آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

نکات مهم بازاریابی شبکه ای که باید بدانید !

نکات مهم بازاریابی شبکه ای که باید بدانید !Reviewed by صابر خلیلی on Oct 22Rating:

نکات مهم بازاریابی شبکه ای که باید بدانید !

بازاریابی شبکه ای ، نه یک تفریح است  و نه قدرت این را دارد که شما را یک شبه میلیاردر کند . اکثر افراد بازاریابی شبکه ای را به عنوان یک شغل نیمه وقت در نظر می گیرند. هستند کسانی که با توجه به یکسری از شرایط خاص این کار را به صورت تمام وقت انجام می دهند .

ما در این مقاله نکاتی را برای شما معرفی می کنیم که به شما در بازاریابی شبکه ای کمک می کند تا موفق تر باشید .  

با ما باشید …

1-انتخاب هوشمندانه اولین قدم در بازاریابی شبکه ای :

شما قبل از همکاری با شرکت های بازاریابی شبکه ای باید ، به قدرت پایداری آن شرکت توجه کنید واین سوالات  را باید بپرسید که این شرکت چه مدتی است که در این زمینه فعال است ؟ آیا می تواند با همین روند ادامه دهد ؟ آیا دارای مدارک ثبتی و قانونی است ؟

  • دانستن اطلاعات شرکت برای یک بازاریاب حائز اهمیت است .

مساله بعدی که باید به آن توجه کنید کیفیت محصولات آن شرکت است که قرار است شما برای آنها مشتری پیدا کنید در مورد کیفیت و خدمات شرکت حتما تحقیق کنید . تا مطمئن شوید محصولاتی که ارائه می دهند استاندارد و قابل فروش است .

  • کیفیت را مورد بررسی قرار دهید …

1.1- نحوه تقسیم بندی سودها را بررسی کنید:

  متوجه شوید که با فروش هر محصول چه میزان سود به شما تعلق می گیرد؟ بررسی کنید با چه میزان وقت در روز برای بازاریابی شبکه ای می توانید به سود برسید ؟ و چگونه می توان آنرا افزایش داد ؟

1.2- مدیر عامل را بشناسید …

درباره مدیرعامل تا می توانید تحقیق و پرس و جو کنید و در مواقعی به فعالیت های او دقت کنید تا متوجه شوید چقدر یکپارچگی در کارهایش  وجود دارد ؟

مدیرت شرکت و زمان بندی آن را در نظر بگیرید و به این موضوع دقت کنید که آیا شرکت در حال توسعه است ؟ آیا برای مدیران و افرادی که سرگروه هستند پیشرفت مهم می باشد یا خیر؟؟ نهایت پیشرفت از نظر جایگاه مالی و موقعیت شرکت را بررسی کنید.

2- موضوعاتی را که به شما آموزش می دهند یاد بگیرید و تمرین کنید :

شما وقتی وارد دنیای بازاریابی شبکه ای می شوید ، متوجه می شوید که باید به آموزش های مربیان و افراد باسابقه گوش دهید . تنها راه موفقیتتان همین است که راه هایی که به شما معرفی می کنند را امتحان کنید . سعی کنید دوستانی با سابقه در زمینه بازاریابی شبکه ای در شرکت پیدا کنید و سوالات خودتان را از آنها بپرسید .

3- آیا سرگروه ها برای شما وقت می گذارند؟

مهمترین افراد درشرکت های بازاریابی شبکه ای ، سرگروه ها هستند باید آنها را بخوبی بشناسید . باید بدانید که آنها چقدر از شما پشتیبانی می کنند ؟ آیا موفقیت شما برای آنها اهمیتی دارد ؟ آیا در زمان نیاز شما و درخواست کمک به  شما کمک کرده اند که شکست نخورید  ؟  

4- رهبری را برای زیر مجوعه ی خودتان به دست بگیرید !

به کسی که وارد این شرکت ها می شود و اصطلاحا تازه وارد است  یتیم می گویند چون شخصی  که آن را وارد سیستم کرده به قدری درگیر مسائل بازاریابی شبکه ای است که فرصت آموزش به آن را ندارد . شما باید برای زیر مجموعه های خود ارزش قائل باشید ، به آنها آموزش دهید و سعی کنید به تمام سوالات آنها پاسخ شفاف و درستی را ارائه دهید .

5-از اینترنت استفاده کنید.

بازاریابان برای فروش بیشتر محصولات خود سعی می کنند یک  سایت شخصی راه اندازی کنند و محصولات خود را معرفی کنند و بتوانند از این طریق به فروش بیشتری دست پیدا کنند .  

6-حساب و کتاب داشته باشید …

تاجران سعی می کنند همیشه دخل و خرج خود را بررسی کنند و میزان سود خود را محاسبه کنند ،البته سعی کنید از یک حسابدار و وکیل در تمام مراحل کمک بگیرید تا بخوبی به شما مشاوره دهند . 

7- کار ثابت خود را تعطیل نکنید !

تا وقتی از نحوه در آمد و سود دهی شرکت های بازاریابی شبکه ای  اطمینان پیدا نکردید کار ثابت خود را از دست ندهید سعی کنید به قول قدیمی ها یک آب باریکه ای داشته باشید و بصورت نیمه وقت کار کنید تا شناخت بیشتر ی پیدا کنید .

با تشکر از توجه شما

نویسنده : عباس حبیبی

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزشهای کسب و کار ، کارآفرینی ،کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.