کسب و کارهای توسعه یافته

کسب و کارهای توسعه یافته: اگر شما هم یک کسب ‌و کار برای خود راه اندازی کرده اید ، احتمالاً در دو سال گذشته مواردی مانند اختلال در زنجیره تأمین، افزایش قیمت‌ها و تغییر در تعداد مشتری و بازار کار غیرقابل پیش‌بینی را تجربه کرده اید. این نوسانات زیاد باعث ایجاد اختلال عظیم در سراسر صنایع شده است و حتی منجر به از بین رفتن بسیاری از مشاغل شده است.

بنابراین کسب ‌و کارهایی که برای بقا و شکوفایی مناسب‌تر هستند، کسب‌وکارهایی خواهند بود که می‌توانند به اندازه کافی برای غیرقابل پیش‌بینی بودن دنیا آماده باشند. با این تفاسیر قصد داریم کسب و کارهای توسعه یافته را مورد بررسی قرار دهیم تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید در این مسیر به موفقیت برسید.

در یک مطالعه نشان داده شد، بیش از 1300 مشتری و 900 کسب و کار محلی در سراسر ایالات متحده، کانادا و استرالیا مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود مشتریان چه می خواهند و چگونه می تواند تصمیمات تجاری شما را شکل دهد. بنابراین فقط کنار آمدن با این چالش ها کافی نیست . شما باید دریابید که چگونه در خط مقدم خواسته های مشتری قرار بگیرید و چگونه از رقبا جلو بزنید.

در تمام بخش‌ها، سازمان‌ها با تحولات سریع دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه بر آن، تغییرات و چالش‌های جهانی عظیمی مانند تغییرات آب و هوا و تغییر قدرت سیاسی و اقتصادی و اپیدمی کرونا معادلات را به هم ریخته است. به بیان صریح، جهان ما به سرعت در حال تغییر است و سازمان ها باید یاد بگیرند که بر این اساس این تغییرات سازگاری های لازم را انجام دهند.

در ادامه به هشت گرایش اصلی اشاره می کنیم که تصویری از چگونگی تکامل کسب و کارهای توسعه یافته با دنیای به سرعت در حال تغییر را به ما نشان می دهند .

1. عملیات پایدار و انعطاف پذیر

 

عملیات پایدار و انعطاف پذیر

 

اولین کاری که کسب و کارهای توسعه یافته انجام داده اند این است که آن ها فهمیده اند هر سازمانی باید به دنبال حذف یا کاهش هزینه های زیست محیطی کسب و کار خود باشد. کاهش دادن مواد از زنجیره تأمین که به محیط زیست آسیب می زند، مکانی معقول برای شروع است، اما کسب و کارهای آینده نگر و توسعه یافته به دنبال بهبود پایداری در تمام عملیات های تجاری فراتر از زنجیره تأمین خود هستند.
البته آن ها به این نکته پی برده اند که پایداری با تاب‌آوری مرتبط است، زیرا تاب‌آوری به معنای توانایی سازگاری و بقای طولانی مدت است. هر کسب و کاری که پایداری را نادیده می گیرد، بعید است در این عصر که افراد به سمت آگاهانه مصرف کردن می روند به خوبی عمل کنند.

2. تعادل بین منابع انسانی و روبات های هوشمند

یکی دیگر از کارهایی که کسب و کارهای توسعه یافته انجام می دهند تعادل درستی بین منابع انسانی و هوش مصنوعی ایجاد می کنند. ما اکنون ربات‌ها و سیستم‌هایی که با هوش مصنوعی کار می کنند را با قابلیت فزاینده‌ای در اختیار داریم که می‌توانند وظایفی را بر عهده بگیرند که قبلاً توسط انسان انجام می‌شده است.
این امر کارفرمایان را با چند سؤال کلیدی روبرو می کند: چگونه تعادل بین ماشین های هوشمند و هوش انسانی ایجاد کنیم؟ چه نقش هایی باید به هوش مصنوعی واگذار شود؟ کدام نقش ها برای انسان ها مناسب تر است؟ برای پاسخ به این سوالات باید گفت شکی نیست که اتوماسیون و هوش مصنوعی بر هر صنعتی تأثیر می‌گذارد، بنابراین رهبران کسب و کار باید سازمان ها و افرادشان را برای تغییر ماهیت کار آماده کنند.

3. تکامل در استعدادیابی و تجربه کارکنان

روش کار ما در حال تکامل است، با ورود افراد جوان تر به عنوان نیروی کار، دور کاری نیز رواج بیشتری یافته است . متیو موتولا و متیو کوتنی در کتاب خود به نام “ابر انسانی” استدلال می‌کنند که استخدام و کار کردن به روش سنتی دیگر جوابگوی سازمان ها و کسب و کارها نیست، زیرا سازمان‌ها به سمت استخدام افراد بر اساس قراردادهای دورکاری قدم برداشته اند.

4. سازمان های متملق تر و چابک تر

 

سازمان های متملق تر و چابک تر

 

یکی دیگر از مواردی که کسب و کارهای توسعه یافته رعایت کرده اند این بوده است که تا توانسته اند خود را چابک کنند. به طور سنتی، سازمان ها در ساختار خود بسیار سلسله مراتبی و سفت و سخت بوده اند. اما این در حال تغییر است، زیرا رهبران نیاز به ساختارهای شفاف تر و چابک تر هستند تا به کسب و کار اجازه دهند با سرعت بیشتری تیم خود را سازماندهی کنند و به تغییرات واکنش نشان دهند. همچنین این موضوع را تا حدی پاسخی به تغییر ماهیت کار از راه دور نیز می توان دانست.

این موضوع نشان می دهد این کسب و کارها بیشتر از ساختارهای سازمانی مسطح تر استفاده می کنند ، که بیشتر شبیه جوامع انعطاف پذیر هستند تا ساختار هرمی یا سیستم مدیریت از بالا به پایین را در دل خود دارند.

5. اصالت

مصرف کنندگان امروزی به دنبال ارتباط معنادارتر با برندهای مختلف هستند و این نیاز به اتصال و ارتباط ، باعث اصالت به عنوان یک روند تجاری در نوع خود شده است به همین خاطر کسب و کارهای توسعه یافته از این موضوع بهره گرفته اند. اصالت به تقویت ارتباطات انسانی کمک می کند ، زیرا ما به عنوان انسان دوست داریم که برندها (و رهبران کسب و کار) ویژگی های انسانی مهمی مانند صداقت، قابلیت اطمینان، همدلی، شفقت، فروتنی، و شاید حتی کمی آسیب پذیری و ترس را از خود نشان دهند. ما می‌خواهیم که برندها (و رهبران) به مسائل مشتری های خود اهمیت دهند و بیش از کسب سود بیشتر از مخاطبان خود حمایت کنند.

6. تجارت هدفمند

 

تجارت هدفمند

 

یکی دیگر از ویژگی هایی که کسب و کارهای توسعه یافته انجام می دهند این است که تجارت خود را هدفمند کرده اند .این روند در ارتباط با اصالت، حصول اطمینان از وجود سازمان شما برای خدمت به یک هدف معنادار و نه صرف سود برای سهامداران است. هدف مشخص می کند که چرا سازمان وجود دارد؛ نه این که سازمان چیست یا چه کاری انجام می دهد یا برای چه کسی این کار را کرده است.

بنابراین، هدف با ماموریت و چشم انداز متفاوت است. مهم تر از همه، یک هدف قوی نوید تحول یا تلاش برای چیزی بهتر را می دهد و نشان می دهد شما چگونه دنیای بهتر و راهی بهتر برای مشتری خود به وجود آورده اید.

7. رقابت و ادغام

ما در زمانی زندگی می کنیم که تقریباً هر چیزی را می توان با برون سپاری به دست آورد. دنیای تجارت جهانی هرگز تا این حد یکپارچه نبوده است و کسب و کارهای توسعه یافته این موضوع را به خوبی درک کرده اند و آن ها به خوبی می دانند نیاز به همکاری برای حل چالش‌های کلیدی کسب‌وکار (بدون ذکر بزرگ ترین چالش‌های بشریت) بسیار عالی است. در واقع آن ها فهمیده اند، در آینده، بدون مشارکت واقعاً نزدیک با سایر سازمان‌ها، موفقیت روزافزون دشوار خواهد شد. در عمل، این به معنای یکپارچگی بیشتر زنجیره تأمین، ادغام بیشتر داده ها و اشتراک گذاری داده ها بین سازمان ها و حتی همکاری بین رقبا است.

8. اشکال جدید تأمین مالی

 

اشکال جدید تأمین مالی

 

روش هایی که شرکت ها می توانند از طریق آن ها خود را تأمین مالی کنند نیز در حال تغییر است و این موضوع مهمی است که کسب و کارهای توسعه یافته به خوبی به آن پی برده اند. پلتفرم‌ها و مکانیسم‌های جدیدی برای ایجاد ارتباط بین کسب ‌و کارها با سرمایه‌گذاران ایجاد شده است . به طور مثال خیلی از این شرکت ها به سمت ارزهای دیجیتال روی آورده اند . به همین خاطر به سرمایه‌گذاری جمعی، برای عرضه توکن های ارز دیجیتال پرداخته اند و از آن ها برای تامین مالی خود استفاده می کنند.

بسیاری از این روش‌های جدید توسط جنبش مالی غیرمتمرکز هدایت می‌شوند، که در آن خدمات مالی مانند استقراض و تجارت در یک شبکه همتا به همتا، از طریق یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز عمومی انجام می‌شود.

با این حال علاوه بر این هشت روشی که کسب و کارهای توسعه یافته از آن پیروی می کنند، روندهای فناوری تحول آفرین نیز وجود دارد که شامل هوش مصنوعی و افزایش دیجیتالی شدن کسب و کارها می شود که هر شرکتی باید برای آن آماده باشند.

موارد مشترک در بین کسب و کارهای توسعه یافته

1. تمرکز روی هوشمندانه کار کردن

با ادامه روند غیرقابل پیش بینی بودن نیروی کار و اتمام مواد اولیه و افزایش قابل توجه تقاضا، بسیاری از کسب و کارهای توسعه یافته روی هوشمندانه تر کار کردن تمرکز می کنند تا از آنچه که دارند نهایت استفاده را ببرند. بهینه سازی عملیات شما برای مدیریت چنین تغییراتی در حال حاضر باعث ایجاد مشکل در رفع نیازهای مصرف کننده در آینده خواهد شد.

2. کسب و کارهای توسعه یافته برای کمک به کارمندان خود روی فناوری سرمایه گذاری کرده اند

با توجه به نیازهایی که شرکت ها به پرسنل و استخدام در سال جاری و سال آینده دارند، بسیاری از کسب و کارها روی فناوری سرمایه گذاری می کنند تا آسانسور کارمندان خود را سبک تر کنند. بسیاری از کسب و کارهای توسعه یافته گزارش می دهند که در 12 ماه گذشته فناوری خریداری کرده اند تا به تیم هایشان کمک کنند کارآمدتر کار کنند.

3. افزایش راحتی = تکرار فروش و ارجاعات برای کسب و کارهای توسعه یافته

طبق داده‌ها، مصرف‌کنندگان امروزی به دنبال سهولت استفاده پس از قیمت مناسب هستند که به‌عنوان عامل اصلی تمایز کسب‌ و کارها محسوب می شود. این اولویت زمانی باعث شده است بیشتر کسب و کارهای توسعه یافته توجه ویژه ای روی این موضوع داشته باشند.

4. کسب و کارهای توسعه یافته پاسخگوی مشتری خود هستند

درست است که مشتریان هنوز هم خدمات متفاوتی می خواهند. با این حال، مشتریان همچنین انتظار راحتی بیشتری را از محصولات شما دارند . برای مثال آن ها به دنبال گزینه‌های ارتباط دیجیتال هستند که بتوانند با موبایل خود و از راه دور از آن ها استفاده کنند.

کلام آخر

ما در این مقاله درباره کارهایی که کسب و کارهای توسعه یافته انجام داده اند و موفقیت های زیادی را تجربه کرده اند صحبت کردیم و بیان کردیم آن ها از 8 روند استفاده کرده اند تا به این مرحله رسیده اند با این حال همه آن ها ویژگی های مشترکی دارند که در چهار بخش نیز آن ها را مورد بررسی قرار دادیم .
بنابراین با توضیحاتی که خدمت شما ارائه دادیم به نظر شما کسب و کارهای توسعه یافته چه کارهای دیگری انجام داده اند؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما یعنی تیم ماهان تیموری در میان بگذارید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید