کاریزما، پل ارتباطی با دنیای اطراف

کاریزما از عقاید و ارزش ها نشات می‌ گیرد. به‌ نظر ارسطو رفتارهای کاریزمایی منشایی از کیمیای اندیشه و رفتارهای انسانی است. در واقع، برای اینکه انسان های دیگر از شما تاثیر بگیرند، و همچنین اعتبار شخصی و اخلاقی‌تان را نشان بدهید، بایستی آن چه را که مد نظرشان هست را به آن ها بدهید. رهبری که به درستی این وظایف را انجام، می‌تواند هدف های بزرگی را برای افرادی که او را الگو قرار دادند، مشخص کند.

نقش کاریزما در رهبری یک سازمان

نقش کاریزما در رهبری یک سازمان

بنابراین، کاریزما مهارتی  است که نمی توان بر روی آن ارزش مادی قرار داد. در واقع سیاست‌ مداران نیز از این اصل پیروی می کنند. اما خیلی از مدیران هنوز به این حوزه علاقه ندارند و آن را در سازمان خود نیز به کار نمی برند.

قطعا رهبران برای اینکه اعتماد پیروانشان را بدست بیاورند، یک استراتژی درست در این زمینه را طراحی می کنند. در واقع یک مدیریت خوب نشات گرفته از یک کاریزمای درست است که مدیر آن مجموعه این مهارت را در خود پرورش داده است و همچنین آن را در سازمان خود نیز به کار گرفته است.

چنین روشی برای رهبری کاریزماتیک بسیار موثر و نیاز است. در واقع برخی مدیران در حوزه ی سخنوری هستند، یعنی حوزه ی «فنون کلامی» : مانند استفاده از جملات و کلام هایی که دارای معنای بسیار مفید و زیبا بوده و همچنین سخنرانی های انگیزشی و برگزاری کنفرانس هایی که در این زمینه به مخاطبان و افراد سازمانی کمک بسیاری می کند.

مهارت‌های رهبری کاریزماتیک  در خصوص رفتار کاریزماتیک و ارتباط و در مورد اینکه افراد، شخص را مورد ‌اعتماد، و گزینه مناسبی برای رهبری بدانند، تأثیر بالایی دارد.

تضاد های کلامی در حوزه  رفتارهای کاریزماتیک و ارتباط ها

استفاده از تضادها ، یکی از روش های مهم در کاریزماتیک است، زیرا عقلانیت و عاطفه با  یک دیگر درگیر می شوند. در واقع با استفاده از تضاد های متفاوت، موقعیتتان را با قراردادن آن در برابر موقعیتی متضاد توصیف می‌کنید. این کار معمولا تأثیرات احساسی بالایی دارد. پس در نتیجه می توان به راحتی نقش کاریزماتیک و ارتباط را در این جا به خوبی دید.

جان اف کندی در یکی از صحبت های خود می گوید، « در جست و جوی این نباشید که مملکتتان چه خدماتی  به شما ارائه می‌کند؛ بلکه ببینید شما چه خدماتی می توانید به کشورتان بکنید!» استفاده از تضاد ها یکی ازآسان ترین، مهارت‌ها در این حوزه است، که بهتر است  به درستی از آن استفاده کرد تا به نتیجه مورد نظر در این  حوزه رسید. گاهی یک مدیر و رهبر دو تضاد را در کنار هم قرار می دهد و به شما می گوید که این موقعیت را دارید، اما برای رشد موقعیت دیگر بهتر است در آن قرار بگریم و آن را بالا ببریم.

درگیر کردن مخاطبان از طریق کاریزمای انکاری

کاریزما

همان طورکه در بالا به رفتارهای کاریزماتیک و ارتباط با جهان بیرون، اشاره شد، استفاده از استفهام انکاری یا تأکیدی نیز، روشی مناسب است، که مدیران برای تعامل بیشتر از این مدل استفاده می کنند و مخاطبان خود را برای ارتباط بهتر از طریق این مدل از کاریزما رشد می دهند.

به این سوال توجه کنید، همه چیز خوب است و نیروها به خوبی کار می کنند، پس چرا بازدهی فروش پایین است؟

همان طور که در سوال بالا می بینید، نوعی  استفهام انکاری را مشاهده می کنید که شخص در خصوص چرایی یک حالت خوب و بد سوال می کند و از دل آن مفهومی متفاوت با سوالی انگیزشی بیرون می کشد که در نتیجه این کار، کاریزماتیک و ارتباط نقش بهتری در این حوزه ایجاد خواهد کرد.

چگونه کاریزما می تواند در تعامل با افراد، اشتیاق آن ها را بر انگیزد؟

کاریزما

بحث در خصوص ویژگی های اخلاقی درونی و توجه به حالت ها و کنش های مختلف هر شخص، می تواند کمک بسیاری به شناخت خودمان از کاریزمای شخصیتی که توسط آن رفتارهای ما شکل گرفته است، بکند.

در واقع  با یادگیری مهارت های کاریزمایی، می توانیم این اشتیاق را در افراد ایجاد کنیم که تعامل خود را بیشتر کنند و ذوق بیشتری برای رسیدن به هدف خود داشته باشند.

در واقع همه چیز از این موضوع شروع خواهد شد، که اشخاصی که هدف آن ها مشخص است را به خوبی می توان دید، چرا که حتی در ظاهر خود و با زبان بدن خود که از کاریزما به یاد دارند، می توانند به خوبی نشان دهند که چگونه می توان کاریزمای هدفمند ساخت.

در خصوص کاریزماتیک و ارتباط، سه مهارت غیرکلامی لحن صدا، بدن و چهره نیز نقشی مهمی در تعامل با کاریزما دارند. مهارت های گفته شده از بدو تولد افراد شکل نمی‌گیرند، بلکه در طول زمان و بر اساس مهارت ها و تجربه های فرد شکل می گیرد.

قابل ذکر است که در خصوص کاریزماتیک و ارتباط می توان گفت که، آنچه در برخی مناطق آسیایی به مفهوم اشتیاق بالا می باشد،‌ احتمال دارد که در مناطق جنوبی اروپا به‌ معنی سکوت زیاد تلقی میشود. به‌ هرحال یاد گرفتن  این مهارت‌ها نیز بسیار مهم است، زیرا تحلیل آنها آسان‌تر از نگرش های مهارت‌ی زبانی است. این مهارت‌ها همچنین با نشان‌گذاری سخنانتان به جلب‌توجه مخاطبان کمک می‌کنند.

چگونه  رفتارهای کاریزماتیک و ارتباط  با آن را فرا بگیریم

بعد از اینکه به مفهوم کاریزماتیک و نقش آن در ارتباط گرفتن با سایر اشخاص پی بردید، حال بایستی به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می تونیم آن ها را فرا بگیریم و از آن به درستی استفاده کنیم.

جواب این سوال ساده است چرا که بهتر است بعد از آماده‌سازی خود و یادگرفتن آن علم و یا مهارت، آن را در جای درست به کار ببریم. به فرض مثال، وقتی که می خواهید برای یک سخنرانی خود را آماده کنید و یا پلن آن را بریزید، باید هر آنچه که از مهارت های کاریزماتیک و ارتباط یاد گرفته ایم، جمع بندی نماییم و آن را چندین مرتبه تمرین کنیم.

همچنین مدیران و رهبران نیز می توانند با فراگیری این مهارت، قبل از جلسات خود آن را تمرین و سپس اجرا نمایند. و نمونه ی از شخصیت کاریزمایی خود را نشان می دهند.

کلام آخر

کاریزما نقش مهمی در خصوص برقراری ارتباط و تعامل با دیگران دارد و به ما کمک می کند که ارتباط خوبی با سایرین داشته باشیم و نیز تاثیر بالایی بر آن ها بگذاریم. یادگیری این مهارت نیازمند به تجربه و یادگیری در طول زمان است. رهبران و مدیران دنیا به خوبی از طریق کاریزمای خود با پیروانشان ارتباط می گیرند. در این مقاله به رفتارهای کاریزماتیک و ارتباط های تعاملی اشخاص با مدیران خود نیز پرداخته شد که مطالعه آن می تواند به شما کمک فراوانی بکند. با ماهان تیموری همراه باشید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید