آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

۶ قدم تا رسیدن به هدف

۶ قدم تا رسیدن به هدفReviewed by حسین تیموری on Feb 13Rating: 5.0

 

چیزی که بسیاری از مردم به آن بی‌ توجهی می‌ کنند این است که معمولا اهداف باید به طور مداوم پیگیری و مرور شوند. این مقاله پیگیری اهدافتان را نشان می‌ دهد و شش روش مختلف برای چگونگی پیگیری موثر اهداف تان، مهم‌ ترین چیزی که می‌ توانید از این مقاله بگیرید این است که مهم نیست چه نوع اهدافی را تعیین کنید، شما همیشه باید چیزی برای پیگیری پیشرفت خود پیدا کنید.

 

۱. به طور موثر اهداف خود را دنبال کنید:

یکی از رایج ترین دلایل اینکه مردم نمیتوانند اهدافشان را برآورده کنند، این است که ما تمایل داریم که حواس پرت شویم و ما از چیزهای مهمی که باید به طور مداوم به منظور حرکت به سوی اهدافمان ادامه پیدا کند را از دست می دهیم.
 
شاید شما یک هدف کاملا قابل دستیابی را تعیین کرده باشید و هر قدم را دقیق برنامه ریزی کرده باشید، اما بدون رعایت اهداف خود و شناخت پیشرفت های خود، مطمئنا زمانی که اولین مانع در راه می افتد، از اهداف خود خارج می شوید.
 

۲. خود را در زنجیر خود نگه دارید:

باید بتوانید به اهدافی که ارزشمند است تا رسیدن به آن مقاومت و تلاش کنید. راه های مختلفی برای ردیابی اهداف شما وجود دارد و مسیرهای مختلفی شاید باشد ولی به آنچه خودتان می دانید ایمان داشته باشید و حرکت کنید.
 

۳. اهداف خود را به صورت منظم و ترجیحا روزانه مرور کنید:

اهداف خود را به طور مداوم یادآوری کنید و آنها را در هر زمان خاصی بررسی کنید. این می تواند صبح باشد، اولین چیزی که بعد از خروج از تخت و این می تواند در شب درست قبل از اینکه شما به خواب بروید تمام اهداف خود را در یک نوت بوک بنویسید یا آنها را در یک نرم افزار رایانه ذخیره کنید. هنگامی که آنها را مرور میکنید، تصور کنید که چگونه این هدف به شما کمک خواهد کرد که به رویای خود برسید.
پیشرفت فعلی خود را بررسی کنید، با انجام این کار به طور مرتب، شما در ذهن خود تمرین می کنید تا به چیزهایی که به اهداف شما مربوط هست هشدار دهید و بخواهیدش و به تدریج ذهن شما به طور خودکار شما را هدایت می کند تا هر کاری که لازم است انجام دهید تا به هدف خود برسید.
 

۴. یک هدف را به مرحله های عملی تقسیم کنید:

یک هدف بزرگتر را به مرحله های کوچکتر تقسیم کنید. به عنوان مثال: می گویند هدف شما شروع کسب و کار خود است. چیزهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهید. اما قبل از اینکه زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره چگونگی سخت بودن یا وقت گیر بودن آنها کنید، ابتدا چیزها را تقسیم کنید.
 
برای مثال: بدیهی است که ابتدا چندین قدم برای رسیدن به هدف شما می تواند باشد تصمیم گیری در جهت کلی یا مدل کسب و کار، پیدا کردن یک محصول / خدمات مناسب برای فروش، لیستی از الزامات برای انجام این محصول / خدمات و غیره. اگر هر یک از این مراحل هنوز بزرگ به نظر برسد ، شکستن بیشتری نیاز دارد، همه چیز که باید روی آن تمرکز کنید فقط یک قدم کوچک است. تا زمانی که این گام های کوچک را ادامه دهید.

 

۵. شکستن یک هدف به نتایج قابل اندازه گیری:

یک جنبه قابل اندازه گیری از هدف خود را پیدا کنید و آن را به صورت یک عدد بنویسید

به عنوان مثال:
  • هدف شما می تواند از دست دادن وزن باشد، سپس تعداد وزن بدن شما است.
  • اگر می خواهید خواندن و یا مطالعه یک کتاب را پایان دهید، تعداد صفحات به عنوان خوانده شده است.
  • اگر هدف شما صرفه جویی در پول برای یک حرفه ی رویایی باشد، تعداد مبلغ پولی است که در یک حساب بانکی قرار داده اید.

تا زمانی که می دانید که این عدد چیست، شما همیشه پیشرفت خود را می دانید. همه چیزهایی که باقی مانده است فقط برای ادامه دادن به کارهایی است که به شما کمک می کند که این تعداد را به نتیجه نهایی نزدیک تر حرکت دهید و از انجام آنچه که عدد را تغییر نمی دهد متوقف شود. 

 

۶. پیگیری یک هدف:

انواع خاصی از اهداف وجود دارد که نمیتوان آنها را به گامهای قطعی تقسیم کرد. اغلب دشوار است که هر جنبه قابل اندازه گیری برای نتایج نهایی خود را پیدا کنید. آنها می توانند اهدافی مانند شکل پذیری، داشتن ذهن صلح آمیز، تبدیل شدن به یک زبان خارجی و غیره باشند. برای این نوع اهداف، می توانید سعی کنید میزان زمان صرف شده برای انجام کارهایی که توسط آنها انجام می دهید، ردیابی کنید.

به عنوان مثال:

  • برای داشتن یک ذهن صلح آمیز، پیگیری کنید که چه مقدار وقت صرف مراقبه و یا انجام روزانه یوگا کنید.
  • برای تبدیل شدن به یک زبان خارجی مسلط، پیگیری کنید که چه مقدار وقت صرف تمرین کنید و صحبت کنید زبان در روز. به همین ترتیب و غیره.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس