آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش دوم ویژه کارمندان)

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید امروز به کارمند بودن میپردازیم. من خیلی ذوق زده هستم و دلیل آن هم این است که در مطلب قبلی که در مورد چگونگی افزایش درامد در عرض یکسال به 3 تا 6 برابر بود، بیشتر از 5 هزار کامت در وب سایت و اینستاگرام برای من ارسال شد که برای من بسیار جالب بود. انتظاراتی که افراد داشتند هم بسیار جالب بود. خیلی می‌گفتند که ما اگر 2-3 میلیون درامد داشته باشیم برای ما کافی است و من فهمیدم که این افراد بسیار قانع می‌باشند.

برخی هم انتظارات بلند‌پروازانه‌ای داشتند و می‌گفتند که اگر ما درآمد های 200 یا 300 میلیونی داشته باشیم قانع خواهیم شد. امروز می‌خواهم در مورد کارمندان صحبت کنم. اکثر کارمندان فکر می‌کنند که یک زندگی روشن و با امنیتی را دارند در حالی که به نظر من در یک تاریکی مطلقی زندگی می‌کنند که فقط ستاره‌های زیبایی در ان موجود است.

مشکلات زندگی کارمندی

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش دوم ویژه کارمندان)1

 

ما به دنیا آمده‌ایم که بتوانیم آزادانه زندگی کنیم اما زندگی برای کارمندان به این شکل نیست. یکی از کارمندان خودم با من درد و دل می‌کرد و به من می‌گفت آقای تیموری زمانی که تنها فرزند من به دنیا آمد جای قبلی که در آن کار می‌کردم به من مرخصی نداد که در کنار همسرم باشم و بتوانم فرزندم را بغل کنم. برای من خیلی جالب بود که چرا باید چنین اتفاقی پیش بیاید.

یک بار مشاوره‌ای را به یک فرد دادم که این فرد انسان بالغ و زن و بچه داری بود. در حین صحبت کردند این فرد بغض کرد و به من گفت که آقای تیموری به من گفته‌اند که قرار است تعدیل نیرو بکنند و اگر من هم جزء این لیست باشم واقعاً نمی‌دانم که باید چه کاری را انجام بدهم و واقعاً به بن بست برخورد کرده‌ام. این فرد می‌گفت که اگر من را اخراج کنند و اقعاً نمی‌دانم که چه کاری را بباید انجام بدهم چرا که کلی قسط دارم. اکثر کارمندان با قسط‌ها و بدهی‌های فراوانی زندگی می‌کنند.

رویای کارمندان چیست؟

رویای کارمندان این است که در ارگان یا شرکتی که کار می‌کنند بازنشسته شوند. یعنی 25-30 سال از عمرشان را هر روز 8 صبح بروند و کارت بزنند و در این حین با کلی مشکل ، تحقیر، استرس و داشتن آقا بالا سر درگیر باشند که در نهایت بتوانند بازنشسته شوند تا به یک حقوق بازنشستگی برسند. من ندیده‌ام درامد بالای دو میلیون و پانصد هزار تومان را برای یک بازنشسته که ان هم سال‌ها عمر خود را در ارتش گذرانده بود واقعاً با این دو و پانصد چه کاری می‌شود انجام داد؟

آیا می‌تواند 50 هزار تومان به نوه‌اش بدهد؟ وقتی فرد بازنشسته عیالوار باشد حتما عروس و نوه خواهد داشت. اگر شما در اصفهان زندگی کنید حتماً خواهید دید. من با این توریست‌هایی که به اصفهان می‌آیند  صحبت کرده‌ام و تعداد زیادی از ان‌ها بازنشسته هستند. آیا کارمندان در کشور ما بعد از بازنشستگی واقعا می‌توانند بروند و دنیا را بگردند و یا حتی با شرایطی که یک بازنشسته در کشور ما دارد آیا می‌تواند حتی برود و ایران را بگردد.

با حقوق کارندی چگونه می‌توان خانه خرید

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش دوم ویژه کارمندان)

 

من حتی فکر می‌کنم که یک کارمند با شرایط عالی که دارای 10 میلیون تومان درآمد است اگر به این پول دست نزد چه مقدار طول خواهد کشید که بتواند یک واحد 80 متری در میدان ولیعصر برای خودش بخرد. من به تازگی در این مکان ملک خریده‌ام و قیمت دستم است برای خریدن یک واحد 80 متری باید 560 میلیون تومان پول پردات کنید. یک کارمند با این شرایط باید نزدیک 5 سال به پول خود دست نزند تا بتواند چنین ملکی را خریداری کند. البته در 5 سال بعد قیمت ایین ملک  560 میلیون نخواهد بود چرا که 5 سال پیش قیمت همین واحد 360 میلیون تومان بوده است.

امنیتی در محیط کارمندی وجود ندارد

کارمندان همیشه عقب می‌افتند و همیشه ترس دارند. آن‌ها می‌گویند که این آب باریکه برای ما همیشه خواهد آمد اما واقعیت این است که این آب باریکه حقوق کارمندی مشخص نیست که همیشه برقرار باشد. امنیتی در کار کارمند وجود ندارد چرا که مثلاً ممکن است وقتی که مدیر یک کارمند عوض می‌شود به فرد بگوید که برو در آبدارخانه کار کن و یا اینکه یکی از فامیل‌های خودش را به جای ان فرد کارمند بیاورد. وقتی که از کارمندان پرسیدم که اگر به شما 2 میلیارد پول بدهن با ان چه کار می‌کنید رویای اکثر کارمندان به این شکل بود که بعد از خریدن خانه و ماشین باقی پول را در بانک قرار می‌دهم و سود ان را دریافت خواهم کرد.. تعداد معدودی از ان‌ها بودند که گفتن با این پول کار دیگری را راه‌اندازی خواهم کرد.

اهمیت تقویت هوش مالی

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش دوم ویژه کارمندان)2

 

چند روز پیش تولد من بود و یکی از دوستانی که کمتر می‌بینمش به من زنگ زد و تشکر کرد و گفت که شما به من چند ماه قبل گفتی که اگر می‌خواهی ماشین بخری زودتر بخر چرا که گران خواهد شد. این فرد یک رنو ساندرو را خریداری می‌کند و بعد از مدتی قیمت رنو ساندرو از حدود 50 میلیون تومان به حدود 100 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. حال فکر کنید که اگر هوش مالی نداشته باشیم چگونه می‌توانیم با همین درامدی که داریم زندگی مالی بهتری را داشته باشیم.

بهبود زندگی کارمندان با تقویت هوش مالی

ما کارمندان زیادی را در سال 96 داشته‌ایم که نتایج بسیار خوبی گرفته‌اند و ما از ان‌ها ویدئو‌های مختلفی را ضبط کرده‌ایم. آقای علی هدایتی کارمندی که تبدیل به مدیر خودش شده بود و تعداد خیلی زیادی که این اتفاق برای ان‌ها افتاده است. آرمان نجاری فردی که توانست برای خودش کاری را راه‌اندازی کند و درامدش را چندین برابر کند . اشکان پسری که متولد 71 و اهل اصفهان است و زمانی که من با او مصاحبه کردم توانسته بود درامد خودش را ده برابر کند.

من به تازگی که در اصفهان و در کوه آتشگاه بود به من گفت که استاد من توانستم شرکت خودم را تآسیس کنم. پرویز خاکساری 42 ساله که می‌گفت استاد من 20 سال کارگر قنادی بوده‌ام. و این فرد توانست قنادی خودش را راه‌اندازی کند و به درامد بسیار خوبی برسد. خانم حسابی که به تازگی با او مصاحبه کردم، می‌گفت استاد من ده سال در یک موسسه فرهنگی مشغول به کار بودم و از زمانی که با شما آشنا شدم، توانسته‌ام موسسه خودم را راه‌اندازی کرده و درامدم را سه برابر کنم.

درامد خود را افزایش دهید

 

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش دوم ویژه کارمندان)4

 

اگر کارمند هستید من از شما می‌خواهم که همین الان یادداشت کنید که چند عدد کار سراغ دارید که می‌توانید به عنوان شغل دوم برای خودتان انتخاب کنید و درامد خودتان را افزایش دهید. من چند نمونه را برای شما می‌گویم. شما می‌توانید برنامه‌نویسی و طراحی وب سایت را آموزش ببینید و شب‌ها درخانه‌ خود به این کار مشغول شوید. خیلی کار‌ها هستند که شما می‌توانید به صورت آزادکاری انجام بدهید. من خیلی افراد را می‌شناسم که اموزش شغل دوم آن‌ها است و درامد‌های بالایی را نیز دارند. به عنوان مثال در حال حاضر چیزی که در ایران یک فرصت خوب است کوچینگ است چرا که ما در ایران کوچینگ نداریم. (یبیزینس کوچ، لایو کوچ). خیلی از شرکت‌هایی که در زمینه تولید اپلیکیشن فعال هستند همین الان دنبال افرادی هستند که بتواند برایشان اپلیکیشن جدیدی را طراحی کند.

نتیجه‌گیری

من از شما می‌خواهم که همین الان به حرف‌های من فکر کنید و یادداشت کنید که چند عدد از کارمندان را می‌شناسید که کارمندی را کنار گذاشته و بیزینس خود را راه‌اندازی کرده‌اند و شرایط ان‌ها بدتر شده است. من بار‌ها این سوال را در سمینار‌های خودم پرسیده‌ام و در بسیاری از موارد حتی یک نمونه هم ندیده بودند که شرایط یک کارمند بعد از راه‌اندازی بیزینس خودش بدتر شده باشد. فکر می‌کنم از هر هزار نفر یک نفر باشد که بعد از راه‌اندازی بیزینس برای خودش و رها کردن کارمندی وضعیتش بدتر شده باشد. پس چرا افراد شروع نمی‌کنند؟ من از شما می‌خواهم که بر روی هوش مالی خود کار کنید.

اگر فقط تئوری امنیت به امنیت را یاد بگیرید  من به شما قول می‌دهم که تا چهار ماه آینده بیزینس دوم خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید و درآمدی که به دست می‌اورید از حقوق کارمندی که دارید خیلی بیشتر خواهد بود. حالا این سوال را از شما می‌پرسم که خیلی برای من مهم است و می‌خواهم که به خوبی به آن فکر کنید. همین الان اگر چقدر درامد داشته باشید حاضر هستید که کار کارمندی خود را کنار بگذارید؟

به من و حرفهایم و به خودت فکر کن و به این سوال جواب بده که اگر چقدر درامد داشته باشید حاضر هستید که کار کارمندی را کنار بگذارید؟ جواب این سوال برای من بسیار جالب است و از شما می‌خواهم که برای من کامنت بگذارید. حتما اگر دوستی دارید که کارمند است این ویدئو را برای او ارسال کرده و به او کمک کنید که بتواند تصمیمات بهتری را در زندگی خودش بگیرد. برای من کامنت بگذارید و بگویید که اگر چقدر درآمد داشته باشید همین فردا استعفا خود را با جرئت امضا خواهید کرد؟ شاد و پیروز و موفق باشید.

 

هوش مالی پلاس

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 نظر
 1. عباس کاربر می‌گوید

  سلام جناب تیموری
  من کارمندم و حاضرم با حقوق 5میلیون تومن از 6صبح تا 9شب کار کنم
  ممنونم از مشاوره شما

 2. Mehdi کاربر می‌گوید

  سلام وقت بخیر و با تشکر از راهنمایی شما . من حاضرم برای درامد ماهی 10 میلیون صبح تا شب رو وقت بذارم

 3. مهدی کاربر می‌گوید

  سلام کارمندم مهارتهای فراوانی در زمینه ict دارم اما احساس میکنم در جایگاهم مهارتهام رو استفاده نمیکنم اگه ماهانه ۱۰تومن درامد داشته باشم از همین فردا با کارمندی خداحافظی میکنم.

 4. بهنام کاربر می‌گوید

  برای ۱۰ میلیون در ماه حاضرم از کارمندی در بیام

 5. رضوي کاربر می‌گوید

  براي درامد ماهي ١٢ ميليون ميشه كارمندي رو كنار گذاشت

 6. کاربر می‌گوید

  سلام.اگر درآمد من ماهیانه بالای 20میلیون تومان باشد، کار کارمندی رو رها میکنم….

 7. سعید همتی کاربر می‌گوید

  درحال حاضر برنامه نویس هستم و کارمند یک شرکت استارتاپی. اگر ماهاته ۱۰ میلیون درامد داشته باشم استعفا میدم

 8. mohammad کاربر می‌گوید

  درود
  متاسفانه من به دلایلی مجبور شدم کسب و کار خودمو رها کنم و بشینم پشت میز مزخرف کارمندی، هرچند که الان خداروشکر یه مدیر با شخصیت و خوب دارم و اصلا حس نمیکنم که کارمندشم ولی خب نمیشه رد کرد این واقعیتو.
  فکر میکنم با ناچیز ترین پول که 3 میلیون باشه من فردا دیگه اینجا نیام و بتونم برم سراغ کسب و کاری که دوس دارم و دوسه تا کار راه بندازم و چنتا کارمند هم به شغل برسونم

 9. کاربر می‌گوید

  سلام اگر 3 میلیون درآمد در ماه داشته باشم کارمندی رو میگزارم کنار. چون الان با 16 سال سابقه در مخابرات یک ملیون نیم حقوق میگیرم

 10. علی کاربر می‌گوید

  مبغ سه میلیون درآمد باعث ترک کار کارمندی من خواهد بود

 11. وحید رضایی کاربر می‌گوید

  با سلام..اگر ماشین برنده بشوم پولش میگیرم و اولین کارم این هست که دوره هوش مالی آقای تیموری انتخاب میکنم و هر کار ایشون راهنمایی کنه انجام میدم ، چون در حال حاضر بیکارم و حتی مبلغ ناچیز یکملیون و چهارصد ندارم که ایم دوره ها ثبت نام کنم واقعا برا خودم که جوان ایرانی هستم متاسفم

 12. Sepide کاربر می‌گوید

  سلام
  من اگر بالای ۵ ملیون درامد داشته باشم کار فعلیمو رها میکنم…خیلی خیلی تغییر میکنه زندگیم. فکر کنید ! فقط ۵ ملیون.نه ماهیانه ۱ ملیون و ۲۰۰! رویای مالیم یه عدد دیگس. اما الان این پول زندگیمو تغییر میده…اونموقع حداقل یه حسابدار خسته نیستم.یه حسابدار + یه انسان با کسب و کار شخصی+ حال خوب هستم

 13. سینا کاربر می‌گوید

  سلام. من اگه دو میلیون درآمد داشتم قطعا شغل کار مندی حال حاضرم رو که با مدرک فوق لیسانس سازه دارم کارای دفترو حسسابداری یه دفتر رو انجام میدم رو میذاشتم کنار.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس