آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

انگیزش در مدیریت اکسیر بقا سازمان

انگیزش در مدیریت اکسیر بقا سازمانReviewed by صابر خلیلی on Dec 12Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد

مقدمه

موضوع اصلی این مقاله اهمیت انگیزش در مدیریت سازمان می باشد. انگیزش در مدیریت به معنی این است که مدیریت باید چه راهکارهایی داشته باشد تا بتواند انگیزه لازم برای کارکنان را ایجاد کند. مهمترین عاملی که در مقاله انگیزش کارکنان به آن پرداختیم، اهمیت انگیزش کارکنان را مطرح نمودیم که برای اینکه بتوانیم حداکثر ظرفیت کاری را داشته باشیم باید انگیزه لازم برای انجام فعالیت ها را در افراد ایجاد کنیم. می خواهیم در این مقاله رفتارهای مدیریت برای ایجاد انگیزه را بررسی کنیم و ببینیم مدیران خوب برای افزایش انگیزش در مدیریت چه کارهایی انجام می دهند و چه کارهایی را نباید انجام داد.

اهمیت انگیزش در مدیریت سازمان

بسیار دیده شده که در سازمان ها وقتی افراد شروع به کار می کنند خیلی زود ناامید شده و از کار می خواهند دست بکشند و یا خیلی با بی میلی به کار خود ادامه خواهند داد. معمولا مشکل این افراد این است که وقتی کاری را شروع می کنند، می خواهند خود را بروز دهند و ایده های نو مطرح می کنند، ولی سیستم به گونه ای طراحی شده است که این ایده ها را قبول نمی کند، این افراد نادیده گرفته شده و از کار خود دلسرد می شوند و بدین ترتیب سازمان افراد ارزشمند خود را از دست می دهد. همین نادیده گرفته شدن افراد دلیل استعفا افراد نیز می باشد.

این تضاد میان فرد و مدیر ایجاد شده و افراد از کار خود دست خواهند کشید. باید در نظر داشته باشیم که نسل امروز نسلی است که با دنیای اینترنت و رایانه سرو کار دارد، نسلی است پویا و سرشار از ایده های خلاقانه، این نسل بسیار حساس است، بنابراین در حفظ افراد باید ساختار سازمان خود را تغییر دهیم.

موانع انگیزش در مدیریت سازمان

در این بخش می خواهیم کارهایی را شرح دهیم که مدیریت سازمان نباید انجام دهد، زیرا این کارها انگیزش کارکنان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد و انگیزه لازم در آنان را به طور کلی از بین خواهد برد.

اعتراض کردن

مخرب ترین عامل از بین بردن انگیزه در افراد اعتراض می باشد. اعتراض مسری است و اگر ما پیامی اعتراض آمیز به افراد بفرستیم بنا به عملکرد زنجیزه ای مغز این فرد دیگر نمی تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد و به طور مستقیم روی دیگر کارکنان نیز تاثیر مستقیم می گذارد. در مقاله استخدام کارکنان به آن اشاره کردیم که یک فرد منفی می تواند حرکت سازمان را مختل کند، در اینجا نیز به شما یادآور می شوم که اگر موجی منفی در سازمان خود ایجاد کنید این موج روی انگیزه کارکنان و ظرفیت کاری آنان تاثیر مستقیم می گذارد. مثلا اگر پشت ترافیک مانده اید و وارد شرکت می شوید اعتراض نکنید که امروز چه روز بدی است. همین امر موجب می شود که در افراد موجی منفی ایجاد شود و ظرفیت کاری آنان را کاهش دهد.

بهانه گیری

بهانه گیری نیز همچون اعتراض کردن است. بعضی از مدیران به دنبال بهانه ای می گردند که به افراد خود گیر دهند و می خواهند مدام به افراد تذکر بدهند. شما از آن دسته از مدیرانی نباشید که به دنبال بهانه می گردند حتی اگر بهانه ای هم برای تذکر به افراد دیدید، بهانه گیری را کنار گذاشته و به دنبال پیدا کردن راهکاری برای آن باشید. به عنوان مثال اگر فردی نمی تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد به او تذکر ندهید که چرا شما نمی توانید کارهای خود را انجام دهید. به وی یادآور شوید که شما عملکرد خوبی دارید و می توانید بهتر نیز عمل کنید.

سرزنش کارکنان

مخرب ترین عملی که می تواند انگیزش کارکنان را به طور جدی با مشکل مواجه کند این است که به سرزنش افراد بپردازید. برای اینکه بتوانید این حالت را از خود دور کنید توصیه من به شما این است که کتاب مدیر یک دقیقه ای را مطالعه کنید. سعی نکنید به دنبال این باشید که اشتباهات افراد را دنبال کنید تا بتوانید با همان اشتباهات وی را سرزنش کنید. سعی کنید اگر می خواهید از افراد مچ گیری کنید، آنان را دقیق زیر نظر بگیرید و ببینید کی کار ارزشمندی انجام می دهند و سپس به سرعت آنان را تشویق کنید.

دنبال مقصر گشتن

در انجام کارهایی که گهگاهی به صورت اشتباه انجام می شود دنبال مقصر نباشید. مدیران ضعیف به دنبال مقصر ماجرا می گردند اما آن چیز که مهم است این است که مشکل مجدد تکرار نشود باید دستورالعملی ایجاد کنید که بتوانید از تکرار اشتباه جلوگیری کنید.

انگیزش در مدیریت
سه عامل مهم ایجاد انگیزش در مدیریت سازمان

توجه به کارمندان

توجه به کارکنان مهمترین عامل ایجاد انگیزش کارکنان می باشد. خیلی بد است که شما کارکنان خود را وسیله ای برای پیشبرد اهداف سازمان بدانید. توجه داشته باشید که ما یک خانواده را تشکیل می دهیم و شما به عنوان مدیر باید از زندگی تک تک کارکنان خود، از مشکلات آنان، از علایق آنان و از هر چیزی که مربوط به کارکنان خود می شود مطلع باشید. باید درد کارکنان خود را بدانید و به آن توجه کنید. باید بتوانید با ایجاد ارتباط موثر در کارکنان به آنان گوشزد کنید که برای شما مهم هستند. توجه به کارکنان اعتماد به نفس آنان را افزایش داده و روحیه ی آنان را بیش از پیش زیاد کرده و ظرفیت کاری آنان را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

شفافیت

باید خواسته های خود را به طور شفاف با کارمندان خود در میان بگذاریم. تصور بسیاری از کارکنان این است که چون مدیر صاحب قدرت است با کنایه با آنان صحبت می کند. بنابراین باید تا می توانید با کارمندان خود شفاف بوده و موضوعات را با آنان مطرح کنید.

دادن آزادی عمل به کارکنان

مهمترین عاملی که انگیزش کارکنان را زیاد کرده و موجب افزایش عملکرد آنان می شود این است که افراد در سازمان احساس مفید بودن داشته باشند. اگر می خواهیم سیستم سازی درستی داشته باشیم و سازمان خود را به ماشین پولساز تبدیل کنیم بهتر است بیشتر نتیجه گرا باشیم، لحظه ای کارکنان را مورد قضاوت قرار ندهیم، حتی اگر کارشان اشتباه باشد. صبر داشته باشیم و ببینیم نتیجه کار چه خواهد شد. آزادی عمل به کارکنان حتی می تواند به صورت تساعدی کسب و کار شما را گسترش دهند و ثروت زیادی را به سازمان شما منتقل کنند. ما سعی می کنیم عملکرد افراد را در گزارش هایی که به ما می دهند به صورت هفته ای ارزیابی کنیم.

مهمترین عواملی که برای انگیزش در مدیریت باید بدانیم

باید بتوانیم روابط دوستانه با کارکنان خود ایجاد کنیم، این کار می تواند گاهی با غذا خوردن با کارکنان انجام شود، تهیه لوازم رفاهی بیشتر برای کارکنان و حتی شنونده خوب بودن برای کارکنان به آنان بسیار انگیزه می دهد. همیشه به کارکنان خود بیشتر از پروژه ها اهمیت دهیم. هیچوقت احساس نکنیم ما فردی مهمتر از کارکنان خود هستیم. هیچوقت در برخورد با کارکنان خود نگاهی از بالا به پایین نداشته باشیم. باید این موارد را رعایت کنیم تا بتوانیم از حداکثر ظرفیت کاری کارکنان خود بهره مند گردیم.

نتیجه گیری

توانایی ایجاد انگیزه مهمترین عاملی ای است که مدیریت سازمان باید داشته باشد تا بتواند سازمانی ایجاد کند که از پویایی لازم برخوردار بوده و خود را در بازار کسب درآمد کنونی به سرعت با تغییرات وفق دهد. توجه داشته باشید برخورد کارکنان بامشتریان دقیقا برخورد ما با کارکنان می باشد پس تا می توانید با دوستانه برخورد کنید.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مدیریت زمان

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.