آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

هوشمند خرید کنید

هوشمند خرید کنیدReviewed by حسین تیموری on Feb 20Rating: 5.0
 
خرید می‌ تواند راه مورد علاقه برای گذراندن زمان شما باشدهمیشه چیزی برای خرید است، اما خرید آسان نیست!

 

۱. نیازهای خود را مشخص کنید.

  •  یاد بگیرید با کم‌ تر زندگی کنید. لباس‌ های تابستانی خود را که در طول زمستان نپوشیدید یک بررسی کنید بعد خرید کنید .آرایش و لوازم جانبی را محدود کنید.

 

۲. سبک خودتان را بسازید.

  •  یک روند ارزان و خاص را برای خودتان آغاز کنید، به تبلیغات توجه نکنید. بپرسید از خودتان چرا واقعا مد را دنبال می کنید؟ آیا سبک شما است؟ سپس خرید کنید.

 

۳. استایل داشته باشید.

  • لباس‌ هایتان را به دقت انتخاب کنید، به دنبال لباس‌ هایی باشید که با سبک شما، سایزتون، رنگ پوست، مو و … شما همخوانی داشته باشد. آیا رنگ هایی که انتخاب می کنید با فکر است یا هیجانی و فقط از روز زیبایی است این سوال را از خودتان بپرسید.

 

۴. کمد لباس داشته باشید.

  •  زمان صرف کنید تا لباس‌ هایتان را بررسی کنید و بدانید چی نیاز دارید برای خرید. همیشه قبل از خرید لیستی از تمام لباس هایی که نیاز دارید تهیه کنید و سپس شروع کنید به خرید کردن این کار باعث می شود دیگر احساسی خرید کنید

 

۵. نقشه‌ بکشید.

  •  تعیین کنید که چه چیزی برای تکمیل یک لباس نیاز دارید. چیزی که هماهنگی نداشته باشد و مناسب نباشد را اگر خرید کنید بعد از مدت کمی خسته کننده به نظر میاد و استفاده نمی شود و پولی که پرداخت کردید از بین می رود.

 

۶. استثنایی باشید. 

صبور باشید، کیفیت، رنگ، تناسب و سبک ماندگار را بررسی کنید. شما می‌ خواهید یک بار لباس را بپوشید یا چند مرتبه لطفا با دقت خرید کنید طوری تهیه کنید که بتوانید با ترکیبات مختلف لباس ها را بپوشید و فقط مخصوص یک مدل خاص نباشد.

 

۷. با تخفیف تهیه کنید.

 از تخفیف ها در زمان فروش، چه به صورت آنلاین و چه در فروشگاه‌ ها استفاده کنید، کارها را قبل از فروش امتحان کنید. زمان خود را صرف فکر کردن به چیزهای دیگر کنید تا ازخرید ناگهانی اجتناب کنید

 

۸. نقد خرید کنید.

نقد پرداخت کردن به فروشنده این حس را می دهد که پول زیادی دریافت میکند سعی کنید خرید های خودتان را نقد انجام بدید می توانید از شخص فروشنده تخفیف خوبی بگیرید.

 

۹.فروشگاه‌ را بررسی کنید.

 معمولا بسیاری از مغازه‌ها چیزهای مشابهی دارند، پس باید قبل از خرید چک کنید احتمالا همان محصولی که میخواهید می توانید با بررسی ارزان تر پیدا کنید کنید.و یا حداقل قیمت اصلی محصول را متوجه می شوید.

 

۱۰. چانه بزنید.

چانه زدن بد نیست، همیشه به این فکر کنید فروشنده سود خود را حفظ می کند پس شما می توانید همیشه تخفیف بیشتری بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.