خلق ارزش برای مشتری

خلق ارزش برای مشتری

ارزش های هر کسب و کاری از دیدگاهی که موسس و صاحب آن کسب و کار نسبت به آینده دارد شکل می گیرید. هر کسب و کاری برای اینکه بتواند فروش خوبی را تجربه کند و مشتریان وفاداری را به دست بیاورد باید اصول خلق ارزش برای مشتری را رعایت کند.

در ادامه این مقاله می خواهیم نکاتی را به شما بگوییم که با استفاده از آنها می توانید به خوبی برای مشتریان خودتان ارزش خلق کنید.

چطور خلق ارزش برای مشتری انجام دهیم؟

اولین نکته ای که در زمینه خلق ارزش برای مشتری باید به آن توجه داشته باشیم، این است که هیچ سازمانی و یا کسب و کاری وجود ندارد و هر چیزی که است فقط مشتری است. این مشتری است که تعیین می کند چه کاری را باید انجام دهیم و چه کاری را نباید انجام دهیم. این مشتری است که برای ما ارزش تعیین می کند. ما باید ببینیم که چه چیزی برای مشتری ارزش به حساب می اید و پس از ان تلاش کنیم که آن ارزش ها را به آنها ارائه دهیم.

برای اینکه بتوانیم ارزش های مشتریان را به خوبی تشخیص دهیم و همچنین از طرفی این ارزش ها را به آنها ارائه کنیم باید به نکات خاصی توجه کنیم که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

.

از مشتری‌ها بخواهید به شما بازخورد بدهند

همیشه بازخورد گرفتن از دیگران می تواند به بهبود کیفیت کمک کند. شما با گرفتن بازخورد از مشتریان می توانید به نقاط ضعف و قوت خودتان پی ببرید. در نهایت باید به بازخورد هایی که به شما می دهند به صورت ویژه ای توجه کنید و سعی کنید که آنها را به خوبی مرتفع کنید. همچنین بهتر است که برای مشتریان خودتان راهکارهایی ارائه کنید که بتوانید به وسیله آن نیاز های آن ها را استخراج کنید.

 

پیشنهاد ما به شما : آموزش فروش

 

ارتباط با مشتری را حفظ کنید

همیشه باید تلاش کنید تا ارتباط خودتان را با مشتریان پس از‌آنکه محصولی را به آنها فروختید حفظ کنید. شما زمانی که ارتباطی که با مشتری خودتان ساخته اید  را تقویت کنید می توانید در حین کار نظرات بیشتری از آنها دریافت کنید.

استخدام نیروهایی مطابق با ارزش های سازمان

شما باید تلاش کنید تا نیروهایی مطابق با ارزش های سازمان استخدام کنید . از آنجایی که ارزش های هر سازمانی از مشتریان آنها شکل گرفته است، شما باید نیروهایی استخدام کنید که مطابق ارزش های سازمان شما باشد. در این صورت است که این نیرو ها می توانند خدمات بیشتر و بهتری را به مشتریان ارائه کنند. در ادامه معنی ارزش را با هم مرور می کنیم که بتوانید به وسیله آنها راحت تر ارزش های افرادی که قصد استخدام آنها را دارید استخدام کنید.

تعریف ارزش

زمانی که شما به طور همزمان از یک موضوع حرف می زنید، به آن فکر می کنید و در نهایت به آن عمل می کنید، می توان گفت که آن موضوع یکی از ارزش های شما به حساب می آید.

برای مثال شما اعتقاد دارید که راست گو بودن یکی از بزرگترین کارهایی است که هر انسانی می تواند در زندگی خودش انجام دهد، علاوه بر اینکه این عقیده را دارید، تحت هر شرایط با دیگران صادق هستید و حتی در شرایطی که چیزی به ضرر شماست، باز هم راست می گوید. علاوه بر تمام این حرف ها زمانی که صحبت از صداقت می شود، خیلی محکم درباره مزیت های صادق بودن صحبت می کنید.

اگر شما فقط یکی از عوامل بالا را در زندگی خودتان رعایت کنید نمی توان گفت که آن کار جز ارزش های به حساب می آید

 

با استفاده از نکاتی که تا به اینجای مقاله به آن اشاره کردیم باید تلاش کنید که در ابتدا ارزش های مشتریان را شناسایی کنید و سپس برای خلق ارزش برای مشتریان تلاش کنید که آن ارزش ها را مرتفع کنید.

برای این کار باید تک تک نیرو هایی که استخدام می کنید ارزش های مطابق ارزش های کسب وکار باشند. در این صورت است که می توانید ارزش های زیادی را برای مشتریان خلق کنید.

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

آزمون سنجش هوش مالی

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد