آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

۶ کتابی که در سال جدید باید مطالعه کنید

۱. Brave New Work

آیا برای سازماندهی سازمان خود آماده هستید؟

نویسنده: آرون دیگانن

آرون دیگانن، مشاور ارشد سازمانی است که با رهبران و مدیران دیدار می کند برای رشد و تحول در سازمان ها و اجرای آن و با آنها همدردی می کند و برای رشد سازمان به آن ها مشاوره می دهد.

دیگانن می‌ نویسد: این روشی نیست که باید باشد، کار ما آجر به آجر ساخته می شود توسط کارگران، توسط کارمندان، مدیران و … مدیران نسل های قبل به این خدمات نیاز دارند زیرا دنیا هر روز در حال رشد است و باید سازمان شما هم با شما رشد کند. 

دیگانن تعدادی راه‌ حل ارائه می‌ دهد. شاید تعدادی از ایده های دیگانن در کسب و کار شما مفید نباشد مانند حذف پاداش ها در کل دگانن از شما درخواست میکند با آنچه که دارید چیزی که می خواهید را بسازید البته او تمام کارهای خود را با هماهنگی و پرسشنامه از تیمی که در سازمان است اجرایی می کند.

 

 

۲. Wise Guy

درسهای زندگی
توسط گای کاوازاکی

گای کاوازاکی داستان زندگی خود را با ضرب المثل می نویسد، داستان های سرگرم کننده زندگی اش را با نکات مهم یاد می گیرید. او حتی یک مرحله رشد شخصیتی دارد که بسیار آموزنده است و با نقل و قول و نکته بندی شما را آموزش می دهد.

کاوازاکی می نویسد: بهترین کار را این است که درست ترین کار را انجام دهید مطمئنا وقتی پولدار شوید مسئولیت بیشتری دارید و باید اقدام های بیشتری کنید پس درست کار باشید و ذهنی سالم نسبت به پول داشته باشید.

داستان های مهمی در این کتاب وجود دارد که می توانید برای هر قدم بزرگی که در زندگی حرفه ای و شخصی اش می گذارید، استفاده کنید.

 

 

۳. Authentic gravitas

چه کسی می‌ ایستد و چرا

نوشته ربکا نیوتن

چطور شما یک رهبر بهتر می‌ شوید؟ وقتی شما در یک جلسه آماده می شوید و در حال سخنرانی هستید باید زیرک باشید و تمام رفتار خود را برنامه ریزی کنید این پشت صحنه از خودتان را در این کتاب آموزش می بینید.

نیوتن می‌نویسد: افراد با وقار (رهبر) اتاق را  بدون در نظر گرفتن جایگاه خود در سلسله‌ مراتب سازمان هدایت می‌ کنند؛ آن‌ ها به مدیر خود احترام می گذارند، اما منتظر تغییر سمت خود نیستند تا رهبری کنند آنها در هر موقعیتی رهبر هستند. او هر فصل را با آیتم‌ های عملی را به پایان می رساند، برخی از آنها برای آینده شما هستند و برخی قصد دارند رفتاری از گذشته در شما منعکس کنند.

فرقی نمی‌کند که در کجا در سازمان خود ایستاده‌ اید، توصیه های نیوتن می‌ تواند به رشد شما کمک کند و باعث شود که مردم به عنوان یک رهبر به شما توجه کنند.

 

 

۴. The Holy Sh!t Moment

چگونه تغییرات دراز مدت می تواند در یک لحظه رخ دهد
توسط جیمز فول

جیمز در تجربه خود به عنوان یک کارشناس ارشد انگیزه یاد گرفته است که که تحول به آرامی و به تدریج اتفاق نمی افتد بلکه به صورت اتفاقی است.

جمیز می نویسد: پیدا کردن معنای واقعی خود و هدف زندگی شما، به رفتار شما از کودکی تا حال بستگی دارد چنین چیزهایی از کودکی در شما شکل میگیرد ولی شما از همین لحضه به بعد می توانید کنترل آن را در دست بگیرید.

جمیز داستان‌ هایی را بیان می‌کند و نمونه‌هایی از این epiphanies را آماده می کند و با قدم‌ های عملی که می‌ توانید یاد بگیرید، پی‌گیری کنید تا به نتیجه برسید و ناخودآگاه شما از آن لحضه به بعد کمک شما میکند.

این کتاب دقیقا در مورد نحوه رسیدن ما به اهدافمان و اینکه چگونه بیشتر و زودتر نتیجه را دست داشته باشیم هست.

 

 

۵. Stress Less, Accomplish More

مدیتیشن برای عملکرد فوق‌ العاده

نویسنده: امیلی فلچر

وقتی ۲۷ ساله بود، امیلی فلچر برای سه نقش اول در برادوی انتخاب شده بود، اما تمام آن چیزی نبود که می خواست. سپس او بازیگر دیگری را ملاقات کرد که پنج نقش اول را بازی می کرد اما برخلاف فلچر به نظر آرام و متمرکز می‌ رسید.

در ابتدا او باور نکرد، اما بالاخره فلچر آن را امتحان کرد و در نهایت مجبور شد برای یادگیری بیشتر در مورد مدیتیشن به هند سفر کند. این چیزی است که او را به ایجاد تفکر ziya و تکنیک ziya هدایت کرد که شامل مدیتیشن و مراقبه است.

 

 

 

۶. The Making of a Manager

وقتی همه به شما نگاه می‌ کنند باید چه کار کنید

نویسنده: جولی ژوو

گاهی اوقات از ما خواسته می شود بدون توجه به اینکه ما برای آن آمادگی داریم یا نه رهبری کنیم. این مورد برای جولی ژوو بود، که در 25 سالگی باید اینکار را می کرد.

ژوو می‌نویسد: این کتاب به شما می‌گوید ترس و تردید شما طبیعی است و مانند من، شما می‌خواهید آن را بفهمید.

ژوو با استفاده از نمونه های روشنی از چگونگی رهبری عالی در محل کار، یک راهنمای عملی ایجاد می کند. برای مثال: هنر بازخورد و چگونگی آن را برای کارفرمایان توضیح می دهد. او می نویسد که بازخورد باید مشخص باشد که چه موفقیتی را در نظر دارد و مراحل بعدی را اطلاع دهد.

اگر چه بیشتر کتاب ها بر روی دیگران تمرکز می کنند، ژوو درباره اینکه همه چی به خودتان بستگی دارد می نویسد. این که شما اولین رئیس زمان خودتان هستید و باید بتوانید آن را مدیریت کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.