فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

بهترین دوره‌ی آموزش بورس چه مزیت‌هایی دارد؟

خلاصه مطلب

سلام ماهانی های عزیز ،وقتتون بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد. امروز می خواهیم در مورد بهترین دوره‌ی آموزش بورس با هم صحبت کنیم
5/5

سلام ماهانی های عزیز ،وقتتون بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد. امروز می خواهیم در مورد بهترین دوره‌ی آموزش بورس با هم صحبت کنیم . بازار بورس، یک بازار پر سود و پر بازده می باشد. اما لازمه‌ی سود کردن در این بازار این هست که شما بورس رو حسابی آموزش ببینید. تو این مقاله میخوام در مورد مزیت‌های یک دوره‌ی آموزش بورس استاندارد با شما صحبت کنم.

بازار بورس ایران، هر روز داره بزرگ تر میشود و افراد بیشتری دارند وارد این بازار میشوند و این برای اقتصاد کشور، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. اما تنها مسئله‌ای که این وسط وجود دارد این هست که تمام افرادی که الان در بورس هستند و یا دارند وارد بورس میشوند، آموزش بورس دیدند یا نه؟

بر اساس آمار فقط سی تا چهل درصد بازار هستند که آموزش بورس دیدند و اکثر کسایی که تو بازار بورس ایران فعالیت می‌کنند کسانی هستند که به هیچ وجه توی دوره‌ی آموزش بورس، شرکت نکردن و اطلاعات اندکی از بازار دارند.

اما من مطمئنم که مخاطبین تیم ماهان تیموری، کسایی هستند که هیچ وقت بدون دانش وارد بازار سرمایه نمی شوند و از هر چیزی مهم تر برایشان این هست که با یک دید درست وارد هر کسب و کار و یا شیوه‌ی سرمایه گذاری بشوند.

من در این مقاله میخواهم به شما در مورد دوره‌ی آموزش بورس اطلاعات بدهم و به شما بگویم که اگر قراره وارد بازار بورس بشین، اول از همه باید دوره‌ی آموزش بورس را پشت سر بگذارید. اما این دفعه میخواهم از یک دید دیگر به شما این مسئله را توضیح بدهم و این را بگویم که:

” برای ورود به دوره‌ی آموزش بورس، یا تهیه‌ی پکیج آموزش بورس، شما باید ببینید که یک دوره‌ی خوب چه ویژگی‌های داره و چجوری میتوانید بهترین دوره را برای آموزش دیدن انتخاب کنید؟ “. طبیعتا همان گونه  که آموزش ندیدن کار اشتباهی است و کلی به شما ضرر میزند،یک آموزش غلط هم به شما ضرر‌های زیادی میزند. چون شما وقتی در دوره‌ی آموزش بورس شرکت می‌کنید و می‌بینید که سودی را از بازار کسب نکردید، به این فکر می کنید که دانشتان را دوباره زیاد کنید و آن وقت باید ساعت‌ها وقت صرف کنید که آموزش‌های غلط را از ذهنتان پاک کنید.

پیشنهاد ما به شما : مدیریت سرمایه

یک آموزش غلط هم به شما ضرر‌های زیادی میزنه. چون شما وقتی در دوره‌ی آموزش بورس شرکت می‌کنین و می‌بینین که سودی رو از بازار کسب نکردین، به این فکر میافتین که دانشتون رو دوباره زیاد کنید و اونوقت باید ساعت‌ها وقت صرف کنید که آموزش‌های غلط رو از ذهنتون پاک کنید.

پس یکبار برای همیشه بیاین در مورد دوره‌ی آموزش بورس و ویژگی یک دوره خوب با هم صحبت کنیم تا با خیال راحت هر وقت که خواستید در دوره‌ای شرکت کنید، معیارهای یک دوره خوب دستتون باشه.

بهترین دوره‌ی آموزش بورس باید ویژگی‌هایی داشته باشه

هنر تحلیل گری به شما یاد بده

این را همه میدانند که بازار بورس، یک بازار وابسته به تحلیل هست. یعنی شما برای سود کردن در این بازار باید تحلیل بازار بلد باشید تا بتوانید سودهای چند صد میلیونی کنید. اما خب، مسئله اینجاست که خیلی ها نمیدانند که این تحلیل دقیقا چیه و چه چیزی را قراره یاد بگیرند.

ببینید، در هر دوره‌ی آموزش بورس، باید سه نوع تحلیل به شما یاد داده بشود و شما باید بر این سه تحلیل مسلط باشید، تا بتوانید از بازار سود بگیرید.اگر این سه تحلیل در یک دوره وجود داشت میشود اسم آن دوره را بهترین دوره‌ی آموزش بورس نام گذاری کرد.این سه تحلیل رو اگر بخواهم به شما بگویم :

1) تحلیل تکنیکال

2) تحلیل بنیادی

3) تابلوخوانی هستش.

هر دوره‌ی آموزش بورس، موظفه که به شما یاد بده که چجوری یک نمودار بورسی رو تحلیل کنید. در واقع چارت یا نمودار در بورس، حرف اول و آخر رو در بازار بورس میزنه و کسی که نمودار رو نفهمه، تقریبا میشه گفت که چیزی از بازار بلد نیست.

پیشنهاد ما به شما : اموزش مدیریت سرمایه

پس اولین ویژگی یک دوره‌ی آموزش بورس خوب، اینه که تحلیل تکنیکال رو به شما یاد بده. ولی روش آموزش تحلیل تکنیکال، خیلی مهم تر از یاد گرفتن اونه. اصولا تحلیل تکنیکال، یه سری از قواعد ریاضی رو شامل میشه که در حد ابتدایی همه باید باهاش آشنا باشن.

ولی یک دوره‌ی خوب و یک دوره‌ی استاندارد سعی میکند به زبان ساده به گونه‌ای توضیح بده که هر کسی که حتی ذره‌ای از علم ریاضی و هندسه و آمار چیزی بلد نیست هم بتونه این قواعد رو یاد بگیره. پس راحت گفتن و ساده گفتن قواعد تحلیل تکنیکال، مهم ترین ویژگی یک دوره‌ی آموزش بورس خوب محسوب میشه.

گام دوم در آموزش بورس، آموزش تحلیل بنیادی هستش. متاسفانه بسیاری از دوره‌هایی که الان در ایران هستن و بورس رو یاد میدن، از روی تحلیل بنیادی به سادگی عبور میکنن و فقط یه سرفصل ساده برای این بخش میگذارن و خیلی هاشونم که اصلا تحلیل بنیادی ندارن.

اما من به شما به جرئت می‌گویم که محال ممکن است که یک فردی در بازار بورس باشه و تحلیل بنیادی رو بلد نباشه و بتونه سود‌های چند صد درصدی کنه. چرا؟ به این دلیل که اگر یه لحظه به ماهیت بازار نگاه کنید، می‌فهمید که شما در بورس ایران به طور مستقیم روی صنعت‌های مختلف در حال سرمایه گذاری هستید و هر صنعتی یک بنیاد دارد.

بنیاد هر صنعت یا تحلیل بنیادی هر سهم، به طور مستقیم به شما میگه که یک شرکت چه رویکردی برای آینده خودش دارد؟ الان چه وضعیتی دارد؟ چقدر سود ده و یا زیان ده هست؟ برنامه‌های گذشته‌اش تا به چه حد جواب داده؟ و در یک کلام، شرکت از کجا قرار است به کجا برسد؟

پس مهم هست که شما بدانید که سهمی که میخرید در یکسال دیگه قرار است به لحاظ تولیدات و سود دهی چه مقامی را در بازار کسب کند. پس دومین بخش از ویژگی دوره‌ی آموزش بورس خوب این هست که تحلیل بنیادی رو در کنار تحلیل تکنیکال به سادگی به شما درس بدهد.

اما بحث سوم، بحث تابلوخوانی هست. تابلوخوانی، هم با تحلیل بنیادی و هم با تحلیل تکنیکال رابطه‌ی نزدیکی داره و هر دو رو شامل میشه. اما میتوانم به جرئت بگویم که فقط پنج تا ده درصد بازار از تابلوخوانی اطلاعات کامل دارند.

و این در حالی هست که تابلوخوانی تقریبا مهم ترین رکن برای درک وضعیت کلی نماد، سرمایه گذارها، جایگاهش در بازار و… هست. پس شما تا تابلوخوانی را درست حسابی بلد نباشید، نه میتونید تحلیل بنیادی درستی داشته باشید، نه میتونید یک تکنیکالیست باشید.

اما این تابلوخوانی چیه که اینقدر مردم ازش فراری هستن و دوره‌های آموزش بورس بهش زیاد نمیپردازن؟ به یک دلیل ساده. تابلوخوانی یه سری اصطلاحات بازاری و اقتصادی داره که اگر شما بلد نباشید، چیزی ازش سر در نمیارید.

اما یک دوره‌ی آموزش بورس جامع و استاندارد، میاد چکار میکنه؟ میاد به شما میگه که هر کدوم از این اصطلاحات از کجا اومدن و شروع میکنه برای شما مثال‌هایی که شما توی زندگی عادیتون باهاش درگیر هستین و این باعث میشه که کاملا این مسئله رو بفهمین.

پس اگر بخوام یه جمع بندی کنم، باید بگم که دوره‌ی آموزش بورس خوب، دوره‌ای که  هم جامع باشه و همه‌ی تکنیک‌های تحلیل در بازار رو بهتون یاد بده و هم اینکه همه‌ی مطالب رو براتون ساده بگه. یه جورایی راحت بخوام بگم، دوره‌ای میتونه به درد شما بخوره که صفر تا صد بورس رو براتون مثل آب خوردن بیان کنه.

هنر روانشناسی بازار

دومین چیزی که باید در دوره‌ی آموزش بورس شما یاد بگیرید، سرفصل روانشناسی بازار هستش.  روانشناسی بازار چیه؟ هر معامله گری که وارد بازار بورس میشه، یه سری از هیجانات، باورها، استرس‌ها و فشارهای روانی رو با خودش حمل میکنه.

و معامله گری میتواند توی بازار موفق بشود که پیش از هر چیزی بتواند روی همه‌ی این فشارها و باورها کنترل داشته باشد. اما این فقط قدم اول برای رسیدن به موفقیت در بازار بورس هست. و قدم حرفه‌ای تر اینه که معامله گر، علاوه بر اینکه همه‌ی این رفتارها رو در خودش میبینه و  اون‌ها رو کنترل میکنه، این قدرت رو  هم داشته باشه که رفتارهای بقیه معامله گرها رو هم تحلیل کنه و روند رفتار معامله گرها دستش باشه.

یعنی چی؟ بگذارید یک مثال برایتان بزنم. یکی از کارهای اشتباهی که معامله گرها انجام میدهند این هست که وقتی که بازار یک روز منفی میشود یا سهمشان دو درصد منفی می خورد، سریعا استرس می گیرند. هول میشوند. و احساس میکنند که حالا دیگر باید سهمشان را بفروشند و همین میشه که بازار برمیگردد و اونها از سود محروم میشوند.

پس اینجا روانشناسی شخصی، میتواند کمک کند که شما اشتباهتان در بازار را کم کنید. اما مبحث دوم اتفاقات جمعی در بازار می باشد، یک روزی یه خبر بد همه بازار رو منفی میکند و اینجا اگر شما هوشیار باشید، میدانید که حالا وقت خرید کردن است و نباید مثل بقیه به فکر فروش باشید، چون جو ایجاد شده کاملا موقتی است.

پس یکی دیگر از ویژگی‌های یک دوره‌ی آموزش بورس عالی، این هست که هنر روانشناسی بازار را به ما یاد بدهد و به ما بگوید که چطور میتوانیم از رفتارهای دیگران برای یک معامله بهتر استفاده کنیم.

بهترین دوره‌ی آموزش بورس : استراتژی معاملاتی

در بهترین دوره‌ی آموزش بورس باید هر معامله گر حرفه ‌ای در بازار باید یک استراتژی معاملاتی داشته باشد. اما خب، استراتژی معاملاتی چیه؟ و چجوری میشود یاد گرفت؟ ببینید، برای استراتژی در بازار بورس، اگر بخوام یک تعریف خوب داشته باشم، میتوانم بگم که تعریف حد سود، حد زیان، نوع تقسیم بندی سبد، توزیع صنعت و… ، همه شامل استراتژی میشوند.

ولی سوالی که این وسط پیش میاد این هست که  چه استراتژی  بدرد ما میخورد؟ و ما با استراتژی چطوری میتوانیم سود کنیم؟ استراتژی به ما یاد میدهد که توی بازار منظم عمل کنیم. توی بازار راه رو اشتباه نریم و خطاهامون رو دوبار تکرار نکنیم و با یک نظم، همیشه در مسیر سود سازی باشیم.

یکی از چیزهایی که هر دوره‌ی آموزش بورس، باید اون رو به علاقمندان یاد بده اینه که چطور استراتژی داشته باشن و چطور این استراتژی رو در بازار پیاده کنن. پس حتما برای انتخاب دوره‌ی آموزش بورس دقت کنید ببیند که این سرفصل هم در دوره هست یا نه.

مدیریت سرمایه و ریسک

در بهترین دوره‌ی آموزش بورس مطمئنا این سوال برای شما هم پیش اومده که چقدر باید تو بورس سرمایه گذاری کنم؟ از هر سهم چقدر بخرم؟ چقدر سود کردم بفروشم؟ چقدر ضرر کردم از سهم بیام بیرون؟ این‌ها همه سرفصل‌هایی هستند که تو مدیریت سرمایه و ریسک باید بحث بشن.

اگر قراره که توی دوره‌ی آموزش بورس شرکت کنین و به طور حرفه‌ای یه نتیجه‌ی عالی بگیرین، حتما باید مدیریت سرمایه و ریسک در دوره تدریس بشه.  شما باید یه روند کلی از نحوه‌ی مدیریت سرمایه‌ی خودتون به دست بیارید و بعد اون رو بر اساس استراتژی‌ای که دارید، در مدیریت ریسک در بازار بورس پیاده کنید.

دوره‌ی پیشنهادی تیم ماهان تیموری برای آموزش بورس

تیم ماهان تیموری برای دوره‌ی آموزش بورس یک پیشنهاد درجه یک براتون داره. اگر تا به حال اسم دوره هوش بورسی به گوشتون نخورده، باید بگیم که این دوره جامع ترین، ساده ترین، کامل ترین و در عین حال ارزان ترین دوره‌ی آموزش بورس در ایرانه.

در این دوره، شما همه‌ی روش‌های تحلیل رو با ریز جزئیاتش یاد می‌گیرید. در این دوره شما یاد میگیرید که چطوری از بنیاد سهم‌ها خبردار بشوید. تکنیک‌های تحلیل روی نمودار را پیاده کنید و زودتر از هر کسی از روی تابلو اطلاعات سهم رو بیرون بکشید.

در این دوره  به زبان ساده و بر اساس تجربیات استاد ماهان تیموری به شما گفته میشود که چطوری خودتان و دیگران رو توی بازار بورس مدیریت کنید و در قبال این مدیریت یک استراتژی درست و حسابی هم داشته باشید.

استراتژی‌ای که توی این دوره به شما تدریس میشه، استراتژی استاد ماهان تیموری هستش. استراتژی‌ای که در کنار روانشناسی بازار، قراره به شما مدیریت سرمایه و ریسک رو هم یاد بده. به زبان ساده، شما توی این دوره یاد میگیرید که چطوری به شیوه‌ی استاد ماهان تیموری، معامله کنید و سودهای چند صد میلیونی بگیرید.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی کردیم که سه نوع از تحلیل را در بازار بورس برای شما بررسی کنیم و سپس به هنر روانشناسی در بازار بورس پرداختیم.اگر درباره ی این مقاله نظر و یا صحیت خاصی دارید ، می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

سوالات متداول :

دوره  آموزش بورس چگونه به ما تحلی گری را آموزش می دهد؟

 این رو همه میدونن که بازار بورس، یک بازار وابسته به تحلیل هستش. یعنی شما برای سود کردن تو این بازار باید تحلیل بازار بلد باشید تا بتونید سودهای چند صد میلیونی کنید. اما خب، مسئله اینجاست که خیلیا نمیدونن که این تحلیل دقیقا چیه و چه چیزی رو قراره یاد بگیرن.

ببینید، در هر دوره‌ی آموزش بورس، باید سه نوع تحلیل به شما یاد داده بشه و شما باید بر این سه تحلیل مسلط باشید، تا بتونید از بازار سود بگیرید. این سه تحلیل رو اگر بخوام به شما بگم :

1) تحلیل تکنیکال

2) تحلیل بنیادی

3) تابلوخوانی هستش.

اولین ویژگی یک دوره آموزشی خوب چیست؟

پس اولین ویژگی یک دوره‌ی آموزش بورس خوب، اینه که تحلیل تکنیکال رو به شما یاد بده. ولی روش آموزش تحلیل تکنیکال، خیلی مهم تر از یاد گرفتن اونه. اصولا تحلیل تکنیکال، یه سری از قواعد ریاضی رو شامل میشه که در حد ابتدایی همه باید باهاش آشنا باشن.

تحلیل بنیادی چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد؟

بنیاد هر صنعت یا تحلیل بنیادی هر سهم، به طور مستقیم به شما میگه که یک شرکت چه رویکردی برای آینده خودش داره؟ الان چه وضعیتی داره؟ چقدر سود ده و یا زیان ده هستش؟ برنامه‌های گذشته‌اش تا به چه حد جواب داده؟ و در یک کلام، شرکت از کجا قراره به کجا برسه؟

پس مهمه که شما بدونید که سهمی که میخرید در یکسال دیگه قراره به لحاظ تولیدات و سود دهی چه مقامی رو در بازار کسب کنه. پس دومین بخش از ویژگی دوره‌ی آموزش بورس خوب اینه که تحلیل بنیادی رو در کنار تحلیل تکنیکال به سادگی به شما درس بده.

مهم ترین رکن برای درک وضعیت کلی نماد چیست؟

و این در حالیه که تابلوخوانی تقریبا مهم ترین رکن برای درک وضعیت کلی نماد، سرمایه گذارها، جایگاهش در بازار و… هست. پس شما تا تابلوخوانی رو درست حسابی بلد نباشید، نه میتونید تحلیل بنیادی درستی داشته باشید، نه میتونید یک تکنیکالیست باشید.

اما این تابلوخوانی چیه که اینقدر مردم ازش فراری هستن و دوره‌های آموزش بورس بهش زیاد نمیپردازن؟ به یک دلیل ساده. تابلوخوانی یه سری اصطلاحات بازاری و اقتصادی داره که اگر شما بلد نباشید، چیزی ازش سر در نمیارید.

شناخت روانشناسی بازار در بورس برای ما واجب است؟

دومین چیزی که باید در دوره‌ی آموزش بورس شما یاد بگیرید، سرفصل روانشناسی بازار هستش.  روانشناسی بازار چیه؟ هر معامله گری که وارد بازار بورس میشه، یه سری از هیجانات، باورها، استرس‌ها و فشارهای روانی رو با خودش حمل میکنه.

و معامله گری میتونه توی بازار موفق بشه که پیش از هر چیزی بتونه روی همه‌ی این فشارها و باورها کنترل داشته باشه. اما این فقط قدم اول برای رسیدن به موفقیت در بازار بورس هست. و قدم حرفه‌ای تر اینه که معامله گر، علاوه بر اینکه همه‌ی این رفتارها رو در خودش میبینه و  اون‌ها رو کنترل میکنه، این قدرت رو  هم داشته باشه که رفتارهای بقیه معامله گرها رو هم تحلیل کنه و روند رفتار معامله گرها دستش باشه.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد