آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

آیا بازاریابی پیامکی از مد افتاده است

آیا بازاریابی پیامکی از مد افتاده استReviewed by Marjan on Jan 20Rating:

چند وقتی است که این جمله در مورد بازاریابی پیامکی شنیده می‌شود که بازاریابی پیامکی از مد افتاده است. واقعیت این است که تعداد از کسب و کار‌ها از این نوع از بازاریابی دیگر استفاده نمی‌کنند اما لازم است بدانید این بدان معنی نیست که بازریابی پیامکی تاثیر خودش را از دست داده  یا از مد افتاده است.

بازاریابی پیامکی

 

آیا بازاریابی پیامکی از مد افتاده است

 

مهم ترین دلیلی که برخی از کسب و کار‌ها بازاریابی پیامکی را کنار گذاشته‌اند این است که برای موثر بودن این روش از بازاریابی باید برخی از قوانین خاص را رعایت کرد. البته هنوز هم کسب و کار‌های زیادی هستند که از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند. بازاریابی پیامکی دارای مزایایی است که باعث شده با وجود پیداش روش‌های جدید بازاریابی هنوز هم بازاریابی پیامکی تاثیرگذاری بالایی داشته باشد و مورداستفاده قرار بگیرد. در این مقاله به شما می‌گوییم که چرا هنوز هم بسیاری از کسب و کار‌ها از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند.

چرا بازاریابی پیامکی هنوز هم موثر است.

1-فراگیر بودن استفاده از تلفن‌های همراه در بین اقشار مختلف جامعه

 

 

امروزه کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که تلفن همراه نداشته باشد. استفاده از این وسیله در بین اقشار مختلف جامعه رواج دارد. آن‌ها در طول روز به دفعات به تلفن همراه خود نگاه کرده و پیامک‌های خود را می‌بینند. دریفات و خواندن پیامک احتیاج به سواد و تجهیزات خاصی ندارد و با یک گوشی ساده امکانپذیر است. به همین دلیل کسب و کار‌های مختلف می‌توانند در هر موقعیتی به مخاطبان خود از طریق پیامک دسترسی داشته باشند.

2-سریع و مطمعن بودن

 

آیا بازاریابی پیامکی از مد افتاده است2

 

زمانی که شما پیامکی را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید این پیامک در عرض چند ثانیه به دست آن‌ها خواهد رسید و شما می‌توانید مطمعن باشید که مخاطبتان  پیامک شما را دریافت کرده است. همچنین شما شانس بسیار بالایی دارید که پیامک شما در مدت زمان کمی خوانده شود. این در حالی است که مثلا در بازاریابی ایمیلی ممکن است مخاطب بعد از چند روز ایمیل‌های خودش را چک کند. بر طبق آمار‌ها اکثر پیامک‌های ارسالی در همان ساعات اول خوانده می‌شوند. سریع و مطمعن بودن بازاریابی پیامکی یکی از دلایلی است که باعث می‌شود این نوع از بازاریابی همچنان توسط کسب و کار‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

3-مقرون به صرفه بودن بازاریاب پیامکی

 

 

ببازاریابی پیامکی نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر بازاریابی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد و به همین دلیل همچنان کسب و کار‌های زیادی از این نوع از بازاریابی استفاده می‌کنند. کسب و کار‌هایی که توان پرداخت هزینه‌های سنگین را برای سایر روش‌های بازاریابی ندارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. بازدهی بالای بازاریابی پیامکی باعث می‌شود که شما در مدت زمان کوتاهی چندین برابر هزینه‌ای را که صرف کرده‌اید، سود به دست بیاورید. پیامک‌های شما به یک وسیله شخصی یعنی گوشی همراه مخاطب ارسال شده و در ان باقی می‌ماند. مردم پیامک‌ها را راحت‌تر به خاطر می‌سپارند و همین موضوع باعث افزایش اثربخشی این روش از بازریابی می‌شود.

4-ارسال پیامک‌های جالب به افراد دیگر

در بازاریابی پیامکی اگر شما بتوانید پیامک‌های جالبی که حاوی پیشنهادات جذاب هستند را برای مخاطبان خود ارسال کنید. این امکان وجود دارد که آن‌ها پیامک‌های شما را به  دوستان و آشنایان خود ارسال کنند و شما مشتریان بیشتری را جذب کنید. به عبارت دیگر شما می‌توانید از سود بازاریابی ویروسی نیز استفاده کنید. بازاریابی ویروسی می‌تواند باعث افزایش چند برابری فروش شما شود اگر مخاطبان از طرف شما پیامک‌های جذابی را دریافت کنند، بین شما و آن‌ها نوعی ارتباط موثر برقرار خواهد شد و شما می‌توانید مشتریان وفاداری را برای کسب و کار خود پیدا کنید.

نتیجه‌گیری

این موضوع واقعیت دارد که بازاریابی پیامکی از سوی برخی از کسب و کار‌ها کنار گذاشته شده است اما نمی‌توان گفت که این نوع از بازاریابی از مد افتاده یا تاثیرگذاری خود را از دست داده است. واقعیت این است که بازاریابی پیامکی دارای مزایای است که باعث می‌شود در زمان حال نیز کسب و کار‌ها در کنار دیگر روش‌های بازاریابی از این روش هم استفاده کنند. البته اگر می‌خواهید از این روش بازاریابی سود ببرید باید قوانین و نکات مربوط به ان را به خوبی آموزش ببینید تا بتوانید بازاریابی پیامکی موثری داشته باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.