لویی ویتون

لویی ویتون

لویی ویتون یکی از برند های مطرح دنیاست که از سال ۱۸۵۴ محصولات بسیار لوکسی را برای طبقه ثروتمند طراحی و تولید می کند و یکی از برندهای مطرح و موفق در سراسر جهان می باشد. لویی ویتون کالاهای چرمی، کیف دستی، جواهرات، کفش، عینک و انواع محصولات لوکس را تولید می کند و تقریباً در تمامی محصولات خود لوگوی LV را قرار می دهد. در این مقاله می خواهیم به داستان شکل گیری و رون موفقیت برند لوی ویتون اشاره کنیم.

برند لویی ویتون یکی از برند های باارزش در دنیا می باشد. براساس مطالعات براون لویی ویتون در سال ۲۰۰۹ بیست و نهمین برند با ارزش دنیا شناخته شده است. این برند به عنوان قدرتمندترین برند در زمینه کالاهای لوکس به حساب می آید.

لویی ویتون در سال1821 در خانواده ای کارگر به دنیا آمد. پدر لویی ویتون یک نجار بود. لویی در سن ده سالگی مادرش را از دست داد و پس از مدت کوتاهی پدرش را نیز هم از دست داد.

لویی ویتون - مهاجرت به پاریس

مهاجرت به پاریس

لویی در حدود سن چهار ده سالگی تصمیم گرفت که به  سمت پاریس حرکت کند. او پیاده به سمت پاریس رفت و دو سال طول کشید که به پاریس برسد. او در بین راه برای درآوردن هزینه خورد و خوراک و امرار معاش در مغازه های مختلفی به انجام کارهای نیمه وقت مشغول شد.

او سرانجام به پاریس رسید و در مغازه مارشال مشغول به کار بسته بندی شد. از آنجایی که در آن زمان بیشتر مسافرت ها از  طریق کشتی و قطار انجام می شد و به دلیل عدم وجود چمدان، مسافران مجبور بودند برای حفاظت از وسایلشان، آنها را به کسانی که بسته بندی انجام می دهند، بسپارند.

شغل بسته بندی:

شغل بسته بندی:

از این رو شغل بسته بندی یکی از مهم ترین مشاغل آن زمان بود و کسانی که به این شغل مشغول بودند از احترام زیادی در نزد مردم برخوردار بودند. شاید روزی که لویی ویتون در این کسب و کار استخدام شد، هرگز تصور نمی کرد که بتواند روزی بتواند یکی از امپراطوری های لوازم لوکس را در دنیا پایه گذاری کند.

از آنجایی که چمدان های موجود در آن زمان از کیفیت بالایی برخوردار نبودند و همچنین به دلیل اینکه مسافران به راحتی بتوانند وسایل خودشان را در یک کیف قرار دهند، از تمام دانشی که در صنعت بسته بندی به دست آورده بود استفاده کرد و آن را با چمدان سازی ترکیب کرد.

لویی ویلتون در کنار شاگردی مغازه بسته بندی، به درست کردن چمدان های مسافرتی می پرداخت.

لویی ویتون در پاریس به شاگردی یک مغازه پرداخت و ساختن چمدان را یاد گرفت. درآمد شاگردی آنقدر زیاد نبود و او کار دومی را هم در کنار آن بر عهده گرفت: بستن چمدانهای مسافرتی. سرانجام لویی ویتون در سال ۱۸۵۳ پس از ۱۶ سال شاگردی و یادگیری کسب و کار خودش را راه اندازی کرد.

لویی ویتون از همان ابتدا شروع به چمدان های مسافرتی کرد. در آن زمان عموماً طبقه اشراف بودند که سفر های زیادی را انجام می دادند، به این چمدان نیاز داشتند و طبقه ضعیف تر مردم نمی توانستند که از این محصول برای خودشان استفاده کنند.

مغازه های لویی ویتون

ورود به عرصه تولید محصولات لاکچری:

از همان ابتدا لویی ویتون به این دلیل که توانسته بود با افراد بسیار زیادی از طبقه اشراف ارتباط برقرار کند، اطلاعات خوبی از سبک زندگی این افراد به دست آورده بود به همین دلیل از همان ابتدا محصولاتی را طبق سلیقه این افراد تولید می کرد. رفته رفته این سبک در جان و روح کمپانی لویی ویتون جای گرفت.

شهرت و کیفیت محصولات لویی ویتون در حدی بود که به دربار ناپلئون سوم رسید و در نهایت به عنوان چمدان ساز همسر وی، منصوب شود.

ایده LV از کجا آمد؟

ایده LV از کجا آمد؟

زمانی  که رقبا در سال های ابتدایی که لویی ویتون به تازگی مستقل شده بود، متوجه درآمد و میزان استقبال مشتریان شدند، تصمیم گرفتند که از لویی ویتون الگو براداری کنند.

لویی پس از مشاهده این اتفاق تصمیم گرفت که محصولات خودش را نسبت به سایر رقبا متمایز کند از این جهت بود که تصمیم گرفت LV را بر محصولات خودش ک کند.

لویی ویتون در سال 1892 از دنیا رفت و از آن پس اداره شرکت لویی ویتون به دست پسرش یعنی جرج ویتون افتاد. جرج کار های بزرگی را برای این برند انجام داد. برای مثال توانست تعداد کارمندان را در ابتدا به ۱۰۰ نفر برساند و پس از مدتی تعداد کارکنان این شرکت به ۲۵۰ رسید.

یکی از اقدامات پسر لویی ویتون این بود که توانست برای اولین بار در سال ۱۸۸۵ یک شعبه در لندن راه اندازی کند و با این کارش باعث شروع صادر کردن محصولات به کشور هایی به جز فرانسه را شد.

بزرگترین فروشگاه لویی ویتون، در شهر لندن قرار گرفته است. لویی ویتون در سال ۲۰۱۲ میلادی سیزده کارگاه تولیدی به همراه یک مرکز حمل و نقل بین‌المللی دارد. تعداد بوتیک های لویی ویتون در سراسر جهان بیش از ۲۰۰ عدد می باش که درآمدی بالغ بر ۲۵٫۹ میلیارد دلار کسب نمود. درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۳ به ۲۸٫۴ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۴ به ۳۴٫۹۱ میلیارد دلار افزایش یافته‌است. شمار کارکنان لویی ویتون هم‌اکنون در سراسر جهان بیش از ۱۲۱٫۲۸۹ نفر می‌باشد.

لویی ویتون

درس هایی که می شود از لویی ویتون گرفت:

هرگز متوقف نشوید:

لویی سختی های بسیار زیادی را در زندگی تجربه کرده است. فوت پدر و مادر در سنین کم، مهاجرت به فرانسه در اوج انقلاب صنعتی در سنین نوجوانی و شاگردی کردن از سنین کم و …

یکی از مهم ترین نکاتی که باعهث موفقیت لویی ویتون شد، ادامه دادن بود. شما باید یاد بگیرید که در هر شرایطی که برای شما به وجود می آید باز هم به مسیرتان ادامه دهید.

دید بزرگ نسبت به کارتان داشته باشید

دید بزرگی نسبت به کارتان داشته باشید:

شما باید همواره درباره کسب  و کارتان بزرگ فکر کنید. اگر لویی ویتون خودش را یک شاگرد و کارگر ساده تصور می کرد که باید به خوبی برای رئیسش کار کند، شاید هرگز نمی توانست راجع به نیاز مشتریان که یک چمدان بود، ایده پردازی کند و در نهایت هرگز برند لویی ویتون خلق نمیشد.

شما باید تلاش کنید تا با افراد بزرگ تر از خودتان بگردید همانطور که لویی ویتون توانست از سبک زندگی افراد ثروتمند الهام بگیرد و برای رفع نیاز آنها کاری کند.

شناخت مخاطب هدف:

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که باعث موفقیت این برند شد، شناخت دقیق مخاطب بود. لویی ویتون مخاطب خودش را افراد مرفه و ثروتمند جامعه در نظر گرفت و سعی کرد که محصولاتی برای آنها تولید کنید. حتی امروزه نیز با گذشت بیش از ۱۵۰ سال، قیمت محصولات این برند بسیار گران است.

تبلیغات موثر و هدفمند:

یکی دیگر از مواردی که هر کسب و کاری برای رشد کردن باید به آن توجه داشته باشد، تبلیغات موثر و هدفمند است. برند لویی تبلیغات خود را بر حسب مخاطب خودش انجام می دهد. این برند معمولاً در تبلیغات خودش از بازیگران و مدل های معروف مختلفی استفاده می کند. همچنین سعی می کند فضایی بسیار لاکچری را در تبلیغات خودش نشان دهد.

شما در ابتدا باید بپزیرید که قسمتی از درآمد برای تبلیغات است. سپس تلاش کنید که تبلیغاتی مبتنی بر مخاطبین خود طراحی کنید.

نوآوری:

این برند از همان ابتدا با نوآوری شکل گرفت( نوآوری در چمدان ها). در ادامه جرج ویتون با اضافه کردن قفل به چمدان و استفاده رگه های خاصی از چرم در محصولات این نوآوری را ادامه داد.

امروزه نیز این برند در طراحی محصولات خود از نوآوری استفاده می کند. شرط نوآوری، تخصص داشتن، بررسی نیاز های بازار، تلاش برای حل نیاز ها می باشد.

کلام آخر:

اصولاً خواندن زندگی افراد بزرگ تنها در زمانی می تواند در زندگی ما تاثیر بگذارد که درسی که از آن ها می گیریم را عملی کنیم. در این مقاله ۵ تا از مهم ترین درس هایی که از زندگی و کسب و کار لویی را گرفتیم با شما به اشتراک گذاشتیم. شما چه درس هایی گرفتید که فکر می کنید اگر در زندگی خودتان پیاده کنید، کیفیت آن ارتقا پیدا می کند.

مقالات مرتبط

4 پاسخ

 1. خیلی خوب و عالی بود اینکه هرگز متوقف نشوید درمن انگیزه ای ب وجود آوردو تلنگری حسابی خوردم و تصمیم گرفتم ک روی اراده خودم خیلی بیشتر کار کنم و وقت بزارم ممنونم از مطالب خوب و ارزشمندتون 😘

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مقاله لویی ویتون رو مطالعه فرمودید. با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما دوست عزیز

  2. سلام عالی بوداینکه خسته نشویم و انگیزه داشته باشیم وتو کار خود مصمم باشیم .ممنون از مطالب مفیدی که گذاشتید

  3. سلام دوست عزیز
   امیدوارم که عالی باشید
   انگیزه اصلی ترین و مهم ترین عامل برای انجام هر کاریست
   و وقتی انگیزه نباشه کارها با کیفیت و خوب انجام نمیشه
   ممنون که وقت گذاشتید و مطالعه کردید

دیدگاهتان را بنویسید

آزمون سنجش هوش مالی

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد