آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

۳ قدم قبل از هدف گذاری در سال ۹۸

۳ قدم قبل از هدف گذاری در سال ۹۸Reviewed by حسین تیموری on Apr 7Rating: 5.0
 
وقتی از مردم راجع به اهدافشان سوال می کنید معمولا اهدافی که توضیح می دهند برای طولانی مدت است و زمان زیادی طول می کشد تا تحقق یابد این نکته را باید بدانید که اهداف ۱۰ سال بعد شما با برنامه ریزی های سالانه شماست که به ثمر می رسد.

 

برای رسیدن به اهدافتان در زندگی باید از خودتان سوال های اساسی بپرسید:

  • وضعیت مالی من امروز چگونه است؟
  • وضعیت سلامتی من چطور است؟
  • در زندگی حرفه ای چقدر پیشرفت کرده ام؟

باید در هر موقعیتی که هستید با خودتان واقعگرا باشید این را بدانید موقعیت الان شما شکل گرفته از قدم هایی است که در گذشته برداشته اید با درک روشنی از زندگی فعلی خود معیارهایی برای رسیدن اهداف خود تعیین کنید.

 

۱. هدف جامع خود را دنبال کنید:

خریدن تلویزیون یک هدف نیست اینکه چگونه هزینه خرید تلویزیون را بسازید یک هدف است. و حال وقتی بیشتر توجه میکنیم اینکه چگونه این پول را بسازید خود شامل اهداف دیگری می شود از جمله اگر صاحب کسب و کار هستید برای مثال: تبلیغات و بازاریابی در کارتان

خارج از حیطه مالی اهداف جامع شامل سلامتی (از طریق ورزش و یا رژیم غذایی)، بهبود روحی (از طریق مدیتیشن و یا یوگا) می شود که مانند هدف مالی خود شامل اهدافی کوچکتر هستند.

 

۲. اهداف خود را واقعی کنید:

یکی از راه های اصلی نوشتن اهداف است، زمانی که شما چیزی را می نویسید آن را به دنیای خودتان ورود می دهید. نوشتن فضایی است برای باورهایتان و ثبت آنها.

اهداف بلند خود را بنویسید و آن ها را همینطور کوچکتر و کوچکتر کنید تا بدانید در ماه پیش رو چه قدمی حتی کوچک برای ده سال بعد خود میخواهید بردارید. وقتی این کار را انجام دادید زمان را صرف پیشرفت خود کنید.

کاری که شما باید انجام دهید فقط این است که طبق نقشه ای که طراحی کرده اید پیش بروید و این را بدانید نقشه به دست شما طراحی شده پس کاملا انعطاف پذیر بوده و می تواند تغییر کند ولی همیشه نقشه موفقیت خودتون را بنویسید.

 

۳. اهدافتان را به اشتراک بگذارید:

اینکه اهداف کوتاه مدت خود را با دیگرن به اشتراک می گذارید می تواند به شما کمک کند تا به سطح بالاتری از خودتان بروید. به شما انگیزه و انرژی میدهد تا در مسیرتان ثبات قدم داشته باشید و اینکه مردم با شما در مورد اهدافتان صحبت میکنند می تواند دلیل باشد که خود را همیشه با تلاش و نتیجه ببینید و نکته مهم این است شاید زمانی که اهدافتان با کسی اشتراک گذاشته می شود و صحبت میکنید آن فرد بتواند به شما کمک کند تا زودتر به نتیجه برسید. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.