آموزش مدیریت

بازدهی کم نیروها، نرسیدن به اهداف کسب و کار، توجه نداشن به رقبا و… عواملی هستند که باعث می شوند تا کسب و کار آنطور که باید و شاید نتیجه نگیرید و پس از مدتی با چالش های مختلفی رو به رو شود. این درحالیست که اگر تلاش کنید تا بر مباحثی که در آموزش مدیریت وجود دارد، مسلط شوید می توانید از وقوع بسیاری از این چالش‌ها جلوگیری کنید. در ادامه به ۵ شاخه که در مدیریت کارکنان باید به آن توجه داشته باشید اشاره می کنیم.

برنامه ریزی

 

برنامه ریزی

 

برنامه ریزی یکی مهم‌ ترین مباحثی است که در آموزش مدیریت تدریس می شود. شما پس از آنکه چشم انداز آینده کسب و کارتان را مشخص کردید، می بایست برای رسیدن به آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. در زمانی که قصد برنامه ریزی دارید باید یکسری اقدامات لازم برای عملی کردن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را در نظر داشته باشید و هرکس را مسئول قسمتی از کسب وکارتان کنید.
پس از آنکه ماموریت افراد مختلف را مشخص کردید، نوبت به تعریف شاخص های کلیدی عملکرد برای بررسی وضعیت پروژه ها می رسد. با توجه به این شاخص ها شما می توانید مشخص کنید که در هر مرحله از پروژه ای چه تغییراتی را برای بهبود روند کار باید پیاده سازی کنید.
اگر می خواهید برای کسب و کارتان برنامه ریزی کنید بهتر است که بازارتان را تحلیل کنید و سعی کنید با توجه به نیاز مشتریان و تجربه ای که دارید وضعیت آینده کوتاه مدت صنعتتان را پیش بینی کنید و سعی کنید که برای آن اقداماتی کوچک را مشخص کنید.
در زمان برنامه ریزی باید بودجه بندی مالی نیز توجه کافی داشته باشید. هرچه برنامه‌ای که برای آینده می‌ریزید، حساب تر شده و جامع‌تر باشد با چالش های کم‌تری مواجه خواهید شد.
در نهایت بهتر است که یک خلاصه اجرایی از برنامه ای که ریخته اید، ایجاد کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا برنامه آینده را در مدت زمان کمی به سایر کارکنان توضیح دهید انجام دهید.

تامین منابع:

 

تامین منابع

 

تامین منابع به دو دسته تامین منابع انسانی و همچنین تامین تجهیزات تقسیم بندی می شود. یکی از کارهایی که باید در زمانی که آموزش مدیریت را می گذرانید، انجام دهید این است که سعی کنید تمامی تجهیزاتی که به آن نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید و تهییه آنها برنامه ریزی کنید.
تامین منابع انسانی از دیگر سرفصل های آموزش مدیریت است. شما پیش از استخدام افراد جدید، باید ارزش هایی که برای کسب و کارتان مهم است را استخراج کنید و زمانی که می خواهید فردی را استخدام کنید، بررسی کنید که تا چه اندازه ارزش های او با شما یکسان است.
همچنین در زمان استخدام افراد باید انتظاراتی که از او دارید را به طور کامل برایش توضیح دهید. شفافیت در زمان استخدام باعث می شود که در آینده ساده‌تر با هم توافق کنید. از این رو باید از او سوالاتی را بپرسید تا متوجه انتظارات او از خودتان شوید. شما با این کار می توانید در آينده ساده‌ تر رضایت او را جلب کنید.

ساختار

 

ساختار

 

بسیاری از مدیران، بیشتر از آنکه مدیر باشند، کارمند هستند. این موضوع باعث می شود که مدیران درگیری زیادی را در طول روز داشته باشند و مشغول کارهایی شوند که دیگران هم از عهده انجام آنها بر می آیند. در نتیجه زمانی برای طراحی استراتژی آینده کسب و کار، بررسی رقبا و… باقی نمی ماند.
به همین دلیل ایجاد ساختار و سیستم سازی از مهم‌ترین قسمت‌ های آموزش مدیریت است. می توان گفت اکثر کسب و کارهای بزرگ در ایران و جهان برای خودشان سیستم سازی کرده‌اند. سیستم سازی به مدیر یا صاحب کسب و کار، این امکان را می دهد که زمان کم‌تری را به کار کردن اختصاص دهد و به جای آن زمانش را بیشتر به برنامه ریزی برای آینده کسب و کار، تفریح کردن، بررسی رقبا و… اختصاص دهد.
برای سیستم سازی، کارهای بسیار زیادی باید انجام دهید که در این مقاله آموزش مدیریت نمی گنجد و در مقاله سیستم سازی کسب و کار به طور کامل این موضوع را بررسی کرده‌ایم. برای شروع به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا برای هر قسمت از کسب و کارتان یک سرپرست یا مدیر داخلی را در نظر بگیرید و سعی کنید اهدافی که برای آن قسمت از کسب و کارتان دارید را به او توضیح دهید.
سپس از او بخواهید که پس از برآورد کردن به شما زمانی برای تحویل پروژه و تحقق هدف انجام دهد.

کنترل

 

کنترل

 

پس از آنکه در مرحله ایجاد ساختار هرکس را مسئول یک قسمت قرار دادید، باید پروژه‌های سپرده شده به آنها را به حال خود رها کنید و فقط گاهی اوقات بررسی کنید که تا چه حد می تواند معیارهایی را که در مرحله برنامه ریزی تعریف کرده‌اید را پاسخ دهد.
گزارش گرفتن از عملکرد کارکنان از مهم ترین قسمت های آموزش مدیریت است. از آنجایی که شما قصد دارید تا برای خودتان ساختاری ایجاد کنید، تنها ابزاری که برای مشاهده وضعیت کارکنانتان دارید، گزارش کار و نتیجه کار آنهاست. در این صورت است که می توانید برای افزایش حقوق و مزایای آنها برنامه ریزی کنید. همچنین از این طریق است که می توانید تشخیص دهید که کدام یک از کارکنان به اندازه کافی کار نمی کنند تا بتوانید به آنها تذکر های لازم را بدهید.

رهبری

 

رهبری

 

مدیران که نقش رهبر کسب و کار را هم بازی می کنند، نتیجه بسیاری بزرگ تری از کارشان می گیرند. رهبران به قدری بر کارکنان تاثیر می گذارند که آنها حاضر می شوند تمام تلاششان را برای رشد و پیشرفت کسب و کار بکنند.
می توانیم بگوییم هر چه شما تلاش برای تبدیل شدن به یک رهبر را افزایش دهید، پس از مدتی به طور ناخودآگاه تلاشتان برای کنترل کارکنان کم تر می شود.
یک رهبر تلاش می کند که به اندازه ای به کارکنان خود نزدیک باشد که بتواند به خوبی با آنها ارتباط برقرار کند و به نیازهای آنها گوش کند و به قدری از لحاظ مهارتی از کارکنان خود قوی تر باشد تا بتواند که برای آینده تصمیمات شفافی بگیرد و کارکنان را با خود همراه کند.

کلام آخر

به طور کلی آموزش مدیریت مبحثی است که اگر بتواند به درستی انجام شود، می تواند تاثیر بسیاری مهمی در رشد کسب و کار، افزاش درآمد افراد و به طور کلی ارتقای ایران بگذارد. از طرفی مدیریت درست می تواند به ارتقای صادرات و کمک کند.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید