آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری

9 کلید موفقیت در شراکت تجاریReviewed by باقری on Sep 17Rating: 5.0

مهمتر از یک ایده کسب و کار بزرگ برای سرمایه گذاری جدید چیست؟ پیدا کردن شرکای تجاری مناسب.
چه بسیار ایده های خوب کسب و کار که به علت نداشتن سرمایه هرگز عملی نشد، یا اینکه پس از شروع و سپری کردن مدتی از بین رفت و دلیلش نداشتن شریک کاری بوده است، البته صرف داشتن شریک کاری باعث موفقیت کسب وکار نمی شود، بلکه رعایت نکاتی در شراکت بسیار حائز اهمیت می باشد، بالا بودن هوش شراکت در شما تضمین کننده موفقیت در شراکت تجاری است؛

در اینجا نه روش عالی اثبات شده برای موفقیت شرکای تجاری وجود دارد:

1. قبل از تاسیس یک شرکت سابقه موفقی با هم داشته باشید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری1

این مهم‌ترین مورد در لیست است – تنها موردی که از آن همه چیز جریان خواهد داشت یا اینکه شکل نخواهد گرفت، شرکای تجاری بزرگ تقریبا همیشه سابقه قبلی هم‌کاری با یکدیگر را داشته‌اند، هر چه بیشتر با هم هم‌کاری داشته باشند، برای کسب نتایج موفقیت آمیز بهتر است .

اگر فکر می‌کنید که یک فرد امیدوار کننده را پیدا کرده‌اید که می توانید با آن‌جفت شوید، اما این نوع سابقه موفق را با هم ندارید، پس آن را دریافت کنید، هوش شراکت شما را به سمت او می کشاند، بر روی پروژه‌های کوچک با هم کار کنید، یا حداقل، زمان زیادی را با هم صرف کنید تا شما بیشتر با خصوصیات هم آشنا شوید،مطمئنا شما نمی‌خواهید در یک نقطه بسیار مهم در زندگی برای اولین بار با کسی وارد مشارکت شوید.

[btnForPushNotification]

۲. در مورد چشم‌انداز موافقت کنید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری2

هیچ چیز در یک کسب ‌وکار جدید مانند داشتن شرکای کسب ‌وکار که در جهت منافع متقابل کار می‌کنند وجود ندارد، بنابراین مهم است که بنیانگذاران در مورد چشم‌انداز توافق کنند و هر دو درک کوتاه مدت از پیشنهاد ارزش شرکت داشته باشند و درک بلند مدت آن‌ها از این که چگونه فکر می‌کنند این سرمایه‌گذاری متناسب با بازار است.

3. گفتگوهای سخت در مورد پول داشته باشید.

 

 

این که یک کسب ‌وکار جدید را آغاز کنید و برخی از صحبت‌های خشن را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است، شما در مورد این ایده هیجان‌زده هستید و صراحتا نمی‌دانید که آیا شما از کجا شروع می‌کنید، بنابراین به نظر نمی‌آید که نیازمند پول شوید. برخی از بنیان گذاران انقدر هیجان دارند که از بحث راجع به موضوعات حیاتی تجاری می پرهیزند و این نشان دهنده هوش شراکت پایین در آنها است.

صحبت کردن راجع به منافع و پول حاصله از کسب و کار بسیار حائز اهمیت است، این که شما و شریک تجاری تان چه نسبت نزدیکی با هم دارید نمی تواند مانع از توجه به این مسئله شود، اگر می خواهید در آینده دچار مشکلات مالی نشوید باید بودجه و هزینه را تنظیم کنید و در مورد آن شفاف و واضح بدون هیجان زدگی و شتاب صحبت کنید.

 

4. تصمیم بگیرید که رهبر واقعی چه کسی است.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری3

تقریبا در هر شراکت تجاری موفق یک رهبر بلند پرواز با ایده های خوب و یک نفر که بیشتر بر روی روش های اجرایی نظارت دارد وجود دارند، فردی با ایده پردازی های بزرگ و فردی با پشتکار بالا شرکای تجاری مکمل هم هستند و هر دو نقش کاملا حیاتی هستند، هوش شراکت به شما می گوید که بدون ایده برای کسب و کار، بازاریابی درست، ایده خرید محصولات یا مواد اولیه یک شرکت نمی تواند آغاز به کار کند یا پویا باشد همانطور که با ایده پردازی صرف نمی شود کسب و کاری را راه اندازی کرد و رو به جلو حرکت کرد، حتی اگر هسته این شرکت تنها از تعداد انگشت شماری از مردم تشکیل شده باشد.

5. اطمینان حاصل کنید که تعهدات یکدیگر را درک می کنید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری4

این یک مزیت بزرگ است که تعهدات یکدیگر را درک کنید و متعهد بمانید، بالا بودن هوش مشارکت باعث می شود در سرمایه گذاری جدید اجرای تعهدات تضمین شود.
در غیر این صورت به راحتی شریک تجاری می تواند قبل از اینکه ببیند آیا واقعا این کسب و کار جواب می دهد یا خیر کار را ترک می کند، در واقع تعهدی به شما نمی بیند.

 

6. مهارت‌های ضروری و سازگاری داشته باشید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری5

 

این به تصمیم‌گیری درباره اینکه چه کسی رهبر واقعی است، مربوط می‌شود، البته یک سرمایه‌گذاری تاسیس‌شده توسط دو برنامه نویس محکوم به فنا شدن نیست، مانند یک شرکت که توسط دو متخصص صنعتی راه‌اندازی شده‌است، با این حال، اگر هر دو شریک تجاری دارای مهارت یکسان باشند، احتمالا باید به دنبال یک نیروی خارجی باشند که این می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد، از لحاظ زمان، پول، هم کوشی، و بسیاری از دارایی‌های دیگر که می‌توانند در زمان راه‌اندازی ذخیره شوند.
این مسئله یعنی دو شریک تجاری در عین حال که رفتار دوستانه ای باهم دارند و می توانند یکدیگر را درک کنند، هوش تجاری ایجاب می کند که باید در مهارت مانند تکه های پازل کامل کننده هم باشند، هر یک برخوردار از مهارتی باشد که ضروری است تا دیگر نیاز به شخص ثالثی نباشد.

[btnForPushNotification]

7. سبک‌های سازگار داشته باشید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری6

احتمالا شما دو شریک با همان سبک رهبری و شخصیت مشترک نمی خواهید، اما شما افرادی را می‌خواهید که با یکدیگر سازگار باشند و هر دو برخوردار از هوش شراکت باشند.

برای مثال، بین شما و یک شریک تجاری بالقوه، یکی دوست دارد دیر وقت کار کند و تا ساعت ۳ صبح کار کند، دیگری صبح با انگیزه است و می‌تواند قبل از طلوع آفتاب به تماس‌های تلفنی با مشتری رسیدگی کند، یکی در مورد مسائل مالی مشکل دارد و دیگری جذبه طبیعی و توانایی فروش دارد؛ یکی می تواند دانش و مدارک بالای دانشگاهی داشته باشد اما دیگری بدون دانش با تجربه کاری بالا است.

۸. تصمیم بگیرید که چطور موقعیت‌های دیگر را پر کنید.

 

9 کلید موفقیت در شراکت تجاری7

 

انتخاب شرکای کسب‌وکار، تصمیماتی برای استخدامی مشاغل مختلف در شرکت مثلا استخدام کارمندان اداری، کارمند فروش، منشی شرکت، خدمه و … مصاحبه کاری افراد متقاضی برای کسب شغل در شرکت شما را نیز می توانید مشترکاً انجام دهید یا اینکه به صورت توافقی یکی از شما مسئولیت مصاحبه با متقاضیان را به عهده بگیرد.
هوش شراکت را به کار بیاندازید، سعی کنید از افراد اصلح برای هر یک از موقعیت های کاری استفاده کنید، تا پازل تیم شرکت کامل شود و بتوانید اهداف کسب و کار خود را عملی کنید.

9. برای همیشه خوشحال باشید.

 

 

شرکت های کوچک بنیانگذاران کمتر با رابطه صمیمیت قوی تری دارند و می توانند با موفقیت از انتقال یک شرکت کوچک و پویا به یک کسب و کار بزرگ تبدیل شوند و از صدها نفر برای کار استفاده کنند، هوش شراکت طرفین را مجاب می کند که ارتباط خوب نتایج موفقیت آمیزی را رقم می زند.

ممکن است یکی از شرکا ایده هایی داشته باشد که به موفقیت در اولین نوع سرمایه گذاری منجر شود و در ابتدا اغلب مخالفا زیادی دشته و اعتقادی به ثمر رسیدن و موفقیت آن نبوده و این باعث شادی و ارتباط قوی تر بین شرکا می شود اما اگر ایده منجر به شکست شود آیا ارتباط شرکا بین قبل باقی می ماند؟ ، در همین حال، اگر شما شروع به سرمایه گذاری با کسی که رابطه خوبی با آن دارید می کنید، آیا این رابطه به اندازه کافی قوی است تا بتوانید از هر گونه سرنوشت سرمایه گذاری خود، آن را حفظ کنید؟

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

شروع هر کسب و کاری با چالش هایی آغاز می شود، این چالش ها تا رسیدن به نتایج موفقیت آمیز با شما همراه است، اینکه می خواهید از یک شریک تجاری برای کسب و کارتان استفاده کنید تصمیم خوبی است و در صورتی که نکاتی را برای مشارکت بهتر اتخاذ کنید، نتایج موفقیت آمیزی در انتظار شما است، پیروی از این نکات کلیدی نشان دهنده ی هوش شراکت در شما است.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.