کتاب‌ استراتژی کسب و کار

خلاصه مطلب

  کتاب استراتژی کسب و کار به صاحبین کسب و کار کمک می کند که وضعیت فعلی خودشان را تحلیل کنند و برای رسیدن
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

 

کتاب استراتژی کسب و کار به صاحبین کسب و کار کمک می کند که وضعیت فعلی خودشان را تحلیل کنند و برای رسیدن به وضعیت مطلوب و اهدافشان برنامه ریزی کنند و استراتژی لازم را تعیین کنند. علاوه بر کسب و کار، همه ما نیاز داریم که در زندگیمان، روحیات، استعدادهای خودمان را شناسایی کنیم و برای آینده خودمان هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم. از این رو خواندن این کتاب ها می تواند به ما کمک کند. کتاب های زیادی راجع به استراتژی کسب و کار منتشر شده است که در این مقاله به معرفی بهترین و کاربردی ترین آنها می پردازیم.

کتاب استراتژی کسب و کار برایان تریسی – دستیابی به پیروزی فوق العاده با تدوین و اجرای استراتژی

استراتژی کسب و کار کتاب برایان تریسی – دستیابی به پیروزی فوق العاده با تدوین و اجرای استراتژی

کتاب استراتژی کسب و کار برایان تریسی بهترین و مفیدترین ایده ها را در خصوص طراحی و برنامه ریزی برای کسب و کارتان به شما بیان می کند. استراتژی کسب و کار (Business Strategy) دقیقا موضوعی است که برایان تریسی در حول آن اطلاعات کاملی به شما ارائه می دهد.

ما امروزه در عصر اطلاعات زندگی می کنیم، روش هایی که در مدت طولانی برای بعضی شرکت ها و کسب و کارها مفید واقع شده است، امروزه ممکن است هیچ تاثیری نداشته باشد. شرکت هایی مانند بلاک باستر و بوردرز بوکس، به دلیل تغییر محیط کسب و کار خود از اولین جایگاه بازار به ورشکستگی رسیدند. امروزه نوآوری در مدل کسب و کار شرکت، یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازها است که موفقیت یا شکست کسب و کار شما را معین می کند.

بر اساس تحقیقاتی که کارشناسان به عمل آورده اند، 80 درصد شرکت های فعلی با مدل های کاری منسوخ، برای بقا و کسب موفقیت خود تلاش می کنند. فقط ببینید چه اتفاقی برای روزنامه ها، مجله ها و انواع رسانه های سنتی پیش آمده است؛ این ها همگی با دردسرهای جدید رو به رو شده اند. بنابراین استراتژی کسب و کار کتاب های مختلفی دارد و پیشنهاد می کنیم استراتژی کسب و کار کتاب برایان تریسی را مطالعه کنید.

با کمک کتاب استراتژی کسب و کار، به تفکر استراتژیک می رسید و سودآوری شرکت و شغل شما افزایش پیدا می کند. با این کار سطح کلی کیفیت خدمات شما افزایش می یابد و در نتیجه سهم شما از بازار بیشتر خواهد شد. بیشتر از همه عوامل دخیل، احساس می کنید که کنترل سرنوشت شما در دست خودتان است، این تفکری درست است به شرطی که راه های رسیدن به موفقیت و تفکر استراتژیک را یاد بگیرید.

 

استراتژی کسب و کار کتاب جرمی کوردی – راهنمایی برای پیش بردن کسب و کار شما

استراتژی کسب و کار کتاب جرمی کوردی – راهنمایی برای پیش بردن کسب و کار شما

کتاب استراتژی کسب و کار جرمی کوردی، یکی از اصول زیربنایی کسب و کار یعنی مفهوم استراتژی را تبیین می کند. جرمی کوردی در سه بخش شناخت، تدوین و اجرا استراتژی کسب و کار را توضیح می دهد. او استراتژی کسب و کار را به عنوان طرح ها، گزینه ها و تصمیماتی معرفی می کند که شرکت را به سمت سوددهی و موفقیت بیشتر راهنمایی می کند.
نگاه دقیق به عناصر مطرح شده در این تعریف، اهمیت شناخت درست این مفهوم را نشان می دهد. در واقع یکی از اصول محوری که موجب موفقیت یا شکست یک کسب و کار می شود، استراتژی است که در پیش می گیرد. انتشارات معتبر اکونومیست با رویکردی کاملا متفاوت، کتاب استراتژی جرمی کوردی را منتشر کرده است.

نویسنده این کتاب، جرمی کوردی، از مولفین به نام حوزه مدیریت سازمانی است که آثار فراوانی در این زمینه ارائه کرده است. جرمی کوردی با توجه به تجربیاتی که در شرکت های معتبر مثل اچ اس بی سی، پیرسون و مدرسه کسب و کار لندن داشته به تالیف این آثار اقدام کرده است.

ضمن اینکه کارها و آثار او حاصل پژوهش های گسترده تیمی است که به کنکاش در رفتارهای مدیران شرکت ها و کسب و کارهای مختلف پرداخته است. لازم است بگوییم که این کتاب به 15 زبان ترجمه شده است و مطالعه آن به صاحبان کسب و کارها و علاقه مندان به این زمینه توصیه می شود.

 

پیشنهاد ما به شما : کسب و کار خانگی

کتاب استراتژی کسب و کار هر برند یک قصه است نویسنده دانلد میلر

فرق کسب و کار با برند چیست؟ وقتی می خواهیم لباسی برای خود بخریم، چند راه پیش روی ما است. اولین راه این است که به بازاری برویم و بسته به قیمت لباس، جنس و کیفیت آن یکی را انتخاب کنیم. راه دیگر این است که قبل اینکه تصمیم بگیریم که چه لباسی بخریم، انتخاب کنیم که از کدام مغازه این لباس را بخریم. راه دوم، اعتماد به برند ها است.

مقلا اگر اهل پوشیدن لباس برند باشید، کمتر وقت خودتان را صرف جستوجو می کنید و یک راست به سراغ سایت مدنظر خود رفته و یک لباس مناسب را برای خود انتخاب می کنید.
حالا سوال این است که چه چیزی باعث می شود که کسب و کار شما به یک برند تبدیل شود؟ این موضوعی است که در کتاب هر برند یک قصه است به شما گفته می شود. در این کتاب یاد می گیرید که از طریق چه راه هایی یک قصه زیبا و مناسب برای برند خود بسازید.

مشتری قهرمان

قصه ای که در آن مشتری شما قهرمان است و شما به عنوان فروشنده، به مشتری خود کمک می کنید تا به هدف قهرمانی خود برسد. به عنوان مثال استراتژی اپل این است که مشتریان او، به هدف خود که احساس متمایز بودن و ثروتمند بودن اند، برسند.
ترجمه این کتاب در نشر اطراف منتشر شده است، این نشر دقت زیادی در انتخاب کتاب، ترجمه و ویراستیاری آن ها دارد. در بین کتاب های این نشر به هیچ وجه نمی توانید یک کتاب بد پیدا کنید. معمولا کتاب های نشر اطراف در حیطه خودشان جزو بهترین ها هستند. برای همین اگر به این موضوع علاقه مند هستید، در مطالعه این کتاب از نشر اطراف هیچ تردیدی وارد ذهن خود نکنید.

کتاب استراتژی کسب و کار سئو 2020 نویسنده آدام کلارک

استراتژی کسب و کار کتاب سئو 2020 نویسنده آدام کلارک

اگر می خواهید کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنید، پس حتما می دانید که سئو یکی از مهم ترین راه های جذب مخاطبان است. سئو بهینه کردن صفحات سایت شما برای موتورهای جستوجو، به خصوص گوگل است. به طوری که تا مشتری کلمه ای مرتبط به کسب و کار شما را سرچ می کند، صفحات سایت شما بالاتر از سایر صفحات نشان داده شود.

در این کتاب آدام کلارک به ما یاد می دهد که چگونه از طریق بازاریابی موتورهای جستوجوی گوگل به موفقیت برسیم. با مطالعه این کتاب و عمل کردن به آن می توانید مشتریان زیادی را به دست آورید. این کتاب یکی از معروف ترین و کامل ترین کتاب ها در زمینه استراتژی کسب و کار است که صفر تا صد این موضوع پیچیده را به شما آموزش می دهد.

موضوعی که برای یاد گرفتن آن لازم است چندین میلیون تومان هزینه کنید!

استراتژی کسب و کار کتاب از صفر به یک رسیدن نویسنده پیتر تیل

استراتژی کسب و کار کتاب از صفر به یک رسیدن توسط پیتر تیل نوشته شده است؛ او بنیان گذار شرکت PayPal و یکی از اولین سرمایه گذاران در شرکت فیسبوک است. چاپ دوم این کتاب، ویرایش شده و هم اکنون در دسترس شما قرار می گیرد.

بهترین کسی که می تواند پدید آوردن یک اتفاق بزرگ از سرمایه ای اندک را به ما آموزش دهد، بدون شک سرمایه گذار فیسبوک است. پیتر تیل که بنیان گذار شرکت PayPal هم هست، در کتاب محبوب و پر فروش خود، از مسیر تاریخی تولید ثروت و رابطه آن با نوآوری صحبت می کند. او همچنین از تاثیر مواردی مثل ماهیت رقابت، تولید محصول، سرمایه گذاری و اهمیت داشتن یک تیم خوب بر موفقیت کسب و کار صحبت می کند.

در کتاب از سفر به یک رسیدن، راه رسیدن از هیچ به موفقیتی بزرگ را ترسیم می کند. پس برای کسانی که در شروع کسب و کار خود هستند کمک شایانی خواهد کرد.

استراتژی کسب و کار کتاب چه چیزی راه شرکت خلاقیت را سد می کند؟ نویسنده اد کتمول

استراتژی کسب و کار کتاب چه چیزی راه شرکت خلاقیت را سد می کند؟ نویسنده اد کتمول

حتما می دانید که کمی خلاقیت می تواند چاشنی مناسبی برای کسب و کار شما باشد. با این روش می توانید کسب و کار خود را از یک اتفاق معمولی به حادثه ای بی نظیر تبدیل کنید. اد کتمول که بنیان گذار پیکسار است؛ در انیمیشن هایی مثل داستان اسباب بازی، شگفت انگیزان و شرکت هیولاها با این مجموعه ها همکاری کرده و می دانید چطور یک استودیوی انیمیشن سازی به برندی نامی در سراسر جهان تبدیل شود.

اد کتمول همه این موارد را در کتاب شرکت خلاقیت بیان کرده است و در اختیار مردم سراسر جهان قرار داده است. از استراتژی های خلاقانه ای که در این کتاب گفته شده استفاده کنید؛ زیرا این استراژی ها به راحتی می توانند به ساختار هر کاری اضافه شوند و موجب موفقیت آن کسب و کار شوند. استراتژی کسب و کار کتاب های مختلفی منتشر شده است که پیشنهاد می کنیم آن ها را مطالعه کنید.

کتاب استراتژی کسب و کار پیش به سوی انتخاب عالی اثر جیمز چارلز کالینز

انتخاب عالی کتابی است که برای تمامی بحران هایی که در طول یک کسب و کار با آن رو به رو می شوید تقدیم شده است. بنابراین، از بعد از حمله 11 سپتامبر و بی ثباتی شرایط اقتصادی، کالینز و مورتن، یک تحقیق 9 ساله را آغاز کردند. آن ها می خواستند بدانند که چگونه می توان از بحران هایی که در راه کسب و کار ما قرار می گیرند جان سالم به در ببریم؟
آن ها در این پژوهش متوجه شدند که در این شرایط سخت هم شرکت هایی وجود دارند که با رهبری درست، بحران به وجود آماده را کنترل می کنند. این رهبران به قدری خوب برخورد می کنند که نه تنها از هم نپاشیده اند، بلکه همواره تولیدات خود را ادامه داده اند. این شرکت ها نه تنها دوام می آورند، بلکه موفق هم می شوند و نه تنها موفق می شوند، بلکه رشد چشمگیری می کنند. به راستی رمز موفقیت این رهبران در چه کاری بوده است؟

در این کتاب با طرح سوال بنیادی و کلی «چرا بعضی شرکت ها در شرایط بحران و هرج و مرج رشد می کنند، اما دیگران نمی توانند؟»، کسب و کارها به چالش کشیده می شوند. در این کتاب، کالینز و هانسن ضمن هشدار در مورد دنیای پر آشوب و اینکه هر لحظه ممکن است بحران جدیدی سر راه کسب و کار شما قرار بگیرد، سعی می کند به این سوال که «چگونه صاحبان کسب و کارها چنین دنیایی را فوق العاده خوب هدایت می کنند؟»

پاسخ می دهد. در واقع با یافتن پاسخ این سوال شما گام بزرگی در جهت رشد کسب و کار خود و زنده بیرون آمدن از پس بحران ها برمی دارید. بنابراین مطالعه این کتاب به همه صاحبان کسب و کارها پیشنهاد می شود.درباره استراتژی کسب و کار کتاب ، نوشته های مختلفی منتشر شده است که پیشنهاد می کنیم آن ها را مطالعه کنید.

کتاب استراتژی کسب و کار آشنایی با سخت ترین نکات در مورد سخت ترین چیزها اثر بن هوروویتز

بن هوروویتز، یکی از موسسین و شرکای شرکت اندرسن هوروویتز و سیلیکون ولی است و دوست دارد بر کسب و کارهای جوان سرمایه گذاری کند. او بعد از سال ها تجربه تنگاتنگ از موقعیت های حساسی صحبت می کند که مدیران کسب و کارها باید دست به تصمیماتی تعیین کننده بزنند. ممکن است این تصمیم گیری و عملی کردن آن در موقعیت های حساس و بحرانی سخت باشد، اما نتایج درستی به همراه خواهد داشت.

نویسنده این کتاب دانشجوی علوم کامپیوتر، مهندس نرم افزار، موسس، مدیرعامل و سرمایه گذار است و از تجربیات خود در این زمینه ها می گوید. قبل از انتشار این کتاب، او این مطالب را در وبلاگی که بیشتر از ده میلیون مخاطب داشت می نوشت.

مطالبی او قبل از این در روزنامه های وال استریت، نیویورک تایمز، نیویورکر، فورچون، اکونومیست و بلومبرگ منشتر شده است. به صاحبان کسب و کارها و کسانی که می خواهند کسب و کار تازه ای را راه اندازی کنند، مطالعه این کتاب پیشنهاد می شود.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد