فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

مدیریت زمان کارمندان

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره مدیریت زمان کارمندان و باورهای اشتباهی که درباره آن وجود دارد و همچنین درباره تاثیر مدیریت زمان بر
5/5

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره مدیریت زمان کارمندان و باورهای اشتباهی که درباره آن وجود دارد و همچنین درباره تاثیر مدیریت زمان بر روی زندگی کارمندان صحبت کنیم.

همان‌طور که در مقاله چطور کارمند با اعتماد به نفسی باشیم با هم دیگر بررسی کردیم، یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای کارمندان که اگر آن را در خودشان تقویت کنند و سعی کنند که در آن به مهارت برسند مدیریت زمان است . با تمرین این مهارت آنها پس از مدتی در آن به اعتماد به نفس می‌رسند و می‌توانند به راحتی زمان خودشان را به خوبی مدیریت کنند و به برنامه‌هایی که برای خودشان ریخته‌اند برسند. ابتدا می‌خواهیم اشتباهات خودمان را راجع به آنچه که از مدیریت زمان می‌دانیم بیان کنیم. و در عین حال که این اشتباهات را با هم بررسی می‌کنیم تکنیک‌هایی را برای مدیریت زمان کارمندان  باهم بررسی کنیم.

پیشنهاد ما به شما : مدیریت زمان

۱-ذهن من بسیار قوی هست و من کارهام رو در کاغذ نمی‌نویسیم:

۱-ذهن من بسیار قوی هست و من کارهام رو در کاغذ نمی‌نویسیم:

اگر کتاب‌های راجع به برنامه ریزی را خوانده باشید در اکثر آنها نوشته شده است که سعی کنید کارهایتان را روی کاغذ بنویسید. به نظر شما علت این کار چیست؟

شاید شما فکر کنید که دلیل اینکه در این کتاب‌ها نوشته شده است کارهایتان را از ذهنتان بر روی کاغذ بیاورید این است که اگر ما این کارها را بر روی کاغذ نیاوریم آن کارها یادمان خواهم رفت و ما هم با خودمان می‌گوییم که من یادم نمی‌رود و تا به امروز هم پیش نیامده است که این کارها از یادم برود پس من کارهایم را روی کاغذ نمی‌نویسم، ولی باید به شما بگویم که اتفاقا برعکس است و دلیل اینکه ما کارهایمان را روی کاغذ می‌نویسیم این است که می‌خواهیم کارهایمان را از ذهنمان بر روی کاغذ بیاوریم و دلیل آن موضوع هم آن است که وقتی که شما همه کارهایتان را در ذهن خودتان نگه می دارید در طول روز همش در ذهن خودتان مشغول گفت‌وگو هستید و مدام با خودتان می‌گویید: خب من اینکار را انجام دادم و الآن نوبت آن است که فلان کار را انجام دهم و این چرخه یادآوری کارها و این گفت‌وگو باعث می‌شود که شما قدرت تمرکزتان را در کارتان رفته رفته از دست دهید و هرچه به آخر روز نزدیک تر می‌شوید تمرکزتان بر روی کارتان کاهش یابد.

اما اگر کارهایتان را رو کاغذ بیاورید باعث می‌شود که این کارها برای همیشه از ذهنتان خارج شود و روی کاغذ بیاید و شما هر وقت که یک کاری را انجام داید به جای اینکه در ذهنتان به دنبال این موضوع باشید که الآن کار بعدی شما چیست، خیلی سریع کاغذتان را باز می‌کنید و می‌بینیند که چه کاری را باید انجام می‌دادید و آن را شروع می‌کنید. کار قبلی را هم که انجام دادید یک علامت مقابل آن می‌زنید و این موضوع باعث خواهد شد که شما احساس خوبی داشته باشید که یک کار را به پایان رسانده‌اید.

روی کاغذ نوشتن چه شرایطی دارد؟

روی کاغذ نوشتن شرایط خاصی دارد. یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد می‌کنند  این است که تمام کارهای خودشان را روی کاغذ می‌آورند و لیستی بلند مرتبه برای خودشان ایجاد می‌کنند. شما باید کارهایی که مدت زمان انجام آن‌ها ۲-۳ دقیقه است را اصلاً در برنامه خودتان ننویسید. چون که این کار ها نوشتنشان بیشتر از زمان انجام دادنشان طول خواهد کشید و فقط لیست شما را طولانی تر می کند و باعث می‌شود که شما هر وقت به آن نگاه می‌کنید بیشتر احساس استرس کنید و با خودتان بگویید که این همه کار روی سر من ریخته و من نمی رسم که آنها را انجام دهم.

 

پیشنهاد ما به شما : تکنیک های مدیریت زمان

۲- برنامه‌ات را یکجا بنویس:

یکی دیگر از اشتباهاتی که در مدیریت کردن زمان وجود دارد این است که ما برنامه‌های خودمان را در چند جا ثبت می‌کنیم. برای مثال برنامه‌های خودمان را هم در کاغذ می‌نویسیم، هم آن را در اپلیکیشن‌های مخصوص وارد می‌کنیم و در استیکر می‌نویسیم و به میز کارمان می‌ چسبانیم. این کار موجب می‌شود که ما دچار سردگمی شویم و چون که در چند جا برنامه خودمان را وارد کرده‌ایم دچار استرس می‌شویم. پس بهتر است که فقط در یکجا که راحت تر هستید برنامتان را وارد کنید. در این صورت شما خودتان از استرس و نگرانی بیهوده و سردگمی نجات می‌دهید و سعی می‌کنید که با خیال راحت برنامتان را به طور کامل انجام دهید. شما دوست دارید برنامتان را در کجا بنویسید؟

۳-چندکاره نباش:

۳-چندکاره نباش:

یکی دیگر از اشتباهاتی که ما در فرآیند مدیریت زمانمان انجام می‌دهیم این است که ما به اشتباه فکر می‌کنیم که اگر در آن واحد چند کار را به طور همزمان انجام دهیم و گاهی اوقات فکر می‌کنیم که با این روش بیشتر از زمان خود استفاده می‌کنیم. یعنی تا یک کاری را انجام می‌دهیم بلافاصله کار بعدی را شروع می‌کنیم ولی هنوز ذهنمان درگیر کار قبلی است و یا همزمان با کاری که الآن در حال انجام آن هستیم همزمان با همکارمان صحبت می‌کنیم و… . این چند کاره بودن در آن واحد باعث می‌شود که بهره وری ما کاهش یابد و نتوانیم از تمام زمان خودمان استفاده کنیم. به جای این کار به شما پیشنهاد می‌دهیم که زمانتان را به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید. هر بازه ای که راحت تر هستید بازه های زمانی چهل و پنج دقیقه‌ای یا یک ساعته و این امر به شما کمک خواهد کرد که هر لحظه که یک کاری را انجام می‌دهید تمام حواستن روی آنکار باشد. پس از اینکه هر بازه شما تمام شد کمی به خودتان استراحت بدهید. این کار به شما کمک خواهد کرد که ناگهان ذهنتان وسط کار به کار دیگری فکر نکند. یادتان باشد که در زمان های استراحتتان هیچ کار دیگری را انجام ندهید. یعنی با خودتان فکر نکنید که برای آنکه بیشتر از زمانتان استفاده کنید زمان‌های استراحتتان را کار کنید که کمی جلو بیوفتید، بلکه سعی کنید که کارهایتان را طوری تقسیم کنید در همان قسمت هایی که برای خودتان تعیین کرده‌اید تمام شود. همواره یادتان باشد طوری رفتار کنید که مدیریت زمان به شما کمک کند و شما را راضی و خوشحال کند در غیر این صورت اگر این کارها باعث شود که بیشتر احساس نگرانی و اضطراب کنید فایده‌ای ندارد چون پس از مدتی به روال قبلی خودتان بر خواهید گشت.

۴-زیاد به خودتان سخت نگیرید:

یکی از بزرگترین اشتباهات مدیریت زمان کارمندان متاسفانه کسانی که سعی می‌کنند زمان خودشان را مدیریت کنند پس از مدتی این کار را رها می‌کنند. علت آن هم این است که بیش زاز حد به خودشان سخت می ‌گیرند. مدیریت زمان این نیست که شما برای تک تک لحظه‌های زندگیتان برنامه داشته باشید و مثلا به خودتان بگویید که خب از ساعت ۶ که بیدار می‌شوم تا ساعت ۶:۱۵ دقیقه حمام می‌روم از ساعت۶:۱۵ صبح  تا ۶:۴۵  ورزش می کنم، سپس تاساعت ۷ آماده شده شده و به محل کار می روم. از ساعت ‍۶عصر که به خانه آمدم تا ۸ آموزش می بینم و از ساعت ۸ تا ۹.۳۰ شب به باشگاه میروم. وقتی که شما برای تک تک ساعات خودتان برنامه ریزی می کنید احتمال آنکه آن هارا انجام دهید بسیار زیاد است.

دقیقاً مشخص کنید که چه می خواهید:

برای آنکه بتوانید از تمام دقایق زندگی خودتان به بهترین شکل استفاده کنید می بایست مشخص کنید که دقیقاً به دنبال چه هستید و می خواهید به چه اهدافی دست پیدا کنید. یکی از بزرگترین اشتاباهاتی که در مدیریت زمان کارمندان وجود دارد این است که کارمندان زمان زیادی روی خودشان سرمایه گذاری نمی کنند. آنها وقتی که از سرکار به خانه بر میگردند یا استراحت می کنند و یا اگر  پروژه مانده ای داشته باشند آن را انجام می دهند. تنها دلیل اینکار هم که نمی توانند به بهترین شکل از زمان خودشان استفاده کنند این است که آنها نمی دانند که دقیقاً می خواهند به کجا برسند و هدفشان چیست؟ وقتی که شما هدفتان را مشخص  می کنید در نتیجه، انگیزه پیدا می کنید که از سایر زمان های خودتان نیز استفاده کنید.

آیا هدف شما افزایش درآمد است؟ آیا دوست دارید برای خودتان خانه بخرید؟ آیا دوست دارید با علم سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوید؟ آیا دوست دارید ارتباطات خودتان را تقویت کنید و دوستانی پید کنید که باعث رشد شما می شوند؟ آیا دوست دارید که یک کار جدید مانند نواختن یک ساز جدید و یا یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید؟ آیا دوست دارید که ورزش را به زندگی خودتان اضافه کنید؟

مثال هایی که زدیم برخی از اهدافی هستند که شما می توانید برای خودتان در نظر بگیرید و سعی کنید که به آنها برسید. به یاد داشته باشید که اگر شما هدفی در زندگی خودتان نداشته باشید، دچار روزمرگی و افسردگی می شوید. پس هرچه سریعتر سعی کنید که یک هدفی که خودتان به آن علاقه دارید را برای خودتان مشخص کنید.

نکته ای که در مشخص کردن هدف باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که باید برای اهداف خودتان زمان شروع و پایان خاصی را در نظر داشته باشید. برای مثال بگویید من این هدف را از امروز  یا فردا آغازش می کنم تا سه ماه آینده. اما زمان را ازکجا تشخیص دهیم؟ با مشخص کردن ماموریت های مختلف که در مورد بعدی به شما می گوییم می توانید زمان رسیدن به هدفتان را تخمین بزنید.

برای خودتان ماموریت های مختلف ایجاد کنید

یکی از مهم ترین رازهای مدیریت زمان کارمندان، ایجاد مأموریت های مختلف به جهت رسیدن به آن هدف می باشد.  برای مثال شما هدف دارید که سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید، در این قسمت شما باید برای خودتان کارهای لازم برای شروع سرمایه گذاری را مشخص کنید و به ترتیب آنها را انجام دهید. برای مثال اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که مقالات مختلف و آموزش های رایگان درباره بورس را پیدا کنید، دومین ماموریت شما این است که در یک کارگزاری ثبت نام کنید، ماموریت سوم شما این است که مشخص کنید در هر روز یک ساعت را به دیدن اموزش های رایگان مشغول شوید. در نهایت ماموریت چهارم شما این است که در یک دوره جامع ثبت نام کنید و آن را پشت سر بگذارید‌، آخرین ماموریت شما هم این است که سرمایه گذاری را شروع کنید.

سپس شما برنامه ریزی کنید که در چه روزی می خواهید این کارها را انجام دهید. برای مثال امروز ماموریت اول خودتان که پیدا کردن کلاس آموزش بورس است را انجام دهید. روز بعد افتتاح حساب را انجام دهید. پس از آن نیز ماموریت هر روز شما این است که سعی کنید یک قسمت آموزشی از ویدیوها و مقالات رایگان را بخوانید. پس از آنکه این مرحله را انجام ماموریت شما پیدا کردن یک کلاس جامع آموزش بورس می باشد.

وقتی که شما به این شکل زمان خودتان را مدیریت می کنید، در واقع برای خودتان لیستی از ماموریت هایی را ایجاد کرده اید که تا آخر هر روز باید آنها را انجام دهید.

در این شرایط احتمال انجام دادن آن کارها بیشتر می شود و شما با انگیزه بیشتری آنها را انجام می دهید. علت این موضوع هم آن است که یک کار بزرگ مانند سرمایه گذاری در بورس را به ماموریت های مختلفی تقسیم کرده اید که در هر روز باید آنها را انجام دهید. در این شرایط است که احتمال انجام دادن آن شغل ها توسط شما افزایش پیدا می کند.

در نهایت باید به شما بگوییم که زمان یکی از با ارزش ترین سرمایه های شماست که با استفاده از آن می توانید برای خودتان ثروت و هرچیز دیگری که می خواهید به دست بیاورید. نکاتی که در مقاله مدیریت زمان کارمندان به شما گفتیم کمک می کند که در کنار کارتان به بهترین شکل از زمانتان استفاده کنید و به خواسته های خودتان برسید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد