کسب و کار نوین

کسب و کار نوین همان طور که از نامش هم پیداست مربوط به مشاغلی است که در قرن 21  و در دهه  اخیر رواج پیدا کرده است و گاهاً از شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنند. بنابراین استفاده از اینترنت می تواند در گسترش و رشد این کسب وکارها  نقش مهمی ایفا کند .

اما این موضوع به این معنی نیست که همه کسب وکارهای نوین حتما از اینترنت استفاده می کنند.

این نوع کسب وکارها به این دلیل مهم هستند که می توانند در نوع مصرف مشتریان تغییرات بزرگی ایجاد کنند. به طور مثال شرکت هایی مانند دیجی کالا و اسنپ را در نظر بگیرید؛این دوشرکت نمونه از هزاران  کسب وکارنوینی هستند که توانسته اند تغییرات زیادی در نحوه مصرف مشتریان خود ایجاد کنند.

ایده های زیادی برای کسب وکارهای نوین وجود دارد.  مانند حسابداری آنلاین، آموزش آنلاین، بازارهای مالی جهانی ، خدمات پیک پزشکی، کپی رایتینگ وهزاران شغل دیگر که بر بستر اینترنت کار می کنند و شما می توانید با راه اندازی آن ها ، به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کنید.

آیا به دنبال ایده های نوین هستید؟

به دنبال یک ایده کسب و کار نوین هستید؟ این ایده ها به شما کمک می کند  یک کسب و کار موفق ایجاد کرده و بسط دهید.

قبل از شروع یک کسب و کار ، تعیین کنید آیا تقاضا برای آنچه می خواهید ارائه دهید وجود دارد یا خیر.
این مقاله برای کسانی است که به دنبال ایده های پولساز برای راه اندازی یک کسب و کارنوین هستند.

. اگر می خواهید کارآفرین شوید ، مهم است که با یک ایده تجاری عالی شروع کنید. زمانی که راجع به ایده‌ای که دارید‌، اطلاعات مختلف را بررسی کردید، نوبت به آن می‌رسد که آن را عملی کنید.

 

چرا کسب و کارهای نوین و خلاق اهمیت دارند؟

چرا کسب و کارهای خلاق اهمیت دارند

کسب و کار های نوین از آنجایی حائز اهمیت هستند که می توانند به تدریج الگو های رفتاری و فکری جامعه را تغییر دهند. برای مثال شما دیجی کالا را در نظر بگیرید این شرکت پس از راه اندازی کاری کرد که روز به روز اعتماد مردم به فضای اینترنت و خرید اینترنتی تغییر کند تا اینکه بسیاری از مردم امروزه اکثر خریدهایشان را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند.

این کسب و نوین و خلاق با کاری که انجام داد، میخ کسب و کارهای اینترنتی را در ایران کوبید و بسیاری از آنها  امروز مدیون آن هستند.
یکی دیگر از مهم ترین اهمیت های کسب وکارهای نوین این است که به دلیل خلاقیتی که در این کسب و کار ها وجود دارد می تواند تا حد زیادی گسترش پیدا کند و از این طریق افراد بسیاری را جذب خود کند.

از طرفی با توجه به شرایط کرونا و افزایش محدودیت ها، کسب و کار های اینترنتی به دلیل امکان دورکاری و …. گزینه بسیار خوبی به حساب می آید که اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید بهتر است که راجع به راه اندازی آن تحقیقاتی را انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای کسب و کار های نوین این است که شما می توانید با هزینه بسیار پایین تری نسبت به کسب وکار های سنتی کسب و کارتان را راه اندازی کنید. فقط نیار به ایده ای مناسب دارید.

چند ایده عالی برای مشاغل کوچک

چند ایده عالی برای مشاغل کوچک

اگر آمادگی راه اندازی کسب و کارنوین خود را دارید ، هر یک از این ایده های تجاری عالی را در نظر بگیرید.

مشاوره

اگر در کار خاصی مهارت و تجربه دارید، کسب درآمد از طریق مشاوره می تواند یک گزینه سودآور باشد. برای مثال شما می‌توانید خدمات مشاوره کسب و کار، مشاوره تحصیلی، مشاوره بازاریابی و… را به دیگران ارائه کنید. از مزایای مهم این کسب و کار این است که می‌توانید مشاغل مشاوره ای خود را به تنهایی و با حداقل هزینه شروع کنید ، سپس کسب و کارتان را توسعه دهید و به مرور زمان مشاوران دیگری را استخدام کنید. از طرفی می‌توانید با صرف کمی خلاقیت، موارد مرتبط به حوزه کاریتان را با هم ترکیب کنید و از این طریق درآمد بیشتری به دست بیاورید.

برای مثال اسنپ دکتر یکی از کسب‌ و کارهای نوینی است که با در اختیار گرفتن تعداد زیادی از مشاوران در حوزه های مختلف، روانشناسان و پزشکان، انواع خدمات مشاوره در حوزه سلامت و روانشناسی را به دیگران ارائه می‌کند. همچنین اسنپ دکتر در کنار این خدمات به گرفتن تست کرونا در محل، فروش دارو و… نیز می پردازد.

آموزش آنلاین

امروزه بسیاری از مردم آموزش را قسمتی از برنامه زندگیشان قرار داده‌اند. از آنجا که اکثراً به دلیل مشغله‌های کاری فرصت حضور در آموزشگاه ها را ندارند، کسب و کار آموزش آنلاین گزینه خوبی است.  اگر دانش پیشرفته ای در زمینه خاصی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که این دانش را در اختیار دیگران نیز قرار دهید. کسب و کار آموزش آنلاین یک ویژگی منحصر به فرد دیگر هم دارد. زمانی که شما وارد این شغل می‌شوید مجبورید که برای دیگران محتوا تولید کنید و زمانی که در مسیر تولید محتوا می‌افتید، ناخودآگاه به صورت روزانه دانشتان افزایش پیدا می‌کند زیرا مجبورید که از به روز ترین منابع استفاده کنید. علاوه بر تخصص و دانش داشتن در یک یا چند حوزه، بهتر است که برخی از آموزش‌ها مانند آموزش تندخوانی،‌ آموزش تولید محتوا و… را بگذرانید.

حسابداری آنلاین

 

خدمات حسابداری نیز این امکان را دارند که به صورت آنلاین انجام شود.  اگر شما یک حسابدار هستید که به دنبال آزادی و استقلال در کار خود می‌گردید ، می توانید از فناوری مدرن برای راه اندازی خدمات حسابداری آنلاین  استفاده کنید و سایر شرکتها را به عنوان مشتری در نظر بگیرید و از این طریق کسب و کار نوینی داشته باشید. بسیاری از کسب و کار های نوپا احتیاج به یک حسابدار دارند، اما امکان پرداخت حقوق او را ندارند. به همین جهت فرصت رشد بسیاری برای شما وجود دارد. برای آنکه از پس اینکار به خوبی بربیایید، باید از افراد متخصص برای راه اندازی سایت و… استفاده کنید و همچنین خودتان نیز با وظایف مدیریت مالی آشنایی داشته باشید.

خدمات پیک پزشکی

اگر وسیله نقلیه قابل اعتماد دارید میتوانید خدمات پیک پزشکی خود را ایجاد کنید. به عنوان راننده ، شما مسئول حمل اقلام پزشکی مانند نمونه های آزمایشگاه ، داروهای تجویزی و تجهیزات هستید. صنعت مراقبت های بهداشتی در حال گسترش است و شما می توانید تجارت پیک خود را به تنهایی شروع کنید یا رانندگان دیگری را استخدام کنید تا برای شما کار کنند.

خدمات رونویسی یا ترانسکریپت

اگر گوش خوبی دارید و می توانید سریع تایپ کنید ، ترانسکریپت به شما امکان می دهد تا در خانه کار کنید. خدمات رونویسی پزشکی به ویژه به دلیل تکثیر فناوری تشخیص صدا برای ارائه دهنده خدمات درمانی مورد نیاز است.

اگر به دنبال این نیستید که همه را به یکباره شروع کنید ، یا اگر شغلی روزانه دارید که می خواهید فعلاً آن را حفظ کنید ، می توانید به هر تعداد که دوست دارید مشاغل نسخه نویسی یا ترانسکریپت را بپذیرید. برای تقویت چشم اندازهای تجاری خود تجسم کنید یک نسخه نویسی معتبر هستید که میتوانید در چند تخصص فعالیت می کنید.

زمان معمول برای کار رونویسی 24 ساعت است .با این حال ، انعطاف پذیری در پذیرش تنها چند درخواست برای شروع به این معنی است که می توانید با افزایش آمادگی ، مقیاس را افزایش دهید ، و ترانسکریپت را به آسانی می توانید به آرامی راه اندازی کنید.

از همه بهتر ، هزینه راه اندازی و سربار بسیار کم است. شما فقط به یک کامپیوتر ، نرم افزار مناسب و سرویس پیام رسانی ایمن نیاز دارید تا کسب و کار نوین خود را اغاز کنید.

سازمان دهنده حرفه ای

آیا به دنبال یک ایده تجاری هستید که واقعاً می تواند “باعث ایجاد شادی شود”؟ سازمان دهندگان حرفه ای ، مانند ماری کوندو ، به افراد کمک می کنند تا زندگی خود را به حداقل برسانند. در عصر مادی گرایی ، بسیاری از مردم مایل به کوچک سازی و کنترل دارایی های خود هستند ، نه اینکه اجازه دهند اشیاء خود آنها را در اختیار داشته باشند.

مینیمالیسم بسیار محبوب شده است ، اما مردم اغلب برایشان سخت است که از چیزهایی که مدتهاست در مالکیت آنها هستند جدا شوند. بخشی از سازماندهی حرفه ای این است که به مشتریان کمک کنیم تا سیستمی را برای کوچک سازی و نگه داشتن چیزها به همین شکل توسعه دهند.

خدمات نظافت

می توانید به راحتی نظافت را به یک تجارت تبدیل کنید. با چند کارمند ، تعدادی لوازم نظافت و حمل و نقل ، می توانید خدمات نظافت را به صاحبان خانه ، مجتمع های آپارتمانی و املاک تجاری ارائه دهید. هزینه بیشتر خدمات نظافتی بین 25 تا 50 دلار در ساعت است. خدمات نظافت مشاغل ساده ای هستند که هزینه سربار نسبتاً کمی دارند. شما فقط نیاز به برنامه ریزی ، تعهد و بازاریابی دارید تا به کسب و کار نوین داشته باشید.

کپی رایتر مستقل

اگر شما یک کلمه پرداز خوب با کمی دانش بازاریابی هستید ، می توانید خود را به عنوان یک کپی رایتر مستقل معرفی کنید. چه وبلاگ بنویسید ، چه محتوای وب و چه بیانیه مطبوعاتی ، بسیاری از شرکتها هزینه خدمات شما را پرداخت خواهند کرد.

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دانش SEO ، به ارزش خود برای افزایش استراتژی کلمات کلیدی خاص که مخاطبان مورد نظر آنها در جستجوهای آنلاین خود استفاده می کنند ، کمک کنید. اکثر نویسندگان کپی رایتر از 40 تا 50 دلار در ساعت هزینه دریافت می کنند ، اما کسانی که در زمینه عمودی خاص تخصص دارند می توانند هزینه بیشتری را نیز دریافت کنند.

0در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که کپی رایتینگ یکی از تخصص هایی است که شما می توانید به وسیله آن خودتان را رشد دهید و درآمد بسیار زیادی را به دست بیاورید. شما باید تلاش کنید در رسانه هایی مانند لینک دین و توییتر نمونه کارهای خودتان را قرار دهید. همچنین می توانید برای سایت هایی مثل ویرگول تولید محتوا کنید و از آنها به عنوان رزومه خودتان استفاده کنید.

 

پیشنهاد ما به شما : راه اندازی کسب و کار خانگی 

 

خدمات مراقبت از منزل

سابقه مراقبت و مهمان نوازی می تواند تا حد زیادی از سالمندان خانه نشین که نیاز به مراقبت در خانه دارند حمایت کند. این همچنین خدماتی است که تقاضا برای آن فقط افزایش می یابد. طبق گزارش موسسه ملی پیری ، بین سالهای 2010 تا 2050 ، جمعیت 85 سال به بالا 351 درصد در سطح جهان افزایش می یابد و تعداد جهانی صدساله ها (افراد بالای 100 سال) ده برابر افزایش می یابد. بسیاری از آنها نیاز به مراقبت و کمک دارند ، اغلب در خانه های خود.

برای کمک به سالمندان و رشد همزمان یک کسب و کار نوین به سابقه نیازی نیست. بسیاری از سالمندان در کارهای مختلف از کارهای روزمره گرفته تا تعمیرات خانه نیاز به کمک دارند.

با کمی تجربه ، می توانید کسب و کار نوین خود را برای کمک به افراد مسن برای انتقال از خانه به محل زندگی با کمک ارائه خدمات مانند بسته بندی ، حمل و نقل ، چیدمان یا ذخیره سازی اثاثیه و اموال خود در نظر بگیرید.

خدمات ترجمه

خدمات ترجمه

بر اساس تحقیقات IBISWorld ، صنعت خدمات ترجمه در سال 2020 ، مانند بسیاری از صنایع ، کاهش یافته است. با این حال ، پیش بینی می شود که در سال 2021 به خوبی بهبود یابد.

این روند گشایشی را برای گویندگان چند زبانه ایجاد کرده است تا خدمات خاصی را ارائه دهند ، مانند ترجمه اسناد و ترجمه اطلاعات وب سایت به زبان هایی که در بازارهای دیگر استفاده می شود. اگر چندین زبان را می شناسید ، ایجاد یک تخصص در صنعت خدمات ترجمه می تواند یک تلاش موفق برای کسب و کار نوین باشد.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

اهمیت اینترنت هر روز بیشتر می شود ، و این امر باعث می شود که مشاغل بتوانند با افزودن کانال‌های فروش آنلاین وارد بازارکسب و کار نوین شوند. اگر در زمینه SEO ، بازاریابی محتوا ، مدیریت رسانه های اجتماعی مهارت دارید ، می توانید این کسب و کار را شروع کنید.

بازاریابی دیجیتال بخش مهمی از یک نام تجاری است و باید به توسعه استراتژی های بازاریابی مشتریان خود پاسخ دهد. مدیریت رسانه های اجتماعی مستلزم تماشای شبانه روز نظرات و پیام ها است ، نه فقط برنامه ریزی پست ها. اگر از استراتژی لذت می برید ، بازاریابی دیجیتال می تواند تجارت مناسبی برای شما باشد.

پینشهاد ما به شما: شاخه های دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر

با توجه به اهمیت اقتصاد خلاق و ظرفیت‌های فراوانی که وجود دارد، به نظر می‌رسد که دولت‌ها باید به سمت استفاده از نیروهای خلاق انسانی و ایجاد میان رشته‌ها حرکت کنند.

در حال حاضر کسب و کارهای زیادی هستند که بخش قابل توجهی از آن‌ها را کسب و کارهای مدرن تشکیل می‌دهد که برای شکوفایی اقتصاد خلاق مناسب هستند و بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در جهت شکوفایی استارتاپ‌ها تلاش می‌کنند.

استارتاپ‌ها با توجه به رشد سریعی که در مدت زمانی کوتاه دارند ورودی به دنیای صنایع خلاق محسوب میشوند؛ بنابراین سیاست‌گذاری دولت‌ها در جهت جامعه پذیری این دسته از کسب و کارها امری ضروری خواهد بود. در سایت ماهان تیموری مقالات مختلفی راجع به راه اندازی کسب و کار و ایده های کسب و کار اینترنتی و … به اشتراک گذاشته ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید