ویژه!

از هر چالشی، فرصتی برای رشد به دست آورید

5,000,000 تومان


نتایج دوره

تا حالا چیزی درباره مدیرای ژوپیتری شنیدی؟

یا این مدیرا رو اطراف خودت دیدی؟

ژوپیتر یا همون سیاره مشتری، بزرگترین سیاره منظومه شمسیه که از گاز تشکیل شده. جالبه بدونی با اینکه جنسش از گازه ولی وزنش نسبت به زمین بیشتره. مدیران ژوپیتری، عملکردشون دقیقاً مثل سیاره ژوپیتره؛ انگار که اصالاتاً اهل همون سیاره هستن.

این مدیرا تو بیزینس خیلی چابکن  و خیلی بزرگ فکر می کنن این مدیرا دنبال انجام کار جدید و رسوندن یه خدمت جدید به جهان هستن و آدمایی که داخل بیزینس اونا کار می کنن، اصلاً آدمای عادی نیستن و نمی تونی شبیه اونا رو در بیزینس های دیگه پیدا کنی. این کارمندا با اینکه خودشون به توانایی هایی که دارن آگاهن و از قدرتشون خبر دارن، ولی بازم به اون کسب و کار وفادار می مونن. همه اینا به خاطر سبک مدیریت مدیران ژوپیتریه.

این مدیرا با عمگرایی وحشتناکی که برای اجرایی کردن ایده‌هاشون دارن، اطرافیانشون رو می ترسونن.

جالب اینجاست که اکثر مدیرایی که تونستن تغییرات بزرگی در جهان به وجود بیارن، مدیرای ژوپیتری بودن. همه جای جهان از این مدیرا پیدا میشه.

محمد یونس

یکی از کارآفرینان بزرگه که تونست تغییرات اساسی توی بنگلادش ایجاد کنه. محمد یونس تو رشته عکاسی تحصیل کرد و بعدش وارد رشته اقتصاد شد. این کارآفرین بزرگ، گرامین بانک رو توی بنگلادش تاسیس کرد. اون با تاسیس این بانک به زنان فقیری که بافندگی بلد بودن وام میداد و تو تولید محصولات دستی مثل یه سری از لباس های محلی و مبلمان بامبو به اونا کمک می کرد. بعد این محصولات رو ازشون میخرید و به کشور های دیگه صادر می کرد.

بعد از چندسال تونست صنایع دستی بنگلادش رو در جهان به یه برند بزرگ تبدیل کنه. با سرمایه ای که از این طریق به دست آورد شرکت گرامین فون (Grameenphone ) که بزرگترین شرکت تلفن همراه بنگلادش به حساب میاد رو تاسیس کرد و از طریق این شرکت تونست به بیش از 26 هزار فقیر در روستا های مختلف تلفن همراه برسونه.

ایلان ماسک

ایلان ماسک یکی دیگه از مدیرای ژوپیتریه که تونسته با ترکیب دانش مدیریت و مهندسی که داره، پنج بیزینس در زمینه های مختلف به وجود بیاره. 

برند اسپیس ایکس و پیدا کردن محیطی جدید برای زندگی در مریخ، تسلا و تولید خودرو های برقی برای سراسر جهان، برند  open ai و طراحی چت جی بی تی و طراحی میکروچیپ برای مغز انسان تا در آینده بتونه به راحتی با انواع ربات ها کار کنه.

به نظرت ایلان ماسک با این همه حجم سرمایه ای که داره، چرا هنوز کار می کنه؟

جوابش سادست چون که مدیرای ژوپیتری هدفشون پول نیست؛ اونا کار می کنن  که بتونن دنیای اطرافشون رو تغییر بدن.

 

مدیر ژوپیتری در برابر مدیر معمولی

1-مدیرای ژوپیتری چالش استخدام و نگهداشت نیرو نداره در صورتی که مدیر معمولی مدام درگیر اینه که یه نیروی خوب پیدا کنه و وقتی هم که پیدا کرد بعد از چند وقت اون نیرو ترکش می کنه.

2-مدیر ژوپیتری، چشم انداز های بزرگی برای آینده کسب و کارش داره و بعد از چند وقت به یکی از بزرگای صنعت خودش تبدیل میشه، در صورتی که مدیر معمولی هنوز درگیر اینه که آخر ماه بتونه حقوق کارمنداشو بده.

3-مدیر ژوپیتری نه تنها فرصت ها رو شکار می کنه، بلکه با ایده هایی که میده میتونه فرصت های جدید خلق کنه. مدیر معمولی همش منتظره ببینه رقباش چیکار می کنن تا اونم انجام بده.

3-مدیر ژوپیتری، کاریزما داره و همه از اینکه برای اون کار می کنن لذت میبرن در صورتی که کارمندای یه مدیر معمولی مدام غر میزنن و منتظر یه فرصت شغلی بهترن که از شرکت بزنن بیرون.

4-جریان درآمدی مدیر ژوپیتری مثل آبشار می مونه، در صورتی که جریان درآمدی یه مدیر عادی ثبات نداره.

5-یه مدیر ژوپیتری در 24 ساعت روزش می تونه چندین بیزینس رو مدیریت کنه در صورتی که یه مدیر معمولی تو همون مدیریت یه بیزینس کوچیک هم مونده.

6-مدیر ژوپیتری برای خودش برند بزرگ طراحی می کنه در صورتی که مدیر عادی نمی تونه برای برندش کاری کنه و توجه خاصی بهش نداره.

7-مدیر ژوپیتری احساس اعتماد بنفس و شادی زیادی داره، مدیر عادی شادی و خوشبختی خودش رو به دستاوردهاش گره زده و چون هنوز به موفقیت نرسیده، اصلاً احساس خوبی نداره.

آیا هر کسی می تونه یه مدیر ژوپیتری باشه؟

فرقی نداره که سایز کسب و کارت چقدره و چندتا نیرو داری، با یادگرفتن و آموزش دیدن می تونی به یه مدیر ژوپیتری تبدیل بشی. ما چندین ماه رفتار این مدیرای ژوپیتری رو تحلیل کردیم و به یه سری راهکار رسیدیم که اگه اونا رو یادبگیری و روی کسب و کارت پیاده کنی، به مرور زمان به یه مدیر ژوپیتری تبدیل میشی.

اون موقعست که به خودت میای و میبینی که یکی از بزرگای صنعتی که داخلش فعالیت می کنی، خودتی و همه آرزوشونه که برای برندت کار کنن و روز به روز تعداد آدمایی که سر سفره تو غذا میخورن بیشتر میشه. اون موقع دیگه هدفت از صرفا پول درآوردن به اثر گذاری و پول درآوردن تغییر میکنه.

همه مواردی که باهاش به یه مدیر ژوپیتری تبدیل میشی  رو داخل دوره هوش مدیریتی آوردیم.

سرفصل های هوش مدیریتی

برنامه ریزی

سازماندهی

تامین منابع

رهبری

کنترل

مدرسین دوره

سعید زواریان-شهباز مرادی

اگر جز 50 نفر اولی باشی که این دوره رو ثبت نام می کنه یه هدیه ویژه هم از طرف ما داری.

هدیه: دوره هوش کار آفرینی

مدرس: دکتر میثم نصیری

سرفصل‌ها

توضیح مدل کسب  و کار

تفویض اختیار

ارتباطات سازمانی

استخدام

تحلیل بازار

روش قیمت گذاری خدمات

روش قیمت گذاری محصولات

انواع کانال های توزیع

برندسازی

اجرای برند و هویت برند

آمیخته بازاریابی  (مدل 4p )

این دوره به درد چه کسانی می خوره؟

1-تمام صاحبین کسب و کار که دنبال درآمد بیشترن

2- تمام مدیران میانی و اجرایی در بیزینس های مختف

3-تمام کسانی که میخوان یه بیزینس در سطح جهانی داشته باشن

4-تمام کسانی که میخوان چند کسب و کار راه بندازن و در چند حوزه فعالیت کنن

5-تمام کسانی که میخوان یه برند مطرح برای خودشون بسازن

این دوره به درد چه کسانی نمیخوره؟

1-کسانی که از وضعیت خودشون راضی هستن.

2-مدیرانی که چشم انداز دقیق و شفاف برای آينده خود دارن.

3-مدیرانی که از تمام ظرفیت های صنعت خود استفاده می کنن.

4-مدیرانی که نیروهای وفادار دارن.

 

بهترین سرمایه گذاری

ما تصمیم گرفتیم که قیمت این دوره رو 15 میلیون بزاریم که دیگه هیچ مدیر و صاحب کسب و کاری در هر سطحی که هست نتونه هیچ بهونه ای داشته باشه. تو 15 میلیون رو تو هیچ بازاری نمی تونی سرمایه گذاری کنی و نتیجه خاصی ازش بگیری. فقط می تونی یه نیم سکه باهاش بخری یا اینکه 300 دلار بخری که هیچ کدوم از اینا نمی تونه تاثیری روی زندگیت بزاره. ولی اگه این مبلغو روی خودت سرمایه گذاری کنی، می تونی بعد از یه مدت کوتاهی، خودت به یه ماشین پولسازی تبدیل میشی که نه تنها بیزینس فعلیت رو تا حد زیادی رشد میدی، بلکه می تونی کسب و کارهای دیگه ای هم کنارش راه اندازی کنی.

اون موقع به جای یه دونه نیم سکه، چندین نیم سکه و به جای 300 دلار، هزاران دلار میخری. 

 

خواندن کمتر مشاهده