آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

سرمایه گذاری زودبازده و پرسود

سرمایه گذاری زودبازده و پرسودReviewed by باقری on Apr 30Rating: 5.0

بازده سرمایه گذاری (ROI) نسبت سود خالص و هزینه سرمایه گذاری ناشی از سرمایه گذاری برخی از منابع است. ROI بالا به معنی آن است که سود سرمایه گذاری نسبت به هزینه آن نسبتا مطلوب است.

بازده سرمایه گذاری خوب چیست؟

سرمایه گذاری زودبازده و پرسود5

 

فرض کنید تورم سالانه 3٪ و سود سرمایه 15٪ است. اگر هدف شما 15٪ بازگشت قبل از تورم و مالیات باشد، شما با بازده 12.4٪ روبرو خواهید شد. (اگر شما 20٪ مالیات بر درآمد سرمایه را پرداخت می کنید، شما با بازدهی 11.6٪ روبرو خواهید شد.) بازده واقعی سرمایه گذاری برای سرمایه گذار فعال سالانه 15٪ است.

[btnForPushNotification] ROI بالا معنی سود سود سرمایه گذاری را نسبت به هزینه آن مقایسه می کند. به عنوان یک ضریب عملکرد، ROI برای ارزیابی کارایی سرمایه گذاری یا مقایسه کارایی چندین سرمایه گذاری متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. از لحاظ صرفا اقتصادی، این یکی از راههای ارتباط سود به سرمایه است. بازده سرمایه گذاری یک معیار عملکردی است که توسط کسب و کارها استفاده می شود تا کارایی یک سرمایه گذاری یا تعدادی سرمایه گذاری متفاوت را شناسایی کند.

چگونه محاسبه سود سرمایه گذاری را محاسبه می کنند؟

برای محاسبه ROI، سود (یا بازگشت) سرمایه گذاری به هزینه سرمایه گذاری تقسیم می شود. نتیجه به صورت درصد یا نسبت بیان می شود. در فرمول بالا، “سود از سرمایه گذاری” اشاره به درآمد حاصل از فروش سرمایه گذاری است.

چرا بازگشت سرمایه گذاری مهم است؟

سرمایه گذاری زودبازده و پرسود4

بازده سرمایه گذاری، که به عنوان ROI شناخته می شود، یک شاخص عملکرد کلیدی (KPI) است که اغلب از سوی شرکت ها برای تعیین سودآوری هزینه ها استفاده می شود. این امر به طور انحصاری برای اندازه گیری موفقیت در طول زمان مفید است.
در کسب و کار، هدف از اندازه گیری بازده سرمایه گذاری در هر دوره، نرخ بازده از پول سرمایه گذاری در یک نهاد اقتصادی به منظور تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم سرمایه گذاری می باشد.

همچنین به عنوان یک شاخص برای مقایسه سرمایه گذاری های مختلف در کارها استفاده می شود. سرمایه گذاری با بیشترین بازده معمولا اولویت بندی می شود.

[btnForPushNotification] بازده سرمایه گذاری یک تصویر فوری از سودآوری را ارائه می دهد که برای اندازه گیری سرمایه هایی که در شرکت سرمایه گذاری شده اند تنظیم می شوند. ROI اغلب با مقادیر مورد انتظار (یا مورد نیاز) بازدهی پول سرمایه گذاری شده مقایسه می شود.
بازده سرمایه حاکی از کیفیت سرمایه‌گذاری شرکت با استفاده از سرمایه در دست آن است. نسبت بدست آمده از محاسبه بازده سرمایه بیان‌کننده توانایی و تشخیص مناسب شرکت در سرمایه‌گذاری‌ها و پرداخت بازده آن به صاحبان سهام شرکت است.
بازده سرمایه همیشه در قالب درصد بیان میشود و سرمایه سرمایه‌گذاری شده می‌تواند خرید ساختمان، ماشین آلات صنعتی، پروژه و یا حتی شرکت‌های دیگر باشد.

در مورد سرمایه گذاری زود بازده می خواهیم برای شما صحبت کنیم. مطمئناً برای شروع هر کاری موردی که خیلی مهم است در نظر گرفت بحث بازده ی سرمایه گذاری است. برای ما جذاب است که بازده سرمایه گذاری ما کوتاه مدت باشد. به همین دلیل ما به دنبال کسب و کاری هستیم که در کوتاه ترین زمان نتیجه آن را ببینیم.

سرمایه گذاری زود بازده: تاسیس یک باشگاه ورزشی

بسیاری از جوانان علاقمند به ورزش هستند. در کشور ما نیز ظرفیت انسانی بسیاری در این حوزه وجود دارد کافی است برای شروع کار خود از ایده های مناسب و تازه بهره ببرید تا افراد زیادی را به باشگاه خود جذب کنید.

 

سرمایه گذاری زود بازده: استفاده همه جانبه از مهارت ها

سرمایه گذاری زودبازده و پرسود1

 

اگر دارای مهارت در زمینه کارهای فنی هستید می توانید از آن ها استفاده کنید. آرایشگری،خطاطی،کامپیوتر و… . این مهارت می تواند به شما در پیشرفت زندگی تان کمک کند.

سرمایه گذاری زود بازده: فعالیت در حوزه گردشگری

از الطاف خداوند مهربان برای کشور عزیزمان دارا بودن جاذبه های طبیعی زیبا است. این جاذبه های طبیعی می تواند زمینه ی ایجاد یک کسب و کار فوق العاده و زود بازده را برای ما
فراهم کند.لازم است نیاز گردشگران را به خوبی شناسایی کنید.در عین حال این سرمایه گذاری کم هزینه نیز می باشد.

سرمایه گذاری زود بازده: صنایع دستی

 

در خیلی از نقاط دنیا بر روی این حوزه سرمایه گذاری انجام گرفته است.اما اگر بخواهیم واقع بینانه ببینیم ظرفیتی که در این بخش در ایران وجود دارد در هیچ یک از کشورهای دیگر وجود ندارد.این کسب و کار به سرمایه خیلی زیادی احتیاج ندارد.یکی از موانع مهمی که سرمایه گذاری را با خطر مواجه می کند بحث هزینه ها است.کافی است در بعضی از محصولات به مدت دو تا سه ماه آموزش ببینید آنگاه می توانید به تولید محصول بپردازید و خواهید دید چقدر تنوع در این کسب وکار زیاد است و همچنین زود بازده می باشد.

[btnForPushNotification]

سرمایه گذاری زود بازده: توجه به محیط زیست

سرمایه گذاری زودبازده و پرسود3
این بخش قدرت مانور زیادی دارد .با مشکلاتی که در محیط زیست پیرامون به وجود آمده که موجی از اعتراضات مردم را شاهد هستیم که ارزشمند بودن آن بیش از پیش نمایان گشته است. بحث آلودگی هوا در شهر یا تخریب جاذبه های گردشگری و… نمونه هایی از آن است.برای سرمایه گذاری می توان اقداماتی در بخش وسائل نقلیه الکتریکی مانند خودروهای برقی و سوخت های پاک انجام دهید.مشکلی که در این بخش وجود دارد محدودیت ها و گران بودن است.حتما خلاقیت و استعداد خود را در هنگام سرمایه گذاری در این بخش مورد استفاده قرار دهید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.