فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

برند کانورس

خلاصه مطلب

شاید خیلی برایتان جالب باشد که محصولی داشته باشید ، که تمام دنیا از آن استفاده بکنند و تاثیری حتی بر فرهنگ یک کشور
5/5

شاید خیلی برایتان جالب باشد که محصولی داشته باشید ، که تمام دنیا از آن استفاده بکنند و تاثیری حتی بر فرهنگ یک کشور و یا جوانان بگذارید.این دقیقا کاری بود که برند کانورس با کفش های آل استار انجام داد . کفش هایی که نزدیک به یک قرن است با تمامی تحولاتی که در دنیا اتفاق افتاده است ، اما توانسته است که خود را در بازار حفظ کند و حتی روز به روز به تعداد علاقه مندان و مشتاقان استفاده از این برند اضافه بشود.

امروز می خواهیم در این مقاله به تاریخچه برند کانورس اشاره کنیم، برندی که در طول یک قرن فعالیتش توانسته است موفقیت هایی بسیار را از آن خود کند و پیشرفت چشمگیری داشته باشد. می خواهیم در این مقاله چالش های موجود در کسب و کار این برند را برایتان به صورت کاملا واضح مطرح کنیم به گونه ای که به خوبی به شرایط موجود در این برند آگاه باشید و بتوانید اگر چنین اتفاقاتی در کسب و کار شخصی خودتان اتفاق افتاد به خوبی آن را مدیریت کنید و برای حل آن، راهی بسیار مناسب و مطلوب پیدا کنید به گونه ای به ارزش کسب و کارتان افزوده شود.

برای اینکه بتوانید به این مطلب تسلط کافی پیدا کنید ، نیاز است که مقالات مربوط به برندهای مطرح را به خوبی مطالعه کنید تا به واسطه ی تجربه ای که این برندها در طول مسیر کاری خود داشته اند ، بتوانید به دانش خود بیفزایید. زیرا این کسب و کارها توانستند به خوبی این مسیر را به سرانجام برسانند و تجربه ای بسیار ارزشمند در این حیطه دارند بنابراین ما باید تمام تلاش خودمان را در این مسیر بکار بگیریم.

حال در این مقاله چالش های برند کانورس را مطرح می کنیم بنابراین اگر علاقه مند هستید که درباره ی این برند بدانید، تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

 

تاریخچه برند کانورس

تاریخچه برند کانورس

 

کفش های برند کانورس که به کفش های آل استار معروف هستند در سال 1917 توسط کارخانه و برند کانورس تهیه و تولید شد.توانستنتد به دلیل سادگی طراحی و جذابیتی که داشت ، خیلی سریع محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کند و بتواند که به موفقیت های زیادی برسد. در ابتدا این کفش ها بیشتر در ورزش بسکتبال مورد استفاده قرار می گرفت اما به مرور تبدیل به سبک زندگی ما شدند و به جزیی از فرهنگ خیلی از ما و کشورها درآمدند.

اما این کفش ها داستان های بسیاری در پشت خودشان دارند که می خواهیم در این مقاله به این موارد اشاره کنیم.

کفش های آل استار برای اولین بار در سال 1917 وارد بازار شدند. مارکز کانورس کارخانه تولیدی کفش کانورس را در سال 1908 تاسیس کرد. در ابتدا کفش های آل استار برای بازی های فوتبال و بسکتبال طراحی شده بودند و توانسته بودند که مخاطبان زیادی در بین مردم و جوانان پیدا کنند.

و سپس به تولید کفش های بسکتبال روی آورد و در اصل آل استار یک کمپانی در حوزه ورزش بسکتبال بود. اما نقطه عطفی که در این برند اتفاق افتاد این بود که در سال 1921 یک ورزشکار و یک بسکتبالیست به نام چاک تیلور در کارخانه مشغول به کار بود ، تصمیم گرفت که در این سال مشغول به فعالیت در این حوزه شود و به خوبی بتواند در این حوزه خود  و کفش آل استار را به مردم بشناسد . این اتفاق مثبت به گونه ای روی داد که در سال 1923 نام چاک تیلور به صورت دایره ای بر روی کفش به همراه نام آل استار قرار گرفت. و پس از آن نام کفش به کفش چاک تیلور آل استار تغییر کرد.

برند کانورس در راستای تبلیغات و بازاریابی که در پیش گرفته بود ، تصمیم گرفت که به عنوان اسپانسر در ورزش بسکتبال حضور پیدا کند . به همین دلیل در اولین بازی تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک ، همگی اعضای این تیم کفش آل استار بر پا داشتند.

پس از این اتفاق ورژن تمام سفید این کفش در سال 1936 به عنوان کفش رسمی خود انتخاب کردند. در ان سالها ورزش بسکتبال جزو ورزش های پر طرفدار و مدال آور آمریکا بود و آل استار توانسته بود نسبت به بازاریابی بسیار مناسبی که در این حوزه انجام داده بود، تمامی ورزشکاران این حوزه را مجاب به استفاده از محصولات برند کانورس و کفش آل استار چاک تیلور کند.

به گونه ای که در آن سال ، تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک توانسته بود که مدال طلا را از آن خود کند و بدین ترتیب تمامی ورزشکاران تیم ملی با کفش آل استار در مسابقات وارد شده بودند و همین عمل سبب شده که بیشتر مردم به واسطه بازاریابی مناسب و اینکه ورزشکاران مطرح و معروف این حوزه دارند از این برند استفاده می کنند؛ به سمت خرید از این برند بروند و فروش برند کانورس به شدت افزایش پیدا کرده است.

افزایش محبوبیت برند کانورس و کفش آل استار به گونه ای بود که در دهه 60 میلادی اکثر ورزشکاران که در حوزه رشته بسکتبال فعالیت می کردند، از کفش های آل استار استفاده می کردند. این علاقه در بین مردم هم رواج پیدا کرده بود و اکثر جوانان به دلیل سادگی اما در عین حال زیبایی این کفش ها، تصمیم گرفته بودند که از این مدل از کفش ها استفاده کنند.

در سال 1995 کفشی راه راه از برند کانورس و آل استار چاک تیلور به مناسب 75 سالگی این برند و این مدل از کفش به موزه ملی  تاریخ آمریکا اهدا شد .

نکته بسیار جالبی که درباره ی کفش ال استار وجود دارد این است که تا زمان جنگ جهانی دوم هم رویه و هم زیره کفش آل استار مشکی رنگ بود و سربازان آمریکایی که در جنگ جهانی دوم از کفش آل استار برای آموزش دیدن استفاده می کردند.اما مدل کفش سیاه و سفید آل استار که مشهور به سری کفش کلاسیک است در سال 1949 معرفی و به بازار عرضه شد، که توانست سهم بازار قابل توجهی را از آن خود کند و به کفش معروف در بین جوانان تبدیل شد.

یک رکورد فوق العاده که در سال 2012 برای برند کانورس اتفاق افتاد این موضوع بود که کمپانی کانورس توانست به فروش 450 میلیون دلار برسد ؛ این یک رکورد بی سابقه در طول تاریخ برند کانورس بود به گونه ای که در هر 43 ثانیه یک جفت کانورس فروخته می شده است.

 

فروشی با موفقیت جهانی

 

در اواخر دهه 50 در برند کانورس اتفاق بسیار مثبتی روی داد و در این زمان کفش های آل استار برای کودکان و نوجوانان نیز تولید شد، در ابتدا این رنگ ها فقط در نوع کلاسیک خود تولید می شد اما پس از مدتی رنگ های قهوه ای و سیاه و سفید را هم به مجموعه خود اضافه کرد و سپس رنگ های دیگر از قبیل نارنجی ، قرمز ، آبی و … هم به فهرست آل استار اضافه شد.

در دهه های 60 و 70 میلادی از محدوده  ورزش بسکتبال به صورت کلی خارج شدند و به سمت جوان پسند بودن روی آورد. در این سالها تمام تمرکز برند بر روی این موضوع بوده است که بتواند نسل جوان را به خوبی به خود جذب کند، و در این مسیر می توان گفت که به خوبی عمل کرده است.

خرید توسط رقیب:

همیشه مسئله ی کپی های غیر قانونی از این برند برای آل استار دردسر بوده است . این برند در حدود 31 پرونده شکایت در دادگاه ارائه داده است که شکایاتی از کارخانه جات چینی ، ژاپنی ، ایتالیایی، استرالیایی و … اتفاق افتاده است که این کارخانه ها به تولید و عرضه بیش از حد این محصولات را و کفش های آل استار کرده بودند. اما هیچ گونه اقدام مثبتی برای این شرکت از طریق شکایاتی که در دادگاه انجام داده بود، نیفتاد.

این شرایط برای برند کانورس به قدری نامناسب بود و عرصه بر برند هر روز تنگ تر شده بود که در سال 2001 برند کانورس اعلام ورشکستگی کرد و در این مدت تمام کارخانه های تولیدی خود را در آمریکا بست ، اما به دنبال این تصمیم بسیاری از جوانان به فروشگاه ها هجوم آوردند تا کفش های آل استار که دیگر قرار نیست تولیدی داشته باشند را بخرند. به دنبال این خبر فروشگاه هایی که در آمریکا کفش های آل استار را به فروش می رساندند به شدت شلوغ شد.

به دنبال این حجم از استقبال که از این برند پس از اعلام ورشکستگی شد، کمپانی نایک تصمیم گرفت که این برند را خریداری کنند. این اتفاق در سال 2003 افتاد و توانست دوباره فروش خوبی را به این کمپانی برگرداند. این رویداد زمانی اتفاق افتاد که در سالهای قبل کمپانی نایک با کمپانی آل استار رقابت جدی و تنگاتنگی داشتند اما پس از مدتی دیگر آل استار توان رقابت را نداشت و نایک آن را خریداری کرد و در اصل زیرمجموعه این برند و کمپانی به حساب می آید.

 

برندی برای تغییرفروشی با موفقیت جهانی

در تمامی این سالها که از تاسیس برند آل استار می گذرد هر کسی که بخواهد سنت شکنی در استایل خود داشته باشد،از کفش های آل استار استفاده میکند ، شما دیگر می توانید کفش های آل استار را در پای پدران و مادران نیز ببینید و یا طراحانی که بالای 40 سال سن دارند، در این سالها برند آل استار نمادهای بسیاری را با خود حمل کرد برای مثال نماد تغییر،نماد جوانی، نماد راحتی، نماد متفاوت بودن و …

به همین دلیل این برند توانست خود را در دل همه افراد جامعه و افراد حاضر درتمامی گروه های سنی باز کند و سپس فروش خوبی را تجربه کند.

 

حقایقی جالب درباره ی برند کانورس

حقایقی جالب درباره ی برند کانورس

مارکز کانورس زمانی ایده طراحی و تولید کفش هایی با کفه تخت برای کودکان و نوجوان را در سال 1908 گرفت که در آن زمان از پله های هواپیما سر خورد به همین دلیل یک سال بعد در سال 1909 این کفش ها را تولید کرد. و توانست که فروش بسیار خوبی را تجربه کند .

میزان فروش

میزان فروش

کفش های آل استار به قدری توانست که در بازاریابی و فروش موفق عمل کند که توانست در سال 1966 فروش 800 میلیون جفت را تجربه کند.

کانورس تک ستاره

در سال 1974 برای اولین بار تولید شد و توانست به عنوان پرچم دار این حوزه شناخته شود.

کانورس آمریکایی

به دلیل حجم کپی هایی که از این برند اتفاق افتاد در اکثر مواقع افراد نمی دانند که برند کانورس یک برند آمریکایی می باشد به همین دلیل آن را برندی چینی و یا استرالیایی می دانند اما در اصل برندی آمریکایی است که در ابتدا برای مردمان بومی طراحی و تولید شده بود.

 

پیشنهاد ما به شما : برند اچ اند ام

 

آمار آل استار در آمریکا

طبق آماری که ازسایت های خبری به دست آمده ، می توان گفت که در طول عمر هر آمریکایی ، تقریبا یک بار از کفش های آل استار یا به صورت فیک و یابه صورت اصل استفاده کرده اند. به همین دلیل می توان به محبوبیت این برند آمریکایی در بین مردمان کشورش پی برد.

ساخت پوتین ها

به قدری کیفیت کفش های کانورس و آل استار تولید شده بالا و مناسب بود که در طول جنگ جهانی دوم ، برند کانورس تمامی پوتین های مربوط به نیروهوایی ارتش آمریکا را تولید می کرد.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان مقاله برند کانورس همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی کردیم که تمامی چالش ها و مشکلاتی که این برند برای حل کردن آنها در پیش گرفت را برای شما مطرح کنیم. شما اگر بتوانید این ایده ها و روش هایی که از این برندها در مقاله یاد گرفتید را در کسب و کرا خودتان اجرا و پیاده سازی کنید، می توانید به خوبی رشد بسیار زیادی را در کسب و کارتان تجربه کنید . زیرا این مسیری بوده است که این برندهای معروف به درستی و به کاملی پیش رفته اند و حال توانسته اند که به موفقیت ها و درآمد های بسیار خوبی برسند.

اگر در خصوص مقاله برند کانورس نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برای ما بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود و به تمامی سوالات شما با حوصله و صبر فراوان پاسخ خواهند داد.

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند گوچیبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد