فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم تو این مقاله در مورد مدل‌ های برنامه ریزی استراتژیک صحبت کنیم و شما را با معجزه‌ی پیشرفت
5/5

سلام ماهانی عزیز. امروز میخوایم تو این مقاله در مورد مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک صحبت کنم و شما را با معجزه‌ی پیشرفت در کسب و کار، آشنا کنم. این مقاله رو تا آخرش بخونید و مو به مو توی کارتون اجرا کنید و نتیجه هاش رو برام کامنت کنید.

اگر مقاله برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت استراتژیک رو خونده باشید، به خوبی میدونید که موفقیت هر مجموعه به میزان کیفیت برنامه‌هایی که برای تک تک بخش هاش طرح ریزی میکنه بستگی داره و محال ممکنه که مجموعه‌ای بدون استفاده از برنامه ریزی استراتژیک به موفقیت برسه.

پیشنهاد ما به شما : سطوح مدیریت 

اما امروز میخوایم در مورد این صحبت کنیم که مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک دقیقا چیا هستند و چطور میشه از هر کدوم از این مدل‌ها استفاده کرد؟ هر چند که مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک توی جهان یکی دو تا نیستند، ولی ما چند تا از بهترین روش‌های مدلینگ برنامه ریزی استراتژیک رو براتون آماده کردیم که میتونید ازش استفاده کنید.

اما سورپرایز تیم ماهان تیموری، اینجاست که تو این مقاله میخوایم به شما یاد بدیم که چه عواملی مدل برنامه ریزی استراتژیک شما رو موفق میکنه و چه عواملی باعث میشه که مدل برنامه ریزی استراتژیک شما شکست بخوره.

اگر همه‌ی این نکات رو به خوبی بلد باشید و مو به مو همه‌ی بخش هاش رو اجرا کنید، اونوقته که میتونید یک مجموعه بسیار سر پا و درجه یک داشته باشید که بهترین بهره وری رو در برابر بیشترین سود و کمترین هزینه به شما تحویل بده.

مرحله گفتگو و جمع آوری اطلاعات

مرحله گفتگو و جمع آوری اطلاعات

برنامه ریزی کردن در یک سازمان و یا یک مجموعه به هیچ وجه کار انفرادی‌ای نیست و همه‌ی اعضای یک گروه باید در برنامه ریزی استراتژیک دخیل باشن. منظور از مرحله بحث، جمع آوری هرچه بیشتر اطلاعات، نظرات و اطلاعات ممکن از دل مجموعه هستش. برای اینکه بتونید توی این کار موفق باشید، بهترین راه اینه که یک جلسه منظم برنامه ریزی شده با کارمندان و سایر کارمندان ترتیب بدید که درگیر برنامه ریزی استراتژیک بشند و در بحث شرکت کنن.

ولی قبل از اینکه هر جلسه‌ای بگذارید، مطمئن بشید که برنامه‌ای برای جلستون دارید و انتظارات روشنی هم مد نظرتون هستش که توی جلسه اون‌ها رو بدست بیارید. در واقع مدیریت جلسه اینجا با شماست. با دور هم نشستن قرار نیست اتفاق خاصی توی جلسه هاتون بیفته. باید برنامه داشته باشید.

این کار باعث میشه که بحث و گفتگو در مسیر مشخص خودش حرکت کنه و جلسه‌ها برای شما سودمند باشه.  یه چیزی هم که خیلی تو این جلسه‌ها اتفاق میفته اینه که تو ذهن هر کسی یه موضوعی هست و این موضوعات ممکنه جلسه رو به نظم کنه. این هم مدیریتش کاملا با شماست.

در اولین جلسات، سعی کنید به سؤالاتی پاسخ بدید که به شما در تعریف وضعیت فعلی کسب و کارتون کمک میکنه، مثل اینکه “ما الان کجای راه هستیم؟ ” و “رقبای ما کجا هستند؟ ” وقتی که ایده خوبی در مورد کسب و کارتون به دست بیارید، می‌تونید در جلسات بعدی روی جزئیات بیشتری تمرکز کنید و مسائل رو جزئی تر تحلیل کنید.

علاوه بر اینکه باید بطور منظم این جلسه‌ها رو با کارمندا و مدیرای ارشد بگذارید، این نکته رو هم به یاد داشته باشید که خیلی وقتا تحلیل‌های بهتری رو میتونید از بازار کسب و کار خودتون، از مشتری‌ها، از سرمایه گذار‌ها و… بدست بیارید.

افرادی که از بیرون به مجموعه شما نگاه می‌کنن، هیچ تعصبی ندارن و این عدم تعصب باعث میشه که بتونن راحت تر حرف بزنن. یه چیز دیگه هم هست که این رو باید از طریق مدیران مسئلشو حل کنید و اونم اینه که توی این دست از جلسه‌ها، خیلی وقتا، کارمندها از ترس اینکه اخراج بشن یا حقوقشون کم بشه، حرف نمیزنن و شما باید این اطمینان رو ایجاد کنید.

چون هر چقدر که بتونید آمار بهتری بگیرید، مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک شما هم قوی تر میشه و شما میتونید راحت تر به اون هدفی که می‌خواید برسید. بعد از اینکه نظرات عمده‌ی افراد رو گرفتید حالا باید وارد مرحله‌ای بشید به نام بحث در مورد نقاط قوت و ضعف.

این مراحل همشون تو مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک به دردتون میخوره و بخش به بخشش رو اونجا می‌بینید. حالا باید چکار کنید؟ بهترین راه اینه که یه تحلیل از گفته‌های جمع داشته باشید و به این نتیجه کلی برسید که چند درصد روی نقاط ضعف و چند درصد روی نقاط قوت تمرکز داشتند و تک تک نظرات رو بررسی کنید.

بعد از کاملا نقاط قوت و ضعف شناخته شد، باید از نقاط ضعف خودتون که تهدیدهای کارتون هستن برای خودتون فرصت بسازید و اون رو تبدیلش کنید به نقاط قوت و از سمت متقابل هم باید برای نقاط قوتتون فکری کنید که بتونید بیشتر گسترشش بدید.

توسعه مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

توسعه مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

خب وقتی که برنامه ریزی استراتژیک خودتون رو انجام دادید، حالا وقت اون میرسه که شما بر اساس اون برنامه روی مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک خودتون کار کنید و اون‌ها رو توسعه بدید. برای رسیدن به مرحله توسعه، شما باید چند تا چیز رو در اولویت قرار بدید.

اول از همه یک چشم انداز کلی طراحی کنید. دوم، یک برنامه مسئولیت برای هر بخش طراحی کنید. سوم، اهدافی که از پس هر مسئولیت باید بیرون بیاد هم تعیین کنید و بعد برید سراغ جزئیات اقدام برای به ثمر  رسیدن مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک در مجموعه خودتون.

اما وقتی که این مسائل رو طراحی کردید یه چیز رو باید خیلی خوب بدونید و اون اینه که حالا همه چیز به کارمندای شما و میزان اشتیاق و پایبندی اون‌ها به برنامه استراتژیک مجموعه بستگی داره و کسب و کار شما موفق نمیشه مگر این که همه کارمندا توجیه بشن که شما چه هدفی دارید.

برای این کار بهترین راه اینه که یه جلسه توجیهی بگذارید و به همشون راه رو نشون بدید، بعد از اینکه راه براشون هموار شد، نیاز دارید که به لحاظ روحی هم اون‌ها رو تامین کنید. تنها راهی که این تامین روحی اتفاق میفته اینه که نتایج کلی برنامه‌ی خودتون رو بهشون بگید و بهشون امنیت شغلی برای کار کردن پیش شما رو ارائه بدید

مرور برنامه استراتژیک و به روز کردن اهداف

مرور برنامه استراتژیک و به روز کردن اهداف

توی تمام مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک، یه چیز خیلی مهم و تاثیر گذاره و اونم اینه که شما همیشه برنامه خودتون رو به روز نگه دارید. چرا؟ به این دلیل که شما در حوزه‌ی کسب و کار هیچ وقت یه شرایط ثابت رو ندارید.

هیچ وقت اینطور نیست که اقتصاد مملکت ثابت باشه اوضاعش، یا اینکه همه کارمندا همونجوری که باید و شاید کار کنن و باهاتون بمونن. یه وقتایی یه خرابی‌هایی در زمینه‌ی ابزار تو مجموعه شما اتفاق میفته و یه سری اتفاقات غیر مترقبه که کارتون رو سخت میکنه.

خب پس برای همین هم نیازه که هر چند هفته یکبار و یا در هر برهه زمانی حساس، شما یکبار دیگه این برنامه رو چک کنید و یه دستی رو سر این برنامه بکشید. برای همین هم شما باید یه نفر رو مسئول این کار کنید که مدام مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک رو با اتفاقاتی که توی مجموعه میفته چک کنه.

دو تا اتفاق به طور کلی در این زمینه میفته که شما باید بهش خیلی توجه کنید. یا برنامه خیلی خوب پیش میره و یا اینکه یه نقصی اتفاق میفته که نمیزاره برنامه پیش بره. توی حالت اول، وقتی که برنامه خیلی خوب پیش میره، شما باید مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک خودتون رو در جزئیات و یه وقتایی حتی در کلیت امر، اصلاح کنید و هدف‌های بزرگتری برای خودتون بگذارید.

چون که شما نمیتونید وقتی در یک قدمی یه هدف هستید، دست به برنامه نزنید و بگید که: ” حالا بزارید برسیم به هدف، بعد تصمیم میگیریم؟ “. نه اینطور نیست. شما باید هوشیار باشید و مدام توقعات خودتون رو از برنامه‌های استراتژیک مجموعه تون بالاتر ببرید.

اما حالت دوم اونجاییه که زنگ هشدار مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک توی مجموعه‌ی شما به صدا در میاد و شما در مرحله‌ای قرار میگیرید که یه مشکلی، یا یه گره‌ای باعث شده که اصلا روی برنامه عادی و معمول خودتون هم حرکت نکنید.

اینجاست که شما باید سریعا جلسه با مدیران ارشد بگذارید و به بررسی و تحلیل بپردازید و ببینید که مشکل در کدوم بخش اتفاق افتاده. یه نکته رو هم بگم اونم اینه که وقتی اولین زنگ هشدار به صدا در اومد باید دنبال حل مسئله باشید و صبر فایده‌ای نداره.

و آخرین نکته اینه که اگر در مسیر کاریتون رسیدید به اونجایی که برنامه هاتون بیش از حد انتظار رشد کردن، به هیچ وجه قرار نیست به خودتون ببالید و مغرور بشید و از سمتی دیگه هم اگر زنگ هشدار‌ها به صدا در اومدن قرار نیست وحشت کنید.

همه چیز رو میشه با یه جلسه، با یه برنامه ریزی استراتژیک جدید و با ثبت مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک برای موقعیت‌های فعلی خودتون، درستش کنید و هیچ نگرانی‌ای در مورد این مسئله نباید داشته باشید.

مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

ما توی دنیا بیش از صد نوع از مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک داریم که بعضی هاشون منسوخ شدن و بعضی هاشون هم فقط برای مشاغل خاص مثلا حوزه‌ی آموزشی کاربرد دارن، اما از میان همه‌ی این مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک، چند تا مدل هست که درجه یک هستند.

مدل تابلوی فعالیت ها

یکی از مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک که میشه گفت تقریبا بیش از 70 درصد کسب و کارهای دنیا ازش استفاده میکنن و یکی از گزینه هاشون برای توسعه هست، همین مدل تابلوی متوازن فعالیت‌ها هستش که اسم عجیب غریبی هم داره اما کار کردن باهاش راحته.

این مدل که توسط دکتر رابرت کپلن و دیوید نورمن طراحی شده، یکی از ساده ترین مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک در تمام دنیاست و شما میتونید به عنوان یکی از راه‌های ابتدایی برای اینکه کارتون سریع تر و بهتر انجام بشه ازش استفاده کنید.

نحوه‌ی سازمان دهی این مدل از برنامه ریزی استراتژیک، بسیار ساده است. کافیه یه جدول بکشید که سه تا ستون داشته باشه. این سه تا ستون باید به چه چیزهایی بپردازه؟

اهداف: اولین ستونی که در مدل متوازن فعالیت‌ها باید رسم کنید، ستون اهداف مجموعه است. اما یادتون باشه که برای رسم کردن این ستون، حسابی دقت کنید. چون شما باید به طور کلی هر کدوم از اهداف رو به طور مجزا و دقیق بنویسید.

برنامه‌ها: حالا باید ستون بعدی رو رسم کنید که مربوط به برنامه‌ها میشه. اما چیزی که اینجا باید رعایت کنید اینه که جلوی هر هدف حالا باید برنامه‌ای که برای به ثمر رسیدن هدف دارید رو بنویسید. برای همین هم بود که بهتون گفتیم دقیق هدف‌ها رو تجزیه کنید و بعد شروع کنید به نوشتن برنامه‌ها جلوی هر هدف که بدونید کارتون به چه ترتیبی باید انجام بدین.

ابتکارات: ستون دیگه‌ای که باید برای کارتون رسم کنید، ستون ابتکارات هست. ابتکارات مجموعه کارهایی است که شما برای به ثمر رسیدن برنامه‌ها تعیین می‌کنید. اگر بخوام ساده مثال بزنم، هر هدفی یک برنامه ریزی داره و هر برنامه ریزی نیاز به یک سری از ابتکارات برای انجام شدن داره. مثل زمان بندی، مثل تقسیم وظایف و.. .

مدل نقشه‌ی استراتژی ها

مدل بعدی‌ای که شما میتونید برای مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک خودتون استفاده کنید، مدل نقشه استراتژی هاست. نقشه استراتژی‌ها، بسیار شبیه به همون شیوه‌ی تابلوی متوازن فعالیت هاست، ولی با این تفاوت که شما برنامه‌ها رو خطی رسم کنید، میرید سراغ رسم کردن زنجیره برنامه‌ها و اهداف.

در واقع شما شروع می‌کنید به اولویت بندی اهداف و برای هر کدوم از اهداف در کنارش برنامه‌ها و ابتکارات خودتون رو می‌نویسید و همینطور از بالا به پایین، درجه اهمیت اهداف رو کم می‌کنید و میزان مسئولیت‌ها رو هم کاهش میدید.

در واقع با این روش، شما چند نکته‌ی مثبت بدست می‌آرید که توی کارتون میتونید ازش استفاده کنید.

  • همه‌ی اهداف و برنامه‌ها به صورت درجه بندی شده به لحاظ اهمیت، تقسیم بندی شدند و نه تنها مدیریت بلکه همه‌ی کارمندان هم میتونن این رو بفهمن که کدوم کار از اهمیت بیشتری برخورداره و کدوم کار درجه اهمیت کمتری داره.
  • وقتی که تمام اعضا، چشم انداز سازمان و یا مجموعه رو جلوی روی خودشون ببیند و برای هر کدوم از اهداف، برنامه‌ها و ابتکارات مدیریت رو هم مشاهده کنن، به این نتیجه ذهنی میرسن که همه چیز روی مدار نظم داره پیش میره و این ایجاد اتحاد میکنه.
  • نقشه استراتژی‌ها، به هر کدوم از اعضای مجموعه لیست مسئولیت‌ها و وظایف رو میده و این کار رو برای مدیریت راحت تر میکنه.
  • با نقشه استراتژی‌ها شما می‌توانید تاثیرگذاری هر کدوم از اهداف خودتون رو بر روی مجموعه ببینید و برای هر بخش برنامه ریزی مجزایی داشته باشید.

مدل ماتریکس SWOT

ماتریکس SWOT یکی از درجه یک ترین و پرقدرت ترین مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک در دنیاست و میتونه یک شروع قوی برای طرح ریزی یک برنامه استراتژی در هر مجموعه‌ای باشه.  اگر یادتون باشه بهتون گفتیم که ما چندین مرحله رو باید برای رسیدن به یک برنامه ریزی استراتژیک طی کنیم و در مرحله توسعه باید یه برآیندی از همه اتفاقات و نظرات داشته باشیم.

ماتریکس SWOT کارش دقیقا همینه. یه مدل از برنامه ریزیه که به شما امکان میده چهار تا عامل رو بررسی کنید. 1) نقاط قوت 2) نقاط ضعف 3) فرصت‌ها 4) تهدیدها.

در واقع برای این که شما بتونید از این روش استفاده کنید، کافیه که یه برگه کاغذ رو به چهار قسمت تقسیم کنید و بعد برای هر کدوم از این چهار تا اصل، یک واحد مجزا اختصاص بدید و شروع کنید به برنامه ریزی. چیزی که خیلی مهمه و باید بدونید اینه که ضعف‌ها و قوت‌ها در هر سازمانی مربوط به امور داخلی میشه و فرصت‌ها و تهدید‌ها مربوط به اموری میشه که شما باید از فضای بیرونی کسب و کارتون بدست بیارید.

خوبی ماتریکس SWOT اینه که وقتی که شما وارد مرحله برنامه ریزی میشید، میدونید که هر کدوم از بخش‌های کارتون چه ضعف‌ها و قوت‌هایی دارن و برای رفع اونها هم میدونید که هر کدوم چه پتانسیل‌هایی دارن و چطوری میتونید هر کدوم از پتانسیل‌ها رو ساماندهی کنید.

مدل PEST

مدل بعدی‌ای که توی مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک میتونید ازش استفاده کنید، مدل PEST هستش. این مدل بسیار شبیه به مدل SWOT محسوب میشه ولی یه خوبی داره و اونم اینه که شما میتونید به کمک این مدل از برنامه ریزی استراتژیک چهار عامل مهم رو در دور نمای کاری خودتون بررسی کنید.

  • عوامل سیاسی: طبیعتا بخش مهمی از عوامل موفقیت هر سازمان در هر جای دنیا به تصمیم گیری‌های سیاسی مربوط میشه. البته این مسئله برای هر سازمان و میزان ارتباط اون سازمان با واحدهای دولتی مختلفه. اما توی ایران میشه گفت که این عامل خیلی تاثیرگذاره، چون تقریبا بیش از 90 درصد کسب و کارها تحت سیاست‌های دولتی فعالیت میکنن و تصمیمات و برنامه‌های سیاسی میتونه خیلی روشون تاثیر بگذاره.
  • تکنولوژی: استفاده از ابزارها و تکنولوژی روز دنیا در هر کسب و کاری، میتونه یکی از عوامل مهم برای رشد محسوب بشه. یکی از وظایفی که هر مدیری در مجموعه‌اش داره اینه که میزان خواسته هاش رو با تکنولوژی روز هماهنگ کنه. چون بسیاری از خواسته‌ها و انتظارات یک مدیر، به طور مستقیم به روند و پروسه‌ی استفاده از تکنولوژی و ابزار مدرن بستگی داره که با فراهم شدنش میتونه بهره وری رو افزایش بده.
  • عوامل اقتصادی: وقتی شما یک کسب و کار راه می‌اندازید، به طور مستقیم توی چرخه اقتصادی کشور قرار می‌گیرید و هر اتفاقی که توی اقتصاد کشور بیفته روی کسب و کار شما هم تاثیر میگذاره. یکی از خوبی‌هایی که مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک توی کسب و کار شما داره اینه که شما میتونید بر اساس نوسانات اقتصادی، برنامه ریزی داشته باشید و این نوسانات رو مدیریت کنید. مثلا باید این نکته که ممکنه افزایش قیمت مواد اولیه داشته باشید یا موج تورم جدید توی اقتصاد کشور ایجاد بشه رو در برنامه‌های خودتون ذکر کنید.
  • عوامل اجتماعی: طبیعتا مارکت در هر کسب و کاری حرف اول رو میزنه. شما نمیتونید بدون حضور مردم و مشارکت اون‌ها در خرید و استفاده از خدمات شما، کسب و کارتون رو توسعه بدید. پس یکی از عواملی که باید روش برنامه ریزی استراتژیک داشته باشید، بحث جامعه‌ای هست که باهاش طرف هستید. تحلیل و بررسی تک تک المان‌های اجتماعی، از جمله قدرت خرید، سلیقه مردم و… میتونن عواملی باشن که مسیر توسعه رو برای شما هموار تر کنن.

مدل اقیانوس آبی و اقیانوس قرمز

مدل اقیانوس آبی، برگرفته از کتابی به همین نام اثر دبلیو چان کیم هستش که در حوزه‌ی مدیریت مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک نوشته شده. این روش به طور مشخص، در مورد مارکت‌ها و پتانسیل شرکت‌های در حال توسعه طرح ریزی شده.

در واقع اگر بخوام به زبان ساده براتون بگم، اقیانوس آبی برای فعالیت‌هایی هستش که در بازار کار شما جای زیادی برای رشدش وجود داره و تیم شما هم پتانسیل خوبی برای رسیدن به تارگت‌های نوشته شده در لیست اقیانوس آبی داره. یا بهتر بگم اقیانوس آبی فرصت‌های کاری شماست.

اقیانوس قرمز در واقع تهدیدها یا فرصت‌های از دست رفته توی کسب و کار شماست که دیگه تیم شما جایی برای ورود به اون بازار نداره یا بازارشو از دست داده. حالا کاری که شما می‌کنید چیه؟ شما دو تا ستون توی برنامه ریزی استراتژیک برای خودتون درست می‌کنید و یکی رو اقیانوس آبی و یکی رو اقیانوس قرمز نام گذاری میکنید.

فرصت‌ها و تهدید‌ها رو می‌نویسید و شروع می‌کنید به تحلیل کردن. اونهایی که برای شما فرصت هستند همیشه در اولویت قرار می‌گیرن. شما باید اول از همه برای اون‌ها یک هدف گذاری داشته باشید و اون‌ها رو به ثمر برسونید. و بعد برید روی تهدید‌ها وقت بگذارید و ببیند که کدومشون رو میتونید به فرصت تبدیل کنید.

عوامل موفقیت مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

موفقیت در حوزه‌ی کسب و کار، در هر زمینه‌ای نیاز به همکاری جمعی داره. اصولا وقتی ما از کسب و کار حرف میزنیم، از یه سازمان یا مجموعه‌ای حرف میزنیم که یک نفر نه میتونه اون رو نجات بده و نه میتونه اون رو شکست بده، چرا که همه چیز به برآیند جمعی بستگی داره.

برای اینکه شما بتونید توی مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک خودتون موفق ظاهر بشید و موفق عمل کنید، بهترین راه اینه که تمرکزتون رو بگذارید بر روی وحدت تیمی. سعی کنید جدا از مسائل فنی که مربوط میشه به نوع چینش استراتژی‌ها، روی مسائل روانی مجموعه هم خیلی کار کنید. یک تیم متوسط با یک وحدت بالا، میتونه صد برابر یک برند قوی موفقیت کسب کنه.

اما مسئله‌ی دیگه‌ای که میتونه مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک رو به ثمر برسونه و یکی از عوامل اصلی موفقیت باشه، اینه که برنامه‌ها انعطاف پذیر باشند. ما هیچ وقت نمیتونیم توی استراتژی چیدن، فقط خودمون رو ببینیم و بقیه رو فراموش کنیم.

این اصلا امکان پذیر نیست. اگر مدل‌ها رو هم بررسی کرده باشید، حتما دیدید که مدل‌ها هر کدوم جنبه‌های مختلفی رو شامل میشن و عوامل زیادی توی به ثمر رسیدن برنامه‌های استراتژیک دخیل هستن. عواملی مثل سیاست، اقتصاد، رفتار مشتری‌ها، قدرت خرید و… ، که میتونن کار ما رو تحت تاثیر قرار بدن.

پس ما فقط نباید به خودمون نگاه کنیم. اگر ما بهترین تیم تجاری و کسب وکار دنیا هم باشیم، اما جامعه هدفی که باهاش روبرو هستیم، قدرت خرید نداشته باشن، یا سیاست‌های اقتصادی به گونه‌ای باشه که فشار زیادی روی صنایع باشه، ما نمیتونیم نتیجه مورد نظرمون رو کسب کنیم. پس ما باید انعطاف پذیر باشیم و نگذاریم که هیچ کدوم از این فشارها ما رو از هدفمون عقب بندازن.

اما یه نکته دیگه هم میمونه و اون اینه که ما باید صبر زیادی داشته باشیم. خیلی وقتا ما برنامه‌های یکساله یا پنج ساله میریزیم، اما توی سال ششم نتیجه میگیریم و یا کارمون به گونه‌ای پیش میره که ده سال بعد نتیجه مورد نظر رو میگیریم.

چیزی که برای ما باید مهم باشه اینه که ما باید توی مسیر حرکت کنیم و هدف دار پیش بریم. اگر بتونیم هدف‌های خودمون رو محکم و درست بنا کنیم، دیگه نیازی نیست که از زمان و شرایط مختلفی که برای ما پیش میاد بترسیم. هر زمانی میتونیم به موفقیت برسیم و هر زمانی میتونیم بهترین نتیجه رو کسب کنیم.

پیشنهاد ما به شما : سطوح مدیریت را نام ببرید

عوامل شکست مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک

اشتباهی که خیلی‌ها مرتکب میشن اینه که فکر میکنن اگر یه استراتژی بچینن و اون رو توی مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک قرار بدن، موفقیتشون حتمی شده و دیگه نیازی نیست که نگران شکست یا پیروی باشن. اما من بهتون میگم که این کاملا اشتباهه.

چرا؟ به این دلیل که برنامه‌ها و اهداف شما تا زمانی که به مرحله اجرا نرسن، فقط یه مشت کاغذ پاره محسوب میشن و اگر نتونید به اون‌ها عمل کنید، دیگه همون کاغذپاره هم نیستن و تبدیل میشن به یه سری کاغذ باطله.

پس شما باید تمرکزتون بر روی اجرایی شدن برنامه‌ها باشه. یکی از عواملی که شکست صد در صدی در برنامه‌ها ایجاد میکنه اینه که شما بجای اینکه واقعیت کسب و کار خودتون رو ببینید، تمام تمرکزتون رو میگذارید بر روی چیزهایی که بر روی کاغذ ثبت کردید.

وقتی که شما فروش خوبی ندارید و میبینید که برنامه هاتون یک به یک در حال شکست خوردن هستند، دیگه نیاز نیست به استراتژی‌ها و اهدافتون فکر کنید، بلکه باید دست به کار بشید تا دوباره مجموعه رو در یک مسیر جدید قرار بدید. وابسته بودن به یک سری از اهداف و نگاه کردن به یک سری از آماری که با واقعیت همخوانی نداره، باعث شکست شما در زمینه‌ی برنامه ریزی استراتژیک میشه.

و این رو هم بخاطر داشته باشید که در هر مجموعه‌ای اگر این سه عامل کنار هم قرار بگیرن نه تنها برنامه ریزی استراتژیک و مدل هاش، بلکه کل مجموعه در هر شرایطی، یک شکست رو تجربه میکنه. این سه عامل چیزی نیست جز: ارتباطات ضعیف؛ استفاده از معیارهای نادرست در برنامه ریزی و نبود مدیریت انعطاف پذیر.

پس توجه داشته باشید که این سه عامل رو همیشه جلوی چشمتون باید داشته باشید. هر کدوم از این سه تا بقول امروزیا لنگ بزنه، کل کسب و کار شما در معرض یک تهدید بزرگ قرار میگیره. برای اینکه این سه تا رو حل کنید، سعی کنید همیشه مدل‌های برنامه ریزی استراتژیک رو در کنار واقعیت‌های استراتژیک کسب و کارتون قرار بدید.

حرف آخر

برای رسیدن به توسعه و کسب درآمد بیشتر در هر کسب و کاری ما نیاز به برنامه ریزی استراتژیک داریم و در این شکی نیست. اما چیزی که خیلی در طرح ریزی این برنامه اهمیت داره اینه که ما چقدر بر اساس علم روز در حال مدیریت کسب وکارمون هستیم که این مقاله هم قابل مطالعه هست.

توی این دوره شما میتونید تمامی مبانی مدیریت ، اصول مدیریت و مباحث تخصصی مربوط به مدیریت استراتژیک و سایر حوزه های مدیریت رو یاد بگیرید. کافیه یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که خودتون رو از حصار اطلاعات قدیمی دور کنید و به سمت دروازه های رشد در حوزه ی مدیریت حرکت کنید. این روزها همه کسب و کارها در حال توسعه بخشیدن به کارشون هستند ، اما درصد کمی از علم روز مدیریت توسعه و برنامه ریزی استراتژیک برای کسب و کارشون آگاه هستن.

کافیه یه سر به بخش مقالات مدیریت تیم ماهان تیموری بزنید و ببینید که چه گنجی رو به رایگان در اختیار شما گذاشتیم. اگر مطالب رو دوست دارید و احساس می‌کنید که هر کدوم از این نکته‌ها میتونه ناجی یک کسب و کار باشه، حتما اون رو با مدیران دیگه هم به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد