آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روز

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روزReviewed by حسین تیموری on Apr 25Rating: 5.0
 درسته که همه زندگی ، پول نیست اما در حقیقت ، پول چیزی مثل اکسیژن است . وقتی که بحث پول و ثروت می شود ، اغلب آدم ها شروع می کنند به شعار دادن و می گویند وقتی که پول از در وارد شود ، معنویت از همان در خارج می شود ! بله ، معنویت خیلی مهم است و جای خودش را دارد و ما نباید این دو موضوع را با همدیگر قاطی بکنیم . پول ، خوشبختی نمی آورد اما بی پولی ، هزار و یک بدبختی را خودش می آورد . وقتی که شما پول کافی نداشته باشید ، خرج خوراک ، پوشاک ، درمان، قبض ها ، تحصیلات و … کمرتان را می شکند .

اشتباه است که فکر کنیم پول ، ریشه فساد است ! همین الآن می توانم برایتان ده ها مثال بزنم از افراد ثروتمندی که نه تنها ثروتشان آن ها را از راه راست بیرون نکرده بلکه با توانایی مالی ای که دارند ، به دیگران هم برای درمان بیماری ها و بارور شدن استعدادهایشان کمک های زیادی کرده اند . پس پول ، ذاتا چیز بدی نیست . این شما هستید که می توانید انتخاب کنید که آن را در راه خیر به کار بگیرید یا در راه شر . هم ما و هم ثروتمندترین فرد روی کره زمین ، همگی هر روزمان 24 ساعت است ؛ اما باید بلد باشیم که از هر دقیقه چه طور استفاده بکنیم تا بتوانیم روز به روز به درآمدمان اضافه کنیم .

می خواهیم این جا به شما یاد بدهیم که در عرض یک برنامه 80 روزه ، دور بی پولی یک خط قرمز بکشید و به همه آن چیزهایی که آرزویش را دارید ، برسید . کمر همت را ببندید و با ما همراه باشید :

 

۱۰ روز اول : کاری را که دوست ندارید ، رها کنید

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روز2

اگر می بینید که شغلی که دارید ، برایتان درآمد زایی آن چنانی ای نمی کند و نمی تواند شما را به رویاهایتان برساند ، سعی کنید که در این چند روز ، آن را ترک کنید . درسته که وضعیت بازار این روزها طوری شده که اغلب افراد از درآمدشان ناراضی هستند اما اگر به کاری که عشق می ورزید مشغول شوید ، با انگیزه بیشتری در آن تلاش می کنید و می توانید به همان میزانی که در ذهنتان است ، کسب درآمد کنید .

 

۱۰ روز دوم : با خودتان تکرار کنید که ارزش شما به پول نیست

وضعیت مالی شما ، هیچ ربطی به ارزشی که شما دارید ، ندارد . هیچ وقت به افراد اجازه ندهید که به صفرهای جلوی رقم حساب بانکی شما احترام بگذارند و شما را نادیده بگیرند . در این چند روز سعی کنید که با افکار و رفتار خودتان ، این مسئله را برای دوستان و آشنایان و همکارهای خودتان جا بیاندازید . اگر فعلا جیبتان خالی است ، این به دلیل این است که یا تنبلی کرده اید و یا فعلا شرایط این طور برایتان پیش آورده و خیلی راحت می توانید با تلاش بیشتر و کمی سختکوشی وضعیت خودتان را تغییر دهید .

 

۱۰ روز سوم : در بین کارهایی که می کنید ، فعالیت های درآمد زا را در اولویت کاری خودتان قرار دهید

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روز3

در برنامه ریزی های روزانه ای که می کنید ، کارهای پر سود و پولساز را مقدم بر بقیه کارهایتان بدانید . بگذارید یک رازی را برایتان بگویم : ” 80 درصد درآمد شما ، از 20 درصد فعالیت هایتان به دست می آید ” . پس به عبارت دیگر شما وقت ندارید که کارهای بی اهمیت بکنید و وقتتان را هدر بدهید. خیلی دقیق به این 20 درصد فکر کنید و ببینید کدام فعالیت های اقتصادی هستند که می توانند شما را به آرزویتان یعنی پولدار شدن ، برسانند . در این ده روز اگر می بینید که در مسیر اشتباهی قرار گرفته اید ، راه خودتان را عوض کنید .

 

۱۰ روز چهارم : قدر وقتتان را بدانید

وقت طلاست و ارزشش آن قدر زیاداست که نمی توانید آن را با پول مقایسه کنید. پولی که از دستتان رفته را دوباره می توانید برگردانید اما وقت را نه ! سعی کنید در این ده روز ، خودتان را عادت بدهید که صبح ها زودتر از خواب بلند شوید و کار خودتان را شروع کنید . برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و جوری به آن عمل کنید که مو لای درزش نرود ؛ این جوری خودتان را هر روز چند قدم جلوتر از بقیه می اندازید و می توانید کارهای بیشتری را در 24 ساعت انجام دهید . هیچ وقت تنبلی نکنید و کارتان را به فردا موکول نکنید چون به قدری در بازار امروز رقابت وجود دارد که اگر دیر به خودتان بجنبید ، بازنده می شوید .

 

۱۰ روز پنجم : ” نه گفتن ” را یاد بگیرید

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روز4

استیو جابز می گوید : ” شرکت اپل برای این توانست موفق شود که ما به موارد غیر ضروری ، نه می گفتیم ” . این ده روز ، وقت خوبی است که نه گفتن را تمرین کنید . اگر می بینید که بار زیادی که بر روی دوشتان می گذارند ، درآمد شما را چندان بالا نمی برد ، آن را قبول نکنید . فقط روی کاری وقتتان را بگذارید و سرمایه گذاری کنید که برایتان سود مالی داشته باشد . خیلی راحت نه بگویید و وقتتان را تلف نکنید .

 

۱۰ روز ششم : با افراد ثروتمند ، رفت و آمد کنید

رفتار ما شبیه کسی می شود که با او معاشرت می کنیم . اگر سعی کنید که با ثروتمندان بگردید ، کم کم روش فکری آن ها را یاد می گیرید و می فهمید که طرز فکر و وقت گذاری آن ها برای کسب درآمد ، چگونه است . در این چند روز سعی کنید افراد ثروتمند دور و برتان را پیدا کنید و با آن ها نشست و برخاست کنید و خیلی سریع قلق های کاری شان را برای ایجاد پول و ثروت را یاد بگیرید و سعی کنید که آن ها  را به کار ببندید .

 

۱۰ روز هفتم : بهانه تراشی ممنوع ! دلیل بیخود نیاورید !

خط کشیدن دور بی پولی در 80 روز5

انرژی خودتان را صرف بهانه آوردن های پی در پی برای دلیل بی پولی تان نکنید و زمین و زمان را برای آن مقصر ندانید . با این کار فقط فکرتان را عادت می دهید که با مظلوم نشان دادن خود و ظالم نشان دادن شرایط ، گوشه ای بنشیند و زانوی غم بغل کند . منفی بافی را کنار بگذارید و روی رسیدن به هدف هایتان تمرکز کنید . نگذارید که این بهانه های رنگارنگ ، سد راه تلاشتان بشوند .

 

۱۰ روز هشتم : دیدتان را عوض کنید

قبوله ! وضعیت اقتصادی خرابه و کار و بار ، راکده ! اما در این چند روز سعی کنید که نگاهتان را عوض کنید . دائما به خودتان به چشم یک قربانی نگاه نکنید . اشتباهاتی را که در گذشته کرده اید را فراموش کنید و انقدر انگشت تقصیرتان را به سمت رئیس خودتان یا اطرافیانتان نگیرید . دنیا آن قدرها هم که فکر می کنید ، نا مهربان نیست ! اگر بخواهید ، می توانید خودتان رهبری شرایطتان را به دست بگیرید و خودتان را از چاله بی پولی ای که در آن هستید ، بیرون بیاورید و نجات دهید . هر وقت که توانستید که مسئولیت کارها و شرایط و زندگی تان را خودتان به دست بگیرید ، از همان زمان است که موفقیت تان شروع می شود .

 

خب ! 80 روز گذشت و شما توانستید در این مدت عادت های خوبی را در خودتان پرورش بدهید . یاد گرفتید که قدر زمانی که در اختیارتان قرار گرفته است را بدانید و آن را صرف کارهایی بکنید که شما را به آرزویتان که همان افزایش درآمد و رهایی از بی پولی است ، برساند . اگر می خواهید درآمد کم خودتان را به درآمد زیاد تغییر دهید ، فقط کافیه که مرد عمل باشید . هر روز و هر لحظه به پولدار شدن و افزایش ثروت تان فکر کنید و ببینید که از چه راه هایی می توانید به آن برسید .

اگر کاری کنید که انرژی های منفی دور شوند و افکار منفی دست از سرتان بردارند ، قطعا راهی برای پیشرفت خودتان پیدا می کنید . نمی گوییم که باید خودتان را وقف این راه بکنید اما برای افزایش درآمد ، لازم است که تلاش و پشتکارتان را کمی بیشتر و هدفمند تر از قبل بکنید . کمی سختی دارد اما نتیجه ای که می گیرید ، آن قدر شیرین است که همه خستگی تان را از تنتان به در می کند .

مهم نیست که چقدر سواد دارید یا در انجام کارهای مختلف چقدر ماهر هستید . مهم این است که در حال حاضر ، راهی پیش روی شما قرار گرفته و اگر می خواهی که به خوبی در این راه پیش بروید ، باید توانایی ها و مهارت های خودتان را تقویت بکنید . اگر دست از تلاش برندارید و خودتان را در محیط کار و فعالیت قرار بدهید ، ناخودآگاه فرصت های طلایی بیشتری برایتان پیش می آید . ترس را که مهمترین مانع موفقیتتان هست را کنار بگذارید و از همین الان شروع کنید .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. امین حامی کاربر می‌گوید

  جالب بود ولی خیلی جامع و کلی گفته شده یکم ریزتر بود شاید بهتر میشد حسش کرد
  با تشکر

 2. رضا پدیدار کاربر می‌گوید

  بنظر من ترک کادرشرایطی که هیچ پشتوانه ای ندارید سخت است وگاهی اشتباه، اما من اینکار رو کردم.
  تا کاردوم اوکی نشده، نباید کارتون رو ترک کنید

 3. سميه غفاري کاربر می‌گوید

  جالب بود ممنون از لطف شما