کسب و کار تولید پنجره یو پی وی سی

خلاصه مطلب

در این بخش از فوت کوزه گری قصد داریم به معرفی شغل پنجره یو پی وی سی بپردازیم. قرار است که در این مقاله سیر تا
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

در این بخش از فوت کوزه گری قصد داریم به معرفی شغل پنجره یو پی وی سی بپردازیم. قرار است که در این مقاله سیر تا پیاز پنجره های یو پی وی سی رو با هم بررسی کنیم. از ساختا ر و ویژگی های اون بگیم و در نهایت به کسب درآمد از این حوزه و فعالیت در این کسب و کار بپردازیم.شغلی که می توان گفت مملو از سود است و می توان از آن درآمدهای بالایی داشت.

داستان پنجره یو پی وی سی از کجا شروع شد؟

برای اولین بار درب و پنجره های یو پی وی سی در سال 1960 در اروپا تولید شد و اگه بخوایم به سابقه تولید و حضورش در بازار ایران بپردازیم،باید بگیم که اولین واحد تولید اون در اواخر دهه 50 احداث شد.به دلیل موفقیت های که این محصول به دست آورد ، استفاده از اون روز به روز در حال افزایش است به طوری که در حال حاضر در جهان نرخ استفاده از پنجره های یو پی وی سی به 75 درصد رسیده است.

پس در یک نتیجه گیری کلی در ابتدای مقاله می تونیم بگیم که بازار استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی روز به روز در حال گسترش است و طبعا بازار تقاضا اون روز به روز بیشتر خواهد شد.

 همچنین می توانید در خصوص این موضوع هم بخوانید : انواع روش های درآمد زایی

ویژگی های پنجره های یوپی وی سی

ویژگی های پنجره های یوپی وی سی

خب وقتش رسیده که به ویژگی های پنجره های یو پی وی سی بپردازیم و کاملا درک کنیم که چرا هر روز به تقاضا برای این محصول بیشتر می شود و به طبع آن ، بازار کار آن گسترده تر. خیالتون راحت باشه ما تمامی ویژگی های اون رو براتون بررسی می کنیم به طوری که حتی کوچک ترین مطلبی جا نیفته.

1 – کاملا سالم و بهداشتی

پنجره های یو پی وی سی از از لحاظ سلامت و بهداشت کاملا مناسب هستند و هیچ ضرری ندارند و حتی در داخل بدن انسان هم مشکلی ایجاد نمی کنند چون خنثی هستند  و با اکسیژن ترکیب نمی شوند، از این رو در زمینه های پزشکی و حتی دندان پزشکی هم از این مواد استفاده می کنند.

پیشنهاد ما به شما : هدف گذاری برایان تریسی

2- ضد آب

یک پنجره یو پی وی سی کاملا ضد آب است  و رطوبت هیچ تاثیری روی اون نخواهد گذاشت.از طرفی در پنجره های ی پی وی سی  گوشه­ ها با دقت زیاد جوش داده می­شوند تا از عدم نفوذ آب اطمینان کامل حاصل شود و یک لایه دو طرفه از الاستومر ترموپلاستیک در اطراف درز و قاب قرار داده می شود تا بتواند شکاف را به طور موثر مهر و موم کند.

ضد آب

3- عایق حراتی و صوتی

مهم ترین تفاوت پنجره های یو پی وی سی نسبت به پنجره های نسل قدیم، حفظ انرژِی است.پنجره های یو پی وی سی عیق حرارتی هستند و با حفظ گرما و یا سرما محیط داخلی به کاهش هدر رفت انرژی کمک بسیاری می کنند و مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهند.

4- مقاومت در برابر آتش سوزی

پنجره های یو پی وی سی به دلیل ساختار مواد اولیه ای که دارند (غلظت کلر بالا و ترکیبات ضد اشتعال) مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش دارند. احتمالا با من موافق هستید که این ویژگی چه قدر می تونه در زمان های حساس و شرایط بحرانی حایز اهمیت باشه.

5- سود تولید پنجره یو پی وی سی

مواد اولیه به کار رفته در تولید پنجره های یو پی وی سی ،تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن دارد و قیمت تمام شده تولید این محصول هم دقیقا ارتباط مستقیم با سود شما از این کسب و کار دارد. به عنوان مثال قیمت یراق آلات  به کار رفته ، قیمت پروفیل یو پی وی سی ، گالوانیزه به کار رفته و … که البته تمام این موارد طیف وسیعی از دامنه و قیمت گذاری شما را تشکیل میدهند

البته این نکته رو یادآوری کنم که سود تولید پنجره های یو پی وی سی  با حداقل میانگین سود حدود 30 درصد از مقدار فروش رفته در نظر گرفته شده است.

6- درآمد ساخت پنجره یو پی وی سی

شما می تونید با فعالیت در این حوزه و گرفتن پروژه های متفاوت ساختمانی درامد بالایی داشته باشید البته میزان دقیق درآمد شما کاملا بستگی به نوع پروژه ای دارد که قبول می کنید اما اگر بخواهم براتون مثالی بزنم ، شما می تونید حداقل در یک پروژه ۴ طبقه ای ۸ واحدی سودی حدود ۲۰ الی ۳۰ میلیون درآمد داشته باشید که رقم قابل توجهی است و طی یک ماه اگر در زمینه فروش فعال باشید میتوانید ۳ پروژه با شرایط فوق را انجام دهید، حالا خودتون میزان درآمد را در نظر بگیرید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که مدیریت زمان را هم در انجام کار هایتان داشته باشید.

البته فاکتور مهم دیگری که تاثیر گذار خواهد بود ، مهارت شما در اجرای کار و همچنین مهارت در ارتیاط گرفتن برای گرفتن پروژه های جدید است که قطعا تاثیر بسزایی در درآمد شما خواهد داشت و هر چه قدر که شما مهارت بیشتری در حرفه و کسب و کار خودتون داشته باشید به مراتب درآمد بالاتری خواهید داشت.

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده ایم میزان سرمایه اولیه 45 میلیون تومانی برای شروع این کسب و کار کافیست. فضای لازم برای تولید پنجره یو پی وی سی 40 متر به بالا است.

با این میزان سرمایه و فضا شما میتوانید روزانه بین 8 تا 10 پنجره تولید کنید، که سود حاصل از آن اگر به صورت رقابتی و سود کم حساب کنیم 1 میلیون تومان است و اگر با نرخ روز حساب کنیم 2 میلیون تومان است که این اعداد متغییر هستند.

هزینه دستگاه ها 20 میلیون تومان است که بقیه هزینه مربوط به تهیه مواد اولیه و لوازم لازم برای تولید است.تمامی مشاغل اعم از پنجره یو پی وی سی نیاز به تحلیل بنیادیی دارد.

 

درآمد ساخت پنجره یو پی وی سی

7- حداقل پرسنل برای شروع کار

برای سرمایه گذاری در کارگاه پنجره دوجداره به حداقل سه نفر پروسنل نیاز دارید . البته این یک پیشنهاد از روی تجربه است. یک نفر برای پرداختن به مباحث مالی ، قیمت دهی و صدور پیش فاکتور و دو نفر نیز برای تولید و نصب درب و پنچره های یو پی وی سی.

فرمول محاسبه سود تولید درب و پنجره های یو پی وی سی   و قیمت پنجره های دوجداره با پنجره های آهنی تفاوت های بنیادی دارد. معمولا از نرم فازار مناسب برای محاسبه قیمت تمام شده و حتی تخمین استفاده میشود.

 همچنین می توانید بخوانید : راه های درآمدزایی

حداقل پرسنل برای شروع کار

سخن پایانی

در کل برای تولید و ساخت پنجره های یو پی وی سی اگر مهارت لازم را داشته باشید ، نسبت به عرضه ای که برای این محصول وجود دارد و تقاضایی که روز به روز در حال افزایش است ، می تونه درآمد خوبی رو برای شما به ارمغان بیارد.

امیدوارم که این مقاله کمک کوچکی به شما در پیدا کردن مسیر درست کرده باشد ، ممنون میشم اگر نظر خاصی در این موضوع دارید ، لطفا در قسمت نظرات بنویسید.نکته پایانی هم که می خواهم به شما بگویم این است که یکی از تکنیک های فروش عالی ، راههای افزایش مهارت های کلامی می باشد.

متشکرم.

 

سوالات متداول :

1-ویژگی های پنجره یو پی وی سی چیست؟

کاملا سالم و بهداشتی 2-ضد آب 3-عایق حرارتی و صوتی 4-مقاومت در برابر آتش سوزی

2-درآمد کسب و کار پنچره یو پی وی سی په قدر است؟

مواد اولیه به کار رفته در تولید پنجره های یو پی وی سی ،تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن دارد و قیمت تمام شده تولید این محصول هم دقیقا ارتباط مستقیم با سود شما از این کسب و کار دارد. به عنوان مثال قیمت یراق آلات  به کار رفته ، قیمت پروفیل یو پی وی سی ، گالوانیزه به کار رفته و … که البته تمام این موارد طیف وسیعی از دامنه و قیمت گذاری شما را تشکیل میدهند.

3-برای شروع کار به چند نفر پرسنل نیاز است؟

برای سرمایه گذاری در کارگاه پنجره دوجداره به حداقل سه نفر پروسنل نیاز دارید . البته این یک پیشنهاد از روی تجربه است. یک نفر برای پرداختن به مباحث مالی ، قیمت دهی و صدور پیش فاکتور و دو نفر نیز برای تولید و نصب درب و پنچره های یو پی وی سی.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

19 پاسخ

  1. سلام اقای تیموری من می خواستم در مورد این کار بیشتر بدونم میتونید کمکم کنید .می خواستم بدونم دستگاهاش رو کجا میتونم بخرم بعدش روش کامل تولید درب پنجررو دوست داشتم از نزدیک ببینم و یه سری اطلاعات کامل در این مورد میتونید کمکم کنید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد