آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چگونه ویروسهای ذهن راشناسایی کنیم؟

چگونه ویروسهای ذهن راشناسایی کنیم؟Reviewed by Olding on Apr 3Rating:

دوست من سلام، امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژی باشی. پیشاپیش سال 97 را و عید نوروز را بهت تبریک میگم و برات آروز میکنم در 97 بهترین نتایج را در زندگیت بگیری و باید بهتر عمل کنی برای همین این کلیپ و گرفتم.امروز میخوام در مورد ویروس های ذهنی صحبت کنم. در گذشته در مورد این نکات باهاتون صحبت کردم اما امروز میخوام از دیدگاه دیگه ای، از بعد دیگه، جور دیگه میخوام بیانش کنم.

معرفی ویروس های ذهنی با استفاده از مثال کامپیوتر

 

چگونه ویروسهای ذهن راشناسایی کنیم؟1

 

زمانیکه خودم درک جدیدی پیدا کردم با این مثالی که میخوام امروز برات بزنم نسبت به این موضوع، خیلی خیلی بهتر تونستم مدیریت کنم ذهن خودم را. امروز میخوام در مورد ویروس های ذهنی باهات صحبت کنم، دقت کنید با یک مثال خیلی خاص، دقت کنید شما یک کامپیوتر، یک کامپیوتر را در نظر بگیر زمانیکه میخریش هیچ برنامه ای روز نصب نیست.

نه وورد داره، نه اکسل داره، نه فتوشاپ داره، هیچی نداره، هیچی. دونه دونه شما برنامه ها را نصب میکنی بعد در واقع کروم را نصب میکنی که بتونید باهاش برید جستجو کنید، گوگل گردی کنید و مابین این نصب ها و جستجوها و استفاده از این کامپیوتر اتفاقی که براش میفته اینه که دچار ویروس میشه حالا یا یه فایلی را دانلود میکنی که ویروس داره ، یه فلشی را بهش میزنی ویروس داره ، یه چیزی روش نصب میکنی که ویروس داره و کم کم این ویروس باعث این میشه که عملکرد کامپیوتر شما کند بشه.

بعد از یک مدت شاید ویروستون انقدر قوی باشه در کامپیوتر که باعث میشه آسیب بزنه به سخت افزار یعنی  داخل خود درواقع کیس، داخل خود سیستم. بعد دیگه یه مدت نمیتونی کار کنی دوباره باید ویندوز نصب کنی که همه چیز از صفر شروع بشه و بدن انسان، مغز انسان به همین شکله.

توضیح نگرش

چجوریه؟ ما زمانیکه  به دنیا میایم هیچ نگرشی نداریم در مورد سرما، گرما، در مورد نمیدونم دنیا، در مورد پول، در مورد کار و خیلی از انسان ها اگر کهه به موفقیت نمیرسند به خاطر اینه که ویروس ذهنی دارند و این ویروس ها روشون نصب شده. گفتم ما به دنیا میایم هیچی رومون نصب نیست.

معرفی ویروس های ذهنی با استفاده از مثال کارمند

 

چگونه ویروسهای ذهن راشناسایی کنیم؟3

 

من مثال یک کارمند را بزنم، امیدوارم برات شفاف بشه. دقت کن مثلاَ یک کارمند تو یک محیطی کار میکنه  برای اولین بار که مدیرش آدمیه که حقوق ها را دیر میدهند ، یه ویروس در مورد مدیرش نصب میشه رو ذهنش که آقا مدیرها حقوق را دیر میدهند. در جمع یکی از دوستاش، دوستاش دور هم نشستن دارند در مورد مدیرهاشون صحبت میکنند، بعد یکی از دوستاش میگه آره مدیر ما مثلاَ نمیدونم خیلی جریمه میکنه، خیلی بد اخلاقه. این یک ویروس دیگه در ذهنش نصب میشه که آقا مدیرها همه بداخلاقند.

یکی از دوستای دیگش یا یه اتفاق دیگه میفته  که یک ویروس دیگه رو ذهنش نصب میشه که آقا مدیرها اجازه نمیدهند دیگران رشد کنند،مدیرها ما را اهرم میکنند برای اینکه خودشان پولدارتر بشند و این ویروس ها، ویروس ها، ویروس ها باعث این میشه که این فرد در جایگاه کارمندیش نتونه رشد کنه و خودش مدیر خودش نشه. اگر این ویروس را نداشت که آقا مدیرها اجازه نمیدهند که ما رشد کنیم ، خوب تلاش بیشتری میکرد یا دنبال سازمانی میگشت که پلن رشد دداشته باشند براش. خودش رشد کنه.

اگر این ویروس تو ذهنش نبود که مثلاَ مدیرها بداخلاقند به صورت ناخودآگاه خودش در رفتارش گونه ای برخورد میکرد که مدیر با همون یک آدم هم خوش رفتار بشه. خوب راضی باشه از کارش. میدونید ویروس ها خیلی مهمند، حالا در مثال کارمندها یه مقدار که خورد بشید میبینید که خیلی از کارمندها یی که دارند تو ایران فعالیت میکنند نگرششون به صاحب کسی و کار. نگرششون نسبت به اینکه خودشون مدیر خودشون بشند، نگرششون نسبت به کسب و کار زیاد مناسب رشد نیست و هر آنچه که در ذهن شما، در ذهن شما باشه و جلوگیری کنه از عملکرد شما برای اینکه رشد بیشتری کنید را بهش میگند ویروس ذهنی.

چقدر ویروس های ذهنی در شما نصب شده در مغز شما، کی، چقدر ویروس، در کجا نصب شده؟

معرفی ویروس های ذهنی با استفاده از مثال مدیر

یه مدیر فکر میکنه که آقا کارمند خوب پیدا نمیشه، همه کارمندها یا میان از زمان کارشون میدزدند یا میان خدایی نکرده دخل منو میزنند، کارمند ها خلاق نیستند، کارمند ها متعهد نیستند. این مدیر هیچ موقع دنبال یک کارمند خلاق متعهد وفادار نمیگرده چرا چون روی مغزش ویروس نصب شده چون اقا یه همچین کارمندی وجود ندارد.

پس اگر کارمند خوب هم به تورش بخوره چون ویروس های ذهنیش زیادند جوری با اون فرد برخورد میکنه، جوری شکاک میشه روش که اون فرد میگه ول کن دیگه اون که رو من شک داره بذار من هم حالا یه کاری بکنم. به طور مثال دارم میگما. امیدوارم مثال ها را تک بعدی بررسی نکنید و عمیق تر بهش فکر کنید و منظور من را متوجه شید. از چند فضا بهش دقت کنید.

راه کار مناسب برای مبارزه با ویروس های ذهنی

 

چگونه ویروسهای ذهن راشناسایی کنیم؟2

 

ازت میخوام ببینی تو چه ویروس هایی در مغزت داری که اجازه نمیده مدیر خوت بشی. تو چه ویروس هایی در مغزت داری آقای مدیر که اجازه بهت نمیده تبلیغاتت را بیشتر کنی. آقای مدیر چه ویروس هایی دای که اجازه بهت نمیده به کارمندت پاداش بهتری بدی، با کارمندت بهتر برخورد کنی. ببین ما همه انسان ها دوستان میدونند چگونه میتوانند رشد کنند. من میدونم چطور میتونم رشد کنم.

وقتی میدونم فقط یک دلیل وجود داره که رشد نمیکنم، چون عمل نمیکنم چرا عمل نمیکنم به خاطر ویروس هایی که در مغز من وجود داره. برای مدیرها متفاوته، برای اون خانم خانه دار متفاوته، برای اون کارمنده متفاوته، برای اون کسی هم که کار نداره متفاوته. من ازت میخوام کمی فکر کنی به صحبت های من. ویروس ذهنی تو کجاست؟ ذهنیت تو کجا خراب شده به موفقیت مالی، نسبت به انسان های پولدار، نسبت به کسب و کار. ذهنیتت را باورهای تو رو کی خراب کرده؟

ویروس های ذهنت را پیدا کن و بهت قول میدم اگر ویروس های ذهنت را اگر بتونی دونه دونه روش فکر کنی و بنویسیشون رو کاغد مطمئن باش خیلی راحت راهکار میتونی براشون پیدا کنی. دیلیتشون میکنی برنامه جدید نصب میکنی رو مغزت. به طور مثال تو فکر میکنی کارمند خوب وجود نداره. این ویروس را بذار رو میز بگو آقا من یک کارمندی میخوام که این خصوصیات را داشته باشه و آگهی بده و تا اون فردی که در ذهنت نبود، نیومد را نگیر، استخدام نکن. اون نیرو را استخدام کن. بعضی وقت ها شاید تلاش بیشتری میخواد، صبر بیشتری میخواد یک مدیر. مدیرهای ما متاسفانه، متاسفانه، متاسفانه بلافاصله تا لنگ یک نیرو میشند میگه یک نفر بیاد جاشو پر کنه . دقت کردی چی شد؟

یعنی به این فکر نمیکنند که چگونه بهتر استخدام کنم، یه خورده صبر بیشتر. همینجوری هر کسی اومد یه خورده فکر کنند خوبه، حالا ظاهرش خوب باشه، خوب صحبت کنند، میذارند اون کاری که مثلاَ اون جایی که خالیه. کارمند ها اگر ویروس های ذهنشون را پاک کنند براحتی میتونند به عنوان شغل دوم با سرمایه کم کنار کارشون برای خودشون یک کار راه بندازند اگر ویروس های ذهنشون را پاک کنند.

و این ویروس ها اجازه نمیدهند که تو اقدام کنی ببین چه ویروس هایی دارید در مغزتون. من هر موقع هر ویروسی که میاد، خوب ما هم چالش مدیریتی داشتیم، اگر من امروز میگم شما باید به نیروی انسانیت، به کسی که داره باهات همکاری میکنه در تیکت هست برسی، پول بیشتری بدی، براش شرایط بهتری فراهم کنی من هم قبلاَ این چالشش ها را داشتم و برطرفشون کردم که خداروشکر مجموعه داره انقدر بیشتر رشد میکنه.

نقش مهم نگرش

دوستان باور کنید نگرش باید عوض بشه، ذهنیتت باید عوض بشه، باید ویروس های ذهنت را پاک کنی. چند روز پیش کنار خیابان یه لحظه میخواستم برم تا یک مغازه تا یک چیزی را بگیرم بیام قبلاَ خریده بودم دوبل پارک کردم، یه دفعه دیدم صدا میاد. ماهان تیموری، ماهان تیموری. رفتم دیدم یک مامور هست با 206 .

یک لحظه خشکم زد که بذار آقا ماشین و بردارم راست میگه من اشتباه کردم بعد دیدم بابا این بند خدا داره اسم من را میگه. رفتم سلام علیک کردم گفت آقای تیموری من از طرف داراتون هستم، دنبالتون میکنم تو تلگرامتون همه ویدئو ها را دیدم، قبلاَ تو سایتتون بودم تو اینستگرامتون هم در واقع عضوم و اصلاً من خیلی برام جالب بود که وقتی وقتی یک فردی ماموردرجه دار راهنمایی رانندگی داره برای پیشرفت خودش، برای موفقیت خودش آموزش میبینه و واقعاَ از درون خوشحال شدم، هپی شدم واقعاَ. همه دارند رو خودشون کار میکنند. باور کن اگر در 97 کاری نکنی در 98 کار کردن سخت تره. اگر در 97 برای خودت بیزینس راه نندازی مدیر خودت نشی بهت قول میدم در 98 شاید نتونی تو اون صرفاَ حوزه ای که بلدی تو اون مواردی که متخصص هستی بیزینس راه بیاندازیا. این یک هشداره از کف بازار دارم این صحبت ها را برات میکنم.

کار سخت تر میشه ها، مدیران اگر در 97 خوب پول در نیارند نتونند راس سازمان خوشون را، راس صنف خودشون را بدست بیارند مطمئن باش در 98 کار خیلی سخت تر میشه چون در 98 هر چقدر پول بیشتر در بیاری بیشتر سعی میکنند ازت بگیرند. سازمان های مختلف، حساسیت ادارات دولتی.

نتیجه گیری

ازت میخوام ویروس های ذهنت را شناسایی کنی، عید بهترین تایم برای فکر کردن. عید فقط برای تفریح نیست ، عید برای خودسازی هم هست، عید برای آرامش هم هست، عید برای تفریح هم هست. ایام عید را ازش استفاده کنید، این ویدئو را میخواستم قبل از سال نو براتون بفرستم که واقعاَ کمی به حرف های من فکر کن، ویروس های ذهنت را بکش. برات بهترین ها را آرزو میکنم. این ویدئو را بفرست برای یکی از عزیزانت و بهش کمک کن که درک کنه ویروس های ذهنش چیه و حتماَ اگر ویدئو قبلی کانال و وبسایت ماهان تیموری را ندیدید حتماَ ببینید، خیلی بهت کمک میکنه که بتونی شرایط بهتری در زندگی مالی برای خودت ایجاد کنی.

برات بهترین ها را آروز میکنم، امیدوارم هر جا که هستی شاد و پیروز و سربلند باشی. خدانگهدار.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.