فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

برند اکو

خلاصه مطلب

اگر کمپانی های دیگر بر روی تولید کفش تمرکز می کنند،تمرکز ما بر روی پای شما است. چون تا زمانی که به این اهمیت
5/5

اگر کمپانی های دیگر بر روی تولید کفش تمرکز می کنند،تمرکز ما بر روی پای شما است. چون تا زمانی که به این اهمیت داده نشود که پای یک انسان از چه بخش هایی تشکیل شده است و چند استخوان و چند مفصل دارد مطمئنا نمی شود بهترین نوع کفش را تولید کرد . و همین تفاوت برند اکو با دیگر کمپانی های تولیدکننده ی کفش است. چون تمام تمرکز شرکت و برند ما بر روی پای شما است در حالی که دیگر کمپانی ها بر روی تنوع و کیفیت کفش تمرکز می کنند

چند خط بالا شعار برند اکو بود. برندی دانمارکی که جزو بهترین و قدیمی ترین برند های تولید کفش در جهان است. برند اکو یکی از آن برند هایی است که صرفا با تلاش و کوشش زیادی بدست آمده است. پس حتما شنیدن و خواندنِ تاریخچه ی برند اکو بسیار برای علاقه مندان جذاب خواهد بود. پس شما را به خواندن ادامه ی این مقاله دعوت می کنم. چون حاوی نکات زیادی است که می توانید در همه ی زندگی از آن استفاده کنید. با ما همراه باشید…

تاریخچه ی احداث برند اکو

تاریخچه ی احداث برند اکو

برند اکو در سال1963 در جنوب دانمارک تاسیس شد. در طول این 58 سال برند اکو توانسته است از یک کارخانه قدیمی، خودش را به برندی تبدیل کند که در بیش از ۹۰ کشور دنیا شعبه دارد. درآمد این شرکت در سال 2015، یک میلیارد و سیصد میلیارد یورو تخمین زده شده شد. امروزه برند اکو بیش از 19000 کارمند دارد.

زندگی شخصی کارل توسبای

زندگی شخصی کارل توسبای

هنگامی که زندگی نامه ی شخصیت های معروف را می خوانیم و یا تاریخچه ی برند های معروف دنیا مثل برند سونی را بررسی می کنیم به این نتیجه می رسیم که باعث موفقیت همه ی برند ها فقط یک عبارت است: تلاش کردن و در مسیر رسالت قرار گرفتن. بخش اول که مربوط به تلاش کردن است کاملا روتین و شفاف است اما بخش دوم نیاز به توضیح بیشتری دارد. که در زیر به عرض شما می رسانیم.

 

توضیحات را با ذکر مثالی از زندگی آقای کارل توسبای بنیانگذار برند اکو ادامه می دهیم. آقای توسبای از همان کودکی،زمانی که در کوچه و خیابان های دانمارک در حال بازی با هم سن و سال هایش بود. همیشه در ذهنش یک آینده را برای خود متصور می شد و بهترین تصویر سازی که از زندگی آینده اش داشت مربوط به زمانی بود که تصور می کرد کارخانه تولید کفشی را راه اندازی کرده است که در تمام جهان معروف و پخش شده است.

بله آقای کارل توسبای از همان کودکی رویای کارخانه کفشی را در سر می پروراند و بعد ها که بزرگ شد در میان مباحث و مشکل های زندگی اش رویایش را فراموش نکرد و به دنبال آن رفت و بالاخره در سال 1963 این رویا را به حقیقت تبدیل کرد و کارخانه را احداث کرد.

اما برند اکو چگونه تاسیس شد  ؟؟  زمانی که کارل توسبای به 30 سالگی رسید بعد از امتحان کردن شغل های بسیار زیادی به این نتیجه رسید که در هیچ کدام از آنها نمی تواند بهترین خودش را عرضه کند و به همین دلیل تصمیم گرفت برگردد به رویای بچگی اش و رفت و در یک کارخانه ی تولید کفش،به عنوان کارگری ساده مشغول به کار شد.

بعد طی کردن مدتی در آن کارخانه و یاد گرفتن فرایند تولید کفش، کارل توسبای به خوانواده اش پیشنهاد داد که هرچه  دارند را در راه تولید کفش یا همان رویای کودکی اش بگذارند و شروع به کار کنند. اما مگر دارایی موجود چقدر بود ؟؟ یک خانه قدیمی و اندکی وسایل آشپزی و کمی مواد غذایی،کل دارایی خانواده اش خانواده توسبای بود. اما کارل توسبای به جای بهانه آوردن و فکر کردن به محدودیت ها و نداشتن امکانات به هدفی که داشت فکر کرد.

تبدیل خانه به کارگاه کفاشی

به همین دلیل بعد از مدتی و مشورت با خانواده، آنها تصمیم گرفتند که خانه ی خودشان را تبدیل به کارخانه تولید کفش کنند و با حداقل امکانات، کارشان را شروع کنند چون ایمان داشتند که در مسیر باید تکامل رخ دهد و هیچ کس در ابتدای کار تمام آنچه را که برای موفق شدن نیاز است را ندارد.

 

خانواده اش در ابتدای کار با این پیشنهاد مخالف بودند چون تمام دارایی آن ها همان خانه قدیمی و کهنه بود و اگر خانه را به کارخانه تبدیل می کردند دیگر عملا جایی برای زندگی کردن نداشتند و مجبور بودند در همان کارگاه و در لابه لای وسایل و تولیدات، استراحت کنند و زندگی بگذرانند.

 

اما بعد از جدیتی که کارل از خود نشان داد آنها نیز با پیشنهاد او موافقت کردند چون برای گذر از فقر و رسیدن به زندگی معمولی که برای آنها شبیه به یک رویا بود،چاره ای جز این نداشتند و به نوعی می شود گفت آخرین تیر آنها همان بود که در حال رها کردنش بودند.

 

به راستی که جدیت و ایمان داشتن به چه اندازه در موفقیت تاثیر دارد. چون نه تنها می تواند شرایطی را آماده کند که شما به خودتان باور داشته باشید بلکه همان جدیت و ایمان داشتن به موفقیت خود، باعث می شود بر اراده ی دیگران نیز تاثیر بگذارید و آنها نیز به موفقیت شما ایمان بیاورند.

جستجو برای خرید

جستجو برای خرید

در نهایت آنها تصمیم گرفتند به جای آنکه خانه را به کارگاه تبدیل کنند خانه خودشان را بفروشند و در نهایت در منطقه پایین تری از شهر، مکانی بزرگ تر را بخرند که بتوانند به طور همزمان در آن کار و زندگی کنند. کارل به دنبال مکانی ارزان قیمت در مناطق جنوبی دانمارک می گشت که با پول فروش خانه بشود در آن مناطق کارخانه ای کهنه را خرید.

به همین دلیل کارل و خانواده اش بعد از مدتی به جنوب دانمارک مهاجرت کردند جایی که یا با شکست 100% مواجه می شدند و یا نه کارل به رویایش می رسید و اعضای خانواده اش، به زندگی که همیشه آرزویش را داشتند می رساند.

تاسیس کارخانه اکو

تاسیس کارخانه اکو

بله بالاخره در سال 1963 کارخانه کیف و کفش Ecco “اکو”  در سواحل جنوبی دانمارک شروع به کار کرد. از همان ابتدای کار، کارل بر حسب تجربه ای که در زمان کارگری بدست آورده بود به بهترین شکل ممکن نسبت به شرایط آشنایی داشت و همین تجربه باعث شده بود که به دنبال وجه تمایزی با رقبایی که دارند باشد.

چون می دانست برای اینکه اکو بتواند خوب بفروشد و به یک برند جهانی تبدیل شود. باید یک دلیل به مخاطب بدهد که مخاطب بر حسب همین دلیل از آنها خرید کند. کارل بعد از بررسی های فراوان و فکر کردن به این قضیه، ایده ای به ذهنش آمد .

برند اکو تصمیم گرفت به جای اینکه از سایر برند ها تقلید کند و محصولاتش را از یک تولید کننده چرم بخرد(چرمی که در بسیاری از مواقع کیفیت خوبی نداشت و با فرایند مناسبی نیز تولید نشده بود.) خودش به تولید محصولات چرم بپردازد. تا از این طریق خیالش از راحتی کفش ها راحت باشد.

 

چون زمانی که خودتان در جریان کل کار قرار گرفته باشید نه تنها محصولی که تولید می کنید بهترین کیفیت را خواهد داشت بلکه هزینه ها هم برای شما پایین تر می آید چون در آن زمان شما از صفر تا صد تولید را خودتان برعهده دارید و دیگر هزینه ای بر تولید محصول افزوده نمی شود.

 

همین نکته و تولید کردن چرم باکیفیت، بعد از مدتی به وجه تمایز برند اکو تبدیل شد تا جایی که کیفیت محصولات اکو زبان زد خاص و عام شده بود و تمام مردمانی که به دنبال کفشی می گشتند که پای آنها در آن راحت باشد و کفش ها بعد از مدت زمان زیادی پوشیدن،کیفیت خود را از دست ندهند، به خرید این کفش ها دست می زدند. ایمانی که کارل به تولید کردن محصولات از صفر تا صد داشت باعث شد که برند آنها به این حد برسد.

استفاده خانواده سلطنتی از محصولات اکو

استفاده خانواده سلطنتی از محصولات اکو

به همین دلیل بعد از مدتی تعریف برند اکو به گوش خانواده ی سلطنتی دانمارک رسید(به همان شکل بازاریابی دهان به دهان، که بازهم می گوییم لطفا به این نوع بازاریابی نهایت دقت را داشته باشید. چون می تواند در یک بازه ی مشخص شما را به اوج برندینگ برساند) و همین تعریف و تمجید ها از اکو باعث شد که،اکو در طی یک قرار داد بلند مدت،وظیفه ی تولید کفش های اعضایِ خانواده یِ سلطنتی را بر عهده بگیرد.

اشتباهی که اکو انجام داد

 

بسیای از استارتاپ ها و کسب و کارهایی که راه می افتند در چند سال اول فعالیت خودشان شکست های بزرگی می خورند. برند اکو نیز از این قائده مستثنی نبود. نکته مهم این است که شما بتوانید بحران های به وجود آمده را مدیریت کنید و از اشتباهات خودتان درس بگیرید. پس کاملا طبیعی است که بزرگ ترین برند ها و کمپانی های جهانی،بیشترین اشتباه ها را انجام داده باشند و در مسیر بدترین شکست ها را خورده باشند .

اما در بعضی مواقع برند های معروف، همچون برند اکو اشتباهاتی انجام داده اند که آنها را تا لبه ی ورشکستگی برده است و اگر یک قدم دیگر طول می کشید تا برگردند و مسیر درست را دوباره در پیش بگیرند، به باختی حتمی تن داده بودند.اشتباهی که اکو در مسیر تولیدش به آن دست زد در مورد فراورده هایی بود که برای تولید کفش باهم ترکیب می کردند و بعد از ترکیب آن فراورده ها کفش تولید می شد.

چون در برهه ای از تاریخِ اکو یا به صورت دقیق تر در سال 1998 به دلیل تنها یک اشتباه در ترکیب کردن مواد، کفش ها طوری طراحی و آماده می شدند که کف آنها تنها بعد از چند ماه استفاده کردن،به صورت خیلی ناگهانی پاره پاره می شد طوری که در مقایسه با کفش های قبلی اکو،کیفیت بسیار کمی داشت.

 

محصولات برند اکو

محصولات برند اکو

برند اکو در طول زمان فعالیتش، تمام تلاشش را کرده است که تمام نیاز های بازار را برآورده کند یعنی هر کفشی از هر مدلی که خریداران نیاز دارشته باشند در اکو موجود است. از بوت و نیم بوت گرفته تا صندل هایی که علاقه مندان خاص خودش را دارد. از کفش های اسپورت دخترانه گرفته تا کفش های ورزشیِ پسرانه.

 

این ویژگی محصولات اکو باعث شده است که علاقه مندان تمام نیاز های خود را در برند اکو برطرف کنند و دیگر نیاز نباشد که به برند دیگری بروند برای انتخاب کفش. چون اکو در مسیر تولیدش همان طور که گفته شد فکرهمه جا را کرده است و در نهایت دقت به جزئیات،طوری برنامه ریزی کرده است که کفش ها مناسب هر مکانی و هر فضایی باشند.

پس اگر کوه هنورد باشید یا فوتبالیستی و یا کارمند اداره ی راه و ترابری، می توانید از برند اکو کفشی سبک و با بهترین کیفیت را خریداری کنید که کاملا مناسب شرایط کاری شما باشد.

 

رشد جهانی اکو

اکویی که روزی از جنوب دانمارک در کارخانه ای قدیمی شروع به کار کرد، به جایی رسید که کل جهان را در برگرفت و اکنون در 99 کشور جهان کفش های برند اکو به فروش می رسد و می شود گفت از معروف ترین برند های تولید کفش می باشد.

 

امروزه اکو به جایی رسیده است که بالای 3000 هزار فروشگاه در سراسر جهان محصولاتش را به فروش می رسانند و به نوعی می شود گفت شعبه ای مستقل از برند اکو هستند که زیر نظر اکو کار می کنند و این قدرت برند اکو را نشان می دهد که تا چه اندازه رشد کرده است و به معنای واقعی از صفر به صد رسیده است آشنایی بیشتر می توانید به اینستاگرام برند اکو مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

خوشحالیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید و ایمان دارم اگر نکات آموزشی در این مقاله را در زندگی یا کسب و کارتان به نحو احسن به کار ببرید. می توانید چند مرتبه در شغل و کسب و کارتان رشد کنید. حتی اگر فقط جدیت و ادامه دادن برای رسیدن به رویای بچگی را از خالقِ برندِ اکو بیاموزید. می توانید خالق رویایی باشید که شاید به دلیل ترس مدتی است که دنبالش نرفته اید و تمام آن رویاها را به دست فراموشی سپرده اید.

پس لطفا دوباره به خودتان برگردید و ببینید شما از این زندگی چه می خواهید و خدا شما را برای خلق چه اثری آفریده است که باید  تا زمانی که در این جهان هستید،انجامش دهید. با تشکر / زنده و پایدار باشید

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند گوچیبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد