آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

تقویت عملکرد مغز چگونه ممکن است؟

تقویت عملکرد مغز چگونه ممکن است؟Reviewed by حسین تیموری on Apr 14Rating: 5.0
تقویت عملکرد مغز کمک می کند تا یادگیری بهتر صورت پذیرد.تقویت عملکرد مغز حتی با اعتماد به نفس،قدرت بیان و کسب درامد نیز ارتباط موثر دارد.در مقاله های قبلی گقته شد که مغز انسان عملکرد های مختلفی دارد و کسانی به اوج موفقیت می رسند که بتوانند از هر دو نیمکره مغز خود کمال استفاده را ببرند.برای تقویت عملکرد مغز تکنیک هایی گفته می شود که در صورت تمرین می توانید شما هم به این توانایی برسید.

 

سرعت گیر های تقویت عملکرد مغز

ابتدا راه های تقویت نیمکره سمت راست بدن را بیان می کنیم.

 • اگر این تصور را دارید که همیشه باید جدی باشید مطمئن باشید که در حال نابود کردن نیمکره سمت راست خود هستید.

 

ویژگی نیمکره های مغز چیست؟

      این را بدانید که نیازی نیست که همیشه جدی باشید و همیشه در غالب خاصی قرار بگیرید. باید گاهی اوقات مثل بچه ها عمل کنیم.  بعضی اوقات لازم است با فرزندان خود بازی کنید.

 • اگر تصور میکنید که حق اشتباه کردن ندارید باز در حال نابود کردن نیمکره سمت راست خود هستید

این یک واقعیت است که ممکن نیست کسی اشتباهی نکند تا کار خاصی را انجام دهد. مثلا ممکن نیست ساز خاصی را بنوازد بدون اینکه اشتباه کرده باشد. 

نکته مهم این است که بعد از اشتباه کردن جبران کنیم و از تمام آنها تجربه کسب کنیم و به سمت جلو حرکت کنیم مسلما تنها افرادی می توانند پیشرفت کنند که شهامت  اشتباه کردن را داشته باشند و مسئولیت آن را بر عهده گیرند

بنابراین اگر فردی به  این تصور باشد که حق اشتباه کردن را ندارد در حال نابود کردن نیمکره سمت راست مغز خود می باشد

 • اگر بر این باور هستید که چون از کاری که قصد انجام آن را دارم مطمئن نیستم  پس آن را انجام نمی دهم  باز هم در حال نابود کردن نیمکره سمت راست مغزتان هستید

 

موفقیت آن چیزی نیست که من از کاری که قصد انجام آن را دارم مطمئن باشم بلکه باید آن کار را انجام دهیم و با توکل به خداوند به اصلاح اشتباهات می پردازیم در نهایت آن کار را به سرانجام می رسانیم.

 • لازم نیست کاری که قصد انجام آن را دارید مورد علاقه دیگران باشد چون با این تفکر نیمکره سمت راست خود را نابود خواهید کرد.

 

برای تقویت و استفاده نیمکره سمت راست نباید به این فکر کنی که دیگران در آن مورد چه فکری می کنند. اصولا نیازی نیست که کار شما مورد تائید دیگران باشد.

 • برای مثال انیشتین برای اثبات نظریه خود حدود 5 سال تحمل کرد و در این مدت هیچ کسی آن را نمی پذیرفت 

 

اگر کارهایی که در حال انجام آن هستید با تقلید از دیگران است و خودتان هیچ خلاقیتی در آن ندارید باز در حال نابود کردن نیمکره سمت راست خودتان هستید.

 • پس حتما در کارهایتان خلاقیت داشته باشید.

 

 اصولا افرادی که نیمکره سمت راست فعالی دارند از تقلید برای انجام امورشان استفاده نمی کنند و سعی نمی کنند کپی برداری کنند.

 • همیشه در حال این تفکر هستند که آیا بهتر از این هم می شود.

این قسمت از فعالیت نیمکره سمت راست بدن به ما کمک می کند که چطور می توان با چیزهای بی ارزش از نظر بقیه افراد و تلفیق ایده خود با ایده های دیگر ثروتمند شد.

 

راهکار های عملی تقویت عملکرد مغز:

 • برای تقویت نیمکره سمت راست سعی کنیم که بیشتر کلی نگر باشیم و به جزئیات کمتر بپردازیم.
 • در طبیعت حرکت کنیم و با چشمانمان طبیعت را احساس کنیم.
 • سعی کنیم بیشتر ببینیم تا اینکه گوش کنیم.
 • سعی کنیم ارتباطات بین اشیاء را دقت کنیم و تا جایی که می توانید خیالبافی کنید تجسم کنید و مسائل را به هم ارتباط دهید.
 • سعی کنید رمان بخوانید و داستانها را به شکل تصویری تجسم کنید تصویر آن رمان را در ذهن خودتان فرض کنید.
 • نقاشی کردن و طراحی کردن به تقویت نیمکره سمت راست کمک خواهد کرد.پس تا حد امکان از این هنر استفاده کنید.

 

داروی تقویت حافظه ایجاد یک ارتباط خوب بین نیمکره های مغز می باشد.چرا که این کار از راه های افزایش تمرکز می باشد و تمرکز حواس کمک می کند تا حافظه بیشتر شود.نیمکره ی سمت راست مغز جایگاه احساسات است پس هر چیز که احساسات را سرکوب کند به این نیم کره آسیب می رساند.جدی بودن،گرفتن حق اشتباه از خود،کمال گرایی برای شروع یک کار،تایید خواهی از دیگران و تقلید ازجمله این موارد است.برعکس هر چیز که مربوط به احساس شود و آن را تحریک کند،باعث افزایش کارآیی نیم کره ی راست شده و از روش های تقویت حافظهمی باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. حسن فکری کاربر می‌گوید

  مرسی عالی بود