آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

محمداسماعیل کاویان آملی -بنیانگذار صنایع غذایی بدر

محمداسماعیل کاویان آملی -بنیانگذار صنایع غذایی بدرReviewed by مهسا فرازمند on Jul 29Rating:

زندگینامه آقای محمداسماعیل کاویان آملی
بنیانگذار صنایع غذایی بدر

 

هدف ما  از زندگینامه ها این است که شما از راهی که افراد موفق رفتنه اند  آگاه شوید و موانع ذهنیتان از موفقیت رفع شود و بتوانید از الگوی آنها استفاده کنیدو نسبت به مسیری که در پیش دارید چشم انداز داشته باشید.

 

 آقای محمداسماعیل کاویان آملی سال1328 در خانواده ای پرجمعیت در شهرستان آمل به دنیا آمد.سه برادر ودوخواهر دارد.پدرش در محله خودشان کسب وکار کوچکی داشت و تا قبل از رسیدن به سن مدرسه او به پدرش کمک می کرد . در سن نه سالگی هنگام تحصیل توانست در مغازه بستنی فروشی مشغول کار شود. به دلیل جلب مشتری مجبور بود با صدای بلند تبلیغ کند وشب ها صدایش می گرفت. اما او دست از تلاش نمی کشید وسال بعد روش بستنی درست کردن را آموخت .به تدریج ساخت یخ در بهشت نیز آموخت. سال بعد توانست خود محصولش را عرضه کند و کسب درآمد کند.

 شروع کار محمد اسماعیل کاویان آملی

 

با عرض پوزش در بارگیری عکس مشکلی رخ داده است

 

در تیرماه صاحبان ویلا و خانه های ییلاقی افرادی را به عنوان سرایدار انتخاب می کردند. مادرش نیز از چندین خانه نگهداری می کرد و او به همراه برادر و خواهرهایش در انجام کار کمک می کردند. تابستان سال بعد در اردویی که شرکت نفت برای کارکنان خود برگزار می کرد مشغول به کار شد. محمداسماعیل کاویان آملی بعد از سرو غذا ظرف ها را جمع کرده و می شست. دو سال به این صورت گذشت. در سال1342زمانی که نوجوان بود دوباره به پدرش کمک می کرد .در آن زمان پدرش ماست چکیده را برای فروش به تهران می برد. او نیز همراهش می رفت و در سال بعد سعی داشت در تهران کاری پیدا کند.

 

 چالش  و موفقیت محمد اسماعیل کاویان آملی در کودکی

 

 

یک روز در کنار خیابان چند کارگر ساختمانی نظرش را جلب کرد هنگامی که ماشینی برای بردن کارگرها آمد او نیز سوار ماشین شد و به محل کار رفت ابتدا صاحب کار او را نپذیرفت. اما بعد از صحبت کردن با محمد اسماعیل متوجه صداقت او شد و استخدامش کرد .

در هفته سوم یکی از کارگران که مسئول ثبت مصالح بود به مرخصی رفت صاحب کار که فهمید او با سواد است مسئولیت را به وی واگذار کرد . تا اینکه کامیون بار سیمان آمد. راننده مدعی بود 120 گونی سیمان آورده اما او بعد از شمارش متوجه شد 100 گونی سیمان است .توانست از پس  متقاعد کردن دیگران برآید که بعدا متوجه شد همان کارگری که مسئول ثبت را داشته با راننده تبانی کرده است .

بعد از سه ماه ساختمان به پایان رسید و صاحب کار دوچرخه ای برای محمداسماعیل به عنوان پاداش خریداری کرد. او به صاحب کارش گفت که دوست دارد باز هم به سرکار برود به همین دلیل او را به کارگاه شکلات سازی در چهار راه مولوی معرفی کرد ابتدا صاحب مغازه قبول نمی کرد اما با تعریف هایی که صاحب کار قبلی کرده بود قبول کرد بماند اما به شرطی که خلیفه کارگاه از او راضی باشد .

خلیفه کارگاه اوستا محمد کار پخت وپز را به عهده داشت بعد از روز کاری اوستا محمد ابراز رضایت کرد ومحمد اسماعیل موفق شد درآنجا بماند همه چیز به خوبی پیش می رفت درآمدش کفاف زندگی را می داد فقط جای درس در زندگیش خالی بود .

 

 دوران آموزش

 

 

  • در دبیرستان میدان بهارستان ثبت نام کرد هر روز بعد از تعطیل شدن کار به مدرسه می رفت در یکی از روزها هنگام بازگشت ازمدرسه تابلوی آموزشگاه حسابداری نظرش را جلب کرد. در کلاسهای حسابداری شرکت کرد توانست مدرک بگیرد. صاحب مغازه وقتی متوجه شد او مدرک حسابداری دارد مسئولیت فروش و حسابرسی را به او سپرد.
  •  بعد از مدتی متوجه شد کار باربری درآمد بالایی دارد .توانست صاحب مغازه را راضی کند که علاوه بر حسابرسی این کار را نیز انجام دهد مغازه های دیگر نیز وقتی متوجه شدند او حسابداری بلد است کار حسابرسی را به او سپردند.
  • حالا او به این فکر بود زبان انگلیسی بیاموزد به همین دلیل در کلاس زبان ثبت نام کرد در کلاس زبان با جوانی به نام روحانی آشنا شد. بعد از اخذ دیپلم به سربازی رفت. دوسال سربازی را درشاه آبادغرب گذراند و بعد از آن توانست در وزارت کار استخدام شود .

