آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

استفاده از تجهیزات سیستم سازی گامی به سوی پولدار شدن

استفاده از تجهیزات سیستم سازی گامی به سوی پولدار شدنReviewed by صابر خلیلی on Dec 4Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه ی این مقاله 5 دقیقه می باشد

 مقدمه

تجهیزات سیستم سازی سومین عامل برای سیستم سازی است که باید مورد بهبود و ارزیابی قرار گیرد. تجهیزات سیستم سازی از فراموشی کارها جلوگیری می کنند و بازخورد دقیقی از انجام کارها را به ما برمی گرداند. در مقالات قبلی به این نکته اشاره شد که در ابتدا مدیر باید خود را برای سیستم سازی آماده کند و سپس با استفاده از نیروهای کارآمد این زمینه را در افراد ایجاد کند. پس از آماده کردن این چرخ دنده ها نوبت به چرخ دنده بعدی یعنی دستورالعمل ها رسید که باید به بهترین شکل ممکن تدوین گردند، دستور العمل ها باید قابلیت به روز رسانی داشته باشند و هر عملی که موجب می شود کار سیستم سریعتر انجام شود باید در دستورالعمل ها ذکر گردد.

سومین چرخ دنده اصلی سیستم سازی استفاده از تجهیزات به روز می باشد که موجب می شود بسیاری از فعالیت های سازمان بدون درگیری نیروی انسانی انجام شود و این کارها با دقت بالا و بدون اشتباه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. افزایش سرعت انجام کارها از دیگر فواید این سیستم می باشد. استفاده از تجهیزات درست و کارا برای سازمان موجب می شود که ما گامی موثر در جهت پولدار شدن برداشته و کسب و کار خود را رونق بخشیم.

استفاده از تجهیزات سیستم سازی

در اولین نکته ای که در استفاده از تجهیزات سیستم سازی به آن اشاره می کنیم استفاده از نسخه پشتیبان برای تجهیزات خود می باشد. بهتر است برای تجهیزات پر مصرف خود یک نسخه پشتیبان داشته باشیم تا در صورت خرابی آنها بتوانیم به سرعت آنان را جایگزین کرده و موانع وقفه در سیستم را از بین ببریم. برای اینکار باید انباری را در نظر گرفته و این تجهیزات را در آنجا قرار دهیم. باید این انبار در نزدیکترین مکان به محل کار بوده و در دسترس باشد. تجهیزاتی همچون لامپ، cpu، باتری و … از جمله این تجهیزات می باشند.

اینها مواردی است که خود فرد می تواند به سرعت به رفع مشکل پرداخته و نیاز به تخصص خاصی ندارد. بنابراین بهتر است که حتی اگر نیاز باشد یک آموزش کلی برای رفع این مشکلات برای افراد در نظر گرفته شود تا این قبیل مشکلات به سرعت رفع گردند. اما برای برخی از تجهیزات نمی توان نسخه پشتیبان داشته باشیم، از جمله لوازم گران قیمت شرکت که نسخه پشتیبان برای آنان عملا کاری بیهوده است، برای این ابزار نیز بهتر است تعمیرکار آنان در دسترس ما باشد تا در صورت ایجاد مشکل به سرعت با آنان تماس برقرار شود و مشکل سیستم به سرعت رفع شود.

باید تا می توانیم استراتژی هایی را در نظر بگیریم که موجب شود کار سیستم دچار تعلل نگردد. نکته دیگری که در استفاده از تجهیزات باید به آن اشاره داشته باشیم این است که دخالت نیروی انسانی در آن کاهش می یابد و کارها با سرعت و دقت بالاتری انجام می شود.

تجهیزات سیستم سازی

نقش تجهیزات سیستم سازی در بازاریابی

در مقالات بعدی به آن اشاره خواهیم داشت که استفاده از تجهیزات سیستم سازی بستر بازاریابی اینترنتی را برای سازمان ما ایجاد خواهد کرد. در پاسخ به یکسری نیازها خود سیستم می تواند به سرعت به مشتریان پاسخ داده و موجب گردد که درگیری نیروی انسانی سازمان در پاسخ به این افراد کاهش یابد و یا اینکه خود سیستم یادآورهایی را در نظر می گیرد و به ما در تاریخ و زمان مشخص انجام یکسری کارها را یادآوری می کند، اینها از جمله چیزهایی است که ممکن است فراموش شود یا اگر فراموش نشود زمان زیادی را از ما خواهد گرفت.

انجام اینگونه کارها به صورت سیستمی به طور نامشهودی موجب کسب درآمد سازمان ما می گردد. زیرا نظم را در سازمان ما به وجود می آورد و کارها با نظم خاصی در حال پیگیری و انجام می باشد. با استفاده از این تجهیزات پیام ما به سرعت به مخاطبان منتقل می گردد، برند ما به آنها معرفی شده و موجب جذب افراد مختلف از راههای گوناگون خواهیم شد.

دیگر نکات استفاده از تجهیزات سیستم سازی

برای سیستم سازی بهتر است در ابتدا روابط بین کارکنان خود را به صورت سیستمی در نظر بگیریم به عنوان مثال فرض کنید نیروی شما در طبقه اول با نیرویی که در طبقه دوم مشغول به کار است می خواهد مشکلی را مطرح کند، بنابراین یا باید به طبقه دوم برود و یا با وی تماس برقرار کند. رفتن به طبقه دوم زمان زیادی را از وی خواهد گرفت و تماس نیز موجب مشغول شدن خط ها می شود بهترین راه این است که ما تا می توانیم روابط بین کارکنان داخل شرکت را تسهیل کنیم این کار می تواند با شبکه کردن سیستم های درون سازمان انجام شود. شبکه کردن بدون استفاده از اینترنت می باشد.

پیشنهادی که به شما می کنم این است که از نرم افزار vypress chat  برای شبکه کردن سیستم های داخلی خود استفاده کنید. از قابلیت های این نرم افزار امکان برقراری ارتباطات داخلی و همچنین ثبت این ارتباطات می باشد. از دیگر مزایای این نرم افزار این است که مدیریت می شود و فقط یک سیستم گپ داخلی نمی باشد.

مدیر می تواند پیامی را که قرار است همه افراد ببینند طی یک پیامی از سوی مدیر به روی این نرم افزار منتشر کند تا همه از آن با خبر شوند و به این شکل از اتلاف وقت جلوگیری می شود. این پیام می تواند به صورت بنر بر روی صفحه اصلی گپ نمایش داده شود و به فراموشی سپرده نشود. این نرم افزار تنها بخشی از تجهیزات سیستم سازی درون سازمان بوده است. در مقالات بعدی به تفسیر گسترده تری از نرم افزار ها از جمله VOIP، نرم افزار ژالان، سرویس های فکس اینترنتی خواهیم پرداخت. اگر می خواهید برند خود را بر سر زبان ها بیاندازی سفارش من به شما این است که از این تجهیزات استفاده کنید

نتیجه گیری

آن چیز که در سیستم سازی اهمیت دارد این است که ما بتوانیم با استفاده از ابزار گوناگون سرعت انجام فعالیت های خود را بالا ببریم، ما باید در انجام فعالیت های خود مدیریت زمان داشته باشیم و تا می توانیم زمان خود را برای فکر کردن و یافتن اهرم ها آزاد کنیم. اگر ما افراد پویایی را در سازمان خود داشته باشیم استفاده از تجهیزات سیستم سازی این امکان را به کارکنان خواهد داد که از زمان خود برای خلق ایده های نو استفاده کنند و تمامی تمرکز حواس خود را روی کاری که انجام می دهند داشته باشند و درگیر کارهای مختلف و ساده پیش پا افتاده نگردند.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، آموزش مدیریت سایت

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    فوق العاده بود