فهرست مطالب این مقاله

تکنیک های پولدار شدن

تکنیک های پولدار شدن

سلام ماهانی عزیز. امروز می‌خواهیم که در مورد تکنیک های پولدار شدن صحبت کنیم که اگر از اونها استفاده کنید، خواهید توانست کیفیت زندگی خودتان را ارتقا دهد.

وقتی داری این مقاله رو می‌خونی یعنی شرایطت طوریه که به فکر رشد افتادی و اومدی که ببینی برای رشدت چه کارهایی می‌تونی انجام بدی که رشد کنی. شاید اول کاری و تازه می‌خوای وارد مسیر ساختن آینده خودت بشی و سعی کنی روز به روز به رویاهای خودت رو عملی تر کنی و الآن دنبال یه سرنخی هستی که یه مسیری رو شروع کنی.

شاید چندین ساله که داری به سختی کار می‌کنی ولی نتیجه‌ای تو زندگی نگرفتی و هنوز نتونستی رویاهای خودت رو عملی کنی. احتمالا احساس کنی که خیلی از شرایط عقبی و اینطوری که قیمت‌ها داره و هر روز از اون خواسته‌ای که دارید دورتر می‌شید و به همین خاطر احساس سرخوردگی می‌کنید و فکر می‌کنید که شما هرگز قرار نیست به خواسته های خودتان برسید و روز به روز هم این حس بیشتر می‌شود. هرچه این احساس یأس و نا امیدی در وجود شما بیشتر شود شما بیشتر احساس خوشبختیتان کاهش پیدا می‌کند چون که احساس می‌کنی که تو هیچ توانی نداری و فقط داری طبق شرایط جلو میری و تلاش می‌کنی که زنده بمونی. طبیعتا تمام این فکر و خیال‌ها برای کسی که تشکیل خانواده داده چندین برابر بیشتره و انقدر که درگیر تامین نیاز های خودش و خانوادش شده که دیگه اصلاً وقت نمی‌کنه که برای آینده خودش برنامه ریزی کنه، رویاهای خودش رو مرور کنه و به فکر یه تغییر خیلی بزرگ بیوفته.

چه تازه اول مسیر باشی و چه چند ساله که داری کار می‌کنی و هنوز نتونستی به موفقیت مالی برسی تو این مقاله می‌خواهیم یه پیش‌نیاز ارائه بدیم که با استفاده از اون چه در ابتدای مسیر باشی و چه چند سال باشه مشغول کار باشی به راحتی می‌تونی تغییر رو تجربه کنی و سعی کنی که کم کم به رویاها و اهدافت جامه عمل بپوشون. این پیش نیاز از پنج به اضافه یک تکنیک تشکیل شده:

ذهنیت:

۱-ذهنیت:

برای شروع باید این رو بدونی که ذهنیت تو خیلی در پول درآوردن و پول دار تر شدن تو تاثیر داره. بزار با یک مثال برات شفاف‌تر برات توضیح بدم. احتمالاً بین اعضای خانواده یا دوستان خودت کسانی رو دیدی که مدام سر این اشخاص بلا میاد. یهو می‌بینی چک اونها برگشت می‌خوره، از محل کار اخراج میشن و یا اگر نقش مدیر رو دارند ناگهان می‌بینی که ورشکست میشن و کسب‌وکارشون از بین میره. شاید باورت نشه ولی همه این‌ها به خاطر ذهنیت این افراده و نتیجه یک یا چند تفکر نیست بلکه اونها چندین ساله که از ورشکسته شدن، اخراج شدن، تصادف و هر اتفاق دیگه ای می‌ترسن و مدام نگران این موضوع هستند که نکنه این اتفاقات براشون بیوفته. و در نهایت هم می‌افته چون که اونها هر روز دارن به این موضوع فکر می‌کنند. برعکسش هم کاملاً مشهوده مثلاً شما زندگی‌نامه افراد موفق رو که می‌خونید می‌بینید که اونها همیشه تو رویاهای خودشون تصور می‌کردن. مثلاً چه قدر خواننده‌هایی که همیشه خودشون رو در حال اجرای کنسرت و خوندن برای مردم تصور می‌کردن و در آخر به اون رسیدن و یا چقدر از فوتبالیست‌هایی که در عین اینکه هیچ چیزی نداشتن و تو مناطق محروم زندگی می‌کردن ولی همیشه تصور می‌کردن که بازیکن ثابت تیم مورد علاقه خودشون هستند و در آخر بهش رسیدن مثل کریستیانو رونالدو یا عیسی آل کثیر خودمون. چقدر کارآفرینان بزرگی داشتیم که تصور می‌کردن با محصولشون می‌تونن خدمت بزرگی به بشریت بکنن و برای خیلی شغل ایجاد کنن و در نهایت موفق شدن که این کار رو انجام بدن مثل بیل گیتس یا استیو جابز، وقتی هیچ کس به محصولشون باور نداشت ولی خودشون خواستن و تونستن که محصول خوشون رو جهانی کنند. از این کارآفرینان تو کشور خودمون هم کم نداریم امثال آقای احد عظیم زاده، آقای بهروز فروتن و … . پس تا اینجا بررسی کردیم که چقدر تاثیر ذهنیت و طرز فکر شما روی کارهاتون تاثیر داره. باور کنید بچه ها همه چیز توی ذهن ما می‌گذره و هر چیزی که در درون اون می‌بینیم و بهش باور داریم برای ما به وقوع خواهد پیوست. حالا شما می تونید مدام به مسائل منفی فکر کنید و باعث بشید که همه اتفاقات منفی پشت سر هم براتون بیوفته.

البته اصلاً دوست نداریم غیر منطقی صحبت کنیم. می‌دونیم شرایط سخته، می‌دونیم که  بیشتر مردم نا امیدن و انرژی های پایینشون تو رو هم پایین می‌کشه ولی تو باید تو این سختی‌ها بلند شی و به خودت ایمان داشته باشی و حداقل خودت با ذهنت با قدرت بیشتری به سمت هدفت حرکت کنی.

ذهن خودآگاه و ناخودآگاه:

ذهن از دو قسمت خود‌آگاه و ناخودآگاه تشکیل شده. ذهن خودآگاه ما به نوعی عقل ماست ما به وسیله اون تصمیم می‌گیریم، هدف گذاری می‌کنیم و…

تصور کن که برای هرکاری مثل راه رفتن، پلک زدن، نفس کشیدن مجبور بودیم فکر کنیم!

چقدر سخت میشد اگر ما در هر ثانیه می‌خواستیم تصمیم بگیریم که اول پای راستمون رو حرکت بدیم و یا با پای چپ حرکت کنیم و یا یکی از دغدغه های ما این میشد که در روز چقدر پلک بزنیم. در واقع واقع این اتفاقات به وسیله ذهن ناخودآگاه ما می‌افته.

شاید با خودتون بگید که ربط این ذهن خودآگاه و ناخودآگاه به موفقیت و تکنیک های پولدار شدن چیه؟

نکته اول ذهن خود آگاه ونا‌خودآگاه

در ذهن ناخودآگاه ما دوتا نکته وجود داره و اون هم این است که ذهن ناخودآگاه برعکس ذهن خودآگاه مثل بچه می‌ مونه، یعنی اینکه هر چیزی بهش بگیم باور می‌کنه حالا چه تو واقعیت اتفاق افتاده باشه و چه اتفاق نیوفتاده باشه و تمام تلاشش رو می‌کنه که شما رو به اون سمت هدایت کنه. ذهن خودآگاه دقیقا برعکس اون عمل می‌کنه و همیشه به دنبال مسائل منطقی می‌گرده و دوست داره  که نتیجه اون رو ببینه.

نکته دوم ذهن خودآگاه و ناخودآگاه

هم که وجود داره این است که هر اتفاقی رو ما اول به صورت خودآگاه انجام میدیم ولی اگر اون رو برای مدتی پشت سر هم تکرار کنیم اون کار وارد سطح ناخودآگاه ما می‌شود و دیگر ما روی اون کار فکر نمی‌کنیم و همینطور خیلی راحت مثل نفس می کشیم خیلی راحت هم اون کار رو انجام میدیم. شما رانندگی رو تصور کنید: اون اول که شروع کردید به رانندگی کردن، خیلی با دقت دنده عوض می‌کردید، حواستون خیلی جمع به رانندگی بود، همیشه مراقب نیم کلاج و… بودید ولی پس از مدتی که رانندگی کردید دیگه نه تنها به رانندگی فکر نمی‌کردید بلکه پشت فرمان غذا هم می‌خورید و…

حالا شما می‌تونید خیلی آگاهانه تصور کنید که شما نه تنها راه پولدار شدن را بلدید، بلکه بیشتر از حد نیازتون پول دارید. شما وقتی این مورد رو تصور می‌کنید و اون رو احساس می‌کنید می‌بینید حتی اگر اون شرایط را نداشته باشید ولی به ذهن ناخودآگاهتون این پیام رو منتقل می‌کنید که شما فرد ثروتمند و پول داری هستید و ذهن ناخودآگاه شما که این موضوع را باور کرد شرایط را برای شما محیا می‌کنه و همین یکی ازتکنیک های پولدار شدن هستش.

هدفت چیه؟

یکی دیگه از تکنیک های پولدار شدن که باید در مرحله ذهنیت انجام بدیم اینه که ما باید تکلیفمون رو باخودمون روشن کنیم و ببینیم دقیقا چه چیزی می‌خواهیم؟ برای اینکار یک تمرین بسیار خوب و کاربردی وجود داره بلافاصله بعد از اینکه این مقاله رو خوندید یک کاغذ بردارید و وسطش یک خط بکشید، یک طرف اون خط چیز‌هایی که نمی‌خواهید براتون اتفاق بیوفته و از اون ها بدتون میاد بنویسید و پس از اینکه نوشتید سعی کنید سمت دیگه کاغذ تمام اون چیز هایی که دوست دارید براتون تو زندگی اتفاق بیوفته رو لیست کنید. این کار علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند که خودتان را بهتر بشناسید به شما کمک خواهد کرد لذت مواردی که می‌خواهید را به خوبی درک کنید و از طرف دیگر رنج به دست نیاوردن چیزهایی که دوست دارید را درک می‌کنید و سعی می‌کنی که که بعد از این فقط روی چیزهایی که دوست داری تمرکز کنی و اصلاً به چیزهایی که دوست نداری فکر هم نمی‌کنی. دونستن این موضوع که دقیقا به دنبال چی هستی یکی دیگه از تکنیک های پولدار شدن هستش.

۲- وانمود کن هرچیزی که می‌خوای داری:

پس از اینکه ذهنیت خودت رو درست کردی و تمرین کردی که تمام حواس و تمرکزت بزاری روی مواردی که بهش علاقه داری ودوست  داری در آینده برات اتفاق بیوفته نوبت به این موضوع میرسه که کم کم سعی کنی اون موارد رو عملی کنی و طوری رفتار کنی که تمامی یاین موارد برات اتفاق افتاده. برای مثال اگر آروز داری که به دیگران کمک کنی آخر هفته ها به مراکز خیریه سری بزنید. مثل کسانی چندین میلیارد پول دارد رفتار کنید. به مغازه های گران قیمت بروید حتی اگر قرار باشد چیزی نخرید. اگر دوست دارید بنز داشته باشید اول از همه محبوب ترین مدلی که دوست داری رو انتخاب کن و بعدش سعی کن که روکش بنز رو بخری. خونه ایده‌آل خودت رو مشخص کن وسعی کن که تو اون محله‌ای که خونت در اون قرار داره قدم بزنی. اون کاری که بهش علاقه داری رو انتخاب کن وسعی ویژگی های اون رو کامل در ذهنت تصور کن. انجام این مرحله به تو انگیزه کافی را میده که در مسیر خواسته هات به بهترین شکل حرکت کنی و به تمام خواسته های خودت برسی.

این مرحله یکی از مهم‌ترین مرحله هاست که تو رو چندین مرحله جلو می‌ندازه و باعث می‌شه که ذهنیت تو مثبت تر باشه چون که تو در هر لحظه داری تمرکزت رو روی داشتن و زندگی کردن آرزوهات می‌گذاری وهمین از تو انرژی‌های مثبت به سرتاسر جهان هستی ساطع می‌کنی.

فکر کن که اگر به اون شرایطی که می‌خواهی برسی بعدش چه احساسی خواهی داشت؟

شاید شرایط ایده آل تو برات آزادی و استقلال مالی ایجاد کنه، شاید شرایط ایده‌آل تو شهرت زیاد باشه، هرچیزی که هست احساس کن به اون رسیدی و سعی کن که این احساس رو لمس کنی. زندگی کردن احساسات یکی از مهم ترین تکنیک های پولدار شدن هستش.

۳- با موفقیت دوست شو:

۳- با موفقیت دوست شو:

موفقیت از نظر هرکسی فرق می‌کنه، شاید از نظر یک نفر موفقیت یعنی این که بتونی در یک آزمون مهم قبول بشی، شاید از نظر یک نفر موفقیت اینه که در یک رشته ورزشی مدال بیاری، شاید هم از نظر یک نفر موفقیت یعنی اینکه پول بیشتری به دست بیاری، در این قسمت منظور ما از موفقیت یعنی اینکه بتونی پول بیشتری به دست بیاری. همان طور که در قسمت ذهنیت با هم دیگه بررسی کردیم هرچیزی که فکر کنی دقیقا همون برات اتفاق می‌افته پس سعی کن که با موفقیت رفیق باشی. فکر نکن که مسیر موفق شدن خیلی سخته و پول زیر پای فیله. فکر نکن که پول‌در آوردن پیرت می‌کنه و هر کسی که پول داره به احتمال زیاد مسنه وسنش زیاده، نگو که اعضای خانواده من همگی کارمند یا کارگرند وشغل پر درآمد و پول زیاد به ما نیومده بلکه همون طور که گفتیم سعی کن که با پول رفیق باشی. برای مثال به جای جملات بالا می‌تونی بگی که من می‌تونم تو سن جوونی به درآمد برسم، پول درآوردن آسان ترین کار دنیاست و یا اینکه من قراره اولین شخص پولدار در خانواده خودم باشم و به تک تک اعضای خانواده ام کمک کنم و برای اونها الهام بخش باشم. خودت تفاوت این دوتا رو ببین. به نظرت کدوم یک از اینها می‌تونه تو رو زود تر به موفقیت برسونه؟ هر چقدر که بیشتر سخت بگیری، پول دارشدن تو سخت اتفاق می‌افته، پس به پول درآوردن به دید یکی از رفقات که خیلی دوستش داری نگاه کن.

۴- برای خودت کار کن:

تو می تونی برای دیگران کار کنی و هر ماه حقوق بگیری. این اصلاً اتفاق بدی نیست ولی اگر بخوای از این روش به پول برسی باید مدت زمان زیادی رو صرف کنی. اما اگر دوست داری که در سنین جوانی به پول برسی باید برای خودت کار راه بندازی وسعی کنی که  آقای خودت باشی. بهت قول میدم اگر برای خودت کار کنی و یکی دوسال اول کارت، بیشتر درآمدت رو به کار خودت تزریق کنی در عرض سه تا پنج سال به استقلال مالی میرسی. همانطور که استاد ماهان تیموری در عرض سه سال بعد از اینکه پیک کتاب تهران رو راه اندازی کرد به استقلال مالی رسید. در واقع استاد تیموری در عرض اون سه سال به استقلال مالی رسید و تمام نیاز های خودش رو برطرف کرد و بعد از اون فقط پولش بود که براش پول می ساخت.

۵-سرمایه گذاری کن:

۵-سرمایه گذاری کن:

هوش مالی از سه قسمت تشکیل شده: ایجاد پول، حفظ پول، رشد پول.

چه برای خودت کار داشته باشی، چه بخوای جایی استخدام بشی، یکی از مهم ترین تکنیک های پولدارشدن این هستش که پولت رو سرمایه گذاری کنی. در واقع سرمایه گذاری باعث رشد پول تو میشه. از طرفی سرمایه گذاری باعث حفظ پول تو هم میشه. به این دلیل که به جای خرج کردن بیهوده اون رو سرمایه گذاری می کنی.

کلام آخر

مسیر ثروتمند شدن خیلی سخت نیست و با تکنیک های پولدارشدن که بررسی کردیم می تونی به ثروت زیادی برسی فقط باید شروع کنی و برای خودت کار راه بندازی. شده با رایگان کار کردن شروع کن ولی کاری رو شروع کن که بهش علاقه داری تا بعد از یادگرفتنش برای خودت کار کنی. تلاش کن روز به روز روی خودت و توانایی هات کار کنی و خودت رو رشد بدی، به خدا ایمان داشته باشی، روی هدفت و کارت متمرکز باشی و اجازه ندی که هر اتفاق یا مسئله ای حواست رو پرت کنه.

مقالات مرتبط

هدف گذاری smart

هدف گذاری smart

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم دربار رسیدن به خواسته ها از روش هدف گذاری smart  با شما صحبت کنیم و با هم مزایا

هدف گذاری برایان تریسی

هدف گذاری برایان تریسی

سلام ماهانی عزیز. برایان تریسی یکی از کسانی است که تحقیقات زیادی درباره هدف گذاری و موفقیت انجام داده است. در این مقاله قصد

برنامه ریزی روزانه

برنامه ریزی روزانه

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم درباره برنامه ریزی روزانه با شما صحبت کنیم و تکنیک هایی را با هم بررسی کنیم که به

موفقیت در کنکور

سلام ماهانی عزیزامروز می‌خواهیم درباره عوامل موفقیت در کنکور صحبت کنیم و تلاش کنیم که به این طریق به شما کمک کنیم که بتوانید

در مورد موفقیت

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم به طور کلی در مورد موفقیت صحبت کنیم. در این مقاله می‌خواهیم با هم نکاتی ساده از موفقیت را

6 باور غلط که مانع رشد کارمندان می شود؟

سلام ماهانی عزیز. یکی از دلایلی که ما در حوزه کارمندی پیشرفت نمی کنیم ذهنیت ها و باورهای غلطی هستش که ما در حوزه

برقراری ارتباط : 10 روش کاملا عملی برای ارتباط با دیگران

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره موضوع برقراری ارتباط چیست؟ صحبت کنیم که چطور می‌توان در محل کار و یا در زندگی شخصی با

آموزش مذاکره | 5+1 اصول مذاکره

آموزش مذاکره

سلام ماهانی عزیز. اینو میدونستی که بیش از 60 درصد از موفقیت در هر کسب و کاری کاملا مربوط به هنر مذاکره کردن میشه؟

مدیریت زمان

مدیریت زمان ; 20 تکنیک کاربردی و برتر

سلام ماهانی عزیز. اگه وقت کم میاری، اگه به کارات نمیرسی و اگه نمیتونی یه برنامه ریزی زمانی درست داشته باشی، این آموزش بهترین

زنان موفق

زنان موفق و ثروتمند | چگونه یک زن موفق باشیم؟

سلام بانو . برای موفقیت آماده ای؟.وقتی صحبت از زنان موفق می شه، اونها همه جوره در اطراف ما هستن.. موفقیت – دقیقاً مثل

لایف استایل و سبک زندگی ت، تو رو به اون چیزی میرسونه که حتی فکرش هم نمیکنی! این ویدئو رو ببین و یاد بگیر و استایل پولساز خودتو طراحی کنی!

لایف استایل چیست ؟ بهترین روش برای زندگی لاکچری!

  سلام دوست من امیدوارم حالت عالی باشه  امروز می خوایم راجب لایف استایل (Lifestyle) صحبت کنیم که تاثیر زیادی روی زندگی تو خواهد

ثروت یهودیان

راز ثروت یهودیان فاش شد!!!

دوس داری بدونی راز ثروت یهودیان چیه؟ فیلم زیر رو حتما تا آخر ببین. دوست من سلام امیدوارم حالت عالی باشه و پر از

21 روز شگفت انگیز | قسمت سوم

همراه موفقیت | قسمت دوم

تغییر سبک زندگی در 21 روز | کمپین همراه موفقیت

تغییر سبک زندگی ؛ فقط کافیه برای تغییر سبک زندگی خودت در روز 2 ساعت زمان بذاری و 4 تا کاری که میگم رو

مهارت‌های کلامی

راه‌های افزایش مهارت‌های کلامی

راه‌های افزایش مهارت‌های کلامی برقراری ارتباط با افرادی که به موفقیت هایی در زندگیشان رسیده اند و کیفیت این ارتباط می تواند در موفقیت

ویژگی های افراد کاریزماتیک

افراد کاریزماتیک چه ویژگی‌هایی دارند؟

  افراد کاریزماتیک چه ویژگی‌هایی دارند؟ اگر از دو انسان در مورد تعریف افراد کاریزماتیک پرسیده شود، احتمال شنیدن دو پاسخ متفاوت بسیار زیاد

درآمد رویایی من 3

درآمد رویایی من قسمت سوم

درآمد رویایی من قسمت دوم

امسال درآمدت چند برابر میشه ؟!

عامل فقر - قسمت 3

عامل فقر | قسمت سوم

نداشتن عمل گرایی سومین عامل فقر!!! مثلث عمل گرایی از سه ضلع تشکیل شده است: آسان سازی نوشتن اقدامک انضباط فردی آسان سازی: کاری

عامل اصلی فقر | قسمت دوم

دوست من ، اطلاعاتی كه ميگيری بايد هدفمند باشه ! عامل اصلی فقر | قسمت دوم آموزش عامل رشد تو هست ! اما حواست

چطور خاک رو طلا کنیم ؟ | قسمت سوم

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه

50 درصد تخفیف

با تغییر باور های مالی درامدت رو افزایش بده

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد