آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راز جمعه سیاه

راز جمعه سیاهReviewed by باقری on Nov 22Rating: 5.0

جمعه سیاه می تونه تو را در بیزینست را سفید کنه. دوست من سلام! امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژي باشی. ببین جمعه سیاه نمیدونم می دونی چیه یا نه ولی اگر نمی‌دانی و از سال گذشته با من آشنا شده باشی، سال قبل هم من درباره جمعه سیاه یک کلیپ گرفتم. جمعه سیاه اونقدرها هم که فکر می‌کنی سیاه نیست و اتفاقاً خیلی سفیده و خیلی خوشایند است.

[btnForPushNotification]

جمعه سیاه چیست؟

راز جمعه سیاه1

هر سال آخرین جمعه ماه نوامبر را که امسال شده 23 نوامبر همین فردا دو آذر را بهش میگن جمعه سیاه. تو خارج از کشور برای خرید کریسمس بیشتر استفاده میشه و به جمعه سیاه یه چیز دیگه هم میگن دور باستر یعنی چی؟ یعنی بعضی فروشگاه‌ها انقدر شلوغ میشه و انقدر هجوم زیاده که به خاطر ازدحام جمعیت در فروشگاه می‌شکند.

محصولات محبوب فروشگاه سریع فروخته می‌شوند

ببین فروش چه محصولی در فروشگاهت باعث می شه مشتری هات به خاطر خرید اون محصول در فروشگاه و در شرکت تو را بشکنن. دقت کن. در هر فروشگاهی یک سری محصولات محبوبیت بیشتری بین مشتری ها داره. مثلاً ما در دوره ماهان تیموری بیشترین محبوبیت مان روی دوره هوش مالی پلاس است.

در جمعه سیاه راهکار اصلی چیه؟

 بهترین فرصت هست که انبارت را خالی کنی. کتی که تک مونده و تک سایز شده و کالای ایکس و ایگرگ را میتونی بفروشی. بعد از اینکه آنها را فروختی یعنی با تعداد زیاد میفروشی ولی سودش را کم می گیری دیگه. وقتی که اونها را فروختی، میتونی محصولات جدیدت را بیاری.

بیشترین خرید در جمعه سیاه

بیشترین خرید های انجام شده در جمعه سیاه بر اساس آمار جهانی تو این مسائل است: لباس، کفش، تبلت، موبایل، تلویزیون، لوازم الکتریکی، لوازم ورزشی و لوازم کودک. مثلاً دقت کن اگه بدون جمعه سیاه کی هست برای خودت هم خوبه. من چند روز پیش که در امارات بودم فهمیدم که شرکت سامسونگ میخواد یک سری گوشی هاش که 3000 درهم است را میخواد 750 درهم بفروشه. نگاه کن چند درصد تخفیف؟ چه هجومی میرسن سمت این تلفن همراه که قراره انقدر تخفیف بخوره.

[btnForPushNotification]

تو ایران در باره جمعه سیاه چه خبره؟

راز جمعه سیاه2

دقت کن. علاقمندی ایرانی ها برای اینکه از محصولاتی که در جمعه سیاه خریداری کنند سالیانه تقریباً 13 درصد رشد می کند. شاید تو نمی دونستی جمعه سیاه چیه ولی از سال 1394 این موضوع تو ایران راه افتاده. فروش جمعه سیاه در ایران 531 درصد بیش تر از جمعه های دیگر است یعنی تقریباً خرید و فروش 6 برابر بیشتر میشه. اگر تو در جمعه ها یک میلیون تومان میفروشی اگر بیای از جمعه سیاه استفاده کنی و تخفیف بزنی تقریباً فروشت میشه 7 میلیون تومان یعنی 5.3 برابر میشه. چقدر از این فروش بیشتر سهم توئه؟ آیا میدونستی جمعه سیاه چیه؟ آیا تبلیغات کردین؟

چرا تو ایران کمتر از جاهای دیگه فروش داریم؟

یکی از علت هایی که ما در ایران فروش کم داریم علتش این هست که میانگین 55 درصد روی همه محصولات تخفیف بدهند اما تو ایران تقریباً 35 تا 40 درصد است. درصد تخفیف پایینه. یکی از خصوصیات جمعه سیاه این است که تو تخفیف بالا بدی. حالا باید چیکار کنی؟ چون باید محصولات زیادی بفروشی باید بعضی از محصولاتت که سود زیادی را دارند را با تخفیف 50 یا 60 درصد بفروشید. شاید اصلاً سود نکنی. دقت کردی چی شد؟ ولی یک سری ها را درصد بالا بده و یک سری ها را درصد پایین بده تا بخاطر اون درصد بالاها جذب تو بشند و در کنار اون ها ازت درصد پایین ها را هم بخرند و تو سود کنی.

نقدینگی به لطف جمعه سیاه

مهم ترین مزیت جمعه سیاه ایجاد نقدینگی است. دربازار رکود فرقی نداره و بازار رکود را برایت بازار رونق می کنه. سعی کن محصولاتت را کاملاً یک جوری آماده کنی که مکمل هم باشند. یک نکته خیلی مهم در جمعه سیاه اطلاع رسانی و تبلیغات است. یک ویدیو تبلیغاتی مثلاً می تونی درست کنی و در اینستاگرام و تلگرام پخش کنی که آقا ما در فلان جمعه n درصد تخفیف داریم بخاطر جمعه سیاه که یک روز جهانیه. تبلیغات کن یا مطمئن باش که از این جمعه سیاه خیلی نتیجه خوبی میگیری.

چند تا جمعه سیاه برای خودت داشته باش

راز جمعه سیاه3

تقویم جمعه سیاه را همیشه داشته باش اگر کاسبی یا اگر مدیر شرکت هستی. همیشه یادت باشه یکی از بهترین روش ها برای ایجاد فروش در کسب و کارت تخفیف هست. ما نمی گوییم یکبار بلکه 5 تا جمعه سیاه برای خودت خلق کن. ایرانی ها وقتی یک چیزی یاد می گیرند، از اون بازخورد خوبی هم بگیرند. یکی در روز اصلی جمعه سیاه و 4 تا جمعه سیاه هم برای خودت در نظر بگیر و تخفیف بزار.

چند تا محصول برای جمعه سیاه در نظر بگیر

در هر جمعه سیاه روی چند تا محصول تمرکز کن و تا بتونی آنها را ارزون بخری مثلاً تعدادی ساعت بخر و بزار در انبارت تا در جمعه سیاه با تخفیف بالا بفروشیشون. بعد که مردم میان این را بخرند بقیه محصولات را هم ازت می خرند. این نکته را چند بار دیگه هم گفتم.

[btnForPushNotification]

حسین لعل قادری با روش جمعه سیاه نتیجه گرفت

نکته آخر اینکه من پارسال ورژن اولی این کلیپ را منتشر کردم و اگر ویدیو نتایج خانواده ماهان تیموری را در کانال نتایج یا پیج نتایج دیده باشی، یکی از دانش آموخته هامون به نام حسین لعل قادری اگر اشتباه نگفته باشم تونسته بود تو جمعه سیاه فروشش را افزایش بده و سود خیلی خوبی برده بود. کارش هم کیف و کفش و اینا نبود بلکه کارش سلول خورشیدی بود و اصلاً نیاز روز جامعه هم نیست اما تونسته بود فروشش را افزایش بده.

کامنت کن چطور جمعه سیاه میتونی فروش داشته باشی

راز جمعه سیاه4

ببین تو چطور میتونی تو جامعه سیاه بیشترین فروش را داشته باشی. برای من حتماً کامنت بزار و نظرت و تجربه خودت را درباره جمعه سیاه بزار.

نکات انتهایی و خداحافظی

 دوستان کلوپ هوشیاران مالی فقط ویژه اون افرادی هست که در دوره هوش مالی پلاس ثبت نام کردند و خیلی تماس می گرفتید گفتم این نکته را بگم. یک نکته دیگه این هست که مشارکت ما هر روز در اپلیکشن هوش مالی بیشتر و بیشتر می شود. اگر اپلیکشن هوش مالی را نصب نکردی حتماً نصب کن و در اپلیشن هوش مالی می تونی خیلی رشد کنی. حتماً این کلیپ را به یکی از عزیزترین های زندگیت بفرست و اجازه بده که رشد کنه و حتماً اگر تازه با ما آشنا شدی، کلیپ های قبلی را چندین بار ببین. برات بهترین ها را آرزو میکنم و امیدوارم هر جا که هستی شاد و پیروز و سلامت باشی. خدا نگه دار!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.