آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

مسکن، دلار، بورس!

مسکن، دلار، بورس!Reviewed by باقری on Oct 6Rating: 5.0
 
 
دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. همین دو روز پیش بود که گفتم نرخ ارز در ایران به خاطر دلایلی که گفتم باید تعادل پیدا کند مطلب قبلی را حتماً ببینید. نرخ ارز یک مقدار کاهش پیدا کرده است من در انجمن اقتصاد دان‌های ایران رفت و آمد دارم و اقتصاددانان و تحلیلگران می‌گویند که نرخ ارز باید بین 7-8-9 هزار تومان باشد. من می‌گویم تعادل در نرخ ارز یعنی زیر 10 هزار تومان باید باشد. 9999 تومان هم می‌شود زیر 10 هزار تومان این نکته مهم در مورد خود دلار را در ذهنتان داشته باشید.
[btnForPushNotification]

بازار بورس

 

 مسکن، دلار، بورس!3

مورد بعدی در مورد بازار بورس است اول ماه قبل بود که گفتم بورس در حال حاضرجای خوبی برای سرمایه‌گذاری است و کسانی که بلد بودن و در این مدت سرمایه‌گذاری کردند اکثر سهام‌ها بین 45% تا 50% به طور متغیرسود دادند. الان به من می‌گویند که آقای تیموری سهاممان را بفروشیم یا نگه داریم تصمیم‌گیری در مورد این موضوع با خودتان است اما کاری که من کردم به این صورت بود که سودی را در نظر گرفته بودم و وقتی به آن سود رسیدم سهامم را فروختم.
 
الان تصمیم‌ گیرنده خود شما هستید که سهامتان را بفروشید و یا نگه دارید من نمی‌گویم که این بازدهی ادامه دار است و یا خیر اما می‌گویم که خودتان باید تحلیل کنید. نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از سهام‌ها سودشان را داده‌اند و برخی از سهام‌ها سودشان را نداده‌اند. خیلی جای بازی دارد و شما باید اطلاعات بورسی داشته باشید و قبلاً آموزش دیده باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

بازار التماسی مسکن

به سراغ مسکن می‌رویم تیم تحقیقاتی ما در حوزه سرمایه‌گذاری تحقیق کرده و متغییرهای یک ماه گذشته را بررسی کرده‌اند. می‌خواهم چند نکته را در مورد مسکن بگویم. یک نکته خیلی مهم این است که فروش کم شده است و بازار املاک التماسی شده است.
 
یعنی خریدار زیاد است اما فروشنده‌ها نمی‌فروشند اما فروشنده‌ها بدانید که این بازار دیر یا زود وارد رکود خودش خواهد شد دلیل این موضوع هم این است که ساخت و ساز دیگر نمی‌صرفد و هزینه‌ها دو برابر شده است. به عنوان مثال میلگرد دو برابر شده است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران در این حوزه دیگر دید سرمایه‌گذاری ندارند و ساخت و ساز در چنین شرایطی کم خواهد شد. وقتی ساخت و ساز کم شود تولید مسکن هم کم شده و آمار عرضه نا خود اگاه کم خواهد شد و وارد یک رکود خواهد شد.
[btnForPushNotification]
 
اگر بروید بازار سرمایه ایران را در دهه‌های گذشته مخصوصاً در دوره رونق و رکود بررسی کنید متوجه منظور من خواهید شد. به نظر من بهترین زمان برای فروش ملک است چرا که سود خودش را داد است و هر کسی که قصد فروش دارد الان زمان خوبی برای فروش است البته اگر می‌خواهد که پولش را در جای دیگر سرمایه‌گذاری کند نه اینکه بفروشد و سپس فکر کند که با پولش چه کاری انجام دهد.
 
کسانی هم که می‌خواهند بخرند می‌توانند بر طبق این اطلاعات رفتار کنند. بازار در حال حاضر بازار التماسی است اما در شش ماه آینده التماس‌ها تفاوت پیدا خواهد کرد و من خیلی ملموس به این نکته اشاره می‌کنم. این نکات خیلی خاص هستند به آن‌ها فکر کرده و عمل کنید.

ورژن جدید امتیاز دهی در باهوش شو

 

 مسکن، دلار، بورس!4

ما پروزه باهوش شو را معرفی کردیم و استقبال بسیار خوبی از آن شد. امروز می‌خواهم جایزه نفر اول را بدهم از این به بعد هر چهارشنبه جایزه نفر اول را می‌دهم. شرایط این جایزه این است که آن فرد باید از خودش ویدئو گرفته و خودش را معرفی کند تا همه بدانند که ما این جایزه را پرداخت کرده‌ایم. نفر اول این هفته خانم سوسن سالاری بودند که بیشتر از 5200 امتیاز داشتند به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم هفته‌های بعد هم باز جایزه ببرید. پروژه باهوش شو خیلی عالی بود. چند نکته را در قسمت امتیازات متوجه شدیم که می‌خواهم به شما بگویم.
 
ما فهمیدیم که خیلی‌ها دارند با شیطنت امتیاز می‌گیرند و حقشان نیست که این امتیازات را بگیرند به همین دلیل به ورژن دو امتیاز‌دهی در باهوش شو فکر کردیم و ورژن قبلی امتیاز دهی را تغییر دادیم. الان می‌خواهم ورژن دو امتییاز ز‌دهی در باهوش شو را به شما توضیح بدهم.

شرایط جدید امتیاز گیری در باهوش شو و سوالات

 مسکن، دلار، بورس!1

 

قبلاً گفتیم که لایک، پاسخ دادن، سوال پپرسیدن و معرفی دارای امتیاز هستند یعنی این چهار مورد دارای امتیاز هستند. حالا می‌خواهم سطح دوم امتیاز دهی را به شما بگویم. ما امتیاز لایک را کلاً حذف کردیم یعنی لایک دیگر هیچ امتیازی ندارد مگر بنا بر شرایطی که به شما توضییح می‌دهم. ابتدا در مورد سوالات توضیح بدهم که ما یک مدل سوال داریم که معمولی است و می‌آییند و سوال می‌پرسند و سوالات معمولی دارای یک امتیاز است.
 
 
[btnForPushNotification]
مورد دوم سوالات پیشرفته است. سوالات پیشرفته از نظر ما سوالاتی هستند که بالای 200 لایک بگیرند. سوالاتی که بالای 200 لایک بگیرند دارای 50 امتیاز هستند و بیشتر از 200 لایک بابت هر لایک یک امتیاز خواهد گرفت. یعنی سوالی که 270 لایک گرفته است ما 50 امتیاز بابت 200 لایک می‌دهیم و به خاطر 70 لایک هم 70 امتیاز دیگر می‌دهیم که در مجموع 120 امتیاز به ان تعلق خواهد گرفت. اگر شما یک سوال خوب که دغدغه همه باشد را بپرسید امتیاز زیادی خواهید گرفت.

انواع پاسخ‌ها

در مورد پاسخ‌ها هم پاسخ‌های معمولی مانند قبل سه امتیاز دارند اما پاسخ‌های پیشرفته دارای 20 امتیاز هستند پاسخ‌های پیشرفته دارای این خصوصیات هستند. پاسخ پیشرفته باید حداقل 50 کلمه باشد و حداقل باید 50 لایک بگیرد. تجربه به ما نشان داده است که پاسخ‌های پیشرفته یعنی پاسخ‌هایی که یک مقدار خوب هستند 50 لایک را خواهند گرفت.
 
پاسخ‌‌ها دارای یک مدل دیگر هم هستند با نام پاسخ‌های فوق پیشرفته که خود این پاسخ‌ها 50 امتیاز دارند و بابت هر لایک از 200 لایک بیشتر هم مانند سوالات پیشرفته یک امتیاز می‌گیرند. خصوصیات پاسخ‌های فوق پیشرفته این است که باید از 200 کلمه بیشتر باشند یعنی زمانی که کسی سوالی می‌پرسد کاملاً و با جزئیات به سوال او پاسخ داده شود و پاسخ‌های فوق پیشرفته باید بیشتر از 200 لایک بگیرند. وقتی تعداد لایک‌ها از 200 بیشتر شود شما علاوه بر گرفتن 50 امتیاز بابت هر لایک از 200 بیشتر شما یک امتیاز خواهید گرفت.

درآمد‌زایی با باهوش شو

 

 مسکن، دلار، بورس!2

تنها چیزی که تغییر نکرده است امتیاز بابت معرفی است و شما بابت معرفی باهوش شو به هر کدام از دوستانتان 50 امتیاز خواهید گرفت. من فکر می‌کنم با این مدل حق دیگران ضایع نمی‌شود و ما می‌توانیم هر هفته برندگانمان را به درستی انتخاب کنیم. جالب اینجاست که خود پروزه باهوش شو برای شما تبدیل به یک پروژه درآمد زا شده است چرا که همانطور که گفتیم بابت هر 200 امتیازی که شما می‌گیرید 20 هزار تومان می‌توانید از محصولات ما استفاده کنید و من حساب کردم که شما از اطلاعاتی که دارید تنها یک پاسخ خوب بدهید که افراد دیگر بتوانند استفاده کنند تجربه نشان داده است که در اپپلیکیشن تا 2000 لایک هم می‌توانید بگیرید.
 
اگر 2000 لایک بگیرید 1800 امتیاز بابت 1800 لایک از 200 بیشتر خواهید گرفت و 50 امتیاز هم بابت 200 لایک اولتان خواهید گرفت. شما 1850 امتیاز یعنی نزدیک به 200 هزار تومان با یک پاسخ دهی درست از اپلیکیشن ما پول دریافت می‌کنید و می‌توانید از محصولات ما استفاده کنید و به همین دلیل باهوش شو تبدیل به یک پروژه درآمدزایی شده است. ورژن جدید امتیاز دهی باعث شده است که کیفیت روابط در پروژه باهوش شو افزایش پیدا کند. برای شما بهترین‌ها را آرزو می‌کنم هر جا که هستید شاد و پیروز و سربلند باشید.
 
 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. هادی کاربر می‌گوید

    سلام.خسته نباشید.مگر اینطور نیست که بازار عرضه کم بشه و تقاضا که زیاد باشه قمیت ملک بالا میره.پس چرا میگین پایین میاد؟ درخواست خرید زیاد باشه و ملک برای فروش کم باشه فروشنده ناخودآگاه قیمت بالا میدهد و خریدار مجبور به خرید است.چون عرضه کم است.ممنون میشم یکم توضیح بدین که چرا بهترین زمان برای فروشه ؟