آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چانه زدن بد نیست

چانه زدن بد نیستReviewed by حسین تیموری on Feb 17Rating: 5.0

 

چانه زدن یک تمرین است. هر چه بیشتر این کار را انجام بدهی بهتر است. برای برخی، چانه زدن می‌ تواند استرس زا باشد اما برای دیگران این کار هیجان انگیز است. همه اینها بستگی به این دارد که شما چگونه به چنین کاری نگاه می کنید دردآور یا سرگرم‌ کننده، همه چیز به شما بستگی دارد. برای هر محصولی یک بازار هست. چانه زدن باید عملی باشد که شما را برنده ی بازار کند.

 

۱. شجاع باشید:

 از معامله ترس نداشته باشید. در چانه زدن، شما نباید خجالتی به نظر برسید. فروشندگان می‌ توانند این نوع احساسات را درک کنند و این به ضرر شما تمام می شود، آن ها می توانند شما را احساسی کنند و محصولی که نمی خواهید بخرید پس شجاعت حفظ پول را تمرین کن.

 

۲. برای خرید زمان بزارید:

زمانی که می‌ خواهید یک خرید خوب انجام دهید، باید زمان زیادی صرف کنید، قیمت های مختلف یک محصول وقتی مشخص میشود که زمان برای تحقیق در مورد محصولی که می خواهید، صرف کنید پس یک معامله خوب زمانی شکل می گیرد که برای خرید زمان صرف کنید.

 

۳. فقط یاد بگیرید:

همیشه با چشم باز راه بروید. اغلب فروشندگان در یک بازار تقریبا یک محصول را می فروشند. بعد از این که زمان خود را صرف پیاده‌ روی و بررسی بازار کردید. 

از یک فروشنده قیمت محصول را سوال کنید، سپس یک صورت ناراضی را نشان دهید اجازه ندهید از همان لحظه اول فروشنده میل به خرید را در شما ببیند بزارید برای اینکه صورت شما را خوشحال کند تلاش کند و قیمت را پایین تر بیاورد.

 

۴. موقعیت را شناسایی کنید:

اگر تشخیص می دهید که فروشنده علاقه شما را هدف قرار داده است، ابتدا باید چند چیز را در ذهن خود انتخاب کنید. 

آیا فروشنده با مشتری دیگری مشغول است؟ درک این نوع از کارها بسیار مهم است. شما نمی خواهید با فروشنده ای در ارتباط باشید که با مشتری دیگری درگیر است و به شما توجه نمی کند باید زمانی را برای خرید انتخاب کنید که فروشنده صبر و حوصله داشته باشد.

۵. معامله کنید:

زمان خرید را بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه تخمین بزنید. برای خرید عجله نکنید، اصلا با استرس و شتاب خرید نکنید. اگر معامله شما درچند مرحله صورت گیرد شما از فروشنده درخواست پایین ترین قیمت را می کنید و در بعضی موارد محصول را در مقابل فروشنده مورد مقایسه قرار می دهید. 

حتی شما می توانید در بعضی موارد شماره خودتان را به فرشنده ها بدهید تا در صورتی که با قیمت شما موافقت کردند با شما تماس بگیرند شاید باورتان نشود در ۹۹ درصد موارد فروشنده با شما تماس خواهد گرفت.

 

۶. واکنش منفی را قبول کنید:

 واکنش نامطلوب ممکن است برای شما پیش بیاید. زمانی که چانه زدن را خوب انجام  دهید احتمال اینکه فروشنده نسبت به شما احساس بدی کند، وجود دارد. چه کسی این کار را نمی‌ کند؟ 

شما باید احساس خوب داشته باشید و به فروشنده این حس را بدهید که از همکاری او راضی هستید و مجدد با او ارتباط برقرار میکنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.