آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راهکارهایی جهت انتخاب شغل دوم برای کارگران

راهکارهایی جهت انتخاب شغل دوم برای کارگرانReviewed by باقری on Dec 18Rating: 5.0

کارگران بخش گسترده‌ای از نیروی کار را در کشور ما به خود اختصاص می‌دهند.

روزگاری نه‌چندان دور کارگران تنها دربرگیرنده قشر غیر تحصیل‌کرده جامعه بودند که به دلیل نداشتن امکانات تحصیلی به‌ناچار به زندگی همواره پرمشقت کارگری تن داده بودند.

اما امروزه به دلیل اشباع نیروی کار تحصیل‌کرده.

این گروه از افراد نیز، چاره کسب روزی حلال و گذران زندگی را در پیوستن به زندگی سخت اما شریف کارگری دیده‌اند.

برای مثال می‌توانم به یکی از آشنایان خانواده پدری‌ام اشاره‌کنم؛ حمید فارغ‌التحصیل رشته مکانیک در مقطع فوق‌لیسانس از دانشگاه اصفهان است.

متأسفانه چند هفته پیش او را در یکی از میدان‌های یکی از شهرستان‌های مجاور دیدم که به انتظار کار نشسته بود.

[btnForPushNotification]

پدرم برایم تعریف کرد که او به سبب نیافتن شغل مجبور شده پا روی غرورش بگذارد و برای گذران زندگی در این مسیر قدم بگذارد، اما ازآنجاکه تاب دیدن چهره‌های آشنا را نداشته، هرروز صبح زود به اینجا می‌آید و گاهی تا عصر چشم‌انتظار کار می‌نشیند.

متأسفانه حمیدهای زیادی هستند که در گوشه‌کنار شهرهای ایران هرروز به انتظار کار می‌نشینند و این انتظار گاهی آن‌قدر به طول می‌انجامد که حاضر می‌شوند با حقوقی کمتر از حق واقعی‌شان کار کنند.  

این در حالی است که علاوه بر فرهنگ ادبی ما، به اهمیت نقش کارگر و زحمات او در گردش چرخ جامعه و لزوم توجه به‌حق و حقوق آنان در احادیثی چند از معصومین مانند:

  1. پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله می‌فرمایند: ظلم در پرداخت مزد کارگر، از گناهان بزرگ است.
  2. امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: پیش از آن‌که عرق آنان(کارگران) خشک شود، مزدشان را بپرداز.

نیز به آن پرداخته‌شده است.

امروزه جامعه کارگری در کشور ما علی‌رغم مشقت کاری بالا از کمترین امکانات رفاهی برخوردار هستند.

به عبارت بهتر گردوی کرم‌خورده‌ای است که پس از تلاش و صبر بسیار حاصلی ناامیدکننده به دنبال دارد و حتی ته دل یک کودک را هم نمی‌گیرد.

متأسفانه عدم وجود امنیت شغلی و تأمین معاش، مغز کرم‌خورده صبر و تلاش بسیار قشر کارگر است.

ازاین‌رو گروه کثیری از کارگران به امید دستیابی به شرایطی بهتر، باوجود فشار کاری بالا، تلاش مضاعف در قالب شغل دوم را چاره کار می‌بینند.

مسئله‌ای که این نوشتار سعی دارد به آن بپردازد.

با توجه به آنچه پیش‌تر گفته شد در این مقاله به ارائه پیشنهاد‌هایی برای هر دو گروه از کارگران یعنی قشر تحصیل‌کرده و غیر تحصیل‌کرده خواهیم پرداخت.

 

ویژگی‌های اصلی شغل دوم در زندگی کارگری

یکی از مشکلات مرتبط با زندگی کارگری ساعات طولانی و پرفشار کاری است.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد شغل دوم برای این قشر باید به‌گونه‌ای باشد که از سویی بتواند تا حد امکان مانع از فرسایش جسمی و روحی سرپرست خانواده باشد و از سوی دیگر استحکام بنیان‌های عاطفی خانواده را در زیر هجمه بایدها و نبایدهای اقتصادی تا حدودی تضمین کند.

این امر به‌خصوص اگر سرپرست خانواده یک زن باشد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بنابراین بهتر است امکان انجام شغل دوم در خانه و در کنار خانواده فراهم باشد.

 

شغل دوم برای قشر کارگر باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند استحکام بینان‌های عاطفی خانواده را در زیر هجمۀ بایدها و نبایدهای اقتصادی جامعه تا حدودی تضمین کند.

 

همچنین به سبب وضعیت مالی سخت عموم کارگران، شغل دوم بهتر است به سرمایه اولیه چندانی نیاز نداشته باشد.

معلمی از راه دور ( آموزش آنلاین)

اگر تحصیلاتی دارید اما مجبور شده‌اید کارگری کنید یکی از بهترین گزینه‌هایی که می‌توانید به‌عنوان شغل دوم برگزینید آموزش آنلاین است.

شما می‌توانید ویدئوهایی از مواد درسی پرکاربرد برای هم رشته‌ای‌های خود به‌خصوص در مراحل پیش از دانشگاه تهیه کنید.

نمونه‌هایی را در شبکه‌هایی همچون آپارات به‌رایگان قرار دهید تا بتوانید مشتری‌های خود را بیابید.

در انتخاب کلیدواژه‌هایی که به‌صورت هشتک در زیر فایل خود قرار می‌دهید بسیار دقت کنید. آن‌ها در موفقیت تبلیغاتی شما نقش به سزایی دارند.

این کار به‌عنوان یک شغل دوم به‌خصوص برای گروه‌های کارگری تحصیل‌کرده می‌تواند بسیار ایده آل باشد، چراکه انجام آن در محیط خانه و در کنار خانواده امکان‌پذیر است و بنابراین از خستگی‌های بیرون از منزل و هزینه‌های آن خبری نیست.

علاوه براین ساعات کاری معین و محدود ندارد و مهم‌تر از همه سبب می‌شود حس خوشی ناشی از فایده داشتن تحصیلات و هدر نرفتن عمر را در شما ایجاد شود.

از کیبورد خود پول دربیاورید

این گزینه‌ای بسیار عالی برای تمامی کارگران به‌خصوص در سنین پایین‌تر است. تایپ همیشه به مدد تحقیقات دانش‌آموزی و رسالات دانشجویی مشتری‌های خاص خودش را دارد.

فقط کافی است اندکی وقت بگذارید و با استفاده از آموزش‌های آنلاین که عموماً رایگان هستند، تایپ ده انگشتی را در مدت کوتاهی بیاموزید.

یکی از وب‌سایت‌های آموزشی خوب و جذاب این حوزه تایپکده است که خدمات خود را به‌صورت کاملاً رایگان ارائه می‌دهد.

حالا شما می‌توانید به‌عنوان تایپیست در یکی از وب‌سایت‌های مرتبط و معتبر چون ایران تایپیست مشغول شوید و یا وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید.

بی‌شک کیفیت خوب و قیمت مناسب به‌سرعت سیلی از مشتریان را به سمت شما روانه می‌کند.

فراموش نکنید که تبلیغات خود را در مغازه‌های لوازم‌التحریر فروشی نزدیکی مدارس و در ورودی دانشکده‌ها به‌خصوص در اواخر ترم تحصیلی نصب کنید.

زبان دوم، شغل دوم

اگر یک کارگر تحصیل‌کرده هستید که در رشته زبان انگلیسی، فرانسه، عربی، آلمانی یا هر زبان پرکاربرد دیگر فارغ‌التحصیل شده‌اید و یا از هر طریق دیگری به زبانی غیر از زبان مادری خود تسلط دارید می‌توانید شغل پرطرفدار ترجمه را محل کسب درآمد دوم خود کنید.

در این حوزه هم مانند تایپ می‌توانید علاوه بر نصب آگهی‌های تبلیغاتی در مکان‌های پرکاربرد یادشده، تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی هم ارائه کنید و یا با سایت‌های معتبری همچون ایران تایپیست  در این زمینه همکاری کنید.

بنویسید و کسب درآمد کنید

در جامعه کنونی کشور ما تولید محتوا مال خوبی است که بر زمین نمی‌ماند.

در این راستا شما به‌عنوان یک کارگر می‌توانید رسانه قشر خود باشید.

درباره خود و مسائل و مشکلاتتان بنویسید و برای خبرگزاری‌ها و یا وب‌سایت‌های مرتبط چون کارگرآنلاین بفرستید.

همچنین شما می‌توانید به‌عنوان تولیدکننده محتوا در حوزه‌های مختلف برای برخی وب‌سایت‌ها کارکنید.

در این رابطه فرصت‌های کاری بی‌شماری در سایت جابینجا در دسترس است.

البته این کار با توجه به شرایط عمدتاً سخت و پر دغدغه زندگی کارگری ممکن است گزینه سخت‌تری باشد، چون به وقت و تمرکز بیشتری نیاز دارد.

گردشگران را راهنمایی کنید

در حوزه گردشگری می‌توانید به دو صورت فعالیت کنید:

1.آنلاین

شما می‌توانید به مناطق بکر و جاذبه‌های گردشگری ازجمله رستوران‌های محلی، آبشارها و یا چشمه‌های آب گرم منطقه خود بروید و به مدد تلفن‌های همراه هوشمند خود عکس و فیلم تهیه کنید.

سپس با ضمیمه کردن آن‌ها به یادداشتی زیبا و جامع از طریق سایت نابرو و یا سایت‌های مشابه کسب درآمد کنید.

بدین ترتیب فعالیت در این عرصه هم فال است و هم تماشا؛ چراکه علاوه بر کسب درآمد از سویی فرصت سپری کردن اوقاتی خوش در کنار خانواده را هم برای خود فراهم خواهید ساخت و از سویی دیگر وظیفه فرهنگی خود را در قبال هویت ملی و بومی خود به انجام رسانده‌اید.

به نظر می‌رسد این پیشنهاد به‌ویژه برای کارگران تحصیل‌کرده و فصلی مناسب باشد.

2. حضوری

شما به‌خصوص اگر کارگری فصلی هستید و در مناطقی غیر از کلان‌شهرها زندگی می‌کنید، می‌توانید از انعطاف زمانی شغل خود نهایت استفاده را ببرید و در فصول گردش‌گرپذیر سال به‌عنوان یک راهنمای محلی، اطلاعات خود را در اختیار مسافران و گردشگران به‌ویژه از نوع ماجراجوی آن قرار دهید و با همراهی آنان علاوه بر گذران ساعاتی خوش، کسب درآمد کنید.

* اگر شما باهوش و زرنگ باشید می‌توانید با تلفیق شکل حضوری و آنلاین این گزینه، با یک تیر دو نشان بزنید.

با حبوبات تمیز، آش پشت پای بی‌پولی را بپزید

در دنیای پرمشغله امروزی بسیاری از افراد وقت و شاید حوصله انجام کارهایی ازاین‌دست را ندارد، بنابراین از کار شما استقبال خواهند کرد.

حبوبات را به شکل عمده بخرید و پس از پاک کردن، آن‌ها را بسته‌بندی کنید.

مطمئن باشید اگر بسته‌بندی‌ها را به‌صورت تمیز و ساده اما شکیل و کوچک ارائه کنید و درعین‌حال در این شرایط افسارگسیخته قیمت‌ها از چاشنی انصاف هم بهره ببرید، بی‌شک خریداران ثابت و فراوانی خواهید یافت.

بدین ترتیب پس از مدتی با ارائه و ثبت برند خود می‌توانید کارتان را گسترش دهید و با پیوستن جدی به جرگه شاغلان خانگی از مزایا و تسهیلات آن بهره‌مند شوید.

در جهت بازاریابی نیز می‌توانید با سوپرمارکت‌ها همکاری کنید اما اگر فروش مستقیم را سرلوحه کار خود کنید، سود بیشتری هم نصیب شما و هم خریدار خواهد شد، چون با از میان برداشتن واسطه همراه است.

این روش را می‌توانید با عرضه به همسایه‌ها آغاز کنید.

لازم به ذکر است شغل‌های این‌چنینی می‌توانند برای کارگران به‌ویژه در گروه غیر تحصیل‌کرده بسیار مناسب باشند؛ زیرا به مهارت خاصی نیاز ندارند و مستلزم صرف دقت و انرژی زیادی نیز نیستند، چیزی که تن خسته کارگران از آن بی‌بهره است.

همچنین اشتغال به این حوزه می‌تواند در تأمین نیازهای عاطفی خانواده تأثیر به سزایی داشته باشد.

زیرا فرصتی فراهم می‌آورد تا افراد خانواده در کنار هم فعالیت کنند و فرصتی هرچند اندک برای باهم بودن داشته باشند.

با سبزی و میوه خشک، ریشه فشارهای اقتصادی را بخشکانید

سبزی‌های خشک همواره جایگاه خاص خودشان را در تهیه مواد غذایی در میان سفره‌های ایرانی داشته‌اند. اما پاک کردن سبزی و خشک کردن آن، فرآیندی وقت‌گیر است که دیگر کمتر در حوصله زنان شاغل و حتی خانه‌دار به‌خصوص از نوع شهرنشین آن می گنجد، بنابراین می‌توان به بازار تقاضای آن امید بست.

همچنین در میان تنقلات عمدتاً ناسالمی که سبد خرید خانواده‌های ایرانی را پر کرده است، چیپس میوه می‌تواند جایگاه خود را به‌راحتی باز کند و بسیاری از کسانی که میوه دوست ندارند را هم از مواد مغذی میوه‌ها بهره‌مند سازد.

بنابراین تهیه این فرآورده علاوه بر کسب درآمد بر افزایش سطح سلامتی جامعه نیز مؤثر است.

برای این کار در صورت امکان میوه‌ها به‌خصوص میوه درختانی چون هلو و زردآلو را که بسیار پرطرفدار هستند پیش‌خرید کنید، در غیر این صورت می‌توانید به‌صورت عمده از میدان‌های میوه و تره‌بار تهیه کنید.

[btnForPushNotification]

پس از شستشو و خشک کردن میوه‌ها آن‌ها را به‌صورت ورقه‌ای برش دهید و سپس سایه‌خشک کنید.

بعد از مدتی و در صورت داشتن جای کافی می‌توانید از سود حاصله یک دستگاه میوه خشک‌کن بخرید و کار خود را گسترش دهید.

اشتغال به تهیه فرآورده‌های خشک میوه و سبزی به سبب عدم نیاز به سرمایه اولیه کلان، مهارت خاص و پیچیده و ساعات کاری مشخص می‌تواند در جرگه شغل‌های ثانویه ایده آل برای کارگران باشد.

این شغل همچنین به سبب آنکه دورریز ندارد بسیار باصرفه است؛ میوه‌های له‌شده را می‌توان به‌صورت لواشک استفاده کرد و ساقه سبزی‌های پاک‌شده را می‌توان به دامداری‌ها فروخت.

قند بشکنید و کام اقتصاد خانواده خود را شیرین کنید

برای این کار کافی است کله‌قند را به‌صورت فله‌ای خریداری کنید و با دست و یا در صورت امکان با تهیه یک دستگاه قند خردکن خانگی آن‌ها را خردکنید و در بسته‌بندی‌های کوچک و بزرگ به مشتریان محلی و یا مغازه‌ها ارائه کنید.

همچنین لازم به ذکر است که بازار فروش این کالا در ایام محرم و جشن‌های مذهبی بسیار پررونق است؛ اما به‌احتمال کم هم اگر نتوانستید به‌سرعت آن‌ها را بفروشید، نگران نباشید زیرا قند به‌راحتی خراب نمی‌شود.

خاکه قندهای حاصل از خرد کردن قند را هم می‌توانید به قنادی‌ها بفروشید.

 

انجام فعالیت‌هایی از قبیل فرآوری میوه و سبزی خشک و یا تهیه حبوبات تمیز، به‌عنوان شغل دوم برای قشر کارگر بسیار مناسب هستند زیرا به مهارت خاصی نیاز ندارند و مستلزم صرف دقت و انرژی زیاد نیستند؛ چیزی که تن خسته کارگران از آن بی‌بهره است.

 

با طبخ غذا و شیرینی برای عزیزان خود به اقتصاد خانواده جانی تازه ببخشید

 اگر مهارت فوق‌العاده‌ای در آشپزی، پخت انواع نان و شیرینی و شربت‌های محلی به‌ویژه از نوع رژیمی آن دارید، می‌توانید آن را به‌صورت آنلاین یا حضوری آموزش دهید.

لازم به ذکر است که آموزش آنلاین به سبب آنکه فارغ از محدودیت‌های مکانی و زمانی است می‌تواند گزینه بهتری باشد.

کافی است چند عکس زیبا از غذاها و شیرینی‌های طبخ شده خود در اینستاگرام قرار دهید و با هشتک‌هایی چون آموزش آنلاین، شیرینی محلی، شیرینی رژیمی، شیرینی سالم و کلیدواژه‌های مؤثر دیگر به اشتراک بگذارید تا مشتریان بتوانند شما را بیابند.

همچنین می‌توانید با طبخ این شیرینی‌ها و غذاها به میزان زیاد، آن‌ها را در مکان‌هایی مانند جمعه‌بازار تهران و یا جشنواره‌های محلی عیدانه به‌صورت مستقیم به مشتری عرضه کنید.

اشتغال در این حوزه علاوه بر درآمدزایی، غذایی برای روح و جسم خسته کارگران نیز هست، چراکه با شیرینی همراهی خانواده و عطر خوش زندگی عجین است.

*اگر شما به‌عنوان شغل دوم قند خرد می‌کنید، بسیار باصرفه است که با ضایعات کاری خود (خاکه قندها) شیرینی‌های خانگی درست کنید و آن‌ها را هم بفروشید.

مخلفات غذایی کهن ایرانی، راهی نو برای درآمدزایی

انواع شور و ترشیجات از مخلفات قدیمی و موردعلاقه ذائقه ایرانی است که همواره نوع خانگی آن از اقبال بیشتری در فروش برخوردار بوده است. با تهیه مواد اولیه تقریباً ارزان این مخلفات و رعایت اصول فرآوری آن می‌توانید محصولی تهیه کنید که علاوه بر رنگین‌تر کردن سفره خود، سفره تعداد زیادی از خانواده‌های ایرانی دیگر را نیز عطر و بویی نو ببخشد.

شغل دوم خود را کادو بگیرید

اگر شما به کار با دست علاقه‌مند هستید، ساخت جعبه‌های کادویی یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که می‌تواند به‌عنوان شغل دوم تا حدودی راهگشای مشکلات اقتصادی بی‌شمار زندگی کارگری‌تان باشد.

با یک جستجوی ساده می‌توانید نحوه ساخت چند مدل جعبه کادویی جالب را بیاموزید و به‌صورت انبوه تولید کنید.

این کالا به‌خصوص در مناطق مرفه‌نشین شهرها و همچنین در ایام خاص مانند روز عشق و یا روز مادر فروش خوبی دارد.

در ضمن هرگز برای شما ضرر مالی نخواهد داشت چراکه هرگز با خطر فساد و خرابی همراه نمی‌شود.

همچنین درصورتی‌که شما فرزندانی کم سن و سال داشته باشید، می‌توانید از این فرصت طلایی برای رفع نیازهای عاطفی فرزندانتان بهترین استفاده را ببرید.

 

به قابلیت‌های اقتصادی جامعه زنان بیشتر توجه کنید

زیورآلات گل سرسبد علایق زنانه است؛ حتی زنانی که کمتر به این چیزها توجه می‌کنند حداقل یک دستبند بر دست خود دارند؛ بنابراین تنوع و زیبایی در این عرصه هیچ‌گاه از دید جامعه زنان دور نمی‌ماند.

از طرفی دیگر امروزه به سبب قیمت بالای زیورآلات اصل بسیاری از افراد به نمونه‌های بدل روی آورده‌اند.

حال اگر این آثار با بخش‌های مختلف هنرهای بومی مثل میناکاری و یا گره‌های سنتی تلفیق شود، علاوه بر ارزش هنری و اقتصادی، دارای ارزش فرهنگی نیز خواهد شد و بی‌شک خواهان بیشتری خواهد یافت.

پس هنرهای خود را حتی در حد یک گره، جدی بگیرید و با افزودن اندکی چاشنی خلاقیت به آن کسب درآمد کنید. با فروش آنلاین آغاز کنید و از ارائه تخفیفات ویژه در روزهای چون روز مادر و روز دختر غافل نشوید.

همچنین می‌توانید محصولات خود را در جمعه‌بازارها و بازارهای عیدانه نیز به فروش رسانید.

با مدیریت و زیباسازی باغچه‌ها کسب درآمد کنید

بسیاری از افراد طبقات بالای جامعه برای نگه‌داری از باغچه‌های وسیع و زیبایشان به‌خصوص در فصل زمستان و بهار به کمک باغبانی خوش‌سلیقه احتیاج دارند.

بنابراین اگر شما یک کارگر به‌ویژه از نوع فصلی آن هستید که از کار کردن با گل و گیاه لذت می‌برید، می‌توانید تنها با استفاده از یک عدد بیلچه و یک قیچی باغبانی و در صورت لزوم یک اره درختی و البته بهره‌مندی از خلاقیت خود، به کار باغبانی خصوصاً در کلان‌شهرها بپردازید.

 این کار می‌تواند به‌صورت روزهای معینی در هفته به‌عنوان شغل دوم کمکی به بالا رفتن سطح درآمد شما بکند.

با همکاری در افزایش سطح سلامت جامعه، درآمد خود را افزایش دهید

امروزه مردم دوباره به طب سنتی روی آورده‌اند و علی‌رغم قرار نداشتن این داروها در میان خدمات انواع بیمه‌ها، مطب‌های این گروه از پزشکان همواره شلوغ است و حتی گاهی برای یافتن نوبت ویزیت، چند هفته باید در انتظار ماند.

این اقبال، عرصه جدیدی را برای طالبان مشاغل دوم فراهم کرده است.

اگر با این گیاهان آشنایی دارید و در مناطقی نیز هستید که این گیاهان به‌طور خودرو رشد می‌کنند، می‌توانید در زمان‌های مناسب به جمع‌آوری آن‌ها بپردازید و پس از بسته‌بندی به مراکز مربوطه ارائه کنید.

حتی اگر باغچه‌ای کوچک دارید می‌توانید با کاشت و پرورش گیاهانی همچون گل ختمی، گل پنیرک و گیاهان مشابه، کسب درآمد کنید.

جیب خود را چرب کنید

در جامعه کنونی ما، افزایش ابتلا به بیماری‌هایی چون چاقی و یا کبد چرب باعث شده تا مردم بیشتر به استفاده از روغن‌های غیر صنعتی روی بیاورند.

در این راستا شما می‌توانید با خرید چند کیلو دنبه گاوی و یا گوسفندی و استفاده از چند نوع ادویه مانند هل و دارچین به‌راحتی و به ساده‌ترین شکل ممکن روغن دنبه تولید کنید و به فروش رسانید.

علی‌رغم آسان بودن تهیه این روغن، به سبب بوی نسبتاً ناخوشایندی که در هنگام فرآوری دارد، خیلی از افراد حاضر به تولید خانگی آن نیستند، اما اگر شما به‌خوبی بتوانید این روغن را به شکل کاملاً بی‌بو فرآوری کنید به سبب خاصیت‌های فراوان و البته طعم بی‌نظیرش در طبخ غذا بسیار مورد اقبال قرار خواهد گرفت.

همچنین اگر شما اندکی سرمایه داشته باشید می‌توانید با خرید یک دستگاه تولید روغن، به فرآوری روغن پرطرفدار زیتون و یا کنجد مبادرت بورزید.

با یافتن دوباره کودک درون خود، کسب درآمد کنید

سرمایه‌گذاری روی کودکان و کالاهای مرتبط با آنان همواره یک سرمایه‌گذاری مطمئن به شمار می‌رود؛ چراکه آن‌ها همیشه در انتهای لیست قناعت خانواده جای دارند.

 

سرمایه‌گذاری برروی محصولات مرتبط با کودکان یک سرمایه‌گذاری مطمئن است. زیرا کودکان در انتهای لیست قناعت خانواده قرار دارند.

 

ساخت اسباب‌بازی یکی از مشاغل مرتبط با این حوزه است.

برای این کار شما می‌توانید با برش خلاقانه خرده‌های چوب که از ضایعات شغل نجاری به‌حساب می‌آیند، اسباب‌بازی‌هایی تولید کنید که برای رشد ذهنی کودک بسیار مفید باشد.

یکی از راه‌های بازاریابی برای این نوع محصولات ارائه رایگان یک نمونه از آن‌ها به مراکز مرتبط با کودکان مانند کتابخانه‌ها، فرهنگسراها و یا مهدکودک‌هاست. فراموش نکنید رنگ‌آمیزی و بسته‌بندی جذاب و دقت در تأمین امنیت کودک در هنگام بازی، تأثیر شایانی بر میزان فروش شما خواهد داشت.

یکی از مزایای مهم این شغل آن است که شما برای ساخت این نوع محصولات باید وقت و توجه بیشتری برای فرزندان خردسال خود صرف کنید. همچنین لذت اصلی این کار آن است که اولین مشتریان شما کودکان و نوه‌های خودتان هستند.

تاکسیرانی گزینه‌ای همیشه در دسترس

تاکسیرانی اولین گزینه‌ای است که همواره به ذهن طالبان شغل دوم می‌رسد؛ اما به سبب شرایط خسته‌کننده این شغل مانند حضور در فضای شلوغ و آلوده شهری و دست‌وپنجه نرم کردن با ترافیک و مهم‌تر از آن دوری از اعضای خانواده که تبعات بد جسمی و روحی برای فرد و خانواده به دنبال دارد در انتهای این لیست آمده است.

اما اگر هیچ‌یک از موارد بالا موردپسند شما نبود و یا در شرایط زندگی شما نمی‌گنجید، می‌توانید به این شغل بپردازید. پیشنهاد ما رفتن به‌سوی تاکسیرانی آنلاین است.

قیمت مناسب و مشتری‌مداری این نوع سرویس‌ها سبب شده تا امروزه خدمات تاکسیرانی آنلاین در مقایسه با خدمات سنتی این عرصه بیشتر مورد اقبال مردم به‌ویژه در کلان‌شهرها باشد.

این سرویس‌ها علاوه بر مشتریان برای رانندگان هم ارزشمند است زیرا ازنظر ساعات کاری منعطف است و نیاز به حضور دائم ندارد.

شما برای پیوستن به این شبکه باید در سایت‌های خدمات تاکسیرانی آنلاین مانند اسنپ و تپسی ثبت‌نام کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.