 

دوران  رشد و پیشرفت

 

 

همزمان حسابرسی چندین مغازه را نیز انجام می داد. با درآمدی که کسب کرد توانست خانه ای در خیابان ایران مهر اجاره کند وخانواده نیز به تهران آمدند. این بار تصمیم داشت کار بهتری پیدا کند. درآن زمان روحانی با برادرش تولیدی کوچکی ایجاد کرده بود ومربا وترشی تولید میکرد او نیز به آنها پیوست وبا تجربه ای که داشت توانست مشتری زیادی جمع کند.

 تعداد افراد خانواده زیاد شده بود با در آمد بدست آمده خانه را عوض کرد سال1355ازدواج کرد وثمره این ازدواج سه پسر است. بعد از ازدواج تصمیم گرفت کار مستقلی ایجاد کند. به سفر حج مشرف شد در آنجا از خدا خواست بتواند کار مستقلی ایجاد کند بعد از بازگشت از سفر به بانک مراجعه کرد تا زمینه های شروع کار را فراهم کند در آن زمان همه چیز حواله ای بود وکلیه مواد اولیه ازطریق حوالجات وزارت صنایع تحویل می شد.

 

شروع به کار در کارخانه

 

 

محمداسماعیل کاویان آملی یک کارخانه در جاده قدیم کرج همراه با دوستش اجاره کرد. ساعت سه با موتور سیکلت به میدان بار می رفتند تا سفارش دهند روزها میشد که بعضی میوه ها در میدان فراوان می شد او این را می دانست صبر می کرد تا قیمت ثابت شود بعد سفارش می داد در رفت وآمد ها به میدان باعث شد برای صاحب کارخانه رازک نیز خرید کند .

 شش ماه بعد صاحب کارخانه رازک او را دعوت به همکاری کرد .در این زمان متوجه شد یکی از شرکا حاضر است سهم خود را واگذار کند. سرمایه نداشت تا سهم را خریداری کند اما سعی کرد شرکا را راضی کند تا سود کارخانه را بیشتر کند در قبال این کار آنها نیز او را به عنوان شریک قبول کنند بعد از صحبت های صاحب کارخانه شرکا راضی شدند وکار شروع شد .

 

مدیریت کسب و کار

 

 

همان زمان متوجه شد کارخانه رب گرمسیر دچار مشکل فروش است با آنها مذاکره کرد وتوانست دوتن رب ازآنها خریداری کند. البته برای فروش رب به مصرف کننده باید آن را رقیق می کردند در قوطی بسته بندی می شد ولی کارخانه خط تولید وبسته بندی قوطی نداشت.

 به این نتیجه رسیدند که رب را به درجه استاندارد رسانده و درشیشه تولید کنند ابتدا مغازه دارها از این نوع رب راضی نبودند اما به دلیل قیمت مناسب آن بعد از چند هفته درخواست ها افزایش یافت .توانست مقدار بیشتری رب از کارخانه گرمسیر خریدای کند وسفارشات نیز بیشتر می شد. با سودی که از این کار بدست آمده کارخانه به مساحت هزار متر بنا شد و نام کارخانه را بدر گذاشت ودونوع مربای بالنگ وهویج تولید می کرد. به تدریج زمین های اطراف کارخانه را خریداری کرد و توانست آنجا را گسترش دهد.

 

نتیجه تلاش های محمد اسماعیل کاویان آملی

 

 

 

 در حال حاضر شرکت بالغ بر 50 نوع محصول مختلف با کیفیت تولید می کند و صادرات خوبی به کشورهای مختلف دارد. او اینگونه ثروت خود را بدست آورد.فرزندانش پس ازتعطیلی مدارس هر سال در کارخانه به او کمک می کردند محمداسماعیل کاویان آملی معتقد است با آمدن فرزندانش رونق بیشتری در کارها ایجاد شده و حالا باید کارهای کارخانه را آنها انجام دهند . در بسیاری از نمایشگاه های خارج از کشور شرکت می کند تا بهترین وجدیدترین بسته بندی را وارد کشور نماید و مصرف کننده را راضی نگه دارد او معتقد است صنعت غذایی ایران مدیون دسترنج کشاورزان است .

 

توصیه های آقای محمداسماعیل کاویان آملی

 

 

  •  راهی که پیش رو داریم چمن نرم نیست بلکه مسیری است پر ازتخته سنگ و انسان به کوشش و پایمردی زنده است.
  •  با صداقت کارکردن برکت کار را زیاد می کند وباعث موفقیت انسان می شود واگر این صداقت با اراده توام شود بعد از مدتی راه باز خواهد شد.
  •  دنیا برای کسی که هدف دارد ،صداقت دارد، پشتکار دارد و می داند چه می خواهد راه خوبی را باز خواهد کرد .
  • هر انسانی هر اندازه که می خواهد خوشبخت زندگی خواهد کرد .

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید.
تیم آموزشی ماهان تیموری 
 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی , ثروتمذاکره

نظرات شما نسبت به زندگینامه محمداسماعیل کاویان آملی ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. مهدی قائدی کاربر می‌گوید

    خیلی خوبه که افراد موفق و سالم و درستکارجامعه رو معرفی میکنید.ممنون