فهرست مطالب این مقاله

در مورد موفقیت

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم به طور کلی در مورد موفقیت صحبت کنیم. در این مقاله می‌خواهیم با هم نکاتی ساده از موفقیت را با هم مرور کنیم.

موفقیت یعنی اینکه شما سعی کنید که در لحظه حال زندگی کنید و با نهایت احساساتتان به سمت اهدافتان حرکت کنید.

مطلب پیشنهادی : کسب و کار خانگی

این تعریف شاید بنیادی‌ترین تعریف درباره موفقیت باشد که می‌توان آن را گفت. اما نکته ای که در مورد موفقیت وجود دارد این است که موفقیت کمی فراتر از رسیدن به اهدافی است که دارید. متاسفانه خیلی از اوقات ما ریشه هدفمان را نمی‌دانیم و فقط به دنبال این موضوع هستیم که به هر نحوی که شده به هدف خودمان برسیم.

برای مثال شما این می‌خواهید که کارآفرین شوید و یک کار بسیار عالی را راه اندازی کنید و پس از آن سعی کنید که روز به روز کسب‌وکارتان را گسترش دهید.

بعد از آن شما سال‌های زیادی را خرج می‌کنید و یک کار راه می‌اندازید و آن را در سطح جهانی گسترش می‌دهید و کارمندان زیادی را استخدام می کنید و یک زندگی لوکس برای خودتان می‌سازید و در همین شرایط هم که دارید امکان دارد یک روز از خودتان بپرسید من برای چه این کار را انجام دادم و اگر  جوابی برای آن پیدا نکنید و چند بار دیگر هم این سوال را از خودتان بپرسید این احتمال وجود دارد که دچار بی معنایی شوید و ندانید که در دادمه زندگی خودتان چه کاری می خواهید انجام دهید.

پس نکته ای که در مورد موفقیت این است که قبل از اینکه به آن برسید باید سعی کنید که هدف خودتان را که دوست دارید به آن برسید را برای خودتان مشخص کنید و پس از آن سعی کنید که به بهترین شکل دلیلتان از آن هدف را مشخص کنید و بدانید ریشه این که این هدف را می خواهید چیست و چطور می توان به آن رسید و چه کاری است که می تواند شما را به هدفتان را برساند؟

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
برند چیست ؟

برای این که مشخص کنید که برای چه هدفتان را می خواهید می توانید از تکنیک پنج چرا استفاده کنید، این روش به شما این امکان را خواهد داد که اگر شما پس از تلاش های فراوان به هدفتان رسیدید و پس از آن به گذشته که نگاه کردید برای خودتان مشخص باشد که واقعا برای چه چیزی هدفتان را می خواستید و اگر این سوال را از خودتان پرسیدید بتوانید به بهترین شکل ممکن به آن پاسخ دهید.

اما این نکته ای که در مورد موفقیت بیان شد چه ارتباطی با تعریفی که در ابتدا کردیم دارد؟

شما باید هدفتان را به خاطر هدفتان بخواهید و نه برای اینکه تحسین دیگران را به دست آورید. مثلاً شما دوست دارید که بازیگر شوید ولی نباید این حرفه را به این خاطر بخواهید که مشهور شوید و دیگران شما را تحسین کنند و بخواهند که با شما عکس بیندازند بلکه باید از ذات بازیگری و این که وقتی که مشغول آن هستید کاملاً از خودتان خارج شده‌اید بخواهید این اتفاق است که باعث می‌شود شما چه در تلوزیون چه در تئاتر چه در سینما احساس خوبی داشته باشید و سعی کنید که به بهترین شکل ممکن باز ی کنید و نوع رسانه برای شما مهم نباشد بلکه نقشی که قرار است آن راباز ی کنید باید برای شما مهم باشد و آن لحظه‌ای که جلوی دوربین یا صحنه تئاتر در حال نقش آفرینی هستید.

این موضوع باعث می شود که شما بدون هیچ دغدغه‌ای در زمان حال به بهترین شکل از هدف خودتان لذت کافی را ببرید و وقتی هم که به شهرت و موفقیت در این رشته رسیدید و اگر این سوال را از خودتان بپرسید جوابش را به خوبی بدانید. در مورد موفقیت باید علاوه بر مشخص کردن ریشه هدفتان به یک موضوع دیگر هم توجه کنید و آن هم این موضوع است که یکی از مهم ترین دلایلی که باعث موفقیت می شود، داشتن اشتیاق است.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
آموزش تبلیغات | چگونه یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنیم؟

اشتیاق داشتن به هدف  و لذت بردن از تک تک لحظاتی که باعث رسیدن شما به هدفتان می‌شود باعث خواهد شد که  شما به راحتی هرچه تمام تر مسیر رسیدن به هدف را طی کنید و بتوانید  احساس رضایت را در سرتاسر زندگی خودتان تجربه کنید و از آن طریق به این سمت حرکت کنید که بتوانید خودتان را به اندازه کافی رشد دهید.

نکته دیگری که در مورد موفقیت وجود دارد و خیلی از افراد بر آن تاکیید می کنند این است که شما باید سعی کنید که با کارتان تفریح کنید.

این کار باعث خواهد شد که شما تحت هر شرایطی تلاش کنید که خودتان را بهبود دهید و دیوانه وار کار کنید وسرعت پیشرفت خودتان را چند برابر کنید  و نسبت به سایر رقبای خودتان با سرعت چند برابری پیشرفت کنید و به این صورت تلاش کنید که خودتان را چندین پله از دیگران جلو بیندازید.

افراد موفق سخت کار نمی کنند بلکه آن ها دیوانه کار می‌کنند و دلیل این موضوع هم آن است که آنها عاشق کارشان هستند و از تک تک لحظه های کاریشان لذت می‌برند وسعی می‌کنند که بهترین در کار خودشان باشند.

علاوه بر تمام نکاتی که در مورد موفقیت شد شما در نهایت در زمانی موفق خواهید شد که برعکس تصور خیلی از مردم کار را به خاطر پولی که قرار است به شما برساند انجام ندهید.

بلکه به خاطر عشقی که دارید آن کار را انجام دهید. عشق به کار و فعالیت در حوزه‌ای که به آن علاقه دارید باعث خواهد شد که شما به بهترین شکل ممکن تلاش کنید و سخت تر کار کنید و همچنین این سختی را احساس نکنید چون که عشق به کار لازمه این است که شغل شما را به تفریح شما هم تبدیل کند.

اگر شما عاشق کارتان باشید در زمانی که دچار سختی می شوید خودتان خودتان را شارژ می‌کنید.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
ارتباط با کارمندان

همچنین وقتی دیگران این عشق و اشتیاق شما را نسبت به کارتان می‌بینند نا خودآگاه از شما حمایت می کنند و شما در میان همکاران خودتان سریع تر پذیرفته می‌شوید و از حمایت آنها برخوردار خواهید شد.

حمایت شدن توسط دیگران یکی دیگر نکات تاثیر گذار در مورد موفقیت است که به شما خیلی کمک خواهد کرد.  تک تک این موارد به شما این امکان را خواهد داد که سعی کنید به بهترین شکل  در مسیر موفق شدن گام بردارید و در نهایت به اهداف و رویاهایتان برسید

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

کاربردی ترین دوره هدف گذاری

50 درصد تخفیف دوره هدف گذاری GPS

بیش از 7000 نفر از این دوره استفاده کردن

هدف گذاری gps

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با این روش سرمایه خودت رو 7 برابر کن

50 درصد تخفیف دوره پیش بینی اقتصادی

پیش بینی اقتصادی