کیف پول دیجیتال

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. امروز قصد داریم درباره کیف پول دیجیتال با شما صحبت کنیم و با هم مطالبی را بررسی کنیم که به شما
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

سلام ماهانی عزیز. امروز قصد داریم درباره کیف پول دیجیتال با شما صحبت کنیم و با هم مطالبی را بررسی کنیم که به شما در استفاده بهتر از این کیف پول ها کمک می کنند.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهد تا بتوانید رمزارز های خودتان را در آن قرار دهید.

 

پیشنهاد ما به شما : با ۳۰ میلیون چیکار کنم در سال 1400

 

مفهوم کلید عمومی و کلید خصوصی:

کلید عمومی شبیه نام کاربری یک حساب است که شناسایی کیف پول موردنظر را ممکن می‌سازد و کاربر می‌تواند بدون افشای هویت خود، به‌وسیله انتشار کلید عمومی رمزارز دریافت کند. به عبارتی این کلید عمومی حکم شماره کارت شما را دارد. اگر کسی شماره کارت شما را داشته باشد ولی سایر اطلاعات حسابتان مثل رمز کارت شما را نداشته باشد نمی تواند از حساب شما پول برداشت کند.

کلید خصوصی شبیه رمزعبور است؛ به کاربر اجازه دسترسی به کیف پول را می‌دهد تا موجودی حساب خود را بررسی کند، و پس از آن اقدام به تراکنش کند و موارد دیگر را انجام بدهد. بدون هر یک از این کلیدها، کیف پول عملا غیر قابل استفاده می باشد. این کلید خصوصی دقیقا مثل رمز کارت بانکی شما می باشد.

دسته بندی کیف پول دیجیتال:

دسته بندی کیف پول دیجیتال:

ما به طور کلی دو دسته کیف پول دیجیتال داریم:

hot wallet

در این کیف پول کلید خصوصی ما توسط یک شخص دیگری کنترل و نگه داری می شود یکی از مزیت هایی که این کیف پول برای شما دارد این است که شما می توانید با سرعت بسیار زیادی معاملات خودتان را انجام دهید/. علت آنکه سرعت معاملات در کیف پول دیجیتال زیاد است این است که از شبکه های بلاکچین خارج است

کیف پول های گرم:

چهار طریق برای استفاده از والت ارز دیجیتال گرم وجود دارد:

نسخه تحت وب: شما می توانید از نسخه تحت وب برای نگه داری رمز ارز های خودتان استفاده کنید. امنیت این کیف پول کم تر از سایر کیف پول هاست.

 

:Browser extension در این قسمت شما می توانید کیف پول خودتان را به عنوان یک افزونه به کروم خودتان اضافه کنید.

دسکتاپ: شما می توانید این نسخه را در دسکتاپ خودتان نصب کنید. این گزینه برای کسانی که بیشتر از لپ تاپ یا سیستم استفاده می کنند راحت تر است.

 

موبایل: شما می توانید این نسخه از کیف پول را به صورت همیشگی رو موبایلتان به همراه داشته باشید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.  دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی باعث تبدیل این کیف پول به یکی از کیف پول های محبوب شده است.

cold wallet

در این مدل کیف پول کلید خصوصی در اختیار خودمان است و امنیت بیشتری نسبت به مدل دیگر دارد که ما می توانیم با استفاده از آن به خودمان این امکان را بدهیم که با خیال راحت تری معامله کنیم. سرعت انتقال رمز ارز ها در این کیف پول دیجیتال پایین تر از مدل قبلی است. دلیل این سرعت کم هم اتصال به سیستم بلاکچین می باشد. برای مثال اگر شما بخواهید بیت کوین را به این کیف پول انتقال دهید یا از این کیف پول به یک کیف پول دیگر انتقال دهید می بایست ۱۰ دقیقه برای تایید شدن انتظار بکشید. این در حالی است که استفاده از کیف پول hot wallet به این میزان انتظار نیاز ندارد.

انواع کیف پول سرد:

کیف پول ذهنی:

بنابراین به جای دریافت یک “Mnemonic” تصادفی ایجاد شده، تصمیم می‌گیرید که بر پایه‌ یک عبارت عبور و استفاده از یک الگوریتم ساده، یک کلید خصوصی از آن عبارت عبور ایجاد نمایید. کیف پول‌های ذهنی معایب بسیاری دارند زیرا احتمال هک شدن آن‌ها به نسبت بسیار بالا است. در واقع آن کدی که مردم به عنوان عبارت عبور استفاده می‌کنند، به راحتی توسط هکرها قابل پیش‌بینی است.

 

پیشنهاد ما به شما : با 200 میلیون چیکار کنم در سال 1400

 

کیف پول سخت افزاری:

این نوع از کیف پول‌ها، دستگاه‌های فیزیکی هستند که کلید خصوصی شما را به گونه‌ای ذخیره می کند تا اگر دستگاه در معرض خطر بدافزارها بیفتد، هک نشود. بسیاری از کیف پول‌های سخت‌افزاری این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا در صورت مفقود و یا دزدیده شدن، یک پشتیبان از Mnemonic کیف پول ایجاد کند. این امکان یکی از امکان فوق العاده این کیف پول است که به شما اطمینان خاطر می دهد. در واقع، کیف پول‌های سخت‌افزاری در عین سادگی برای شما امنیت زیادی را فراهم می کنند و به همین دلیل یکی از انواع کیف پول های دیجیتال به حساب می‌ آیند. به عنوان مثال، برای ارسال بیت‌کوین‌هایی که در یک کیف پول سخت‌افزاری قرار دارند، باید سخت‌افزار مربوطه را به همراه داشته باشید و آن را به یک کامپیوتر وصل کنید و از نوعی وب سایت برای دسترسی و کنترل کیف پول‌تان استفاده کنید. در واقع شما فقط در این زمان به اتصال به اینترنت نیاز دارید و همین اتصال کوتاه و کم به فضای نت امکان هک را تا حد زیادی کاهش می دهد. تنها محدودیت این نوع از کیف پول سرد، این است که برای ارسال بیت‌کوین‌ها همیشه باید کیف پول‌های سخت‌افزاری همراهتان باشد.

کیف پول کاغذی:

کیف پول کاغذی، از کاغذ یا ماده‌ای که قابلیت چاپ یا نوشتن دارد ساخته شده است. در کیف پول دیجیتال کاغذی کلیدهای خصوصی و عمومی بر روی یک کاغذ چاپ شده است. با توجه به این‌که کلیدها به هیچ سروری وصل نمی‌شوند، امکان هک این نوع از کیف پول‌های ارز دیجیتال در حد صفر است و تنها راهی که کسی بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد این است، کاغذی که کلیدها روی آن چاپ شده‌اند را در اختیار داشته باشد. بنابراین می‌توان بیان کرد که کیف پول‌ کاغذی یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره‌­سازی ارزهای دیجیتال است. عیب اصلی کیف پول کاغذی امکان آسیب فیزیکی و تأثیرپذیری از محیط است. این کیف پول ممکن است از طریق سرقت و یا تخریب به وسیله سیل یا آتش سوزی ایمن نباشد و از بین برود. در هنگام استفاده کیف پول کاغذی باید حواستان را جمع کنید که آن را در دسترس دیگران قرار ندهید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که این کاغذ را در کیف خودتان نگذارید. چون که در این صورت امکان سرقت آن را چندین برابر افزایش می دهید.

کلید خصوصی چطور تولید می شود؟

کلید خصوصی چطور تولید می شود؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که این رمز های خصوصی

برای کیف پول دیجیتال چطور تولید می شوند؟

در کیف پول سلسله مراتب قطعی به صورت خودکار یک ساختار شبه درخت از کلید ها، آدرس های خصوصی ایجاد می کنند که از یک عبارت منبع استفاده می کنند. اگر بخواهیم این ساختار را به زبان ساده انجام دهیم باید به شما بگوییم ریشه منبع، یک رشته کلمات ۱۲ یا ۲۴ کلمه است که از بین ۲۰۴۸ کلمه کلی به صورت رندوم و تصادفی انتخاب می شود.

 

معرفی یک نرم افزار برای استفاده تولید رمزهای خصوصی:

نرم افزار الکتروم یکی از این نرم افزار هاست که به شما این امکان را می دهد که این دوازده تا بیست و چهار کلمه رو به شما میدهد. شما این کلمات را در هر کیف پولی که وارد کنید به شما اجازه ورود به کیف پول را می دهد. هر کس دیگری که این کلمات را داشته باشد می تواند به کیف پول شما دسترسی داشته باشد. این ساختار درخت گونه به شما کمک می کند که امنیت زیادی برای خودتان به وجود بیاورید.

دو نکته ضروری برای رمز کیف پول دیجیتال:

دو نکته ضروری برای رمز کیف پول دیجیتال:

حتما کلمات خودتان را در جایی ثبت کنید. اگر شما این کلمات را فراموش کنید. به هیچ وجه امکان بازگشت کریپتو های شما وجود نخواهد داشت و به عبارتی شما به دلیل یک فراموشکاری کوچک پول زیادی را از دست خواهید داد. خیلی از افراد در سراسر دنیا وجود دارند که ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ بیت کوین را از دست داده اند. محاسبه قیمت بیت کوین به ریال عددش را برای شما شفاف تر می کند. این در حالی است که اگر همین یک نکته کوچک را رعایت می کردند امروز چندین پله جلو تر بودند. فقط به یاد داشته باشید که این کلمات را در جایی ذخیره کنید که کسی نتواند به آنها دسترسی داشته باشد. چون در غیر این صورت اگر شخص دیگری دستش به رمز شما برسد به راحتی می تواند وارد حساب کاربریتان بشود و از این طریق به تمامی رمز ارز های شما دسترسی داشته باشد.

1-حواستان باشد که این رمز به دست شخص دیگری نیفتد:

همان طور که گفتیم هرکس که این رمز را داشته باشد به راحتی می تواند به کیف پول دیجیتال شما دسترسی داشته باشد. برای اینکار می بایست از اینکه رمزتان را در هرجایی وارد کنید جلوگیری کنید و فقط در جاهای مطمئن از رمز خودتان استفاده کنید.

چند نکته برای برقراری امنیت در کیف پول دیجیتال:

2-حتماً روی دستگاهاتان رمز بگذارید

به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی از رمز خودتان به عنوان رمز کیف پول استفاده نکنید.

۲-سعی کنید از داشتن نرم افزارهایی که منبع مشخصی ندارند جلوگیری کنید. اگر هم چنین برنامه هایی دارید از شما تقاضا می کنیم که هرچه سریع تر آنها را پاک کنید.

۳-هرگز در هنگام استفاده از کیف پول دیجیتالتان، کلید خصوصی تان را به هیچ کس ارسال نکنید، تاکیید می کنیم هیچ کس. آیا شما رمز کارت بانکی خودتان را به همه می گوید.

۴-قبل از ارسال رمز ارز حتماً آدرس را دوباره چک کنید:

یکی از بی دقتی هایی که افراد انجام می دهند اشتباه وارد کردن کلید عمومی حسابی است که می خواهند به آن رمز ارز انتقال دهند. اشتباه وارد کردن این آدرس باعث می شود که رمز ارز شما به یک حساب اشتباه ارسال شود. همچنین امکان دارد که شما رمز ارزهای خودتان را به طور کلی از دست بدهید و این رمز ارز ها به طور کلی گم شوند و دیگر امکان بازگشت وجود نداشته باشد. از شما خواهش می کنیم که قبل از انتقال حتما‌ً چند بار آدرس مقصد را بررسی کنید و سپس در صورتی که مطمئن شدید ارسال را انجام دهید.

۵-برای دستگاهتان اثر انگشت تعیین کنید:

اگر شما برای دستگاه خودتان اثر انگشت در نظر بگیرید امکان استفاده از موبایل، لپ تاپ و … را بسیار کاهش می دهید.

تا حد امکان از اکسچنج ها به عنوان کیف پول استفاده نکنید:

اکسچنج محل خرید و فروش کریپتو ها می باشد. اکسچنجج بازاری است که افراد شروع می کنند به معامله کردن با یکدیگر مانند بازار سهام . تا حد امکان بهتر است که کریپتو های خودمان را  در اکسچنج نگه داری نکنیم. مگر این که به عنوان یک تریدر مشغول فعالیت باشیم.

نکته آخر:

اگر از کیف پول های دیجیتال استفاده می کنید، باید تمام تلاشتان را برای حفظ کردن رمز بکنید و اجازه ندهید که این رمز به دست دیگران بیوفتد.

 

کیف پول ارز دیجیتال چگونه است؟

کیف پول ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهد تا بتوانید رمزارز های خودتان را در آن قرار دهید.

مفهوم کلید عمومی چیست؟

کلید عمومی شبیه نام کاربری یک حساب است که شناسایی کیف پول موردنظر را ممکن می‌سازد و کاربر می‌تواند بدون افشای هویت خود، به‌وسیله انتشار کلید عمومی رمزارز دریافت کند. به عبارتی این کلید عمومی حکم شماره کارت شما را دارد. اگر کسی شماره کارت شما را داشته باشد ولی سایر اطلاعات حسابتان مثل رمز کارت شما را نداشته باشد نمی تواند از حساب شما پول برداشت کند.

مفهوم کلید خصوصی چیست؟

کلید خصوصی شبیه رمزعبور است؛ به کاربر اجازه دسترسی به کیف پول را می‌دهد تا موجودی حساب خود را بررسی کند، و پس از آن اقدام به تراکنش کند و موارد دیگر را انجام بدهد. بدون هر یک از این کلیدها، کیف پول عملا غیر قابل استفاده می باشد. این کلید خصوصی دقیقا مثل رمز کارت بانکی شما می باشد.

کیف پول دیجیتال چه طور تولید می شود؟

در کیف پول سلسله مراتب قطعی به صورت خودکار یک ساختار شبه درخت از کلید ها، آدرس های خصوصی ایجاد می کنند که از یک عبارت منبع استفاده می کنند. اگر بخواهیم این ساختار را به زبان ساده انجام دهیم باید به شما بگوییم ریشه منبع، یک رشته کلمات ۱۲ یا ۲۴ کلمه است که از بین ۲۰۴۸ کلمه کلی به صورت رندوم و تصادفی انتخاب می شود.

دو نکته ضروری برای رمز کیف پول دیجیتال چیست؟

شما باید حواستان باشد که این رمز به دست شخص دیگری نیفتد و نکته بعدی این است که حتما بر روی دستگاهتان رمز بگذارید.

 

سوالات متداول :

کیف پول ارز دیجیتال چگونه است؟

کیف پول ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهد تا بتوانید رمزارز های خودتان را در آن قرار دهید.

مفهوم کلید عمومی چیست؟

کلید عمومی شبیه نام کاربری یک حساب است که شناسایی کیف پول موردنظر را ممکن می‌سازد و کاربر می‌تواند بدون افشای هویت خود، به‌وسیله انتشار کلید عمومی رمزارز دریافت کند. به عبارتی این کلید عمومی حکم شماره کارت شما را دارد. اگر کسی شماره کارت شما را داشته باشد ولی سایر اطلاعات حسابتان مثل رمز کارت شما را نداشته باشد نمی تواند از حساب شما پول برداشت کند.

مفهوم کلید خصوصی چیست؟

کلید خصوصی شبیه رمزعبور است؛ به کاربر اجازه دسترسی به کیف پول را می‌دهد تا موجودی حساب خود را بررسی کند، و پس از آن اقدام به تراکنش کند و موارد دیگر را انجام بدهد. بدون هر یک از این کلیدها، کیف پول عملا غیر قابل استفاده می باشد. این کلید خصوصی دقیقا مثل رمز کارت بانکی شما می باشد.

کیف پول دیجیتال چه طور تولید می شود؟

در کیف پول سلسله مراتب قطعی به صورت خودکار یک ساختار شبه درخت از کلید ها، آدرس های خصوصی ایجاد می کنند که از یک عبارت منبع استفاده می کنند. اگر بخواهیم این ساختار را به زبان ساده انجام دهیم باید به شما بگوییم ریشه منبع، یک رشته کلمات ۱۲ یا ۲۴ کلمه است که از بین ۲۰۴۸ کلمه کلی به صورت رندوم و تصادفی انتخاب می شود.

دو نکته ضروری برای رمز کیف پول دیجیتال چیست؟

شما باید حواستان باشد که این رمز به دست شخص دیگری نیفتد و نکته بعدی این است که حتما بر روی دستگاهتان رمز بگذارید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد