فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

برند برشکا

خلاصه مطلب

تمامی برندهای موجود در سراسر دنیا دارای گذشته ای هستند که پر از فراز و نشیب است و قطعا مطالعه ی آنها می تواند
5/5

تمامی برندهای موجود در سراسر دنیا دارای گذشته ای هستند که پر از فراز و نشیب است و قطعا مطالعه ی آنها می تواند برای ما بسیار کمک کننده باشد زیرا ما را در مسیر موفقیت کسب و کارمان کمک خواهد کرد و اگر ما هم با چالش هایی روبرو شویم، قطعا با مطالعه تاریخچه برندها می توانیم از تجارب آنها استفاده کنیم. یکی از برندهایی که مسیر پر پیچ و خمی را با موفقیت پشت سر گذاشته است، برند برشکا می باشد. که در این مقاله قصد داریم از تمامی زوایا آن را بررسی کنیم و تمامی چالش های بر سر راه آن را برایتان بازگو کنیم تا بتوانید از تجربیات آن در کسب و کارتان استفاده کنید.

بنابراین تا انتها این مقاله همراه من باشید.

تاریخچه برند برشکا

برند برشکا

در سال 1998 برند برشکا توسط ایندیتکس تاسیس و راه اندازی شد. برندهای معروف و مشهوری مانند: زارا ،پول اند بیر و … نیز زیرمجموعه این شرکت محسوب می شوند. برند برشکا با توجه به نیاز بازاری که احساس می کرد نیاز به تغییرات دارد در 2 سال ابتدایی کار خود 100 شعبه، تاسیس کرد و توانست خود را به عنوان یک برند جدید در بازار عرضه کند به گونه ای که مابقی رقبا متوجه این امر باشند که یک برندی پا به میدان رقابت گذاشته که حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

امروزه بعد از گذشت 18 سال از تاسیس این برشکا؛ این برند توانسته در بیش از 70 کشور دنیا ، تعداد شعب خود را به بیش از 1000 شعبه برساند.و بتواند 9% از کل درآمد ایندیتکس را از آن خود کند. بنابراین توانسته که روند بسیار مطلوبی را در پیش گرفته باشد ، پس نیاز است که با دقت مسیر رشد این برند را بررسی کنیم تا بتوانیم به نتایج مطلوبی از مطالعه این برند برسیم.

آنچه از برشکا باید بدانید

آنچه از برشکا باید بدانید

کسب و کار برند برشکا شامل طراحی ، تولید و فروش پوشاک و اکسسوری می باشد. مدل بیزینس پلن برشکا به گونه ای تنظیم و تدوین  شده است که  فروشگاه های برشکا بتوانند در کمترین زمان ممکن محصولات خود را آپدیت کنند و اگر به فراخور فصل نیاز باشد که محصولاتی تغییر داده شود این روند به سرعت و با دقت بسیاری انجام می شود.

تمامی محصولاتی که برند برشکا عرضه می کند توسط تیم حرفه ای و خلاق این برند تهیه می شود؛این برند 60 طراح حرفه ای و فوق العاده خلاق دارد که طرح های خود را با توجه به نیازهای مخاطبان و بازخوردی که در فروشگاه های خود از مشتریان می گیرند، طراحی می کنند.

دقیقا به دلیل توجه به نیازهای مخاطبان و مشتریان است که محصولات برشکا توانست در مدت زمان کوتاهی جای خود را در بازار پیدا کنید و بتواند سهم مطلوبی از بازار پوشاک را از آن خود کند.برشکا در طول سال نزدیک به 4000 طرح جدید روانه بازار می کند که از لحاظ کیفیت و زیبایی سنجی در رتبه های بالایی قرار دارند.

گروه باربری برشکا

برشکا اهمیت بسیار زیادی به محیط زیست و حفظ آن می دهد. به همین دلیل برای جابه جایی پوشاک خود که در سال نزدیک به 200 میلیون پوشاک می شود از سوخت بیودیزل استفاده می کند. بیودیزل سوختی است که از منابع طبیعی و تجدید پذیر مانند روغن های گیاهی تهیه می شود و یک سوخت پاک می باشد و هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نمی زند.

برشکا برای حمل و نقل محصولات خود 5% از سوخت بیودیزل استفاده می کند ، این مقدار استفاده از بیودیزل باعث می شود که در طول سال مقدار ورود دی اکسید کربن به اتمسفر 500 میلیون تن کاهش یابد. که سهم قابل قبولی برای برندی است که در حوزه پوشاک فعالیت می کند.

همگام بودن برشکا با محیط زیست

برشکا برای حمایت از کشاورزی ارگانیک در کسب و کار خودش از پنبه ارگانیک استفاده میکند.پنبه ارگانیک پنبه ای است که در کشت آن از آفت کش ، کودهای شیمیایی و مواد شیمیایی استفاده نمی شود. اگر شما تمایل داشته باشید که از محصولات ارگانیک استفاده کنید می توانید آنها را در فروشگاه های برشکا به راحتی پیدا کنید زیرا با برچسب هایی به صورت کاملا مشخص ، معلوم شده اند و همگان می توانند از آنها استفاده کنند.

اثرات زیست محیطی

باید به این نکته توجه داشته باشیم که برشکا در اکثر مواقع در تبلیغات خود ، برندش را حامی محیط زیست اعلام می کند و این حرف تا حدود زیادی درست است اما در برخی از مواقع هیچ گونه سند و یا مدرکی برای اثبات این موضوع وجود ندارد. برای مثال برشکا برای انتشار گازهای گلخانه ای که در طول فرآیند تولید محصولات خود و یا در زنجیره تامین خود ، هدفی مطلق و آرمانی را در نظر گرفته است که گام های بسیار خوبی است ، اما هیچ گونه مدرکی دال بر اثبات این موضوع وجود ندارد که برشکا در فعالیت های خودش به این هدف پایبند باشد.

از طرف دیگر برخی از منتقدین بر این باور هستند که برشکا فقط دوست دارد که خود را حافظ محیط زیست بخواند و در کسب و کارش از بازاریابی سبز استفاده کند اما در اصل برای کسب و کاری که با پیشرفت تکنولوژی برای تولید محصولات خودش از ماشین آلات صنعتی استفاده می کند ، خیلی باور پذیر نیست که از محیط زیست بخواهد در سطح کلان محافظت کند و هیچ گونه مدرکی نیز برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

فروشگاه های بی نظیر برشکا

فروشگاه های بی نظیر برشکا

معماری دقیق و موقعیت های مکانی شعب برند برشکا در تمامی نقاط جهان بسیار متمایز و خاص می باشد. برشکا در انتخاب مکان تاسیس فروشگاه خود بسیار دقت می کند و همیشه در تمام دنیا بهترین نقاط را چه از لحاظ دسترسی و چه از لحاظ موقعیت جغرافیایی برای برند خود انتخاب می کند.

از دیگر نکاتی که برشکا در فوشگاه های خود بسیار بر روی آن تاکید دارد و بسیار بر روی آن مانور می دهد این موضوع می باشد که پس از اینکه این برند مکانی را برای تاسیس فروشگاه خود انتخاب می کند،تیم طراحی داخلی برند برشکا به آن مکان می روند تا آنجا را بر اساس نیازها و مد روز مخاطب و برند برشکا طراحی کنند. برشکا به اینگونه از موارد از قبیل طراحی داخلی فروشگاه مبتنی بر سیاست های برند، رنگ سازمانی موجود در فروشگاه ، عکس ها ، رنگ ها و حتی موزیکی که قرار است در آن فروشگاه پخش بشود ، بسیار دقت می کند و اینگونه از موارد برایش بسیار حائز اهمیت می باشد.

فروشگاه های برشکا با بیشترین تاکید برای نمایش مد طراحی می شوند. نحوه چینش محصولات ، موسیقی انتخاب شده و حتی نور سالن از مواردی است که برند برشکا به آن توجه ویژه ای دارد تا مخاطبان تجربه بسیار خوبی از برند برشکا در ذهنشان ثبت بشود.

برشکا همواره  به روز می باشد

برشکا با هدف جذب جوانان همواره سعی می کند تا محصولات و خدمات خود را به روز نگاه دارد و در فروشگاه های خود فضایی را برای مخاطبان خود به وجود آورده است که جوانان می توانند در آن جا به راحتی موسیقی گوش بدهند و نگاهی هم به استایل های جدید و متفاوت در عکس های گرافیکی و همین طور تصاویر بیاندازند.

برشکا اهمیت بسیار زیادی برای ویترین خود قائل است و همواره بهترین و جدیدترین محصولات خود را در ویترین می گذارد . نکته ای برند برشکا به آن توجه بسیاری می کند این مطلب می باشد که این ویترین ها می بایست همیشه در حال به روز شدن باشند و فضای داخلی فروشگاه نیز بر اساس مد روز و تغییرات فصلی همیشه در حال نغییر است.

برند برشکا در تلاش است که در ویترین خود مجموعه ای از محصولات خوب و متنوع خود را به نمایش بگذارد به همین دلیل در تمامی نمایشگاه ها و فروشگاه ها خود ویترین بزرگ و شیشه ای دارد که از پشت شیشه فضای داخلی فروشگاه به راحتی قابل مشاهده است.

نمایندگی های متعدد برشکا در سراسر دنیا

برشکا بنابر سیاست های خود تمام تلاشش را انجام داده است که در تمامی نقاط جهان شعبه ای داشته باشد ، برای مثال در اسپانیا 200 شعبه، در روسیه 99 شعبه ، در چین 66 شعبه ، فرانسه 50 شعبه ، در ترکیه 35 شعبه ، امارات 9 شعبه و در آمریکا 1 شعبه دارد.

بله متاسفانه همان طور که مشاهده کردید ، برند برشکا هیچ گونه نمایندگی رسمی در ایران ندارد ، برشکا در کشورهای همسایه ایران شعب زیادی دارد برای مثال در ترکیه 35 شعبه ، در امارات 9 شعبه دارد اما در ایران هیچ گونه شعبه ای ندارد و فعالیتی نداشته است.

درآمد برشکا چه قدر است؟

درآمد برند برشکا از فروش پوشاک و محصولات خودش تا انتهای سال 2014 مبلغی نزدیک بر 1664 میلیون یورو گزارش شده است که اگر آن را به پول ملی خودمان محاسبه کنیم، رقمی نجومی خواهد شد و این در صورتی می باشد که برشکا تنها 9% از کل فروش شرکت مادر یعنی ایندیتکس را به خود اختصاص داده است.

 

اهداف برشکا

برشکا برای اینکه بتواند در روند مد روز نقش بسزایی داشته باشد و خود را با آن تطبیق داده باشد ، همواره در تلاش است که محصولات و پوشاک خود را به روز نگه دارد به همین دلیل بیزینس پلن خود را منعطف قرار داده است که هر زمانی نیاز به تغییر وجود داشت به راحتی بتواند تغییرات مورد نیاز را در کسب و کار اجرایی نماید.

برشکا خود را به عنواتن سکوی مد در صنعت پوشاک معرفی کرده است به گونه ای در تیم برشکا نزدیک به 60 نفر متخصص طراح، مشغول به فعالیت هستند و همیشه در حال طراحی پوشاکی متناسب با تغییر فصل و تغییر رفتار سلیقه مشتری هستند.

به این نکته توجه کنید که برند برشکا کار خود را از فروشگاه های کوچک شروع کرد و سپس بعد از دو سال توانست خود را به نقطه ای برساند که در بین برندهای مطرح دنیا جایی برای خود باز کند و مخاطبان و مشتریانی وفادار برای خود پیدا کند.

رفاه حیوانات

در راستای حمایت از حیوانات برند برشکا تصمیم گرفت که دیگر در محصولات خود از پوست حیوانات استفاده نکند و دیگر محصولی نداشته باشد که به خاطر تولید محصولش نیاز باشد که حیوانی کشته شود تا از پوست آن برای پوشاک استفاده شود.

به همین خاطر ادعا کرده است که هیچ وقت از پوست حیوانات عجیب و غریب استفاده نمی کند و از پشم استفاده می کند که به گفته خودش از پشم گوسفندان غیر قاطر تهیه شده است. همین طور تعهد داده است که هیچ وقت از پوست و موی حیوانات عجیب و غریب نیز استفاده کند و تا کنون نیز مدرکی دال بر استفاده این برند از پوست و مو حیوانات عجیب و غریب پیدا نشده است.

 

پیشنهاد ما به شما : برند فندی

 

امتیاز کلی برند برشکا

بر اساس نکاتی که برایتان در این مقاله مطرح کردیم و بر اساس قدم های مثبتی که برداشته است نمی توان نمره بسیار خوبی به این برند داد. می توان گفت که در کا برند برشکا به اندازه کافی خوب نیست.

قبل از اینکه این برند به عنوان یک برند مطرح در زمینه دوستدار محیط زیست شناخته شود، نیاز است که مسیر بسیار طولانی را برای جلب رضایت مردم بردارد. و هر چه قدر که بخواهد بیشتر در این بازار برای خود جای باز کند نیاز است که همیشه خود را آپدیت نگه دارد و نیازهای جوانان را به خوبی شناسایی کند.

 

سخن پایانی

از اینکه تا انتها این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی شد که برند برشکا را برای شما به صورت کاملا واضح و مشخص برایتان توضیح دهیم . به گونه ای که بتوانید این برند و نحوه درآمدزایی و همچنین فرآیندی که برای رشد در مسیر کاری خود طی کرده است را به خوبی درک کنید.

در این مقاله به اهداف برند نیز اشاره کردیم که بدانیم برندها چه اهدافی را برای آینده خود در نظر گرفته اند و برای چه گروه از مخاطبان هدف خود برنامه ریزی کرده اند.

توجه به تمامی این مسائل و اجرا و پیاده سازی آن در کسب و کار خودتان می تواند نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا کند.

اگر در خصوص مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

 

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد