فهرست مطالب این مقاله

بهترین دوره‌ی آموزش بورس چه مزیت‌هایی دارد؟

سلام ماهانی عزیز امروز می خواهیم در مورد بهترین دوره‌ی آموزش بورس با هم صحبت کنیم . بازار بورس، یک بازار پر سود و پر بازده هستش. اما لازمه‌ی سود کردن تو این بازار اینه که شما بورس رو حسابی آموزش ببینید. تو این مقاله میخوام در مورد مزیت‌های یک دوره‌ی آموزش بورس استاندارد با شما صحبت کنم.

بازار بورس ایران، هر روز داره بزرگ تر میشه و افراد بیشتری دارن وارد این بازار میشن و این برای اقتصاد کشور، یک امتیاز بزرگه. اما تنها مسئله‌ای که این وسط وجود داره اینه که تمام افرادی که الان توی بورس هستند و یا دارن وارد بورس میشن، آموزش بورس دیدن یا نه؟

مطلب پیشنهادی : آموزش بورس صفر تا صد

بر اساس آمار فقط سی تا چهل درصد بازار هستند که آموزش بورس دیدن و اکثر کسایی که تو بازار بورس ایران فعالیت می‌کنن کسانی هستند که به هیچ وجه توی دوره‌ی آموزش بورس، شرکت نکردن و اطلاعات اندکی از بازار دارن.

اما من مطمئنم که مخاطبین تیم ماهان تیموری، کسایی هستند که هیچ وقت بدون دانش وارد بازار سرمایه نمیشن و از هر چیزی مهم تر براشون اینه که با یک دید درست وارد هر کسب و کار و یا شیوه‌ی سرمایه گذاری بشن.

من توی این مقاله میخوام به شما در مورد دوره‌ی آموزش بورس اطلاعات بدم و به شما بگم که اگر قراره وارد بازار بورس بشین، اول از همه باید دوره‌ی آموزش بورس رو پشت سر بگذارین. اما این دفعه میخوام از یه دید دیگه بهتون این مسئله رو توضیح بدم و این رو بگم که:

” برای ورود به دوره‌ی آموزش بورس، یا تهیه‌ی پکیج آموزش بورس، شما باید ببینید که یک دوره‌ی خوب چه ویژگی‌های داره و چجوری میتونید بهترین دوره رو برای آموزش دیدن انتخاب کنید؟ “. طبیعتا همونجوری که آموزش ندیدن کار اشتباهیه و کلی به شما ضرر میزنه.

یک آموزش غلط هم به شما ضرر‌های زیادی میزنه. چون شما وقتی در دوره‌ی آموزش بورس شرکت می‌کنین و می‌بینین که سودی رو از بازار کسب نکردین، به این فکر میافتین که دانشتون رو دوباره زیاد کنید و اونوقت باید ساعت‌ها وقت صرف کنید که آموزش‌های غلط رو از ذهنتون پاک کنید.

پس یکبار برای همیشه بیاین در مورد دوره‌ی آموزش بورس و ویژگی یک دوره خوب با هم صحبت کنیم تا با خیال راحت هر وقت که خواستید در دوره‌ای شرکت کنید، معیارهای یک دوره خوب دستتون باشه.

بهترین دوره‌ی آموزش بورس باید ویژگی‌هایی داشته باشه

هنر تحلیل گری به شما یاد بده

این رو همه میدونن که بازار بورس، یک بازار وابسته به تحلیل هستش. یعنی شما برای سود کردن تو این بازار باید تحلیل بازار بلد باشید تا بتونید سودهای چند صد میلیونی کنید. اما خب، مسئله اینجاست که خیلیا نمیدونن که این تحلیل دقیقا چیه و چه چیزی رو قراره یاد بگیرن.

ببینید، در هر دوره‌ی آموزش بورس، باید سه نوع تحلیل به شما یاد داده بشه و شما باید بر این سه تحلیل مسلط باشید، تا بتونید از بازار سود بگیرید. این سه تحلیل رو اگر بخوام به شما بگم :

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
چگونه در بازارهای جهانی سرمایه گذاری کنیم؟

1) تحلیل تکنیکال

2) تحلیل بنیادی

3) تابلوخوانی هستش.

هر دوره‌ی آموزش بورس، موظفه که به شما یاد بده که چجوری یک نمودار بورسی رو تحلیل کنید. در واقع چارت یا نمودار در بورس، حرف اول و آخر رو در بازار بورس میزنه و کسی که نمودار رو نفهمه، تقریبا میشه گفت که چیزی از بازار بلد نیست.

پس اولین ویژگی یک دوره‌ی آموزش بورس خوب، اینه که تحلیل تکنیکال رو به شما یاد بده. ولی روش آموزش تحلیل تکنیکال، خیلی مهم تر از یاد گرفتن اونه. اصولا تحلیل تکنیکال، یه سری از قواعد ریاضی رو شامل میشه که در حد ابتدایی همه باید باهاش آشنا باشن.

ولی یک دوره‌ی خوب و یک دوره‌ی استاندارد سعی میکنه به زبان ساده به گونه‌ای توضیح بده که هر کسی که حتی ذره‌ای از علم ریاضی و هندسه و آمار چیزی بلد نیست هم بتونه این قواعد رو یاد بگیره. پس راحت گفتن و ساده گفتن قواعد تحلیل تکنیکال، مهم ترین ویژگی یک دوره‌ی آموزش بورس خوب محسوب میشه.

گام دوم در آموزش بورس، آموزش تحلیل بنیادی هستش. متاسفانه بسیاری از دوره‌هایی که الان در ایران هستن و بورس رو یاد میدن، از روی تحلیل بنیادی به سادگی عبور میکنن و فقط یه سرفصل ساده برای این بخش میگذارن و خیلی هاشونم که اصلا تحلیل بنیادی ندارن.

اما من به شما به جرئت می‌گم که محال ممکنه که یک فردی در بازار بورس باشه و تحلیل بنیادی رو بلد نباشه و بتونه سود‌های چند صد درصدی کنه. چرا؟ به این دلیل که اگر یه لحظه به ماهیت بازار نگاه کنید، می‌فهمید که شما در بورس ایران به طور مستقیم روی صنعت‌های مختلف در حال سرمایه گذاری هستید و هر صنعتی یک بنیاد داره.

بنیاد هر صنعت یا تحلیل بنیادی هر سهم، به طور مستقیم به شما میگه که یک شرکت چه رویکردی برای آینده خودش داره؟ الان چه وضعیتی داره؟ چقدر سود ده و یا زیان ده هستش؟ برنامه‌های گذشته‌اش تا به چه حد جواب داده؟ و در یک کلام، شرکت از کجا قراره به کجا برسه؟

پس مهمه که شما بدونید که سهمی که میخرید در یکسال دیگه قراره به لحاظ تولیدات و سود دهی چه مقامی رو در بازار کسب کنه. پس دومین بخش از ویژگی دوره‌ی آموزش بورس خوب اینه که تحلیل بنیادی رو در کنار تحلیل تکنیکال به سادگی به شما درس بده.

اما بحث سوم، بحث تابلوخوانی هستش. تابلوخوانی، هم با تحلیل بنیادی و هم با تحلیل تکنیکال رابطه‌ی نزدیکی داره و هر دو رو شامل میشه. اما میتونم به جرئت بگم که فقط پنج تا ده درصد بازار از تابلوخوانی اطلاعات کامل دارن.

و این در حالیه که تابلوخوانی تقریبا مهم ترین رکن برای درک وضعیت کلی نماد، سرمایه گذارها، جایگاهش در بازار و… هست. پس شما تا تابلوخوانی رو درست حسابی بلد نباشید، نه میتونید تحلیل بنیادی درستی داشته باشید، نه میتونید یک تکنیکالیست باشید.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
بهترین سرمایه گذاری بدون ریسک

اما این تابلوخوانی چیه که اینقدر مردم ازش فراری هستن و دوره‌های آموزش بورس بهش زیاد نمیپردازن؟ به یک دلیل ساده. تابلوخوانی یه سری اصطلاحات بازاری و اقتصادی داره که اگر شما بلد نباشید، چیزی ازش سر در نمیارید.

اما یک دوره‌ی آموزش بورس جامع و استاندارد، میاد چکار میکنه؟ میاد به شما میگه که هر کدوم از این اصطلاحات از کجا اومدن و شروع میکنه برای شما مثال‌هایی که شما توی زندگی عادیتون باهاش درگیر هستین و این باعث میشه که کاملا این مسئله رو بفهمین.

پس اگر بخوام یه جمع بندی کنم، باید بگم که دوره‌ی آموزش بورس خوب، دوره‌ای که  هم جامع باشه و همه‌ی تکنیک‌های تحلیل در بازار رو بهتون یاد بده و هم اینکه همه‌ی مطالب رو براتون ساده بگه. یه جورایی راحت بخوام بگم، دوره‌ای میتونه به درد شما بخوره که صفر تا صد بورس رو براتون مثل آب خوردن بیان کنه.

هنر روانشناسی بازار

دومین چیزی که باید در دوره‌ی آموزش بورس شما یاد بگیرید، سرفصل روانشناسی بازار هستش.  روانشناسی بازار چیه؟ هر معامله گری که وارد بازار بورس میشه، یه سری از هیجانات، باورها، استرس‌ها و فشارهای روانی رو با خودش حمل میکنه.

و معامله گری میتونه توی بازار موفق بشه که پیش از هر چیزی بتونه روی همه‌ی این فشارها و باورها کنترل داشته باشه. اما این فقط قدم اول برای رسیدن به موفقیت در بازار بورس هست. و قدم حرفه‌ای تر اینه که معامله گر، علاوه بر اینکه همه‌ی این رفتارها رو در خودش میبینه و  اون‌ها رو کنترل میکنه، این قدرت رو  هم داشته باشه که رفتارهای بقیه معامله گرها رو هم تحلیل کنه و روند رفتار معامله گرها دستش باشه.

یعنی چی؟ بگذارید یه مثال براتون بزنم. یکی از کارهای اشتباهی که معامله گرها انجام میدن اینه که وقتی که بازار یه روز منفی میشه یا سهمشون دو درصد منفی میخوره، سریعا استرس میگیرن. هول میشن. و احساس میکنن که حالا دیگه باید سهمشونو بفروشن و همین میشه که بازار برمیگرده و اونها از سود محروم میشن.

پس اینجا روانشناسی شخصی، میتونه کمک کنه که شما اشتباهتون در بازار رو کم کنید. اما مبحث دوم اتفاقات جمعی در بازاره. یه روزی یه خبر بد همه بازار رو منفی میکنه و اینجا اگر شما هوشیار باشید، میدونید که حالا وقت خرید کردنه و نباید مثل بقیه به فکر فروش باشید، چون جو ایجاد شده کاملا موقتیه.

پس یکی دیگه از ویژگی‌های یک دوره‌ی آموزش بورس عالی، اینه که هنر روانشناسی بازار رو به ما یاد بده و به ما بگه که چطور میتونیم از رفتارهای دیگران برای یک معامله بهتر استفاده کنیم.

بهترین دوره‌ی آموزش بورس : استراتژی معاملاتی

در بهترین دوره‌ی آموزش بورس باید هر معامله گر حرفه ‌ای در بازار باید یک استراتژی معاملاتی داشته باشه. اما خب، استراتژی معاملاتی چیه؟ و چجوری میشه یاد گرفتش؟ ببینید، برای استراتژی در بازار بورس، اگر بخوام یه تعریف خوب داشته باشم، میتونم بگم که تعریف حد سود، حد زیان، نوع تقسیم بندی سبد، توزیع صنعت و… ، همه شامل استراتژی میشن.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
چگونه می‌توانیم در استخراج بیت کوین موفق باشیم؟

ولی سوالی که این وسط پیش میاد اینه که استراتژی چه بدرد ما میخوره و ما با استراتژی چطوری میتونیم سود کنیم؟ استراتژی به ما یاد میده که توی بازار منظم عمل کنیم. توی بازار راه رو اشتباه نریم و خطاهامون رو دوبار تکرار نکنیم و با یک نظم، همیشه در مسیر سود سازی باشیم.

یکی از چیزهایی که هر دوره‌ی آموزش بورس، باید اون رو به علاقمندان یاد بده اینه که چطور استراتژی داشته باشن و چطور این استراتژی رو در بازار پیاده کنن. پس حتما برای انتخاب دوره‌ی آموزش بورس دقت کنید ببیند که این سرفصل هم در دوره هست یا نه.

مدیریت سرمایه و ریسک

در بهترین دوره‌ی آموزش بورس مطمئنا این سوال برای شما هم پیش اومده که چقدر باید تو بورس سرمایه گذاری کنم؟ از هر سهم چقدر بخرم؟ چقدر سود کردم بفروشم؟ چقدر ضرر کردم از سهم بیام بیرون؟ این‌ها همه سرفصل‌هایی هستند که تو مدیریت سرمایه و ریسک باید بحث بشن.

اگر قراره که توی دوره‌ی آموزش بورس شرکت کنین و به طور حرفه‌ای یه نتیجه‌ی عالی بگیرین، حتما باید مدیریت سرمایه و ریسک در دوره تدریس بشه.  شما باید یه روند کلی از نحوه‌ی مدیریت سرمایه‌ی خودتون به دست بیارید و بعد اون رو بر اساس استراتژی‌ای که دارید، در مدیریت ریسک در بازار بورس پیاده کنید.

دوره‌ی پیشنهادی تیم ماهان تیموری برای آموزش بورس

تیم ماهان تیموری برای دوره‌ی آموزش بورس یک پیشنهاد درجه یک براتون داره. اگر تا به حال اسم دوره هوش بورسی به گوشتون نخورده، باید بگیم که این دوره جامع ترین، ساده ترین، کامل ترین و در عین حال ارزان ترین دوره‌ی آموزش بورس در ایرانه.

تو این دوره، شما همه‌ی روش‌های تحلیل رو با ریز جزئیاتش یاد می‌گیرید. تو این دوره شما یاد میگیرید که چطوری از بنیاد سهم‌ها خبردار بشید. تکنیک‌های تحلیل روی نمودار رو پیاده کنید و زودتر از هر کسی از روی تابلو اطلاعات سهم رو بیرون بکشید.

تو این دوره  به زبان ساده و بر اساس تجربیات استاد ماهان تیموری به شما گفته میشه که چطوری خودتون و دیگران رو توی بازار بورس مدیریت کنید و در قبال این مدیریت یک استراتژی درست و حسابی هم داشته باشید.

استراتژی‌ای که توی این دوره به شما تدریس میشه، استراتژی استاد ماهان تیموری هستش. استراتژی‌ای که در کنار روانشناسی بازار، قراره به شما مدیریت سرمایه و ریسک رو هم یاد بده. به زبان ساده، شما توی این دوره یاد میگیرید که چطوری به شیوه‌ی استاد ماهان تیموری، معامله کنید و سودهای چند صد میلیونی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

کاربردی ترین دوره هدف گذاری

50 درصد تخفیف دوره هدف گذاری GPS

بیش از 7000 نفر از این دوره استفاده کردن

هدف گذاری gps

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با این روش سرمایه خودت رو 7 برابر کن

50 درصد تخفیف دوره پیش بینی اقتصادی

پیش بینی اقتصادی