آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

انگیزش در سازمان مهمترین عامل بهبود عملکرد

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد

مقدمه

مهمترین عامل افزایش ظرفیت کاری کارکنان وجود انگیزه در سازمان می باشد. در این مقاله میخواهیم به شما عوامل ایجاد انگیزش در سازمان را شرح دهیم. همانطور که در مقاله اهمیت انگیزش کارکنان به آن اشاره شد، برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه در کارکنان خود را داشته باشیم و بتوانیم ظرفیت کاری آنان را افزایش دهیم باید انگیزه لازم برای کار کردن را در آنان ایجاد کنیم. این انگیزه نمی تواند ایجاد شود مگر اینکه مدیریت سازمان این باور را داشته باشد که افراد وسیله رسیدن به اهداف نمی باشند، بلکه همکارانی هستند که می خواهیم باهم به هدف برسیم.

بنابراین می بایست انگیزش در مدیریت را به خوبی بداند. هیچ چیز به اندازه انگیزه نمی تواند عامل حرکت کارکنان باشد، و باید با سلسله مراتب انگیزش در کارکنان که توسط مزلو طراحی شده است، آشنایی کامل داشته باشیم، زیرا همانطور که گفته شد هر کارمندی به سطحی از انگیزه نیاز دارد و یک سیاست انگیزشی برای همه کارکنان اثربخش نبوده و ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. پس لازمه ی آن این است که ما بتوانیم عوامل ایجاد انگیزه در سازمان را به درستی بشناسیم و برای کارکنان خود به کار بندیم.

مهمترین عوامل ایجاد انگیزش در سازمان

چالش

ما به عنوان مدیر سازمان باید برای کارکنان خود در انجام کارها چالش تعریف کنیم. یعنی اینکه کارمند ما احساس کند که وارد یک معما شده است که باید آن را حل کند. توصیه من به شما این است که کتاب انگیزش برایان تریسی را مطالعه کنید. باید چالش هایی که برای کارمندان خود ایجاد می کنیم متناسب با توانایی های آنان باشد. اگر چالش متناسب با توانمندی های کارکنان باشد به آنان حس برنده بودن دست می دهد و فرد برای انجام کارها ترغیب می شود. اگر چالش ها خیلی کم تر از توانمندی های افراد باشد، فرد دچار افسردگی شده زیرا انجام این کارها را بسیار سبک و پیش پا افتاده می پندارد، همچنین اگر چالش بیشتر از توانمندی های افراد باشد، فرد از اینکه نتوانسته آن را انجام دهد دچار افسردگی می شود و احساس می کند که توانمندی های او بسیار کم می باشد.

نحوه ایجاد چالش ها

به یاد داشته باشیم اگر می خواهیم توانمندی های افراد را افزایش دهیم باید پله پله این کار را انجام دهیم، نمی توانیم یکدفعه این کار را بکنیم. ابتدا چالش های کوچک و رفته رفته این چالش ها را بزرگ و بزرگتر می کنیم. نکته ی دیگری که در انتخاب چالش ها باید به شما یادآور شوم این است که باید قابل اندازه گیری باشند. یعنی اینکه افراد پیشرفت را در خود احساس کنند. وقتی افراد بتوانند پیشرفت را در خود احساس کنند حس خوبی به آن ها دست خواهد داد و افراد برای داشتن حس خوب حاضرند به طور جدی تلاش کنند و در نتیجه ما توانسته ایم ظرفیت کاری آنان را افزایش دهیم.

توصیه دیگر من به شما این است که کتاب اهداف سخت مارک مورفی را نیز مطالعه کنید، در این کتاب به شما توضیح می دهد که چگونه کارمندان خود را در جهت رسیدن به اهدافشان توانمند سازید.

انگیزش در سازمان
دادن آزادی عمل به کارکنان

یکی دیگر از عوامل ایجاد انگیزش در سازمان دادن آزادی عمل به کارکنان می باشد. این دیدگاه که از عوامل سیستم سازی موفق نیز می باشد، به این شکل می باشد که مدیران باید نتیجه گرا باشند و به نتیجه ی کارها توجه کنند. این بخش را در مقالات مربوط به انگیزش کارکنان  توضیح داده ایم و بیش از این به تفصیل آن نمی پردازیم.

اطمینان

وقتی کارمند احساس کند که شما به او اطمینان دارید انگیزه فوق العاده ای می گیرد. شما می توانید این حس را با واگذاری یکسری تصمیمات که از اهمیت خاصی برخوردار نیست به کارمندان خود واگذار کنید. مجدد به شما متذکر می شوم که اگر می خواهید سازمان خود را به یک ماشین پولساز تبدیل کنید باید تا می توانید بار تصمیمات را از خود دور کرده و فقط به تصمیماتی بپردازید که بهترین اهرم ها را در اختیار شما قرار می دهند. وقتی می خواهید در کارمندان خود اطمینان ایجاد کنید، باید در هنگام مشاهده خطاها همان موقع به آنان گوشزد نکنید زیرا این امر موجب می شود که آن ها احساس کنند که شما بازرس آنان هستید و حس خوبی به آنان دست نخواهد داد.

آگاهی دادن

مبحث دیگری که برای انگیزش در سازمان به آن اشاره می کنیم آگاهی دادن است، هرچه کارکنان بیشتر بدانند انگیزه آنان بیشتر می شود. آگاهی دادن چه در مورد کاری که انجام می دهند و چه در مورد اهداف سازمان. آنان اگر با مسائل و اهداف سازمان بیشتر آشنا باشند و نقاط نامفهوم برای آنان کمتر باشد، رغبت خود را به کار بیش از پیش نشان می دهند. باید فرصت هایی را ایجاد کنیم تا با کارکنان خود در مورد کار صحبت کنیم و این حس مهم بودن را در آنان ایجاد نماییم. با ایجاد این حس اعتماد به نفس آنان نیز به مراتب بیشتر شده و این امر مورد بعدی که به آن اشاره خواهیم داشت را رقم خواهد زد.

ایجاد حس مالکیت

ما می توانیم به کارکنان خود آنقدر اختیار عمل بدهیم که احساس کنند کار مال خودشان است. برای این کار باید هنگامی که می خواهیم با آنان صحبت کنیم جمع صحبت کنیم. مثلا ما می خواهیم….، ما می توانیم….، ما اینگونه عمل می کنیم، و همچنین باید اگر موفقیتی در کسب و کار سازمان به دست می آید آن موفقیت را به کارکنان اختصاص دهیم. شما به عنوان مدیریت سازمان مسئول تمامی کارها هستید، پس بهتر است شکست ها را به گردن گرفته و موفقیت ها را واگذار کنید.

پاداش دادن

از دیگر عوامل ایجاد انگیزش در سازمان تخصیص پاداش به افراد می باشد. باید سیستم ارزیابی عملکرد دقیقی برای سازمان ایجاد کنیم و به طور منطقی و حساب شده به افراد پاداش دهیم. برای پاداش دادن هیچگاه به طور احساسی عمل نکنیم، مثلا ما حس می کنیم که فلان کارمند ما خوب عمل کرده است. اگر به صورت احساسی تصمیم بگیریم این کار موجب تنبلی افراد می شود و ما کارکنان خوب خود را از دست خواهیم داد. پاداش باید بر اساس عملکرد باشد و عملکرد ها از گزارشاتی که دریافت می کنیم قابل سنجش می باشد. انتخاب یک کارمند خوب در هرماه حسی را ایجاد می کند که پول نمی تواند جایگزین آن باشد. البته باید یکسری پاداش هایی را نیز برای این کارمند خوب درنظر بگیریم.

برگزاری جلسات

یکی دیگر از عوامل ایجاد انگیزش در سازمان برگزاری جلسات می باشد؛ این جلسات ویژگی های خود را داشته و باید به طور منظم انجام شود. این بخش را در مقالات بعدی به طور مفصل شرح خواهیم داد.

نتیجه گیری

ما باید بتوانیم عوامل ایجاد انگیزش در سازمان را به درستی بشناسیم و آنان را در سازمان خود به کار گیریم تا بتوانیم انگیزه کارکنان خود را در بالاترین سطح خود نگه داریم که این کار موجب خلق ایده های نو، افزایش ثروت و مطرح شدن برند ما در سطح جامعه خواهد شد. به یاد داشته باشید کسب درآمد سازمان به طور مستقیم با کارکنان ما رابطه دارد، پس آنان را جدی بگیرید.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مدیریت زمان

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.