آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

شناسایی سریع علایق و استعدادهای پنهان

شناسایی سریع علایق و استعدادهای پنهانReviewed by مدیر سایت on Aug 23Rating:

شناسایی سریع علایق و استعدادهای پنهان ;یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که هر فرد باید قبل از هر کاری انجام دهد. در این صورت می‌تواند مطمئن باشد که مسیری که طی می‌کند درست است. شاید خیلی شنیده باشیم که برای موفق شدن در زندگی باید هدف داشت; اما آیا بدون شناخت علایق و استعدادهای پنهانمان می‌توانیم مسیر درست را برای رسیدن به اهدافمان انتخاب کنیم؟!بدون شک خیر.

سریع‌ترین راه شناسایی علایق و استعدادهای پنهان

 

در این نوشته می‌خواهیم سریع‌ترین راه شناسایی علایق و استعدادهای پنهان را به شما بگوییم; تا بتوانید به‌راحتی این کار را انجام دهید و با اطمینان خاطر بیشتری ;قدم‌های موفقیت را یکی پس از دیگری بردارید.یکی از قوی‌ترین راه‌های شناخت علایق تمرکز بر روی یک‌ چیز است; دقیقاً مانند راداری هوشمند عمل می‌کند ; تمرکز بر روی میزان شادی و رضایتی که حین کار احساس می‌کنید.کاری که با انجامش باری روی دوش خود احساس نمی‌کنید و با شور و اشتیاقی خاص انجامش می‌دهید.

احساسات خوب

 

 

برای انجام این کار تلاش خاصی نمی‌کنید و فقط انجامش می‌دهید و در تمام زمانی که مشغول آن هستید تلفیقی از تمام احساسات خوب را تجربه می‌کنید. هیچ اجباری برای انجامش وجود ندارد اما شما آن را انجام می‌دهید حتی اگر مجبور باشید بدون دریافت دستمزد آن را انجام دهید. شاید در ابتدا سخت باشد و احساس سردرگمی کنید اما کمی وقت بگذارید تا کشفش کنید ارزشش را دارد.دومین راهکاری که می‌توانید با استفاده از آن از علایق و استعدادهای پنهان خودآگاه شوید این است; سؤالات زیر را از خود بپرسید و در برگه‌ای یادداشت کنید:

1.دو ویژگی خاص و بارزتان چیست؟ مثلاً خلاق و سخت‌کوش

2.وقتی با دیگران در ارتباط هستید دوست دارید چه احساساتی را از طرف آن‌ها دریافت کنید؟ مثلاً احترام و حمایت

3.فرض کنید در دنیایی هستید که کامل است و هیچ نقصی ندارد، دنیای شما چه ویژگی‌هایی دارد؟

ارتباطات به چه شکلی هستند؟

تمام احساس و انتظارتان را از این دنیای فوق‌العاده و شاد در یک جمله‌ی مثبت و در زمان حال بنویسید.

4.تمام جواب‌هایی که در سه سؤال قبلی دادید را در یک جمله خلاصه کنید.

جمله‌ای که نوشتید به‌نوعی رسالت شماست.

این عبارت را همیشه جلوی دیدتان قرار دهید تا بدانید که مقصد کجاست.

 

علایق شما

 

 

همیشه این را به خاطر بسپارید که همه‌ی ما برای انجام کاری به این دنیا آمده‌ ایم و رسالتی بر دوش داریم; بنابراین با شناسایی سریع علایق و استعدادهای پنهان خود می‌توانیم انسان موفق و مؤثرتری باشیم. همه انسان‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که می‌توانند با کشف آن‌ها زندگی پربار تری داشته باشند. انجام کارهایی که از آن‌ها نفرت داریم درست نیست; حتی اگر خود را مجبور به انجام آن بدانیم و چاره‌ای غیرازاین نبینیم، اما این‌یک اصل در موفقیت است.کاری را انجام بده که با انجامش احساس خوشحالی کنی و از آن لذت ببری; در این صورت مطمئن باش به جایگاه بالایی در آن خواهی رسید.

استعدادهای خودآگاه

 

 

زندگی آنقدر کوتاه است که نباید با تلخی آن را سپری کنیم در واقع زندگی باید سراسر شادی و آرامش باشد; و تا زمانی که خودمان را بیشتر نشناسیم و از علایق و استعدادهای خودآگاه نباشیم نمی‌توانیم تصمیمات درستی برای زندگی‌مان بگیریم و درنتیجه از زندگی رضایت نداریم و مدام در حال گلایه و شکایت هستیم. بعد از شناخت سریع علایق و استعدادهای پنهان خودمان می‌توانیم زندگی بامعناتری داشته باشیم و بعدازآن هیچ کاری را بی‌هدف انجام نمی‌دهیم. برای تک‌تک انتخاب‌هایمان دلیلی داریم و این یعنی به‌درستی زندگی می‌کنیم.

تکنیک رسالت

 

 

یکی دیگر از راه‌های کشف این علایق و استعدادهای درونی، تمرینی است که به‌صورت مراقبه انجام می‌دهیم. تکنیک رسالت یکی از قدرتمندترین تکنیک‌هایی است که برای کشف علایق و استعدادها از آن استفاده می‌کنیم. در پکیج کسب ثروت و آرامش در بخش مدل عاپا و در قسمت ابتدایی آن یعنی عشق، این تکنیک را اجرا کردیم. همان‌طور که می‌دانید جواب تمام سؤالات ما در درونمان است ;بنابراین سفر به درون و کاوش درون می‌تواند بهترین پاسخ را به ما بدهد. مهم‌ترین سؤالی که می‌توانیم از خود بپرسیم و با پاسخش بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌مان; یعنی کشف رسالتمان و اقدام در راستای آن را بگیریم این است:

«من به این دنیا آمده‌ام که چه‌کار کنم؟» جواب این سؤال در درون شما نهفته است ;و پاسخ به آن می‌تواند دید روشنی برای ادامه‌ی زندگی‌تان باشد.شناسایی سریع علایق و استعدادهای پنهان موضوع بسیار مهمی است که باید قبل از هر اقدامی به آن توجه کنیم ; تا مسیر موفقیت را به‌راحتی طی کرده و به جایگاهی که در ذهن داریم برسیم.

نکاتی برای شکوفا کردن استعداد ها

زمانی که شما استعداد ها و توانایی های خود را شناختید و رسالت خود را در زندگی انتخاب کردید زمان آن فرا میرسد که برای شکوفا کردن این استعدادها تلاش کنید. در ادامه چند نکته که به شما کمک خواهد کرد استعداد های خود را شکوفا کنید ارائه شده است. اگر شما بتوانید استعدادهای خود را شکوفا کنید شانس خیلی زیادی برای رسیدن به اهداف خود خواهید داشت.

دست از تلاش بر ندارید

 

 

تا زمانی که شما دست از تلاش نکشید، شکست نخواهید خورد. با یک نگرش مثبت شکست میتواند به بزرگترین و ارزشمندترین راهنمای شما در مسیر موفقیت تبدیل شود. اگر نگرش درستی نسبت به شکست داشه باشید و از آن بیاموزید شکست به منزله پلی به سوی پیروزی و رسیدن به هدف برای شما خواهد بود. داشتن این نگرش نسبت به شکستها باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. وقتی به استعداد خود پی بردید زمان آن فرا رسیده است که با اعتماد به نفس به سمت شکوفا کردن آن حرکت کنید و هیچ شکستی نباید در مسیر برای شما تبدیل به یک مانع شود.

ذهنتان شگفت انگیزترین ابزار در دستان شما است

 

 

جهان با تمام بزرگیش میتواند در ذهن شما جای گیرد. ذهن بسیار پیچیده و شگفت انگیز است. ذهن شما قادر به تصور جهان است. ذهن در حالت نا خود آگاه ابزاری برای بقا است و همه چیز را با هدف بقا تنظیم میکند. به همین دلیل در حالت عادی ذهن دوست دارد همه چیز در حالت آشنا و امن باقی بماند. به همین جهت است که ذهن در مقابل تصمیم به تغییر و سوالات جدید از خود مقاومت نشان میدهد اما اگر به صورت آگاهانه کنترل شود قادر به انجام کارهای شگفت انگیزی بوده و میتواند به اصلی ترین ابزار برای شکوفایی استعداد های شما تبدیل شود. ذهن شما میتواند تبدیل به خدمتکاری عالی برای رسیدن به اهداف و شکوفایی استعداد های شما باشد و در نقطه مقابل اگر کنترل نشود میتواند تبدیل به مانعی بر سر راه شکوفایی استعداد های شما باشد.

آزادانه بیاندیشید

 

 

یکی از قابلیت های عالی و شگفت انگیزی که ذهن شما دارد قدرت تخیل و خیالپردازی است. به اعتقاد بسیاری از فلاسفه تخیل را میتوان قدرتمندترین قابلیت ذهنی دانست. معمولاً افراد در دوران کودکی خیالپردازان بسیار توانایی هستند اما با فرا رسیدن سنین بزرگسالی این توانایی را سرکوب میکنند. با سرکوب خیال پردازی شما قدرت خلاقیت خود را از دست میدهید حداقل روزی یک مرتبه به خودتان اجازه خیالپردازی بدهید و آزادانه بیاندیشید. بزرگترین هدف شما چیست؟ اولین گام برای رسیدن به آن این است که در موردش خیالپردازی کنید. بیل گیتس موسس شرکت مایکرو سافت میگوید که تمام سرمایه مایکروسافت تخیل انسان است. او به این موضوع اعتقاد دارد که میدان دادن به تخیلات باعث موفقیت او و شکوفایی استعدادش شده است.

با جامعه همرنگ نشوید

 

 

اگر شما مانند سیاهی لشکر در جامعه به دنبال جمعیت به راه بیافتید مطمعناً فراتر از آنها حرکت نخواهید کرد. اما اگر مستقل باشید، مستقل فکر کنید و مستقل حرکت کنید این احتمال وجود دارد که به جایی برسید که هرگز کسی آنجا نبوده است. جامعه همیشه تلاش میکند که ما را با دیگران همرنگ کند. ممکن است جامعه باعث ایجاد احساساتی نظیر مقبولیت، پذیرش و امنیت در ما شود اما این خطر نیز وجود دارد که ما خود واقعیمان را فراموش کنیم و نتوانیم استعدادهای شخصی خود را شکوفا کنیم. هر کدام از ما موجودی منحصر به فرد هستیم که برای انجام کار ویژه ای قدم بر این جهان گذاشته ایم. پس باید راه خودمان را پیدا کنیم و این مسیر را طی کنیم. اگر شما با اجتماع همرنگ شوید ممکن است چیزهای کوچکی به دست بیاورید اما در نهایت حسرت زندگی را خواهید خورد که با بها دادن به استعدادهایتان میتوانستید به آن برسید.

از قلمرو خود خارج شوید و به دیگران گوش دهید

 

 

در کلاسهایی شرکت کنید یا به سرگرمیهایی بپردازید که کاملاً خارج از قلمرو آرامش شما قرار دارد.  این کار میتواند استعدادهای پنهان شما را شکوفا کند. سعی کنید به تعریفها و تمجیدهایی که دیگران از شما میکنند گوش دهید. در بسیاری از موارد میتوانید استعداد هایی که توانایی شکوفا شدن دارند را از میان این تعریفها و تمجیدها پیدا کنید.

نتیجه گیری

از شما می‌خواهم زمان بگذارید و یک‌ بار برای همیشه مسیر خود را مشخص کنید. کشف علایق و مداومت بر انجام کارهایی که به انجامشان علاقه دارید به‌ مرور استعدادهایتان را شکوفا می‌کند.این را بدانید موفقیت انجام و مداومت به همین کارهای ساده و کوچک است که در کوتاه‌ مدت به چشم نیاید اما آینده‌ای شگفت‌ انگیز پیش رویتان قرار خواهد داد.من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت و آرامش شما را یاری میکنم.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. کاربر می‌گوید

  من مسیرم مشخصه فقط باید صبر کنم و آموزش ببینم فقط همین
  من رشدم قطعیه . من عالیم

 2. کاربر می‌گوید

  من در مسیر درستی هستم فقط باید ادامه بدم همین

 3. کاربر می‌گوید

  سپاس از استاد ماهان تیموری عزیز وپرانرژی..مطلب بسیار مفیدی بود من که لذت بردم و مدتها ست دنبال علایق پنهانم سرکردانم این مقاله کمک کرد که به درون خودم سفر کنم واز همین الان شروع کردم

 4. کاربر می‌گوید

  اینکه گفتین یکبار برای همیشه مسیرخودتو مشخص کن خیلیییییی رو من تاثیر گذاشت.ممنونم ی عالمه از انرژ
  ی مثبتتون

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس