فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

برند دیزل

خلاصه مطلب

در سال 1978 برندی جدید به دنیای برندینگ وارد شد. مقامات و مدیران ارشد آن برند، بعد از تجزیه و تحلیل های بسیاری، برای
5/5

در سال 1978 برندی جدید به دنیای برندینگ وارد شد. مقامات و مدیران ارشد آن برند، بعد از تجزیه و تحلیل های بسیاری، برای اینکه اسم برندشان در تمام دنیا به راحتی و زیبایی تلفظ شود اسم دیزل را برای آن انتخاب کردند که برای تمام مردم دنیا، اسمی بسیار لوکس و قابل تلفظ بود. بعد از انتخاب اسم، آقای رنزو رویو مالک دیزل تصمیم گرفت. به صورت رسمی در سطح جهانی فعالیت کند و برندش را به یک برند جهانی تبدیل کند.
در حالی که هیچ کس به آنها و کاری که می خواستند انجام دهند باور نداشت و تنها خودشان بودند که تنها یاریگر برندشان بودند. داستان برند دیزل بسیار جذاب است پس پیشنهاد می کنم حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا برندی را ببینید که از صفر شروع کرد اما زمانی که به همه چیز رسید،روزهای نخست خود را فراموش نکرد و در پی کمک کردن به آنهایی بر آمد که شاید توان مالی برای ادامه ی زندگیشان را نداشتند.
دیزل همانند صاحبی که دارد واقعا جذاب و منصف و باکیفیت است. این را در ادامه ی مقاله به بهترین شکل ممکن درک خواهید کرد و می دانید که چرا دیزل در یک بازه زمانی بسیار کوتاه توانست با شیوه های بازاریابی بسیار ساده به اوج برسد و همه ی افتخارات را برای خود کسب کند.

تاریخچه برند دیزل :

تاریخچه برند دیزل

برند دیزل یکی از آن برند هایی است که از زمان افتتاح و شروع به کار، به عرضه کردن لباس های شیک و لوکس برای جوانان معروف بوده است. تا جایی که همیشه یکی از پرچم داران و عرضه کنندگان بازار جهانی بوده است و به تنهایی نیاز بازار و جوانان را به بهترین شکل ممکن برطرف کرده است.
این شرکت و برند جهانی که شهرت فراوانی پیدا کرده است کار خود را از ایتالیا شروع کرد تا جایی که هنوز که هنوز است بنابر خواسته ی موسس آن،آقای رنزو رویو مقر و سازمان اصلی اش در شمال ایتالیا قرار دارد.برندی که در سال 1978 شروع به کار کرد از سال 85 میلادی رشد صعودی خود را شروع کرد و به نوعی می شود گفت که آن سال ها به عنوان نقطه اوج و صعود برند دیزل شناخته می شود.

مردی که تغییر ایجاد کرد :

مردی که تغییر ایجاد کرد
چون در آن سال ها به صورت کلی سیاست های سازمان تغییر کرد و با تغییراتی که حاصل شد پیشرفت صعودی بسیار خوبی در دیزل دیده شد. یکی از اولین و مهم ترین تغییراتی که در کادر اجرایی شرکت دیزل ایجاد شد. ورود یکی از متخصص ترین و بهترین افراد در حوضه ی مد و فشن بود.
بله در آن سال ها آقای ویلبرت داس به استخدام دیزل درآمد. کسی که قبل از آن استاد دانشگاه نیویورک بود و در بهترین مکان ها به آموزش پرداخته بود و آموزش دیده بود. ویلبرت بدون توجه به اینکه در یکی از بزرگ ترین شرکت های دنیا مشغول به کار است در دیزل مشغول به کار شد و در سال 1991 زمانی که فروشگاه خود را در نیویورک احداث کرد با اعتماد به نفس و غرور بالایی این عبارت را به زبان آورد و لب به تعریف از خود گشود :
” من اصول بازاریابی را از آمریکایی‌ها، نظم و ساختار در سازمان را از آلمانی‌ها و هنر را از ایتالیایی‌های خوش ذوق آموخته ام و سپس در طول سال های طولانی، تک تک آن آموزشات را عملی کرده ام ”
علارغم همه ی خلاقیت ها و نوآوری هایی که در طول حضور در دیزل انجام داده بود. آقای ویلبرت در سال 2009 به دلیل اینکه برنامه هایش با برنامه های آقای رنزو روسو(موسس دیزل) تذاخل و تضاد داشت تصمیم گرفت دیزل را برای همیشه ترک کند و ادامه ی زندگی اش را در مکانی دیگر به فعالیت بپردازد.
با همه ی این ها هیچ وقت دیزل فعالیت ها و زحمت های ویلبرت را فراموش نکرد و همیشه بخشی از رشد خود را مدیون او بوده است و خواهد بود. چون زمانی که وارد سازمان شد دیزل در جایگاه قابل توجهی قرار نداشت اما بعد از حضور او،نام دیزل به یک برند جهانی تبدیل شده بود که در کشور های زیادی فروشگاه احداث کرده بود و سهام آن رشد قابل توجهی داشت.

پیشنهاد ما به شما : برند لاگوست

شروع تبلیغات در برند دیزل :

زمانی که روسو به دیزل وارد شد برخی از مسئولیت ها برعهده ی دیگر افراد بود اما از سال 1985 به صورت تنهایی تمام فعالیت ها را بر عهده گرفت و رو به جلو برد. او زمانی که به عنوان رهبر این برند نام گرفت شروع کرد به جذب استعداد هایی خالص که خودش آنها را الماس خطاب می کرد و با تدابیر خاصی سعی کرد که آنها را به پروژه ی خود جذب کند و از داشتن آنها نهایت استفاده را ببرد.
یکی از آن استعداد ها و تلنت ها همان آقای ویابرت داس بود که در بخش بالایی به آن پرداخیتم. اما این پایان کار نبود چون یکی از 3 هرم موفقیت در کسب و کار تبلیغات است پس تحت هر شرایطی این عمل باید انجام می شد و کمپین تبلیغات در سال 1991 برای اولین بار با نام، زندگی کردن برای یک آینده ی موفق روانه ی بازار شد.
و در سریع ترین زمان ممکن به یک بازاریاب مشهور و معروف شد.بعد از تمام این تلاش و کوشش ها بالاخره در سال 1996 این برند به بزرگ ترین شهر های جهان نفوذ پیداغ کرد و شرایطی را آماده و مهیا کرد که برند دیزل در شهر های نیویورک،رم و لندن شعبه ایجاد کند.

خرید سهام دیگر شرکت ها :

خرید سهام دیگر شرکت ها
دیزل در سال های آخر صده ی گذشته یک قدم بالاتر رفت و پا در راهی گذاشت که در زمره ی بزرگان برند قرار گرفت. چون آن ها در آن سال ها تلاش کردند که برند ها و شرکت های دیگر را به زیر مجموعه ی خود وارد کنند و یا سهام آن شرکت ها را به صورت کلی خرید کنند و تماما به زیر مجموعه خود وارد کنند. و در این راستا تلاش های زیادی نیز کردند تا جایی که توانستند یکی از برند های معروف ایتالیایی را به زیر مجموعه ی خود وارد کنند و دامنه ی فعالیت خود را گسترش دادند.
اما این پایان کار نبود چون دیزل به تازگی شرایطی را آماده کرده بود که بتواند برند های بیشتری را به زیر مجموعه خود وارد کند و همین طور نیز شد و بعد از گذشت 2 سال دیزل این بار به سهام یکی دیگر از مزون های برتر حمله کرد و با خرید بیشترین سهام از آن شرکت توانست سرمایه گذار اول آن باشد.
دامنه ی رشد دیزل تازه به اوج خود رسیده بود و در همان حین دیزل تصمیم گفت که با یکی از برند های معروف در حوضه ی عطر همکاری کند و نوعی از عطر را با نام ” انرژی مثبت زندگی وشجاعت زندگی ” تولید کنند که همین طور نیز شد و بعد از آن قرارداد دیزل این بار به حوضه ی عطر نیز وارد شد و دامنه ی حرکتی خود را گسترش داد.
تا جایی که در هفته ی مد در سال 2008 عطر تولید شده ی برند دیزل به نمایش درآمد و هواداران و طرفداران بسیاری را به دور خود جمع کرد.همین به نمایش در آمدن ها،رشد و پیشرفت ها باعث شده بود که درآمد و سهام برند دیزل به طور عجیبی رشد کند آن هم در طول سال های بسیار کوتاهی که بسیاری از برند ها نتوانسته بودند در زمان طولانی تری نیز نسبت به آنها به چنین رشدی برسند.

نقش زنان در برند دیزل :

در سال 2010 و بعد از آن که هفته ی مد نیویورک نزدیک شد،خانم سوفیا که اصالتا یونانی بود به عنوان اولین طراح لباس و محصولات برند دیزل معرفی شد. بعد از خانم سوفیا نقش زنان در برند دیزل افزایش پیدا کرد و هر روز بر تعداد مدیران و طراحان خانم موجود در برند اضافه می شد. خانم هایی که شاید قبل از این به خود و کاری که انجام می دادند ایمان کامل نداشتند و به همین دلیل کمتر خود را در معرض دید قرار می دادند.
اما بعد از این مهم و کاری که سوفیا انجام داد،خانم ها به خودباوری رسیدند و دیدند که خانم ها نیز می توانند مانند آقایان در زمینه های طراحی و بیزینسی فعالیت کنند و به موفقیت های بزرگ برسند. این اتفاقات که رخ داد و زمانی که خانم ها در بازار دیزل افزایش پیدا کردند نه تنها رشد دیزل کم نشد بلکه هر روز بر دامنه ی رشد آن افزوده شد و گسترش پیدا کرد.
زمانی که مدیران دیزل با این اتفاق برخورد کردند و نقش مثبت خانم ها را در جریان کار ها دیدند. نگرش گذشته ی خود را به کلی تغییر دادند و با دید مثبتی به عضویت بانوان در دیزل نگاه کردند و البته بعد از این بهای بسیار بیشتری نیز به خانم ها دادند چون دیده بودند وجود بانوان در بسیاری از بازار ها نه تنها از لحاظ طراحی بلکه برای بازاریابی نیز بسیار مفید است و افراد زیادی به ایده و محصولات جذب می شوند.

دیزل در صنعتِ پوشاک :

دیزل در صنعتِ پوشاک
یکی از بهترین تولید کننده های پوشاک در بین کشور های اروپایی شرکت و برند دیزل است. دیزل نه تنها خود یک برند مشهور در حوضه ی پوشاک جهانی است بلکه مالکیت برند های مشهور دیگری را نیز بر عهده دارد. برند هایی که در زمینه ی برند پوشاک ورزشی فعالیت دارد و برای ورزش های حرفه ای جهان و برای کودکان محصول تولید می کنند، زیر مجموعه و تحت تاثیر دیزل قرار دارند.
برند دیزل علارغم تولید و تحت مالکیت داشتن برند های دیگر،لایسنس تعدادی از برند های دیگر را نیز در اختیار دارد. برند هایی از جمله عینک های آتابی ساخته شده از شرکت ایتالیایی سافیا و برند های دیگری که در زمینه های لوکس فعالیت دارند و جهانی شده اند.
دیزل در زمینه ی پوشاک یکی از محبوب ترین برند ها در سطح جهانی است و همیشه با کیفیت بالای محصولات و قیمت مناسبی که داشته است. به عنوان یکی از بهترین ها شناخته شده است. چون برخی از برند ها صرفا برای بخش خاصی از جامعه تولید می شوند برای مثال برخی از برند ها هستند که صرفا جامعه ی ثروت مند و اشراف جامعه را هدف قرار می دهند و برعکس آن برخی از برند ها نیز هستند که صرفا جامعه ی پایین و تهی دست جامعه را به عنوان بازار هدف خود معرفی می کنند.
اما برند دیزل برای همه ی جامعه است به طوری که با استراتژی خاص خودش شرایطی را آماده کرده است که هم کیفیت در حد مناسبی باشد و هم قیمت. به این شکل هم ثروت مندان از این محصول رضایت خواهند داشت و هم آنهایی که توان خرید محصولات گران قیمت را ندارند.
همین ایده و استراتژی که دیزل به خرج داد باعث شهرت جهانی آن شده است. همان طور که بسیاری از ما در طول زندگی خود یا این محصولات را از این برند خرید کرد ه ایم و یا این محصول را در مغازه یا فروشگاه یا مرکز خریدی دیده ایم. به این شکل پوشاک دیزل در تمام جهان رشد کرد و رنگ دیگری به برند های دیگر جهانی نیز داد.
چون بسیاری از برند ها در حال نیچ و متمرکز کار کردن بودند و بازار را اشباع شده می دیدند اما در همان زمان برند دیزل آمد و شرایطی را آماده کرد که همه ی مردم از همه ی قشر های جامعه می توانستند بازار هدف دیزل قرار بگیرند و این هنری بود که باید بابت آن به مدیران و طراحان و ایده پردازان برند دیزل آفرین گفت.
چون در حال حاضر 10 هزار فروشگاه از 80 کشور دنیا زیر نظر و با نام دیزل فعالیت می کنند و دیزل را جهانی کرده اند. پس به معنای واقعی دیزل یک تحول عظیم را در جهان پوشاک و برندینگ بوجود اورد و باعث و بانی تغییرات زیادی در این زمینه ها شد.

کمک های خیر خواهانه برند دیزل :

کمک های خیر خواهانه برند دیزل

دیزل علارغم مناسب بودن قیمت هایش که به کمک جامعه می آید. همیشه شرایطی را آماده کرده است که فقرا و نیازمند ها را پشتوانه مالی کند و با کمک های خیرخواهانه هر ساله تعداد زیادی نیازمند را حمایت کند. حتی اگر به اسلام و دیگر ادیان الهی ایمان نداشته باشید و تنها از قانون کارما باخبر باشید حتما می دانید که در این جهان زکات و کمک کردن باعث چندین برابر شدن مال می شود.
چیزی که امروزه بسیاری از استادان قانون جذب آن را درس می دهند نیز همین است. که برند ها،شخصیت ها، بخشی از درآمد های خود را ذکات بدهند به آنهایی که نیازمند هستند تا در عین تعجب بسیاری از افراد، درآمد و مال خودشان، دو و سه و .. ده برابر شود.همه ی این توضیحات را به این دلیل دادیم که گفته باشیم شاید دلیل پیشرفت بسیار سریع برند دیزل همین باشد.
چون دیزل هر ساله بخشی از درآمد های خود را تقدیم به فقرا و نیازمندان می کند و این عاملی است که باید به آن اشاره کرد. چون تاثیر مستقیمی در رشد این برند داشته است. هر ساله این برند کمک های نقدی و غیر نقدی بسیاری در محله های فقیر نشین شهرهایی که در آن ها فروشگاهی از دیزل وجود دارد پخش می کند.
البته علاوه بر آن در بسیاری از مراسمات و روز های سال این برند به صورت مجانی تصمیم می گیرد در بین افراد و خانواده های فقیر نشین،محصولات خود را پخش کند تا همه بتوانند از این محصولات استفاده کنند.همین دلایل بدون شک باعث رشد چشم گیر و محبوبیت بیشتر دیزل در تمام دنیا و علل خصوص ایتالیا داشته است.

سخن پایانی :

از این اینکه برای آموزش خودتان زمان گذاشتید و این مقاله را تا انتها با ما همراه بودید بسیار خوشحالیم، چون همان طور که قول داده بودیم داستان برند دیزل، داستانی جالب و جذاب است و پر از دانش ها و تجربه هایی که می شود آموخت. در انتهای این مقاله لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که تمام برند ها برای موفقیت خودشان زمان گذاشته اند و همین مورد یعنی صرف کردن زمان و انرژی در آنها باعث شده است که برند ها روز به روز به موفقیت نزدیک تر شوند و جهانی تر شوند.
پس اگر برندی تازه تشکیل دارید یا قصد دارید که کسب و کار خودتان را داشته باشید لطفا قدم به قدم حرکت کنید و در پیوسته به دامنه ی برندیگ خودتان اضافه کنید تا به یک باره در یک دامنه ی سخت کاری قرار نگیرید چون در این شرایط احتمال موفقیت شما بسیار کاهش پیدا می کند. با تشکر نگاه و حمایت های همیشگی شما، یادتان باشد اگر سوالی یا پیشنهادی دارید حتما در بخش نظرات کاربران برای ما بارگذاری کنید.
مطمئن باشید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به همه ی سوالات شما پاسخ می دهند و شما را در جریان کار قرار می دهند. پس تمام سوالات و پیشنهادات خودتان را در بخش نظرات کاربران برای ما بارگذاری کنید تا کارشناسان ما با آغوشی باز به سوالات شما در مورد برند دیزل و نحوه ی ایجاد و احداث یک برند جدید پاسخ بدهند تا بتوانید در بهترین حالت ممکن شروع به کار کنید و آینده ی خود را در بهترین مکان های دنیا و در اوج آزادگی زمانی و مالی رقم بزنید/ زنده و پایدار باشید.

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند گوچی

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد