فروشنده موفق

یکی از کارهایی که برای متخصص شدن در هر زمینه ای می توانید انجام دهید این است که، عادات افراد موفق ( فروشنده موفق ) در آن زمینه را پیدا کنید و پس از آن سعی کنید تا از‌ آنها برای خودتان الگو برداری کنید و روز به روز آن تمرین ها را تمرین کنید و روند رشد خودتان را بررسی کنید. در ادامه می خواهیم شما را با بهترین عادات فروشندگان موفق آشنا کنیم که اگر سعی کنید هر روز آنها را تمرین کنید، می توانید فروش خودتان را به صورت چشمگیری ارتقا دهید و پس از آن نیز درآمد خودتان را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

فروشنده کیست؟

قبل از اینکه بخواهیم ببینیم فروشنده موفق کیست و چه ویژگی هایی دارد ابتدا به این موضوع می پردازیم که فروشنده کیست؟

به طور کلی فروشنده کسی است که بتواند محصولی را با ویژگی خاصی ، به افراد خاص که نیازمند آن محصول است بفروشد و بابت آن پولی دریافت کند. به همین خاطر است که یک فروشنده حرفه ای و موفق باید شناخت خوبی از محصولاتی که می فروشد داشته باشد.

همچنین این فرد باید به روز بوده و در مورد محصولات جدید نیز اطلاعاتی کسب کند . با این کار فرد حرفه ای تر به نظر می رسد. با این وجود تسلط به کار و محصول موضوع مهمی است که هر فروشنده برای موفق شدن باید به آن توجه کند تا درنهایت بتواند نتیجه مطلوبی به دست آورد.

گاهی مشاهده می شود وقتی یک فروشنده اطلاعات کاملی در مورد محصولات خود ندارد مشتری شروع به سؤال پرسیدن می کند و او را به چالش می کند به همین خاطر علاوه بر اینکه خریدی نمی کند اعتماد به نفس فروشنده را نیز پایین می آورد. فروشنده در وحله ی اول باید بیاموزد چطور یک کسب و کار راه اندازی کند.

حال وقتی در مورد این موضوع صحبت می کنیم که یک فروشنده با شرایط خاصی محصولی را به فروش می‌رساند در اصل می گوییم فروشنده طبق  شرایطی که شرکت یا سازمان برای محصول تعیین می کند محصول را به فروش می‌رساند .

به طور مثال اگر یک شرکت محصولات کامپیوتری را به صورت شش ماهه به فروش می‌رساند فروشنده نیز باید طبق قوانین این شرکت عمل کند و نمی تواند کالا را با شرایط دیگری که فراتر از این شرط است فروش خود را انجام دهد.

یکی از فاکتورهای فروش قیمت محصول است به همین خاطر یک فروشنده باید بتواند محصول خود را به قیمتی که مشخص شده است به فروش برساند . با این حال اگر یک فروشنده در مورد تقاضای مشتری به راحتی قیمت خود را پایین بیاورد ناخوداگاه برای تمام مشتری های خود این کار را انجام خواهد داد. و این موضوع باعث موفقیت فرد نمی شود.

چرا باید به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

همانطور که می دانید ما در هر شغلی اشخاصی را داریم که به موفقیت های بزرگی رسیده اند و توانسته اند که از لحاظ مالی به استقلال برسند. افرادی نیز هستند که در همان شغل نتوانسته اند دستاورد بزرگی خلق کنند و از شرایط زندگی می نالند.

شما هم اگر می خواهید از طریق فروشندگی درآمد زیادی به دست بیاورید باید تلاش کنید تا به یک فروشنده موفق تبدیل شوید . در ادامه راهکارهای مختلفی را برای شما بیان می کنیم.

مهارت ها و ترفند ها و ویژگی فروش موفق

تصویر گوش شنوا

گوش شنوا

اولین مهارتی که باید در آن به تخصص برسید این است که تلاش کنید تا گوش شنوای خودتان را تقویت کنید. گوش شنوا یکی از موثر ترین عادات و ویژگی فروشنده موفق می باشد.  شما با داشتن گوش شنوا می توانید به خودتان این امکان را بدهید که نیاز های مشتریان را به خوبی استخراج کنید و در نهایت بهترین محصولتان را به آنها پیشنهاد دهید.

بسیاری از فروشندگان، محصولی را به مشتریان پیشنهاد می کنند که سود بیشتری در آن وجود داشته باشد. در چنین شرایطی اگر شما سعی کنید که محصولی را که واقعاً مشتری به آن نیاز دارد با رعایت اصول مذاکره را به او بفروشید، به شما اعتماد می کند و سعی می کند که محصولات مورد نیازش را از شما بگیرد.

تصویر مهارت های ارتباطی

مهارت ارتباطی

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در افزایش فروش تاثیر دارد و می تواند شما را به یک فروشنده  حرفه ای و موفق تبدیل کند، مهارت های ارتباطی شما می باشد.

منظور از مهارت ارتباطی این است که شما بتوانید به خوبی نیاز های طرف مقابل را تشخیص دهید، با توجه به آن نیاز ها به صورت جذابی راهکار های مختلف به ارائه دهید و سعی کنید که پیامی که ارسال می کنید،‌ از جنس کیفیت خوبی برخوردار باشد.

پیشنهاد مطالعه : آموزش فروش

باور داشتن به محصول

شاید برایتان جالب باشید که یکی از بارز ترین ویژگی فروشنده موفق، این است که به محصولی که آن را می فروشد باور دارد. شما باید باور داشته باشید که محصول شما می توانید مشکلی را از مردم و مشتریان حل کند. برای مثال اگر شما خدمات اینستاگرام انجام می دهید، باید به قدری خوب باشید و اطلاعات داشته باشید که مطمئن باشید، محتوایی که تولید می کنید، طبق نیاز مشتریان است و به همین دلیل می تواند روند رشد پیج را مثبت کند.

باور داشتن به محصول می تواند لحن شما را تغییر دهد و چاشنی اعتماد به نفس را به آن اضافه کند. همین اتفاق باعث می شود که شما علاوه بر  داشتن فروش حضوری خوب، به یک فروشنده موفق تلفنی تبدیل شوید.

تصویر دانش زیاد

دانش زیاد

داشتن دانش زیاد باعث می شود که شما بتوانید پیامی را که در مرحله مهارت های ارتباطی به آن اشاره کردیم را به بهترین شکل به مشتری انتقال دهید. زمانی که مشتری متوجه می شود که شما درباره محصول اطلاعات عمقی دارید، بین شما و سایر  رقبایتان تمایز قائل می شود و از اینکه از شما خرید می کند احساس خوبی دارد. پس مهم ترین نکته برای اینکه به یک فروشنده موفق تبدیل شوید این است که دانش خودتان نسبت به کسب وکارتان را بیشتر کنید.

مدیریت زمان

داشتن مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که فروش موفقی را داشته باشید. شما باید روی زمانی که برای هر مشتری می گذارید کنترل داشته باشید و سعی کنید که روز به روز، مدت زمانی که طول می کشد تا یک مشتری را راضی به خرید کنید، کم تر کنید.

برای مثال اگر  به طور میانگین برای راضی شدن یک مشتری ۴۰ دقیقه زمان می برد، باید تلاش کنید که این را به دقایق کم تری کاهش دهید. در فروش اینترنتی و فروش تلفنی عدم مدیریت زمان باعث می شود که فروشندگان، روی یک مشتری زمان زیادی بگذارند وبرای یک مشتری زمان خیلی کمی خرج کنند که این مسئله باعث می شود شما نتوانید، فروشندگی خودتان را به صورت اصولی تقویت کنید.

مدیریت زمان اگر به درستی و به همراه مشاوره برای کسب و کار انجام شود می تواند شما را به یک فروشنده موفق تلفنی تبدیل کند.

تصویر صداقت و ارزش

صداقت و ارزش

 اگر شما سعی کنید که کسب و کاری بنا بر صداقت ایجاد کنید  وسعی کنید که ارزش های خوب مانند عمل کردن به صحبت هایتان و … را اضافه کنید پس از مدتی، نتیجه آن را می بینید و می توانید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید.

فروش موفق در اینستاگرام

اینستاگرام و تلگرام و به طور کلی تمام فضاهای مجازی این امکان را به وجود آورده است که ما بتوانیم کانال های فروش خودمان را افزایش دهیم. راز داشتن فروش موفق در این بازارها این است که مخاطبین خود را از طریق تولید محتوا تحریک کنید که محصول شما را خریداری کنند. پس از مدتی که توانستید از طریق تولید محتوا محصولتان را به دیگران بفروشید، زمان آن می رسد که از طریق تبلیغات اینترنتی کسب وکارتان را به افراد بیشتری معرفی کنید.

تصویر فروش موفق کتاب

فروش موفق کتاب

در ادامه به برخی از کتاب هایی که می توانید با استفاده از آنها به یک فروشنده موفق تبدیل شوید را به شما معرفی می کنیم:

کتاب شیوه گرگ اثر جردن بلفورت

کتاب پرزنت یک دقیقه ای اثر کیت شرایتر

کتاب اصول فروش چارلز فوترل

کتاب فروش آسان اثر تام هاپکینز

کتاب تاثیر هوش هیجانی بر فروش اثر جب بلانت

کلام آخر:

برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق، خواندن مباحث فوق اثری ندارد. شما باید تلاش کنید هریک از این راهکار ها که در این مقاله به آن اشاره کردیم را تمرین کنید و در کسب و کارتان پیاده سازی کنید. در این صورت است که می توانید دستاوردهای بزرگی خلق کنید. ما در مجموعه ی ماهان تیموری باور داریم قدم اول کسب دانش و سپس پیاده سازی دقیق استراتژی آموخته شده در روند افزایش درآمد می باشد، از همین حالا شروع کنید.

سوالات متداول

فروشندگان موفق اصولا سحر خیز هیتند و به تغذیه و سلامت خود اهمیت می دهند. آن ها از شب قبل برنامه فروش خود را یادداشت می کنند. این افراد سعی می کنند به ظاهر خود رسیدگی کرده تا حس خوبی در مشتری ایجاد کنند. این افراد سعی می کنند از اشتباهات خود درس بگیرند  و هر روز سعی می کنند نقاط ضعف خود را بهبود ببخشند.

آنها از جملاتی مانند: چگونه یا چطور می توانم به شما کمک کنم؟ ، چه زمانی می توانیم شروع کنیم؟، آن ها از مشتریان خود به صورت دوستانه تشکر می کنند، در مورد مشکل آن ها سوال می پرسند

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید