آخر:

برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق، خواندن مباحث فوق اثری ندارد. شما باید تلاش کنید هریک از این راهکار ها که در این مقاله به آن اشاره کردیم را تمرین کنید و در کسب و کارتان پیاده سازی کنید. در این صورت است که می توانید دستاوردهای بزرگی خلق کنید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد