آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راز جمعه سیاه در کسب و کار

راز جمعه سیاه در کسب و کارReviewed by on Jul 27Rating:

سلام به تو دوست عزیزم. امیدوارم هرجای ایران و جهان که هستی حالت عالی و پر از انرژی باشی. دوستان من خدا را شکر می کنم که ماه دوم از دوره هوش مالی را تحویل عزیزان دادیم. شاید برای شما سوال پیش بیاید که در ماه دوم در مورد چه موضوعی صحبت کردیم. ماهه دوم شامل 13 فایل آموزشی بود که یکی از آنها پرسش و پاسخ بود و در مورد این موضوع صحبت کردیم که یک مدیر چگونه میتواند باعث رشد بیزینس خود شود و راهکارهایی که یک مدیر بتواند درامد خود را افزایش دهد.

کارفرما شدن

 

 

در  مورد این موضوع صحبت کردم که کارمندان چگونه میتوانند کم کم کار خود را کنار بگذارند و تبدیل به خویشفرما و سپس کارفرما شوند. کارمندان خیلی راحت میتوانند از اطلاعات ارائه شده استفاده کنند و به جایی که دوست دارند برسند. و در مورد این موضوع هم صحبت کردم که اگه بیزینس ندارید چگونه میتوانید بیزینس خود را راه اندازی کنید و همچنین چندین ایده را نیز ارائه کردیم. البته فایل های اموزشی دیگری هم بود که به آن اشاره نمیکنم. خدا راشکر که توانستیم این کار را به بهترین شکل انجام دهیم.

جمعه سیاه چیست؟

 

 

امروز میخواهم در مورد یک مطلب بسیار مهم با شما صحبت کنم. ارزش این مطلب بسیار زیاد است و اگر شما بتوانید در زندگی خود ان را درک کرده و در قسمتهای مختلف از آن استفاده کنید نتایج عالی برای شما به همراه خواهد داشت. یک جمله هست که من همیشه در ذهنم آن را تکرار میکنم و آن این است که “زندگی که ارزیابی نشود ارزش ادامه دادن ندارد” ببینید زندگی که بررسی نشود بی ارزش بوده و تبدیل به روزمرگی خواهد شد.

زندگی که ارزیابی نشود چه فایده ای دارد؟ پس همیشه سعی کنید در قسمتهای مختلف زندگی خود بررسی کنید که در کجا قرار دارید و میخواهید به کجا برسید. من امروز میخواهم در مورد چند مورد زندگی خودتان را بررسی کنید. یکی در مورد موضوع کسب و کار است و دیگری موضوعی است که میخواهم در مورد آن صحبت کنم و ان مخالفان پیشرفت شما هستند.

افزایش فروش

 

 

 دوستان جمعه ای هست به نام جمعه سیاه که روز تعطیلی نیست اما اکثر شرکتها در بسیاری از کشورها این روز را تعطیل میکنند. جمعه سیاه روز بعد از شکرگذاری است که آخرین جمعه نوامبر محسوب میشود. جمعه سیاه برای خرید کریسمس است. در این روز تمامی بیزینسها تخفیف هایی را در نظر میگیرند.

بیشتر از 95% از بیزینسها این تخفیفات را در نظر میگیرند. در آن روز بیزینسها بالاترین فروش را تجربه میکنند. گفته میشود که ا ینقدر مشتری بیزینس ها در آن روز زیاد است که از ساعت 3-4 صبح مغازه ها را باز میکنند. یکی از راه هایی که شما میتوانید باعث افزایش فروش خود شوید تخفیف دادن به مشتریان است.

به مشتریان خود تخفیف بدهید

 

 

ما هم در ایران همچین روزهایی را داریم مانند شنبه بازار، یکشنبه بازارف دوشنبه بازار و … اما در جمعه سیاه خیلی حرفه ای تر عمل می شود. سعی کنید در کسب و کار خود سالیانه  جمعه سیاه داشته باشید. میتوانید 5 تا 3 روز جمعه سیاه داشته باشید. تخفیف بدهید تا کسانی که نمیتوانند از خدمات شما استفاده کنند هم بتوانند از این خدمات استفاده کنند. جالب اینجاست افرادی که این مورد را در بیزینس خود رعایت میکنند نسبت به دیگران حداقل 3 تا4  برابر درامدشان بیشتر است. به فکر این باشید که در چه روزهایی میتوانید تخفیف دهید.

جذب مشتری

 

 

باید رسانه های تبلیغاتی داشته باشید. من در جلسه دوم در مورد رسانه های تبلیغاتی نیز صبت کردم که چطور رسانه داشته باشیم و چطور تبلیغات کنیم . دو نوع مدیریت وجود دارد. که این را هم باز درمورد تئوری عنکبوت و شیر در دوره هوش مالی جلسه دوم در موردش صحبت کردم. یک نوع از مدیران شبیه عنکبوت هستند تاری را در اطراف خود ایجاد می کنند تا مشتری درون ان گیر بیافتد و بتوانند چیزی را به او بفروشند.

یک سری از مدیران مانند شیر هستند. به دنبال مشتری میروند و با تبلیغات مشتری را جذب می کنند. این دو مدیر دو نوع نتیجه میگیرند. غالباً مدیرانی که مانند شیرها عمل میکنند تا ده برابر در کارشان نتیجه بهتری خواهند گفت. رسانه های تبلیغاتی خود را زیاد کنید.

تبلیغات موثر

 

 

گالری در اینستاگرام ویژه خانم ها وجود دارد که در خیابان فاطمی قراردارد. هر زمانی که این گالری تخفیفاتی را در نظر میگیرد. مغازه 200 متری آن جا برای سوزن انداختن هم ندارد. چرا که 300 هزار نفر در یکی از رسانه های تبلیغاتیش به نام اینستاگام عضو بوده و از تبلیغات در اینستاگرام استفاده می کنند. من یک بار به طور اتفاقی این بیزینس را بررسی کردم و یکی از محصولات آن را در جای دیگری نیز دیدم. این محصول در گالری مذکور با قیمت 180 هزار تومان به فروش میرسید آن هم با تخفیف اما من این محصول را در جایی دیگر با قیمت 140 هزار تومان دیدم.

خیلی از وقت ها تخفیفات فیک هستند اما باز هم باعث فروش خواهند شد. به این نکته هوش مالی دقت کنید شما با استفاده از تخفیف میتوانید درامد خود را بیشتر کنید.

در مورد خریدهای خود نیز دقت کنید. تخفیف عامل اصلی نیست که بتواند محرک شما برای خرید باشد. باید احساسی خرید نکنید. شما باید جمعه سیاه داشته باشید. به این موضوع فکر کنید که در کار شما چگونه میتوان تخفیف داد و تبلیغ کرد.

مخالفان پیشرفت شما کیستند؟

 

 

 مورد بعدی که میخوام به شما بگویم و باید ان را بررسی کنید. من اسم ان را مخالفان پیشرفت شما گذاشته ام. این افراد چه کسانی هستند؟ این افراد کسانی هستند که از عملکرد شما برای رسیدن به موفقیت مالی جلوگیری میکنند.

این افراد غالباً از نزدیکان شما هستند که با گفتن عباراتی مانند نرو، نکن و نمیشه جلوی عملکرد شما را سد می کنند. حال این سوال پیش میآید که اقای تیموری با این افراد باید چکار کنیم؟ احتمالاً چنین افرادی در زندگی شما هم وجود داشته اند پس این موضوع را درک می کنید. بهترین راهکار این است که در ذهن این افراد نفوذ کنید.

برای مثال اگر میخواهید از کار خود خارج شوید نیازی نیست به همسر خود بگویید که من می خواهم استعفا بدهم و کسب و کار جدید را راه بیاندازم. چرا که ممکن است با شما مخالفت کند چون امنیت و وضعیت فعلی خود را دوست دارد. شما باید به همسر خود بگویید چقدر خوب بود اگر ماشین بهتر و یا یک ویلا داشتیم که جمعه ها به مسافرت میرفتیم.

چقد خوب بود که میتوانستیم شرایط بهتری را برای فرزندمان فراهم کنیم و من میتوانستم چیزهای بهتری برای تو بخرم. در این حالت همسر شما خودش از شما میخواهد که برای رسیدن به چنین شرایطی کاری را انجام دهید. پس با مخالفان پیشرفت خود اینگونه برخورد کنید.

نقش اموزش برای رسیدن به اهداف

 

 

تا جایی که میتوانید به صورت خنثی در ذهن آنها نفوذ کنید. پس این موضوع را بررسی کنید تا بتوانید مخالفان پیشرفت خود را پیدا کرده و در ذهن انها نفوذ کنید. دوستان عنصری با نام کاتالیزور وجود دارد که کارش این است که در واکنش شرکت نمی کند اما سرعت آن را افزایش میدهد. به نظر من اموزش در زندگی انسان حکم کاتالیزور را دارد.

برای مثال اگر میخواهی ارتباطت با همسرت بهتر بشود باید اموزش ببینید. با اموزش سریعتر میتوانید به هدف خود برسید. برای مثال هوش مالی در زندگی مالی شما حکم کاتالیزور را دارد.

به شما کمک میکند که درامد خود را افزایش داده ، پول خود را حفظ کنید و خیلی سریع پول خود را رشد بدهید. هوش مالی به شما کمک میکند که خیلی سریع شرایط مالی خود را بار ها و بارها از شرایط فعلی بهتر کنید. به این موضوع خیلی فکر کردم. هوش مالی در زندگی افراد حکم کاتالیزور را دارد و به انها کمک میکند که خیلی سریعتر به موفقیت مالی برسند.

تا زمانی که بر روی خودتان سرمایه گذاری نکنید و یاد نگیرید نمیتوانید بهترین رفتار را داشته باشید. تا جایی که میتوانید بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید و یاد بگیرید.

نتیجه گیری

 

 

شما جزء افراد خاصی هستید که این مطلب را میبینید. چرا که خیلی از افراد اصولا اعتقاد ندارند که میتوانند به موفقت برسند پس شما که به این موضوع اعتقاد دارید و به این مطلب توجه میکنید خیلی سریعتر این کار را انجام دهید.

امیدوارم از این مطلب لذت ببرید.من به این موضوع فکر میکنم که چگونه اطلاعات را ارائه بدهم که افراد خیلی سریع ان را درک کرده و به ان عمل کنند. این مطلب را برای عزیزان خود بفرستید و به انها نیز کمک کنید.من بر روی این مطلب کار زیادی انجام داده ام تا بتوانید به نتیجه برسید. مطمئن باشید ایده های که از این مطلب به ذهن شما می آید می تواند خیلی کمک کننده باشد. شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هدف , هوش مالی ,  تبلیغات در اینستاگرام , مدیریت

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظر
 1. کاربر می‌گوید

  خیلی عالی بود نکات جالبی داشت

 2. امید کاربر می‌گوید

  با سلام و تشکر. به نظرم بعضی مطالب از قبیل ترفندهای کسب و کار که اعلام میشه باید با احتیاط و بررسی بیشتر مطرح بشه. با جستجوی ساده در اینترنت به عنوان واقعی جمعه سیاه بر می خوریم که من در پایین به آن اشاره کردم. و همچنین ترفندهایی(به نظر من کلک هایی) که بعضی از صاحبان مشاغل انجام می دهند را نباید جهت تشویق افراد دیگر بیان کرد بلکه باید همانگونه که اعلام میشه و دیگران با آن آشنا میشن در مورد قبح و زشتی آن و همچنین پیشنهادی جهت جایگزین آن ترفند(درست مثل داروی مشابه که دکتر داروخانه پیشنهاد میدهد) مطالبی ارائه بشه. بهر حال تشکر خودم رو از تیم آقای ماهان تیموری و همچنین از ایشان اعلام می کنم.
  جمعه سیاه یا حراج جمعه (به انگلیسی: Black Friday): در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود.[۱] در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکتها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. سالها است که این روز، شلوغترین روز برای فروشنده‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنتهای دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده است. این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها قبل از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا قبل از آغاز شب خرید کرده باشند.[۲][۳][۴]
  مرجع: ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 3. امید کاربر می‌گوید

  باعرض سلام وصبح بخیر خدمت تیم آموزشی ماهان واطلاع رسانی خوب شما درایران جمعه سیاه چه روزی میتونه باشه مدتی است فروش کسب وکار آمد پایین وناامید شده ام برای ارتقا چنین وضعیتی پیشنهاد شما چیست ممنون از شما

 4. محمد علیپور کاربر می‌گوید

  درود بر ماهان عزیز،بسیار عالی

 5. کاربر می‌گوید

  !

 6. کاربر می‌گوید

  با عرض سلام. واقعا میشه تو ایران هم حساب کرد این جمعه سیاه راه بیفته؟؟

 7. رويا کاربر می‌گوید

  ولي تبليغات فيك ،حقه بازيه

 8. کاربر می‌گوید

  سلام با اینکه مطالب وبسایت تو دوره ها و کانال تلگرام هم هست باز ارزش چند بار خوندن داره

 9. کاربر می‌گوید

  جالب بود ممنون

 10. کاربر می‌گوید

  بار دومه که این مقاله رو می خونم ولی چیز تکراری ندیدم. بنظرم با هر بار خوندن یک چیز جدید دستگیر آدم میشه

 11. مجید شاکری تژاد کاربر می‌گوید

  ممنون عالی بود و موافقن

 12. مجید شاکری نژاد کاربر می‌گوید

  با سلام و عرض ادب
  من حدود ۳۸ ساله که فعالیت اقتصادی دارم و در کارم موفق بودم پول خوب در می آوردم ولی متاسفانه مدیریت مالی خوبی نداشتم ، اشتباهات زیاد داشتم که با خوندن مطالب شما متوجه اون اشتباهت شدم الان در وضعیت بد مالی قرار گرفتم کوله باری از مشکلات دور و برم ریخته و موندم چکار کنم . لطفا راهنمایی کنید . توانمندی های زیادی در خودم دارم ، روابط عمومی بسیار قوی ، پشتکار فولادین ، تجربیات زیاد و بقول معروف شناگر ماهری هستم که آب برای شنا کردن نمیبینم ، آمادگی انجام هر کاری رو دارم تا بتونم جبران گذشته رو بکنم برای کسب درآمد ‌و ادای دین به طلبکارانم حاضرم سر کوه قاف برم و کار کنم تا بتونم حق الناس رو از گردنم بردارم . لطفا راهنمایی کنید . سپاس و ممنون

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما مقالات و ویدئو های سایت رو دنبال کنید خیلی به شما کمک میکنه

 13. سیاره کاربر می‌گوید

  سلام اقای تیموری من یک ساله که مغازه پوشک بازکردم وقبل از شروع وام گرفتم اوائل کارم خوب بود اما الان سه چهار ماهی میشه که درامدم صفر شده دیگه حتا اجاره مغازه امو هم نمیتونم بدم هرکاری میکنم نمیتونم پیشرفت کنم سردرگم هستم
  دست به هرکاری میزنم شکست میخورم به خدا خسته شدم کلی بدهکاری حتا پول خرید دوره هم ندارم به بن بست مالی رسیدم

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس