آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

ویژگی نیمکره های مغز چیست؟

ویژگی نیمکره های مغز چیست؟Reviewed by رضا عبدالوهابی on Jul 26Rating:
مدت زمان تخنینی مطالعه این مقاله 3 دقیقه می باشد.

مقدمه

ویژگی نیمکره های مغز در رسیدن به موفقیت از اهمیت زیادی برخوردار است.شناخت ویژگی نیمکره های مغز به ما کمک می کند تا راه موفقیت را سریع تر و راحت تر طی کنیم. در مقاله قبلی به معرفی ویژگی های نیمکره سمت راست مغز پرداختیم در ادامه آن تصمیم به بیان ویژگی های سمت چپ مغز را داریم.

با عرض پوزش در بارگیری عکس مشکلی رخ داده است.

 خصوصیات و ویژگی نیمکره های مغز

باید در ابتدا بدانید که نیمکره سمت چپ بدن اعمال مربوط به قسمت راست بدن را انجام می دهد.

اگر این نیمکره کار خود را درست انجام ندهد سمت راست بدن فلج خواهد شد.

ویژگی های مثبت افرادی که دارای نیمکره ی چپ فعال هستند:

 • این نیمکره جایگاه ریاضیات و فلسفه است و کسانی که نیمکره سمت چپ فعالی دارند عاشق ریاضیات می باشند و حل مسائل ریاضی را خیلی دوست دارند.
 • افرادی که نیمکره چپ فعالی دارند عاشق نظم و انظباط هستند و همه چیز را در جای خود قرار داده و این نظم را در ظاهرشان می توان کاملا مشاهده کرد.
 • نیمکره سمت چپ جایگاه منطق و تجزیه و تحلیل می باشد.اصولا افرادی که نیمکره سمت چپ غالبی دارند اهل بحث و گفتگو می باشند و به راحتی چیزی را  قبول نمی کنند و در هنگام خرید خیلی تجزیه و تحلیل می کنند این تحلیل در ارتباطاتشان با افراد دیگر هم کاملا مشخص می باشد.

ویژگی نیمکره های مغز چیست?

 • افرادی که نیمکره سمت چپ فعالی دارند خیلی خوب اعداد را حفظ می کنند و توانایی بسیار زیادی برای شماره حفظ کردن دارند.
 • ویژگی های مردانه بیشتر در نیمکره سمت چپ می باشد پس می توان نتیجه گرفت آقایان از نیمکره سمت چپ مغز خود بیشتر استفاده می کنند و خانم ها از نیمکره سمت راست.
 • افراد نابغه مانند فلاسفه و ریاضیدانان بیشتر از نیمکره سمت چپشان استفاده می کنند.
 • اگر به کسانی که دارای نیمکره سمت چپ فعال هستند توجه کنید می بینید که طبقه بندی و دسته بندی تجهیزات را در اولویت کار ها قرار دارد.
 • در صورتی که نیمکره سمت چپ فعالی داشته باشید مطمئنا از قدرت بیان  فوق العاده ای برخوردار هستید ولی قادر به استفاده از تصاویر و تخیل نیستید.
 • از آنها می توانیم در سخنرانی استفاده کنیم چون از کلمه های زیبا برای متقاعد کردن کردن افراد استفاده می کنند.

ویژگی های منفی افرادی که دارای نیمکره ی چپ فعال هستند:

 • این افراد با تنوع مخالف هستند برعکس افرادی که نیمکره سمت راست قوی دارند.
 • کسانی که دارای نیمکره سمت چپ فعالی هستند بسیار عجول هستند و دارای صبر بسیار کمی هستند.
 • افرادی که از نیمکره سمت چپ خود استفاده می کنند اهل خلاقیت خاصی نیستند و برای حل مشکلاتشان راه حل های زیادی ندارند و این مسئله از نقاط ضعف آنها می باشد.

اگر دو مقاله ما در سایت گروه آموزشی ماهان تیموری خوانده باشید می توانید به سادگی به این نتیجه برسید که مغز انسان دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد و تنها وقتی انسان به موفقیت می رسد که این قدرتها را بتواند در یک جهت به صورت هماهنگ استفاده کند.

 • پس برای کسب موفقیت در هر زمینه ای بسیار مهم می باشد که نیمکره سمت چپ و راست شما با هم هماهنگ باشد وبه طور مثال آلبرت انیشتین در هنر بسیار فعال بود.در ریاضیات و فیزیک هم به شدت فعالیت داشت دارای قدرت تخیل بسیار زیادی بود که مربوط به نیمکره سمت راست می شود در نواختن ویالون به جایی رسیده بود که کنسرت برگزار می کرد.

بنابراین افراد موفق دنیا هم توانایی درک مسائلی مانند تجزیه و تحلیل و یا ریاضیات دارند و هم توانایی های هنری و چیزهایی که مربوط به نیمکره سمت راست مشود را دارا می باشند و راز موفقیت آنها به کار گیر ی همزمان دو نیمکره با هم می باشد.

نتیجه

ویژگی نیمکره های مغز در کنار هم کامل خواهد شد.افراد موفق از هر دو نیم کره ی مغز با هم استفاده می کردند و در واقع یک ارتباط موثر بین این دو نیمکره ایجاد کرده بودند.با این کار می توانیم تمرکز حواس خود را بالا ببریم و در حقیقت این یکی از راه های افزایش تمرکز است.

نیم کره ی چپ جایگاه منطق و استدلال است.افرادی که نیم کره ی چپ فعال دارند مدیریت زمان خوبی دارند و از ایده های نو و ایده های خلا قانه کمتر استفاده می کنند چرا که این ایده های ناب مربوط به نیم کره ی چپ است و این افراد تنوع را دوست ندارند.این افراد فن بیان خوبی دارند و سخن رانان بهتری می شود.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی

چند نکته در مورد انوع حافظه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. حسن فکری کاربر می‌گوید

  عالیه مقاله تون

 2. پویا کاربر می‌گوید

  این نظر این حقیر و خواهش میکنم نمایش بدید تا شاید کاری برای اونایی که خیلی با مقوله ی ترس واضطراب یا نا آرامی های درونی روبه رو میشوند کرده باشم از من حقیر به شما بزرگواران نصیحت که نیمکره ی سمت چپ مغزتون و روش بیشتر کار کنید نیمکره ی سمت چپ مغز یکی دیگه از کارایی که برای آدم انجام میده اینه که آرامش درونی به آدم میده و این آرامش درونی آدمو به اوج شجاعت میرسونه

 3. پویا کاربر می‌گوید

  این نظر این بنده ی حقیر رو پذیرا باشید و سرلوحه ی زندگیتون کنید اگه که میخاید آدم خیلی شجاعی باشید بیشترین فشار رو به نیمکره ی سمت چپ مغزتون بیارید چون که کسایی که نیمکره ی سمت چپ مغزشون فعال تره آدمای نترس تری نسبت به اون دسته ی دیگه هستن این پیام این حقیر رو خواهشآ نمایش بدهید تاشاید بعضی از انسانها دلیل ترس و ناآرامی درونی شون رو بفهمن