برند بولگاری

خلاصه مطلب

سلام وقتتون بخیر ، امیدوارم که حالتان عالی باشد. تا مدت ها بود که هر وقت صحبت از عطرهای اصل و اورجینال به میان
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

سلام وقتتون بخیر ، امیدوارم که حالتان عالی باشد. تا مدت ها بود که هر وقت صحبت از عطرهای اصل و اورجینال به میان می آمد ، اکثر افراد به یاد برند های مطرحی که در کشور فرانسه بودند ، می افتادند. طبیعی هم بود زیرا تا مدت ها خاستگاه تمامی برندهای مطرح و معروف در این حوزه ، فرانسه بود. اما با آمدن برند فوق العاده ای به نام برند بولگاری دیگر این تفکر شکسته شد. بولگاری برندی بود که خاستگاه و تاسیس آن از کشور ایتالیا شروع شد و بعدها توانست که شهرتی جهانی و بین المللی برای خود دست و پا کند و حتی بتواند برندهای مطرح فرانسوی را نیز پشت سر بگذارد.

عطر بولگاری اصالتا یک برند ایتالیایی می باشد که در سال 1884 توسط وولگاریس تاسیس شد. حرف V بعد از حرف B در لاتین یو خوانده می شود به همین دلیل بولگاری تلفظ درستی برای این نام می باشد.زمانی که در سال 1884که وولگاریس برند بولگاری را تاسیس کرد ، هیچ گاه تصور نمی کرد که روزی برند او به شهرتی جهانی برسد و بتواند درآمد های چندین میلیون دلاری برای او به ارمغان بیاورد.

اگر شما هم علاقه مند هستید که بدانید که وولگاریس چگونه توانست به این موفقیت دست پیدا کنید و چگونه توانست که کسب و کارش را گسترش بدهد ؟بنابراین تا انتها این مقاله همراه من باشید.

تاریخچه برند بولگاری

نام برند: بولگاری

محل تاسیس:رم – ایتالیا

صاحب امتیاز: وولگاریس

حوزه فعالیت: عطر و ادکلن- اکسسوری- هتلداری- ساعت مچی- کیف دستی

برند بولگاری یکی از معروف ترین و مشهورترین برندهای ایتالیایی است که در زمینه های تولید و عرضه جواهرات ،اکسسوری ،عطر و ادکلن و … فعالیت می کند.

در اصل شهرت برند بولگاری بیشتر به دلیل جواهراتش می باشد و سپس به خاطر شهرتی که در عطر و ادکلن به دست آورده است.این برند با استفاده از رنگ ها و طیف ها و طرح های بسیار وسیعی که از طرح های یونانی –ایتالیایی در جواهرات خود استفاده کرده است ، توانست جواهرات بسیار زیبایی خلق کند که طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جلب کند. طرح های استفاده شده در جواهرات برند بولگاری به قدری زیبا و خارق العاده بود که خیلی زود توانست سهم بسیار زیادی از بازار را در اختیار خود قرار دهد.

بنیان گذار برند بولگاری

بنیان گذار برند بولگاری

وولگاریس که این برند را تاسیس و راه اندازی کرد ، اصالتا یونانی می باشد و در سال 1857 در روستایی به نام پیندوس واقع در رشته کوهی در شمال یونان به دنیا آمد.

از زمان امپراطوری روم ،مردمان این ناحیه به کار نقره کاری مشغول بودند و این حرفه را به عنوان یک شغل به به فرزندان  خود آموزش می دادند. در واقع این شغل ،نسل در نسل منتقل می شد و همه ی افراد باید این حرفه را به فرزندانشان آموزش می دادند تا آنها هم بتوانند در این حوزه به فعالیت بپردازند و از این راه امرار معاش کنند.

خانواده وولگاریس نیز به همین شغل مشغول بودند و فعالیت اصلی آنها گوشواره نقره، سگک کمربند و غلاف شمشیر بود و در این حوزه تخصص داشتند به گونه ای که جزو سرآمدان این بخش در بین اهالی روستا محسوب می شدند.

وولیگاریس مهارت نقره زنی و نقره کاری را در کنار پدرش آموخت و توانست مهارت و توانایی خوبی در این بخش پیدا کند. او همین طور سلیقه بسیار خوبی داشت ، به گونه ای که ابداعاتی که در خلق اثر به کار می برد ، همه را انگشت به دهان می کرد. او در نهایت در سال 1881 به ایتالیا مهاجرت کرد و در سال 1884 توانست که برند بولگاری را تاسیس نماید.

او توانست در سال 1904 از فروشگاه خود با نام بولگاری در خیابانی معروف در شهر رم رونمایی کند. خیابانی که محل رفت وآمد و تردد بسیاری از توریست ها و ثروتمندان آمریکایی بود. به همین دلیل که او فروشگاه خود را توانسته بود در نقطه ای بسیار خوب از شهر بنا کند و افرادی که در آن منطقه سکونت داشتند و یا رفت و آمد داشتند از لحاظ سطح درآمدی در وضعیت مطلوبی قرار داشتند، توانست به شهرت خوبی در مدت زمان کوتاهی دست یابد.

اینقدر جواهراتی که وولگاریس خلق کرده بود که توجه اکثر افراد را به خودجلب می کرد. حتی توریست هایی که برای بازدید به ایتالیا آمده بودند ، خبر جواهرات فوق العاده بولگاری را به کشور خود می بردند و همین امر سبب رشد چشم گیر او در بازه زمانی بسیلر کوتاهی شد.

وولگاریس در نهایت در سال 1932 و در 75 ساگی از دنیا رفت.

توسعه تجارت

توسعه تجارت

وولگاریس در سال 1932 و در سن 75 سالگی از دنیا رفت و پس از آن ثروت بسیار زیادی برای دو پسر خودش باقی گذاشت. پس از مرگ او، دوپسر وولگاریس مسیر این برند و تجارت این برند را در مسیر جدید و پر از اتفاقات مثبتی قرار دادند.

آنها در اولین اقدام ، طراحی داخلی فروشگاه بولگاری در رم را تغییر دادند و از سنگ مرمری ایتالیایی صورتی – بژ در ساختار داخلی فروشگاه خود استفاده کردند و با این تغییر توانستند که ساختاری بسیار شیک و مجلل به روشگاه خود بدهند . این تغییرات به گونه ای محسوس بود که در هر کس از کنار فروشگاه عبور می کرد، کاملا متوجه فعالیت شیک و لاکچری این برند می شدند.

در راستای این تغییرات لوگوی شرکت نیز تغییر کرد و لوگوی این شرکت بر اساس الفبای لاتین از Bulgari  به bvlgari تغییر داده شد. و برای اولین بار در سال 1934 مورد استفاده قرار گرفت.

جواهرات و ساعت های برند بولگاری

جواهرات و ساعت های برند بولگاری

طراحی جواهرات برند بولگاری بسیار خاص و بسیار خلاقانه و متفاوت بود به گونه ای که هر کسی که به دنبال جواهری خاص و متفاوت بود ، حتما از برند بولگاری استفاده می کرد و اولین و آخرین انتخابش بولگاری بود.جواهرات بولگاری از اشکال و طرح های مشخصی استفاده می شود بدین گونه که در این جواهرات از اشکالی مانند رنگ های روشن، شکل های میوه ای و قطعات کلاسیک استفاده می شود.

جواهرات این برند شامل 6 کالکشن می باشند که هر کدام دارای طرحی خاص و مدلی متفاوت می باشند.

در دهه 1940 اولین ساعت بولگاری با نام ساعت مار تولید و عرضه شد که توانست اقبال عمومی را به تحسین وادارد. تمامی ساعت های برند بولگاری در سوئیس تولید می شد و سپس به سرتاسر دنیا فرستاده می شد.بسیاری از این ساعت ها شامل 200 قطعه در ابعاد 3 میلی متر بودند که اجرایی کردن این حجم از قطعات در این ابعاد نیاز به مهارت و دانش بسیار زیادی داشت که بولگاری توانست به درستی و با ظرافت و دقت فراوان این کار را انجام دهد.

این ساعت ها توسط تکنولوژی روز سوئیس و با دقت بسیار فراوانی تولید می شوند به همین دلیل تمامی این ساعت ها دارای تضمین و گارانتی کیفیت ساخت هستند و علاوه بر آنها دارای قیمت بسیار گران می باشند.

نماد مار در طراحی های بولگاری

نماد مار در طراحی های بولگاری

یکی از نمادهای زیبا و بسیار متفاوت که بولگاری در طراحی جواهرات خود به کار برده است استفاده از سرمار در جواهرات خود می باشد.این مدل از طراحی در دهه 1940 شروع شد و توانست که توجه عموم را به خود جلب کند . بولگاری در طراحی های خود از سر مار استفاده کرد که به خاص بودن و متفاوت بودن این برند بسیار کمک کرد.

مار در یونان باستان نماد تولد دوباره ،احیا، ابدیت و… می باشد به همین دلیل به مخاطبان القای حس مثبت و آرامش بخشی می کرد.طراحی سر مار در جواهرات بولگاری کاری بسیاری سخت و طاقت فرسا بود اما سبب شد که شرکت در مسر رو به رشدی قرار بگیرد و در حال توسعه باشد.

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که طراحی این تم مانند پوست اندازی خود مار ، بارها دچار تغییر و دگرگونی شد تا به سطحی بسیار فوق العاده و خاص برسد و در این امر نیز موفق بودند.

در ابتدای 1960 میل و اقبال عمومی در خصوص استفاده کردن از جواهرات بولگاری بسیار بالا رفت و این افزایش میزان علاقه مندی به این برند ، به واسطه استفاده کردن بازیگران و هنرمندان بیشتر شد. بخش زیادی از این تبلیغات را الیزابت تیلور را بر عهده گرفت بود و در اکثر مراسمات و مناسبت های سینمایی از جواهرات برند بولگاری استفاده می کرد.

او در سال 1962 با انداختن بازوبندی از برند بولگاری در هنگام فیلم برداری فیلم کلئوپاترا به هر چه بیشتر شناخته شدن این برند کمک شایانی کرد. زیرا این فیلم در خصوص دوران روم باستان بود و بولگاری هم در طراحی جواهرات خود از طرح های یونانی –ایتالیایی استفاده می کرد و همین امر سبب شده بود که این بازوبند هر چه بیشتر در این فیلم خودنمایی کند و بسیاری از زنان پس از دیدن این فیلم به فکر تهیه و خرید این مدل از جواهر بیفتند.

برخی از این مدل از بازوبندها،در واقع بازوبندهایی ساعت دار بودند که بر اساس فرم بدن طراحی شده بودند که زیبایی آن را چندین برابر می کرد. طرح های ابتدایی این بازوبندها بسیار ساده و ظریف بود اما با گذشت زمان این مدل ها نیز تغییر کرد و تبدیل به بازوبندهایی شد که حتی چندین بار به  دور بازوبند پیچیده می شد و زیبایی خاصی را القا می کرد زیرا طراحان بولگاری این جواهرات را بر اساس فرم بدن طراحی کرده بودند.

در اواسط دهه 1960 بولگاری یک لاین جدیدی به محصولات خود اضافه کرد و آن کمربند بود.از این زمان به بعد محصولات بولگاری  بر اساس فرم طبیعی بدن مار طراحی می شد که زیبایی بسیار خاصی به این محصولات می بخشید.در همین راستا در این روش از ارائه محصول ، بولگاری از روش لعابکاری و قلمه زنی استفاده کرد که به زیبایی این محصولات افزود.

در دهه 1970 استفاده از بازوبندها و دستبندهای بولگاری بسیار رواج پیدا کرد و بولگاری نیز تلاش کرد که لاینی از محصولات را به گونه ای راه اندازی کند که مناسب استفاده های روزمره نیز باشد. در راستای نزدیک شدن برند به مخاطب بولگاری تصمیم گرفت که در سال 1971 فروشگاه خود را در نیویورک تاسیس کند. این اتفاق روند رو به رشدی برای برند بولگاری در پی داشت و ساکنین نیویورک بسیار از این اتفاق استقبال کردند و فروش های بی سابقه ای برای این برند ثبت شد.

از این زمان به بعد رشد چشم گیر برند بولگاری شروع شد ، زیرا آنها تصمیم گرفتند که شعب بسیاری در نقاط مختلف دنیا و در شهرهای مطرح از جمله پاریس افتتاح کنند. افتتاح این شعب همیشه با استقبال مردم روبرو می شد زیرا طراحی جواهرات بولگاری بسیار خاص و همه پسند بود و اکثر مردم علاقه داشتند که از این برند لاکچری استفاده کنند.

در سال 1978 بولگاری تصمیم گرفت به صورت جدی و حرفه ای وارد صنعت سازی شود . طرح هایی که ساعت های بولگاری داشت بسیار خاص بود و در آنها سر مار وجود داشت و صفحه آن شبیه به طرح گلابی بود. پس از عرضه این محصول بسیاری از هننرمندان و افراد مطرح از ساعت های بولگاری استفاده کردند که این اتفاق طبق معمول سبب شد که مردم استقبال خوبی از این محصول داشته باشند.

اولین عطر برند بولگاری

در دهه 1990 برند بولگاری تصمیم گرفت که در حوزه عطر و ادکلن نیز شروع به فعالیت کند. و در سال 1990 خط تولید عطر بولگاری تاسیس شد که دارای کیفیتی کم نظیر و فوق العاده بود و همین امر سبب شد که بولگاری برای بار دیگر سکوی پرتاب مناسبی پیدا کند که بتواند رشد بسیار خوبی را تجربه کند.

در سال 1992 بولگاری اولین عطر خود را روانه بازار کرد که با استقبال عموم مواجه شد و شرکت بولگاری پس از ورود به حوزه عطر و ادکلن توانست ارزش برند خود را چندین برابر  کند.

هتل بولگاری

جواهرات و ساعت های برند بولگاری

در سال 2001 ،شرکت بولگاری تصمیم گرفت با شراکت با شرکت هتل سازی لاکچری گروپ ، هتل های لاکچری خود را در نقاط مختلف جهان تاسیس کند.

در همین راستا اولین هتل بولگاری در سال 2004 در شهر رم افتتاح شد. پس از آن بولگاری ، هتل های خود را در سال 2006 در بالی ، در سال  2012 در لندن و در سال 2015 در دبی افتتاح کرد.

هتل های بولگاری نیز فوق العاده لوکس و گران قیمت می باشند. به گونه ای که هتل بولگاری در دبی ، جزو گران قیمت ترین هتل های خاورمیانه محسوب می شود.

 

پیشنهاد ما به شما : برند کلوین کلاین

 

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله برند بولگاری همراه من بودید از شما متشکرم.در این مقاله سعی کردیم که برند بولگاری را از ابتدای شکل گیری تا کنون برایتان بررسی و تحلیل کنیم و تمامی چالش ها و اتفاقاتی که در این مدت برای این برند افتاده بود را بازگو کنیم.

شما با مطالعه سرگذشت برند ، می توانید به این نتیجه برسید که در تمامی برندها ، چالش ها و مشکلات وجود دارد اما مسئله اصلی این می باشد که شما چگونه به این چالش ها پاسخ می دهید؟ آیا از کار خودتان دست می کشید و خسته می شوید و یا تلاش می کنید که راه حل مناسبی برای آن پیدا کنید؟ تمامی این برندها روش دوم را انتخاب کردند ، آنها ازاین مشکلات و چالش ها ، فرصت هایی برای برندشان ساختند که علاوه بر اینکه مشکل را به خوبی و درستی حل کرد بلکه به ارزش برند نیز افزود.و حتی آنها را برای ادامه مسیر قوی تر کرد.

مطلب بعدی که باید به آن توجه کنید ، این می باشد در خلال درگیر شدنتان با کسب و کار ،حواستان به این موضوع باشد که دچار روزمرگی در این بین نشوید. شما باید بتوانید کسب وکارتان را در مسیر رشد وتعالی قرار دهید. اگر مطمئن هتسد که چالشی برای کسب و کارتان مفید است و آن را به حرکت رو به جلو وادار می کند،از آن فرار نکنید بلکه با اشتیاق به سمت آن حرکت کنید و سعی کنید که هم خدتان و هم تیمتان را در این مسیر قوی کنید تا بتوانید به موفقیت های چشم گیری در مسیر کاری خودتان برسید.دقیقا مانند کاری که برند بولگاری در روند توسعه خودش انجام داد.

ما باید تمام تلاش خودمان را انجام بدهیم که بتوانیم از این برندها به درستی الگوبرداری کنیم و نقاط مثبت آنها را در کسب و کار خودمان پیاده سازی و اجرا کنیم.

اگر در خصوص مقاله برند بولگاری نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند گوچیبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد