برند هوگو باس

خلاصه مطلب

همان قدر که داستان موفق شدن افراد بسیار جذاب است. داستان و مسیر رشد برند های جهانی نیز همان قدر جذاب. اما در سیر
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

همان قدر که داستان موفق شدن افراد بسیار جذاب است. داستان و مسیر رشد برند های جهانی نیز همان قدر جذاب. اما در سیر مسیر برند ها چالش هایی نهفته است که انسان ها می توانند با درس گرفتن از هرکدام از آنها در زندگی شخصی شان و یا در کسب و کارشان به موفقیت برسند.نکته های جذاب و جالبی در مسیر رشد برند هوگو باس رخ داده است. نکته هایی که ما را وادار می کند از جنگ های جهانی و لباس های هیتلر خوشتیپ به زندگی و شکوفایی برند باس زیر نظر نوه های آقای فردیناند باس بپردازیم. پس در ادامه ی داستان این برند جذاب و دیدنی با ما همراه باشید چون شاید با همین داستان مسیر رشد شما و برندتان به کلی تغییر و رشد کند.

 

تاریخچه ی برند باس

تاریخچه ی برند باس

برند باس، برندی کاملا آلمانی است که در سال 1924 توسط آقای هوگو فردیناند باس صرفا برای تولید لباس های نظامی پایه گذاری شد. همان طور که گفته شد تمام تمرکز باس بر روی لباس افسر و سرباز های نظامی کشور آلمان بود و خود آن ها هم فکرش را نمی کردند که روزی این گونه جهانی شوند و دنیا را بگیرند.

 

آن هم زمانی که هوگو باس چند سال قبل از احداث این برند و شرکت، به دلیل شرایط نامناسب معیشتی آلمان برشکسته شده بود و از اجبار و نیاز شدید زندگی بعد از مدتی تصمیم گرفته بود که به صورت شفاهی مشکل خود را با طلب کاران حل کند و از آن ها رضایت بگیرد تا بتواند دوباره خیاطی اش را باز کند و به درآمد برسد.

 

اما دنیا همان گونه که در برخی اوقات شما را تا اوج ورشکستگی و فقر می برد به یک باره یک فرصت ایده عال برای شما رو می کند که اگر زرنگ و فرصت طلب باشید می توانید از آن استفاده کنید و به اوج خود برسید.

 

آن فرصت برای آقای باس در یک جنگ جهانی نهفته بود. زمانی که آلمان ِ نازی ها با رهبری هیتلر جنگ را آغاز کرد. هیچ شخصی فکرش را نمی کرد که این جنگ به غیر از ویرانی،یک فرصت نیز برای خیاطی که تمام سرمایه یِ زندگی اش چرخش بود نیز، دارد.

 

بله با شروع جنگ جهانی دوم، ارتش نازی ها به خیاط ها و تولید کننده هایی نیاز داشت که در دوختن لباس های نظامی تبحر و تجربه زیادی دارند.در این بین چه کسی بهتر از فردیناند باس ؟؟؟ کسی که کل زندگی اش را در همین راه گذاشته بود .و تنها شغلی که می توانست به خوبی انجامش بدهد،همین خیاطی بود.

 

در اوج آن همه ویرانی،مژده و این پیشنهاد به باس رسید و همین مانده بود که از شدت خوشحالی دیوانه شود. بالاخره اگر جنگ نمی آمد یا از گرسنگی می مرد و یا طلب کارانش او را به قتل می رسانند اما با شروع جنگ هنوز احتمال زنده ماندش بیشتر بود.

 

می گویند شرایط همیشه آنطور که می خواهیم پیش نمی رود و گاهی به یک باره چالش های زندگی دوباره ما را به صفر یا نزدیک روز اول می برد. این جمله هارا می شود با دیدن زندگی آقای باس دید. چون بعد از اینکه از فقر به جنگ پناه آورد. تمام تلاشش را کرد که بهترین خودش را برای نازی ها بگذارد تا بعد از پیروزی آنها در جنگ، او مسئول یکی از بخش های اصلی حکومتی شود.

اما نقشه هایش خوب و آنطور که انتظارش را می کشید، پیش نرفت و با شکست آلمانی ها و خودکشی هیتلر، هرچه بافته بود بر باد رفت !!چون بعد از جنگ او را به خاطر کمک های جانی و مالی به ارتش و فراهم کردن لباس های آن ها ، از دادن رای محروم کردند و او دیگر حتی نمی توانست صاحب کسب و  کار خودش باش!!

 

شرایط به همین شکل ادامه پیدا می کرد تا چند سال که باس درخواست تجدید نظر در رای خود را داد و این بار پذیرفته شد و او با حکم جدید می توانست خیاطی و برند باس را راه اندازی کند و به رشد آن برسد. باس دوباره بعد از این بخشش به کار تولیدات نظامی بازگشت. تا جایی که سرانجام در سال 1948 از دنیا رفت و می شود گفت بعد از مرگ او درآمد ها در شرکت و برند باس شروع شد.

 

چون بعد فوت او دامادش برند باس را در دست گرفت و از آنجایی که سن کمتری و ذهن بازتری داشت. تصمیم گرفت شروع کند به تولید کت و شلوارمردانه و دیگر هیچ وقت لباس نظامی ندوزند. همین تصمیم باعث شد که رشدِ شگفتی آفرینِ برند باس شروع شود چون آنها در همان سالی که شروع کردند به تولید و دوخت لباس های مردانه، از یک کارمند به 200 کارمند رسیدند که آماری قابل توجه و بسیار خوب حساب می شود

 

اما این پایان کار نبود و انگار هرچه نسل ها تغییر می کرد برخلاف برند های دیگر، برند هوگو باس فراگیر تر و مشهور تر می شد. زیرا بعد از داماد آقای باس این نوه های او بودند که کنترل را  در دست گرفتند و در کمال ناباوری هم بسیار خوب کار کردند و شرایطی را مهیا کردند که شرکت اولین نوع عطر خود را تولید و تهیه کند تا شهرتش بسیار بیشتر و جهانی شود.که همین طور نیز شد و با تولید اولین نوع عطر رشد و توسعه ی برند باس دامن گیر شد.

 

 

برند باس در چه زمینه هایی فعالیت داشت

برند باس در چه زمینه هایی فعالیت داشت

برند باس به صورت کاملا حرفه ای دو شاخه ی مد و تزئینات را از هم دیگر جدا کردند و سعی کردند با این کار کیفیت کارشان را بیشتر کنند. چون از آن زمان که این ایدئولوژی مهیا شد تمام محصولات باس به این دو گروه تقسیم شد یا هوگو یا باس. در برند باس لباس های شیک و کلاسیک قرار می گرفت و در برند هوگو، بیشتر به تولید پوشاکی که برای نسل آینده است و قرار است در سال های آینده به مد تبدیل شود پرداخته شده است.

 

 

ورود به عرصه ی عطر

ورود به عرصه ی عطر

برند هوگو و باس به صورت مشترک به همراه یکی دیگر از شرکت هایی که خصوصا در تولید عطر فعالیت می کرد همراه شدند و به صنعت عطر وارد شدند. در حالی که بسیاری از عطر های دیگر را به هوگو باس نسبت داده اند. همان طور که در بالا ذکر شد اولین عطر برند هوگو باس در سال 1985 و با نام باس نامبر وان ارائه شد.

 

بعد از این نوع عطر،هوگو باس سعی کرد شرایطی را مهیا کند که برای تک تک علاقه ها و بخش های اجتماع عطر مخصوص تولید کند، مثلا تولید عطر های زنانه،تولید عطر برای جوان تر ها و تولید عطر مردانه. این رویه همین طور ادامه پیدا کرده است تا همین سال 2020 که آخرین نوع عطر تولید شد و مجموع عطر های برند هوگو باس به 102 عدد رسید.

 

نحوه ی بازاریابی برند باس

نحوه ی بازاریابی برند باس

 

هر برندی نحوه ای خاص از تبلیغات و بازاریابی را برای فروش بیشتر خود انتخاب می کند. چون بازاریابی  برای موفقیت لازم و ضروری است. حتی درب بسیاری از موارد خلا نحوه ی درست و به جای بازاریابی باعث شده است که کسب و کار و برند، تا نزدیکی شکست پیش برود اما همان زمان که ایئده های بازاریابی آنها تغییر کرد. خطر نیز رفع شد و آنها دوباره به زندگی و به کسب و کار برگشتند.

چون برای صاحبان برند و کسب و کار، برندشان همچون پاره ای از وجودشان، همانند بخشی از زندگی شان است.

 

انواع روش های بازاریابی برند باس

 

1)نمایش در هفته های مد بین المللی

هر هفته در مکان هایی از قبل تعیین شده همایش هایی برگزار می شود که در آنها برند ها به معرفی جدیدترین و لوکس ترین لباس های خود می پردازن و محصولات جدید خود را به نمکایش عامه ی مردم می گذارند.

برندی که بتواند از این فرصت خوب استفاده کند و بهترین کیفیت را از محصولاتش به نمایش بگذارد. خریداران زیادی را پیدا می کند که هر کدام از آنها می توانند برند را به افراد بیشتری معرفی کنند.

2)اسپانسری رقابت های ورزشی

تنها کافی است به تاثیر ورزش در زندگی خودتان نگاه کنید. فوتبال که بحث و تاثیر گذاری اش کاملا جداست. اما باقی مسابقات ورزشی نیز می توانند فضایی را مهیا کنند که ما بتوانیم به بهترین شکل ممکن محصول خود را معرفی کنیم.

کاری که برند باس به بهترین شکل ممکن انجامش می دهد و در مسابقات ورزشی با تبلیغات بهینه و درست، روز به روز به تعداد علاقه مندان خویش اضافه می کند و هرچه که می گذرد،برند خود را بزرگ و بزرگ تر می کند.

 

پیشنهاد ما به شما : برند ورساچه

 

3)ورزشکاران برتر

 

ورزشکاران برتر

تاثیر گذاری این مورد قابل قیاس نیست با موارد قبلی!! ما علاقه مندان به ورزشکاران حاضریم هر کاری بکنیم تا شبیه آن ورزشکاری شویم که دوستش داریم!! حاضریم همانند هوادارن فوتبال کیلومتر ها سفر کنیم تا لباس ورزشی امضا شده ی مسی را دریافت کنیم.

 

همه ی این ها به دلیل تاثیر زیاد آن ها بر روی زندگی ما است. یعنی بازیکن های ورزشی به بهترین شکل ممکن می توانند بر ما نفوذ داشته باشند پس در نتیجه یکی از بهترین انواع تبلیغ ها، تبلیغی است که توسط بازیکن های ورزشی صورت پذیرد.

برند هوگو باس از این راز و تاثیر گذاری آگاهی کامل داشت و به همین خاطر تمام تمرکزش را بر روی همین مورد گذاشت تا به این شکل بتواند بهترین ها را برای خود و برندش خلق کند.

 

البته این نوع تبلیغ همانند تاثیر گذاری زیادش، قیمت و خرج زیادی را به همراه دارد تا جایی که باید به آن اشاره کرد که کریستیانو رونالدو درآمدی که فقط از پیج اینستگرامش دارد بسیار بیشتر  از درآمدش با باشگاه یوونتوس ویا در سابق، رئال مادرید است.

پس هر برندی نمی تواتند این نوع تبلیغ را به کار ببرد و همین نیز باعث می شود  که برند هایی که به این شخصیت ها تبیلغ می دهند،بازخورد زیادی از آن بگیرند.

 

سخن پایانی

 

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید با الگو برداری از آن به یکی از بزرگ ترین اهدافتان یعمی تهیه ی یک برند جهانی یا… برسید.

در آخر لازم می دانم به این نکته اشاره کنم که لطفا هرم تولید و تبلیغات و در انتها فروش را جدی بگیرید. چون تمام مو فقیت در درست اجرا کردن همین 3 کلمه و خوب هماهنگ کردن این 3 کلمه باهم دارد.

 

یعنی زمانی که شما بتوانید رابطه ی هماهنگ و مناسبی بین این 3 فاکتور ایجاد کنید، به صورت ناخودآگاه به موفقیت می رسید.

با تشکر/زنده و پایدار باشید.

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند گوچیبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد