کسب سود در ریزش بورس

کسب سود در ریزش بورس

سلام ماهانی عزیز. این روزها ریزش 70 درصدی شاخص کل باعث شده که خیلی ها در ضرر باشند، اما مسئله اینجاست که چگونه می توانیم با توجه به این ریزش شدید شاخص کل ، همچنان سود کنیم؟ چگونه در ریزش بورس سود کنیم؟

رشد بازار سرمایه از بهمن 98 باعث شد که بسیاری از مردم به سمت بازار بورس ایران هجوم بیاورند و بورس را بعنوان یک شیوه مناسب برای سرمایه گذاری انتخاب کنند، اما در کمتر از ده ماه ، ناگهان بورس آن روی ناخوش خودش را به مردم نشان داد و از اوایل شهریور ماه وارد یک فاز نزولی در تمامی سهم ها شد.

البته نباید این نکته را نیز فراموش کنیم که در همین فرصت هشت ماهه ، بسیاری از کسانی که در بورس با اطلاعات بالا و با استفاده از مهارت تحلیل تکنیکال وارد شده بودند ، سود های بالای پانصد درصد را به دست آوردند. اما بهر طریق ریزش بازار به بیش از 90 درصد کسانی که در بازار فعالیت می کردند، لطمه زد.

 

پیشنهاد ما به شما : آموزش مدیریت سرمایه

 

اما حالا سوال اینجاست که چطور ما می توانیم در این ریزش بازار و با توجه به اتفاقات پیش آمده همچنان رویکرد مثبتی داشته باشیم و پرتفوی سبز برای خودمان بسازیم؟ ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه می توانید با استفاده از تکنیک های خاص، در بازار منفی هم سود کنیم؟

ماهیت بازار بورس ایران

ماهیت بازار بورس ایران

اولین نکته ای که در بحث سود سازی در شرایط بد بازار باید به آن توجه داشته باشیم ، ذکر این نکته است که ما باید ماهیت بازار بورس ایران را باشیم. اگر ما به درک درستی از ماهیت بازار سرمایه برسیم، می توانیم استراتژی مناسبی را نیز در زمینه خرید و فروش هایمان داشته باشیم.

در بازار ایران ما به طور کلی ماهیت روند ها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

الف) بازار نوسانی

ب) بازار سهامداری

بازار نوسانی چیست؟

در خصوص ریزش بورس باید بگوییم که ، بازار نوسانی بازاری است که شما با یک استراتژی بسیار کوتاه مدت قصد سود گرفتن از بازار را دارید. بعنوان مثال شما با صد میلیون تومان پول ، وارد یک سهم از گروه دارویی می شوید و در منفی پنج و در صف فروش سهم را خریداری می کنید و بعد در مثبت سه آن سهم را در همان روز میفروشید. یا سعی می کنید که با شناخت موقعیت سهم ، طی دو  تا سه روز ، با ده درصد سود ، سهم را بفروشید.

این استراتژی برای بازار سرمایه ، یکی از استراتژی های حرفه ای محسوب می شود و ریسک بسیار بالایی دارد اما اگر شما علم کافی در این حوزه داشته باشید و بدانید که کجا باید سهم را خریداری کنید و چه عواملی می تواند باعث گرفتن یک نوسان از سهم شود ، می توانید به شدت این ریسک را پایین آورده و یک سود بسیار عالی از نوسان سهم ها دریافت کنید.

چگونه از بازار نوسانی سود کنیم؟

چگونه از بازار نوسانی سود کنیم؟

سود کردن از بازار نوسانی در هنگام ریزش بورس ، سخت نیست ، اما نیاز به دانش بسیار بالایی دارد. اگر شما قصد دارید که در یک بازار نوسانی سود کنید باید به دو علم بسیار بزرگ در بورس تسلط پیدا کنید.

نخستین علم، علم تابلوخوانی است و دومین علم ، علم تحلیل تکنیکال. علم تابلوخوانی ، تحرکات تابلو ، بازارگردان ها ، خرید و فروش ها را به شما نشان میدهد و شما می توانید اتفاقات چند ساعت تا چند روز آتی را دنبال کنید و پیش بینی دقیقی از روی آن داشته باشید. بگذارید برایتان یک مثال بزنم:

فرض کنید که شما یک سهم از گروه خودرویی را برای چند روزی در واچ لیست خودتان قرار داده اید. و حالا قصد دارید از این سهم خودرویی یک نوسان بگیرید. کافیست که نگاهی به تابلو داشته باشید. سابقه معاملاتی به شما می گوید که این سهم در 7 روز گذشته بیشترین منفی را خورده است و حالا روی تابلو شاهد تحرکات حقوقی ها برای جمع کردن صف فروش هستیم.

در هنگام ریزش بورس ، اگر تحرکات حقوقی ها را خوب بشناسیم و نسبت خرید و فروش ها را چک کنیم ، می توانیم به این نتیجه برسیم که آیا این سهم در روز معاملاتی یک نوسان را تجربه می کند یا اینکه چندین روز دیگر شاهد منفی ها خواهیم بود؟ برای این مسئله یک دانش دیگر به کمک شما می آید و آن چیزی نیست جز دانش تکنیکال.

 

پیشنهاد ما به شما : اصول مدیریت سرمایه

 

تحلیل تکنیکال در یک بازار نوسانی در زمان ریزش بورس ، می تواند به شما اتفاقات پیش رو را گوشزد کند. اگر علاقه به بورس دارید و اطلاعاتی هم در این زمینه داشته باشید ، کندل ها را خوب می شناسید و میدانید که هر کدام از کندل ها چه معنایی دارند و از آن مهم تر می دانید که رسم خط روند ها و همینطور استفاده از شیوه هایی چون پرایس اکشن تا چه اندازه می تواند مسیر شما را برای رسیدن به یک سود عالی حتی در شرایط نوسانی ، فراهم کند.

بازار سهامداری چیست؟

بازار سهامداری چیست؟

بازار سهامداری یا استراتژی بلند مدت در نگهداری یک سهم ، یکی از شیوه های با سابقه در بازار بورس نه تنها ایران بلکه جهان است. خرید یک سهم و امید به رشد یک شرکت و یا یک صنعت ، بسیاری از افراد را وارد بازار بورس می کند و نکته قابل توجه نیز این است که در اکثر مواقع استراتژی مناسبی نیز می باشد و سود خوبی نصیب سهامداران می کند. اما هیچ معلوم نیست که این استراتژی چه مدت زمانی ، سرمایه یک سرمایه گذار را با خواب سرمایه روبرو می کند. پس باید روش درست تری را بلد باشیم که بتوانیم با آن سود بگیریم.

برای سود گرفتن در یک بازار سهامدارانه ، ما باید سهامداری را به شکل اصولی آموزش ببینیم و آموزش اصولی سهامداری ، زمانی اتفاق می افتد که ما درک درستی از اتفاقات بلند مدت در  بازار بورس و زمان ریزش بورس داشته باشیم. اتفاقات بلند مدت بازار بورس در دو عامل خلاصه می شود. تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال.

تحلیل بنیادی در واقع ارزش یک سهم را بررسی می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحلیل بنیادی تیم استاد ماهان تیموری را نیز مطالعه کنید ، اما برای اینکه یک شمای کلی در اختیار شما قرار بدهیم باید بگوییم که تحلیل بنیادی در واقع خلاصه ای از وضعیت تولید ، فروش ، دارایی و سایر المان های ارزش زا در یک سهم است. بعنوان مثال اگر ما سهم فولاد را خریداری می کنیم ، باید به این نکته توجه داشته باشیم که فولاد چه میزان رشد در تولید داشته است یا که فولاد چه میزان در صادرات موفق بوده است و چه برنامه هایی را برای سال های آتی دارد؟ این مسائل می تواند به ما کمک کند که با دید بنیادی بهتری سهم فولاد را بخریم. اما قبل از اینکه بخواهیم این نکات را پردازش کنیم ، باید روی این نکته تمرکز کنیم که تحلیل بنیادی نیاز به اطلاعات بسیاری دارد و ما باید از خواندن یک قرارداد تا خوانش یک صورت مالی را یادد بگیریم و آن را با اصول اولیه اقتصاد ترکیب کنیم تا بتوانیم به درک درستی از بنیاد یک سهم برسیم. پس یادگیری اصول بنیادی می تواند ما را چندین قدم از همه سهامدارانی که در بازار هستند و تنها دید یک سویه به بازار دارند ، جلو بیاندازد.

اما در کنار تحلیل بنیادی در هنگام ریزش بورس ، تحلیل تکنیکال می تواند برای ما یک معجزه باشد. در واقع تحلیل تکنیکال و بنیادی مکمل یکدیگرند. اینکه شما بدانید یک شرکت مثل فولاد قرار است در آینده صادرات خود را افزایش بدهد ، می تواند یک سیگنال خرید خوب در حوزه بنیادی باشد ، اما اگر در همان لحظه که شما سیگنال خرید بنیادی دریافت کرده اید ، سهم دچار یک واگرایی نزولی باشد ، شما یک خرید پر ریسک را انجام داده اید. پس باید تحلیل تکنیکال را نیز در کنار بنیادی یاد بگیرید تا بتوانید یک استراتژی بلند مدت خوب برای خود تان داشته باشید.

یکی از نکته هایی که سهامد اران قدیمی بازار همیشه رعایت می کنند و در هیچ ریزشی ضرر نمی کنند ، متعهد بودن به استراتژی ها ، روند ها ، سقف و کف ها و از همه مهم تر حد سود و حد ضرر است.

آیا بازار بورس نوسانی شده است؟

آیا بازار بورس نوسانی شده است؟

بازار بورس ایران از حدود بهمن 98 ، یک رویکرد سهامدارانه داشته است و کسانی که سهام خود و دارایی خود را حفظ کردند ، توانستند سود های بسیاری از بازار بگیرند و کسانی که استراتژی نوسانی داشتند ، متاسفانه از بسیاری از فرصت های بازار جا ماندند. اما بعد از ریزش بازار در تابستان و پاییز سال 99 ، اوضاع بازار کاملا نوسانی است.

تمرکز اکثر بازارگردان ها بر این است که سهم ها نه در صف فروش و نه در صف خرید قفل نشوند و نقد شوندگی بازار در بالاترین شرایط ممکن باشد. برای همین هم بسیاری از معامله گران حرفه ای با تکنیک هایی که در ایجاد صف های فیک دارند ، سعی در خرید نوسانی می کنند و بازار اوضاع نوسانی به خود گرفته است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که همچنان سهامداری با دید درست ، می تواند بیشترین سود را در بازار داشته باشد ، اما همانطور که گفتیم نگرش بازار به سهامداران ، یک استراتژی بلند مدت و صبر است و بازار به کسانی سود های خوبی میدهد که صبر و تحلیل را چاشنی یکدیگر کنند.

اما تیم سرمایه گذاری استاد ماهان تیموری ، به دنبال استفاده از حداکثر فرصت هاست و همین هم باعث شده است که هر دو استراتژی را به طور همزمان در بازار پیاده کند تا بتواند به بهترین سود ها دست پیدا کند. به همین منظور نیز اولین دوره هوش بورسی در تیم استاد ماهان تیموری در زمستان سال 99 برگزار شده است که می تواند از صفر تا صد کسب سود در بازار را به شما آموزش بد هد.

چگونه می توانم در بازار بورس در هر شرایطی سود کنم؟

چگونه می توانم در بازار بورس در هر شرایطی سود کنم؟

در هنگام ریزش بورس ، حالا که با کلیت بازار بورس ایران و اتفاقات اخیر بازار آشنا شدید ، باید دنبال یک راه حل باشید. شاید شما هم بارها از دهان کارشناسان بورسی شنیده باشید که به روند بازار اعتمادی نیست و باید حتما وقت بیشتری رو صرف آموزش کرد. این حرف کاملا درست است. هر چقدر که شما درک بیشتری از بازار داشته باشید ، کسب سود برای شما راحت تر است. اینکه شاخص افت کند یا رشد کند ، دیگر برای شما اهمیت ندارد. شما سودتان را از بازار دریافت می کنید.

برای کسب این آگاهی شما دو راه دارید. یا باید به صورت تجربی بورس را یاد بگیرید که به هیچ وجه به شما توصیه نخواهیم کرد چرا که این کار ضرر های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و هم اینکه وقت زیادی را از شما می گیرد. بازار بورس ، هر لحظه فرصت کسب سود دارد ، پس منطقی نیست که شما دو تا سه سال وقت بگذارید تا ساده ترین نکات را در بازار یاد بگیرید. این یعنی دو سال شما از برنامه خودتان عقب میمانید.

اما راه دوم آموزش در کنار پشتیبانی است. ما در تیم استاد ماهان تیموری ، آموزشی را برای شما فراهم کرده ایم که می تواند شما را در برابر هر اتفاقی ایمن کند و تضمین کند که شما در هر زمانی و در هر شرایط بازاری می توانید سود کنید. استفاده از اساتید درجه یک ، تمرین های متوالی ، یادگیری رازهای بازار سرمایه ، همگی از مولفه هایی هستند که دوره هوش بورسی حضوری را منحصر بفرد می کنند. از سوی دیگر ، تا زمانی که شما یک پشتیبان در زمینه بورس نداشته باشید ، بساری از مطالب را یاد نخواهید گرفت. چرا که ریزترین نکته ها زمانی آشکار می شود که شما به سوال برمیخورید و نیاز به راهنمایی دارید. این راهنمایی باعث می شود که شما استراتژی خودتان را پیدا کنید تا در هنگام ریزش بورس  آگاهانه عمل کنید.

سوالات متداول :

بازار نوسانی چگونه بازاری است؟

بازار نوسانی بازاری است که شما با یک استراتژی بسیار کوتاه مدت قصد سود گرفتن از بازار را دارید. بعنوان مثال شما با صد میلیون تومان پول ، وارد یک سهم از گروه دارویی می شوید و در منفی پنج و در صف فروش سهم را خریداری می کنید و بعد در مثبت سه آن سهم را در همان روز میفروشید. یا سعی می کنید که با شناخت موقعیت سهم ، طی دو  تا سه روز ، با ده درصد سود ، سهم را بفروشید

چگونه از بازار نوسانی سود کنیم؟

سود کردن از بازار نوسانی ، سخت نیست ، اما نیاز به دانش بسیار بالایی دارد. اگر شما قصد دارید که در یک بازار نوسانی سود کنید باید به دو علم بسیار بزرگ در بورس تسلط پیدا کنید.

نخستین علم، علم تابلوخوانی است و دومین علم ، علم تحلیل تکنیکال. علم تابلوخوانی ، تحرکات تابلو ، بازارگردان ها ، خرید و فروش ها را به شما نشان میدهد و شما می توانید اتفاقات چند ساعت تا چند روز آتی را دنبال کنید و پیش بینی دقیقی از روی آن داشته باشید.

بازار سهامداری چیست؟

بازار سهامداری یا استراتژی بلند مدت در نگهداری یک سهم ، یکی از شیوه های با سابقه در بازار بورس نه تنها ایران بلکه جهان است. خرید یک سهم و امید به رشد یک شرکت و یا یک صنعت ، بسیاری از افراد را وارد بازار بورس می کند و نکته قابل توجه نیز این است که در اکثر مواقع استراتژی مناسبی نیز می باشد و سود خوبی نصیب سهامداران می کند. اما هیچ معلوم نیست که این استراتژی چه مدت زمانی ، سرمایه یک سرمایه گذار را با خواب سرمایه روبرو می کند. پس باید روش درست تری را بلد باشیم که بتوانیم با آن سود بگیریم.

آیا می توان با تحلیل تکنیال در بازار نوسانی سود کرد؟

تحلیل تکنیکال در یک بازار نوسانی ، می تواند به شما اتفاقات پیش رو را گوشزد کند. اگر علاقه به بورس دارید و اطلاعاتی هم در این زمینه داشته باشید ، کندل ها را خوب می شناسید و میدانید که هر کدام از کندل ها چه معنایی دارند و از آن مهم تر می دانید که رسم خط روند ها و همینطور استفاده از شیوه هایی چون پرایس اکشن تا چه اندازه می تواند مسیر شما را برای رسیدن به یک سود عالی حتی در شرایط نوسانی ، فراهم کند.

چگونه می توان در بازار بورس همیشه سود کرد؟

هر چقدر که شما درک بیشتری از بازار داشته باشید ، کسب سود برای شما راحت تر است. اینکه شاخص افت کند یا رشد کند ، دیگر برای شما اهمیت ندارد. شما سودتان را از بازار دریافت می کنید.

برای کسب این آگاهی شما دو راه دارید. یا باید به صورت تجربی بورس را یاد بگیرید که به هیچ وجه به شما توصیه نخواهیم کرد چرا که این کار ضرر های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و هم اینکه وقت زیادی را از شما می گیرد. بازار بورس ، هر لحظه فرصت کسب سود دارد ، پس منطقی نیست که شما دو تا سه سال وقت بگذارید تا ساده ترین نکات را در بازار یاد بگیرید. این یعنی دو سال شما از برنامه خودتان عقب میمانید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

آزمون سنجش هوش مالی

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد