برند کلوین کلاین

خلاصه مطلب

کلوین ریچارد کلاین اسمی است که برای علاقه مندان به مد و طراحی کاملا آشناست. چون  او صاحب برندی است که در سال های
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

کلوین ریچارد کلاین اسمی است که برای علاقه مندان به مد و طراحی کاملا آشناست. چون  او صاحب برندی است که در سال های اخیر در اغلب فروشگاه های بزرگ و مجلل،محصولاتش به یک برند محبوب و پر طرف دار تبدیل شده است. و همه ی افرادی که از محصولات آن استفاده کرده اند.رضایت داشته اند و از طرح بندی و شکل محصولات آن به وجد آمده اند.

اما به یاد دوران ابتدایی و کتاب تاریخ آن زمانمان، کلوین کلاین که بود و چه کار کرد ؟؟

در ادامه ی مقاله به بررسی و تحلیل تاریخچه،زندگی شخصی و کاری، کلوین کلاین می پردازیم و دلایل موفقیت چشم گیر برند او را نیز بازگو خواهیم کرد.

پس به شما پیشنهاد می کنم حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و اگر در جریان مقاله درگیر سوالی شدید که ذهنتان را به خود مشغول کرد حتما در بخش نظرات کاربران برای ما بارگذاری کنید. چون ما در ماهان تیموری به تک تک سوالات شما پاسخ خواهیم داد و تمام چالش های شما را رفع خواهیم کرد.

 

زندگی نامه (تاریخچه) کلوین کلاین

زندگی نامه (تاریخچه) کلوین کلاین

کلوین کلاین متولد 19  نوامبر 1942  در آمریکا است. او به معنای واقعی الگویی محسوب می شود برای همه ی آنهایی که یا در س و دانشگاه نخواندند و نرفتند و یا به آن علاقه ای ندارند. چون کلوین کلاین بعد از پایان دادن دوران تحصیل مقدماتی خود،در دانشگاه  مد و لباس ثبت نام کرد اما بعد از مدتی که گذشت به این نتیجه رسید که اشتباه کرده است و مسیر موفقیت او از راه،دانشگاه نمی گذرد.

به همین دلیل و آگاهی بر اینکه انسان حق اشتباه کردن دارد به شرطی که هنگامی که سرش به سنگ خورد به جای گریه و زاری کردن و شکایت کردن از شرایط،به فکر راه چاره ای باشد و فکری به حال فکرش بکند. دیگر هیچ گاه به سمت دانشگاه نرفت به طوری که حتی کلاین هیچگاه از دانشگاهِ مد و طراحی که ثبت نام کرده بود،فارغ التحصیل نشد.

اما در زمینه ی تخصص و کسب و کارش آنقدر خوب کار کرد که در سال 2003 عنوان دکتری افتخاری دانشگاه را به او تقدیم کردند.مدرکی که بسیاری از آنهایی که سال ها در دانشگاه ها درس و خواندند و تدریس کردند هیچ گاه آن را به چشم ندیدند و این افتخار به آنها تقدیم نشد.

 

زندگیِ شخصیِ کلوین کلاین

زندگیِ شخصی

اکثر طراحان مد و لباس،زندگی شلوغ و پر حاشیه ای دارند و نقش اول داستان امروز ما نیز از این قاعده مستثنی نیست چون کلوین بعد از آنکه در سال 1965 میلادی ازدواج کرد و صاحب دختری به نام مارچی شد.مارچی که خود او نیز حاشیه های زیادی را به دنبال داشت.

چون در سال 1978 توسط آدم ربا ها به مدت 9 ساعت به عنوان گروگان گرفته شد و بعد از فرایند طولانی انتقال پول و پلیس بازی هایی همچون فیلم های هالیوودی به آغوش خانواده اش بازگشت. خانواده ای که 4 سال قبل شاهد طلاق دائمی بود زیرا آقای کلوین بعد از 9 سال زندگی کردن با همسر اول خود،    از او طلاق گرفت.

بعد از این طلاق،کلوین 12 سال تنهایی را به زندگی مشترک ترجیح داد و در این سال ها کسب و کارش را گسترش داد ولی از این قاعده مستثنی نیست بعد از گذشت 12 سال دوباره به فکر یک زندگی مشترک افتاد. این بار سعی کرد کسی را انتخاب کند که از لحاظ شغلی نیز پیوستگی و تفاهم زیادی بین آنها وجود داشته باشد به همین دلیل او برای انتخاب دومش خانمِ کلی رکتور که یک فارغ التحصیل از دانشگاه مد بود را انتخاب کرد. اما کلوین با رکتور که بعد از چند سال در زمینه ی عکاسی و طراحی جوایز زیادی را کسب کرده بود نیز،نتوانست بیشتر از 20 سال ادامه دهد و در سال 2006 طلاق گرفت.

 

بعد از این طلاق،کلوین خوشتیپ داستان ما دیگر میلی به ازدواج نداشت و تنهایی را انتخاب کرد! همان طور که گفتم افرادی که در حوضه ی مد کار می کنند به دلایلی نامشخص روابط زیاد را در طول زندگی شکل می دهند که بسیاری از آنها صرفا یک وقت گذرانی خاص است!

 

اما با این وجود بازهم به موفقیت می رسند و تمام قله هایی را که در ذهن خود تجسم می کنند را فتح می کنند. پس نتیجه می گیریم برای موفق شدن و به موفقیت رسیدن،قرار نیست یک شخص کامل کامل باشد. یعنی تمام فاکتور های لازم را دارا باشد اما لازم است از آنهایی که برخوردار است به بهترین نحو احسن استفاده کند و با همان ها قله های موفقیت را بپیماید.

آنچه در زندگی کلوین کلاین نیز دیده می شود همین است. او مردی خوشتیپ و جذاب بوده و البته هنوز نیز است و به همین دلیل حاشیه های زیادی داشته اما همیشه برای رویا های خود احترام قائل بوده و بیشتر زمانش را صرف آن کرده است.

به عقیده ی من کلوین از این عبارت به خوبی استفاده کرده است :

امروز کارهایی را انجام می دهیم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند تا فردا کارهایی را انجام بدهیم که دیگران نمی توانند انجام دهند و نمی توانند به آن جایگاه برسند.

 

اما در سال هایی که کلوین کلاین درس و دانشگاه را ترک کرد.مشغول چه کاری شد که تا این اندازه در زندگی شخصی و کسب و کارش،رشد کرد؟؟

 

کلوین کلاین در سالهای بعد از انصرافش از دانشگاه،تصمیم گرفت که علاقه اش را، در محیط آموزش ببیند. به همین دلیل بعد از پیگیری هایی که انجام داد،در یک کارگاه تولیدی که کار دوخت کت و شلوار های مردانه را انجام می داد استخدام شد.

شما نیز حتما متوجه این نکته شده اید که کلوین کلاین عمل و تخصص را برتر از تئوری می دانست و همیشه در طول زندگی اش به دنبال مکانی بود که بتواند عمل کند،بدوزد،پینه بزند و طراحی هایش را بر روی پاچه هایی که در دسرس دارد عملی کند.

 

کاری که در دانشگاه ممکن نبود و یک دانشجو حق هیچ کدام از این هارا ندارد و تنها باید کتاب حفظ کند و مانند طوطی،درس پس بدهد به استادش!!

اهمیت وجود یک همراه موفقیت

اهمیت وجود یک همراه موفقیت

از پیامبر های الهی گرفته تا افراد موفقی که در چند صده ی اخیر تمام موفقیت ها را کسب کرده اند. یک همراه موفقیت داشته اند. کسی که از همان ابداع ایده همراه شخص است تا انتهای کار.

 

کلوین کلاین نیز به مانند بقیه ی افراد موفق عمل کرد و حتی بعد از چند سال تجربه کسب کردن در بخش های مختلف و دوخت لباس های مردانه،دخترانه و بچگانه تصمیم گرفت اولین شرکت خود را با دوستی که از همان کودکی با او رفیق بود و اعتماد کامل به او داشت،احداث کند.

 

دوستی که هرگز به او خیانت نکرد و در کل مسیر همراه او بود چون وجود آنها به همدیگر بستگی داشت  و وجود یکی از آنها،دیگری را قوی تر و سرحال تر می کرد.

 

غیر از توضیحات بالا،وجود یک همراه موفقیت باعث می شود. در بسیاری از موارد که نیاز به تعامل وجود دارد صاحب کسب و کار بتواند از مشورت های او نهایت استفاده را ببرد و با به کارگیری مشورت های او در آن مسئله،آن چالش را تبدیل به یک فرصت بکند.

 

اولین موفقیت کلوین کلاین در کسب و کار

اولین موفقیت در کسب و کار

 

به طور قطع شلوار جین یا به اصطلاح ما ایرانی ها شلوار لی پوشیده اید یا حداقل بر تن بسیاری از جوانان دیده اید. شلواری که ریشه ای ایتالیایی و فرانسوی دارد و به معنای “آبی از جنوا” می باشد( جنوا شهری در ایتالیا است که در بسیاری از بخش های تجاری و حتی ورزشی،همچون تیم فوتبال جنوا همیشه یکی از فعالان بوده است و در بسیاری از اوقات نیز حاشیه ساز بوده است)

در اینجا لازم می دانم به خدمت شما برسانم که اولین خط تولید شلوار جین توسط کلوین کلاین زده شد و او بود که شلوار جین را، که ساخته و تولیدی از ایتالیا و فرانسه بود را گسترش داد و جهانی کرد. این مهم،اولین افتخار و موفقیت برند کلوین کلاین بود و باعث شد که سرعت رشد او و برند کلوین کلاین چند برابر شود.

 

داستان به رسمیت شناخته شدن این برند

داستان به رسمیت شناخته شدن

همان طور که می دانید،ارتباطات در شکل گیری و رشد یک برند تاثیر زیادی دارد. تا جایی که وجود ارتباطات می تواند باعث موفق شدن یک برند شود و نبود ارتباطات مناسب، می تواند عاملی باشد برای نابود شدن یا رشد نکردن یک برند.

 

کلوین کلاین نیز به دلیل اینکه یکی از طراحان پیش تاز و پرچم دار یهودی بود. به همراه چند شخص دیگر به عنوان رهبر مد و طراحی در جمع یهودی ها انتخاب شد. همین عامل باعث شد که خیلی زود کلوین به دلیل ارتباط مناسبی که با سران همایش ها و برگزار کننده های هفته های مد داشت،به این نمایشگاه های معروف و مشهور راه یابد و به دلیل مهارت و استعداد زیادی که داشت در همان اولین دعوت به نمایشگاه مد،برندش به صورت رسمی پذیرفته شد و مورد قبول داوران و تماشاگران قرار گرفت.

 

همین نکته باعث شد که انگیزه و عشق کلوین کلاین به کارش چند برابر شود و به صورت خیلی جدی تر به دنبال رشد و گسترش برندش باشد.

 

توسعه ی برند کلوین از کجا شروع شد؟

همان طور که قبلا گفته شد.اولین تولیدی برند کلاین،شلوار های جین زنانه و مردانه بود اما بعد از آنکه این ایده با موفقیت روبه رو شد و دامنه ی زیادی از مخاطب ها را به سوی برند کلاین کشاند. فکر توسعه ی محصولات و شرکت در ذهن کلاین جوانه زد و او به همین دلیل تصمیم گرفت تولید لباس های رسمی مردانه را نیز در دستور کارش قرار دهد تا تنوع محصولاتی در شرکتش بیشتر شود و دامنه ی فروش و علاقه مندان به آن افزایش یابد.

 

شروع خط تولید، ساعت و جواهرات برند کلوین

 

بعد از اینکه کیفیت پوشاک کلوین،به گوش خاص و عام رسید و رضایت همگانی را بدست آورد. با بررسی و تحقیق هایی که شکل دادند ،تصمیم گرفتند که بازهم به تنوع کالاهای خود بپردازند اما این بار به طور کل حوضه ی فعالیت خود را تغییر دادند و وارد عرصه ی جواهرات و ساعت شدند.

مطمئنا این تصمیم بر پایه ی دانش بیزنسی زیادی گرفته شده بود چون ریسک بزرگی محسوب می شود که یک برند وارد یک عرصه ی جدید بشود. آن هم عرصه ای که تا آن زمان هیچ گونه پیش زمینه و تجربه ای از آن ندارد.

از قرار معلوم کلوین و تیم فنی اش بعد از بررسی هایی که صورت گرفته بود. به این نتیجه رسیده بودند که این خط تولید بسیار پر درآمد است و علاقه مندان بسیاری نیز دارد به طوری که هنوز که هنوز است،برند ها با کمبود طرح روبه رو می شوند و هنوز می شود در این بخش جزو تاپ ها قرار گرفت و بهترین درآمد ها را از این عرصه دریافت کرد.

 

به همین دلیل هم این ریسک بزرگ را به جان خریده بودند و وارد این راه پر مشقت شده بودند. راهی که قبل از آن ها برند های زیادی در آن پادشاهی می کردند. حتی بسیاری از برند ها وجود داشتند که به صورت کاملا متمرکز در این حوضه فعالیت می کردند  و در بخش های دیگر بیزنس هیچ محصولی نداشتند.

پس واقعا در آن برهه از زمان ریسک بزرگی صورت گرفته بود و شایان تقدیر است.البته با وجود تمام خطراتی که وجود داشت.نه تنها  شکستی در انتظار برند کلوین کلاین نبود بلکه این ایده بسیار موفق واقع شد. تا جایی که محصولات برند کلوین به یکی از پر طرفدار ترین و بهترین برند های بازار تبدیل شد.

 

پیشنهاد ما به شما : برند هوآوی

 

2 محصول معروف برند کلوین کلاین

 

الف) ادکلن و عطر های زنانه و مردانه

برند کلوین 124 نوع عطر در بخش تولیدات خود دارد که بین سال های 1978 تا 2016 تولید شده اند و در این راستا با بسیاری از تولید کننده گان و متخصصان عطر همکاری کردند که همگی صاحب نام و صاحب سبک بودند.

 

ب)وسایل آرایشی بهداشتی

محصولی که آنقدر با کیفیت بود و رضایت مصرف کننده را در بر داشت که بهانه ای شد تا مسئولان بلند پایه ی نیویورک لوحی برنزی برای تقدیر از او طراحی کنند و به او تقدیم کنند.

 

سخن پایانی:

بسیار خرسندم که تا پایان این مقاله برند کلوین کلاین با ما همراه بودید. در این مقاله سعی بر این داشتیم که تمام جنبه های زندگی شخصی آقای کلوین کلاین را تجزیه و تحلیل کنیم تا شما که به دنبال یک الگو برای شروع کسب و کارتان هستید.از جنبه های مثبت تقلید کنید و از منفی ها درس بگیرید تا موفق تر شوید آن هم در زمان کوتاه تری.

امیدوارم شما هم همچون آقای کلاین در پی اهداف خود بروید و نداشتن مدرک دانشگاهی را بهانه قرار ندهید برای شروع نکردن و ادامه ندادن. با تشکر/زنده و پایدار باشید

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند گوچیبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد